Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšen je vaš vzrok, da ne morete/upate zapustit nasilnega partnerja

Kakšen je vaš vzrok, da ne morete/upate zapustit nasilnega partnerja

Vprašanje v naslovu.

Jaz ga nisem upala zapustit, ker ko bi komu povedala za nasilje za našimi zidovi in prosila za pomoč, bi morala z otroki izginit iz obličja zemlje, da nas ne bi našel in se nam maščeval. Navzen in do drugih je kazal zelo lep obraz. Tudi če bi se ločila, ne bi  mogla preprečit stikov med otroki in nasilnim očetom in posledično jih ne bi uspela obvarovati pred njim. Ločitev sem načrtovala od rojstva prvega otroka in do osamosvojitve zadnjega. Uspelo mi je po odhodu zadnjega od doma. Verjetno sem ena izmed redkih srečnic. Kaj se je dogajalo za našimi zidovi (predvsem kaj je delal z mano, otroke je večinoma uporabljal kot sredstvo za maščevanje meni-kaj bo jim naredil, če ga zapustim), kaj vse ob ločitvi, ni potrebno povedat z besedami, dovolj pove dejstvo, da noben od odraslih otrok noče niti slišat več zanj.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
preveč nas je, 05.02.2022 ob 13:04

Vprašanje v naslovu.

Jaz ga nisem upala zapustit, ker ko bi komu povedala za nasilje za našimi zidovi in prosila za pomoč, bi morala z otroki izginit iz obličja zemlje, da nas ne bi našel in se nam maščeval. Navzen in do drugih je kazal zelo lep obraz. Tudi če bi se ločila, ne bi  mogla preprečit stikov med otroki in nasilnim očetom in posledično jih ne bi uspela obvarovati pred njim. Ločitev sem načrtovala od rojstva prvega otroka in do osamosvojitve zadnjega. Uspelo mi je po odhodu zadnjega od doma. Verjetno sem ena izmed redkih srečnic. Kaj se je dogajalo za našimi zidovi (predvsem kaj je delal z mano, otroke je večinoma uporabljal kot sredstvo za maščevanje meni-kaj bo jim naredil, če ga zapustim), kaj vse ob ločitvi, ni potrebno povedat z besedami, dovolj pove dejstvo, da noben od odraslih otrok noče niti slišat več zanj.

 

 

Isti razlog. Samo jaz sem ga v drugi nosečnosti prepričala v splav in potem na kontracepcijo kljub temu, da sem si želela še kakšnega otroka, samo ne več z njim. V teh letih sem se potuhnila, mu bila ustrežljiva koliko se je dalo in počakala, da sin odsraste, da je lahko branil sebe in mene pred njim. Sin ga je izbrisal iz svojega življenja, jaz  tudi.

Naj vam bo rdeča luč, ko spoznate ločenca in vam pove, da nima stikov s svojimi otroki. Preden nadaljujete z njim, poskusite izvedet razlog.

 

Rdeca luc tudi, ce locenec nima stika z bivso zeno, mamo svojega otroka, in jo pred novo zensko daje v nic. Nova punca mojega bivsega je od njega 10 let mlajsa, verjetno malo obupana, ker ke rodila z 18 leti in zeli partnerja. Verjamem, da ji je povedal vsa grozodejstva o meni, zamolcal pa to, da je imel 1 leto prepoved priblizevanja meni in hcerki in da bo kazensko obtozen nasilja v druzini. Zal mi je za to punco, res zal, ampak hkrati olajsanje, da mogoce mene pusti vsaj se malo bolj pri miru, hcerki pa vprico nje ne zeli prati mozganov. Zelim jima vso sreco…

Zato ker nobena ne zaupa več v CSD in institucije. Za nijh so take samo številka primera. Ne premorejo empatije, kaj se res lahko zgodi,  ko ženska prijavi nasilje. Polno nekih rokov za pogovore, kaj se dogaja vmes, jih ne zanima,samo da odkljukajo nalogo pogovora. Ženska pa ostaja sama v tem problemu.

Ne želijo biti poskusi raznih socialnih delavk, ali bo pri nogi uspešna ali ne. Žal smo zadnja leta videli preveč kiksov takih institucij.

Vse razumem, da je problem zapustit psihota, sploh če se ne moreš obrniti nikamor za pomoč. Kdaj ukrepata policija in CSD, žal vemo. In mi je resnično žal žensk, ki naletijo na takšne gnoje od dedcev. Tudi jaz nisem takoj prepoznala psihota, je pa res, da ni bilo fizičnega nasilja, je bilo pa drugačno. Tudi zajebano, pa nikjer se nič ne vidi.

Ne razumem pa tega, ko praviš, da si ločitev načrtovala od prvega otroka naprej. Zakaj, hudiča, greš zanosit še drugič, če vidiš, da je tip idiot? Jaz sem samo iz tega razloga ostala pri samo enem otroku, ker sem vedela, da bo z enim lažje kot z dvema ali še kakšnim zraven. Pa se mi je nekaj časa trgalo od želje še po enem, ampak je na srečo zmagal moj razum.

Pa morda, ne vem, samo razmišljam, morda ženske premalo izkoriščajo možnost varnih hiš.

Joj koliko jokanja in stokanja. Babe glupe. Nimate niti trohice pameti zvitosti, zato pa pometajo z vami. V nedeljski juhi je lahko mimogrede kaka nenavadna sestavina, ki pomaga takemu idiotu. Če vse institucije odpovedo sem pa raje v resničnem zaporu kot z nasilnežem.

Odgovor na objavo uporabnika
isti razlog, 05.02.2022 ob 13:20

Isti razlog. Samo jaz sem ga v drugi nosečnosti prepričala v splav in potem na kontracepcijo kljub temu, da sem si želela še kakšnega otroka, samo ne več z njim. V teh letih sem se potuhnila, mu bila ustrežljiva koliko se je dalo in počakala, da sin odsraste, da je lahko branil sebe in mene pred njim. Sin ga je izbrisal iz svojega življenja, jaz  tudi.

Naj vam bo rdeča luč, ko spoznate ločenca in vam pove, da nima stikov s svojimi otroki. Preden nadaljujete z njim, poskusite izvedet razlog.

 

Bolano on naj bi te branil pred nasilnim očetom.

Na tv ju sem videla slogan Kaj ti je deklica?? In takrat je padla odločitev da grem. In res sem naredila plan. In šla, odšla. Na sodišče me je bilo strah. V vlogi za ločitev sem napisala da večkrat pije in je nasilen in v priči sodnice vprašala če se gre zdravit odgovor je bil ne..

Takrat sem bila močna, čutil je mojo samozavest in preprosto pogledal dol

Prvič začutil da me ni strah moj pogled direkt njemu v oči. Ne res se te ne bojim ni me strah

PPa se kako me je bilo ampak nisem pokazala.

Takrat sem dojela da sem vsa leta trepetala in se ga bala zato ker je imel moč nad menoj. Ko 1x rečeš dost je dost.

Bila sem tepena, posiljena

Mesec dni je hodil spat z nožem. In mi grozil.

Danes se ga ne bojim več.

Je bolan in osamljen plešast alkoholik.

Sorry Marjan

Bilo bi lahko lepo ampak alko nama je uničil (tebi) življenje.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5892, 05.02.2022 ob 15:34

Bolano on naj bi te branil pred nasilnim očetom.

Sin je treniral borilne veščine. Ob ločitvi, ko se je hotel bivši fizično izživljat nad mano, je sin stopil meni v bran in od takrat da bivđi mir.

 

‘Itak si sama kriva’, si preveč neridna, sama prosiš za to, nimaš kam iti finančno, ti nihče ne verjame, ni samo fizično nasilje, včasih gre za psihično nasilje in komandiranje. Če so še otroci zraven ima pravico do stikov. Pri meni je počilo, ko se je tašča spravljala na otroka.

Pa ti moški so vsi Albanci,ali Srbi… Al so mogoče Slovenci med njimi… Samo vprašam..

Ne morem razumeti – kako enostavno ne greš, grejo, greste…spakirate in čao. Ni takega junaka, ki bi imel možnost dvakrat name položiti roko, me maltretirat, posilit, ustrahovat…in še vse ostalo kar naštevate.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Pajki, 05.02.2022 ob 17:46

Ne morem razumeti – kako enostavno ne greš, grejo, greste…spakirate in čao. Ni takega junaka, ki bi imel možnost dvakrat name položiti roko, me maltretirat, posilit, ustrahovat…in še vse ostalo kar naštevate.

 

Me veseli, da ne razumete. Torej se s takimi situacijami niste srečali. Hvala bogu.

Ni treba razumeti. Samo pomagajte, če vidite koga v taki stiski.

Ko imajo tako poteptali samozavest si v prisotnosti psihična še kihniti ne upajo.

Sita vrana lačni ne verjame. Če ne poznate teh stvari…berite in se izobražujte…in ne obsojajte.

Odgovor na objavo uporabnika
O pa ja, 05.02.2022 ob 19:29

Me veseli, da ne razumete. Torej se s takimi situacijami niste srečali. Hvala bogu.

Ni treba razumeti. Samo pomagajte, če vidite koga v taki stiski.

Ko imajo tako poteptali samozavest si v prisotnosti psihična še kihniti ne upajo.

Sita vrana lačni ne verjame. Če ne poznate teh stvari…berite in se izobražujte…in ne obsojajte.

Sem pomagala. Tašči , neštetokrat. Na koncu je pa vedno s tastom potegnila.Pa jo je premlatil do nezavesti. Na koncu je še skrbela zanj ko je zbolel, še iz groba jo komandira.

Potem sem nehala. Ene si enostavno zaslužijo vse kar se jim dogaja.

Spoštovani. Ali lahko prosim te gospe,ki so toliko pretrpele ob bivših možeh povedo katere narodnosti,oziroma veroizpovedi so bili. Brez kakšnega kompleksa na osnovi narodnosti nimam,samo me pa res zanima kaksne narodnosti so ti pogumni gospodje. Hvala Vam za ogovor.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8726, 05.02.2022 ob 19:48

Spoštovani. Ali lahko prosim te gospe,ki so toliko pretrpele ob bivših možeh povedo katere narodnosti,oziroma veroizpovedi so bili. Brez kakšnega kompleksa na osnovi narodnosti nimam,samo me pa res zanima kaksne narodnosti so ti pogumni gospodje. Hvala Vam za ogovor.

Vse kar poznam jaz pa ni malo primerov so kleni Slovenci.

Hvala za odgovor. Verjetno so slovenski državljani…

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8726, 05.02.2022 ob 20:48

Hvala za odgovor. Verjetno so slovenski državljani…

Slovenci. Niti eden ni južnjak .

Pa dajte nehat s tem, kako drugi “ne razumemo” teh situacij in blablabla!

Lej, če je baba tako glupa, da ostane ob nasilnem descu z izgovorom, češ dokler otrok ne odraste in odide, potem bo lažje, kar pomeni VSAJ 18 FAKING LET OB NASILNEŽU???!!! Lej, če si tko glupa, da si za cilj zadaš 18 let prenašat batine in ustrahovanja … ma, nimamo ti druzga rečt kot, ajde, izvoli. Pa dobro naj te mlati 18 let.

NITI TROHICE, NITI PIKICE SOČUTJA NIMAM DO TAKIH GLUPIH BAB!!! Naj jih desci še bolj mlatijo in garbajo, saj očitno drugega res niso sposobne razumet! In mi je popolnoma vseeno, če konča nekje z razbito glavo ob radiatorju! Pizda, baba, dej, res: pa kdo ti je kriv, no??!

Kaj pa v primeru, ko si tak sociopat “kupi” lastne otroke z denarjem z namenom, da bo imel vnšarej fasado za javnost, kako “dober oče” je? – ker so že otroci ravno v letih  v pozni puberteti tik pred polnoletnostjo, v letih ko jim veliko pomeni material, dobrine, denar…. ko lahko z njimi tako zmaniulira, zavestno, ker ve da jih bo na denar dobil in jih uporablja tudi kot orožje proti njihovi materi?Ločenec, ki navzen deluje s strategijo, v očeh sodelavk pomilovanja in hkrti poveličevanja  vreden, ker se jim tako tudi predstavlja, ker želi načrtno da je tako v javnosti tudi sprejet, ker ima vse bolnoumno  izdelano do potankosti, kako je popoln partner, mož in oče, da je pošten, vreden zaupanja, v resnici pa je v notranjosti pokvarjen, pohlepen, izprijen,  v stilu delovanja preko trupel in brez čustev, če ne gre za njegovo osebno korist – poznaš pa samo ti, kako deluje, in kako je,  sname masko dol z obraza in stopi za domače zidove, sleče s sebe poslovno obleko in kravato in drage čevlje in uro; veš pa,  ker si z njim sobivala ?

Odgovor na objavo uporabnika
Mi je čisto vseeno za babe glupe, 05.02.2022 ob 20:57

Pa dajte nehat s tem, kako drugi “ne razumemo” teh situacij in blablabla!

Lej, če je baba tako glupa, da ostane ob nasilnem descu z izgovorom, češ dokler otrok ne odraste in odide, potem bo lažje, kar pomeni VSAJ 18 FAKING LET OB NASILNEŽU???!!! Lej, če si tko glupa, da si za cilj zadaš 18 let prenašat batine in ustrahovanja … ma, nimamo ti druzga rečt kot, ajde, izvoli. Pa dobro naj te mlati 18 let.

NITI TROHICE, NITI PIKICE SOČUTJA NIMAM DO TAKIH GLUPIH BAB!!! Naj jih desci še bolj mlatijo in garbajo, saj očitno drugega res niso sposobne razumet! In mi je popolnoma vseeno, če konča nekje z razbito glavo ob radiatorju! Pizda, baba, dej, res: pa kdo ti je kriv, no??!

kaj ti moraliziraš – nimaš izkušnje, zato ne teoretiziraj.

 

Psiho in sociopati imajo izdelan načrt, prikrivajo,dokler ne dobijo in ne dosežejo svojega. In ne, ne prepoznaš ga ne na začetku, pa tudi še lahko 10 let kasneje ne, sploh če je to že prej počel drugim ženskam in ima utčen preverjen vzorec, ki “deluje”; ker zverzirano skriva, namerno – ko kača noge.

Slovenec z dolenjskega z otomanskimi vpadi v njegov rodovnik.

Odgovor na objavo uporabnika
kleni Slovenec, 05.02.2022 ob 22:42

Slovenec z dolenjskega z otomanskimi vpadi v njegov rodovnik.

za Anonimno 8726

Ne razumeš, da je psihopat sposoben ubit tudi lastnega otroka iz maščevanja do ženske in matere, če noče sprejeti njegove igre in ji na tak način dokaže, da ima moč, da jo uniči, saj je to njegov cilj, če ne bo plesala tako kot on svira.

 

Odgovor na objavo uporabnika
ločenec s (pod)kupljenimi otroki, 05.02.2022 ob 22:36

Kaj pa v primeru, ko si tak sociopat “kupi” lastne otroke z denarjem z namenom, da bo imel vnšarej fasado za javnost, kako “dober oče” je? – ker so že otroci ravno v letih  v pozni puberteti tik pred polnoletnostjo, v letih ko jim veliko pomeni material, dobrine, denar…. ko lahko z njimi tako zmaniulira, zavestno, ker ve da jih bo na denar dobil in jih uporablja tudi kot orožje proti njihovi materi?Ločenec, ki navzen deluje s strategijo, v očeh sodelavk pomilovanja in hkrti poveličevanja  vreden, ker se jim tako tudi predstavlja, ker želi načrtno da je tako v javnosti tudi sprejet, ker ima vse bolnoumno  izdelano do potankosti, kako je popoln partner, mož in oče, da je pošten, vreden zaupanja, v resnici pa je v notranjosti pokvarjen, pohlepen, izprijen,  v stilu delovanja preko trupel in brez čustev, če ne gre za njegovo osebno korist – poznaš pa samo ti, kako deluje, in kako je,  sname masko dol z obraza in stopi za domače zidove, sleče s sebe poslovno obleko in kravato in drage čevlje in uro; veš pa,  ker si z njim sobivala ?

Ker ne citira – namenjeno je bilo za avtorico isti razlog-  na njen zadnji odstavek.

New Report

Close