Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kakšna drama zaradi ustreljenega zajca

Kakšna drama zaradi ustreljenega zajca

Lovci so v bližini vrtca v Dolu pri Ljubljani ustrelili zajca, zdaj pa zaradi tega poteka prava drama. Skrbi jih namreč, kako otrokom pojasniti, zakaj je zajec poginil. A se hecajo?! A vaši sončki ne vedo, od kod je prišel zrezek, ki ga imajo na krožniku? Sploh vejo kaj papcajo? A jim mamice govorite, da meso raste na drevesu?! Groza, kam smo prišli …

http://m.24ur.com/novice/slovenija/otroci-vrtca-price-lova-in-streljanja-na-zajca-zdaj-jim-moramo-pojasnjevati-zakaj-je-zajcek-poginil.html

Se strinjam s tabo. Če imajo že 4-letni otroci tablice, bi lahko vedeli resnico.

Ajde pametnjakovicka, najboljse, da za otroke organiziramo sadomazo seminarje, pa oglede snuff filmov, pa obiske v lokalnih centrih za obdukcije, pa seveda prizorisc prometnih nesrec. Zakaj bi jih zavijali v vatko, saj to je vse lajf. A ne?

Naj lovci streljajo tam kjer ni urbano naselje. Če že morajo streljati. Ne pa nekaj metrov stran od hiš. Pri nas tudi lovec zaparkira, kar na dvorišče in gre streljati. Smo pač doma bolj v hribih. Nimajo občutka vsaj nekateri, popolnoma nič.

[img]https://s3.amazonaws.com/lowres.cartoonstock.com/families-parent-parenting-over_protective_parents-swaddling-swaddle-gra111205_low.jpg[/img]
Sončkom bo najbrž treba enkrat pokazati, da se do slastnega zajčka iz pečice pride samo tako, da se zajčka ubije.
Ah ne, ni treba. Dobi se ga zapakiranega v supermarketu.
Sončkom pa ni treba poznati drugih zajčkov, kot le tistih plišastih, ki jih doma božajo.

Evo super poslovna ideja za naso NYCI. Organiziranje real life enotedenskih seminarjev za nase soncke, ravno za zapolnitev brezkoristnih pocitnic. Obiski klavnic in brezvestnih imetnikov zivali, ogledi prizorisc prometnih nesrec, skupinski ogledi snuff filmov, obiski muzejev z mucilnimi pripravami itd itd. Ma to bo svetovna inovacija. Kaj, ce bi sla kar na Kickstarter?


če ste včeri gledal zajce, ste vidli tudi info, da se zdej največ denarja zbere z ICOji, tko da ne bo pol joka, ja?

no, info o zajcu je pa tudi mene rahlo šokirala .. nimam pojma kje točno je problem. Sej otrokom je jasno, da se živo bitje rodi (skoti) in enkrat kasneje tudi umre (crkne), načini so pa različni.


če ste včeri gledal zajce, ste vidli tudi info, da se zdej največ denarja zbere z ICOji, tko da ne bo pol joka, ja?

no, info o zajcu je pa tudi mene rahlo šokirala .. nimam pojma kje točno je problem. Sej otrokom je jasno, da se živo bitje rodi (skoti) in enkrat kasneje tudi umre (crkne), načini so pa različni.
[/quote]

Tako je, se strinjam, nasa NYCI naj napise whitepaper, vse ostalo bo slo samo od sebe. Nekaj 10 milijonov za taksno napredno idejo bo mala malica.

Saj za to tudi gre, da se sonckom predstavi vsa bogata paleta nacinov, da se jih pripravi na lajf.

Ni poanta v zajcu, ampak v streljanju v blizini vrtca.

iz tega prispevka je razvidno, da je velik večji problem mrtev zajec, kot trije poki, čeprav se strinjam, povsem neprimeren čas in kraj streljanja, sploh če imamo v mislih zadnji dogodek, vinjenih lovcev, kjer je bil ustreljen lovec.

Ce smo ze pri zajcu, dvomim da je pogosto na jedilniku otrok. Nas ga se ni jedel, celo jaz sem ga mogoce 3x v zivljenju. Bistvo je, da se v blizini ljudi, kaj sele otrok, ne strelja!

Lovci itak nimajo več mere. Zgleda, da bodo začeli streljali tudi po mestih. Bodo imeli trofeje vran.

Ja točno tako!

Ampak panika pa ….otroci bodo imeli travme zaradi mrtvega zajčka. Problem ni v mrtvem zajcu…takšen je ciklus narave…mačka požre miš, lisica požre mačka…in tako dalje. In tudi mrtvec zajec ni nič drugega kot del cikla narave. Problem pa je, da se je streljalo v bližini vrtca, to pa je problem s katerim bi se bilo treba ukvarjati. Kaj če bi kakšna šibra zašla in ne bil zajec tisti ki bi bil zadet?!?

Ja točno tako!

Ampak panika pa ….otroci bodo imeli travme zaradi mrtvega zajčka. Problem ni v mrtvem zajcu…takšen je ciklus narave…mačka požre miš, lisica požre mačka…in tako dalje. In tudi mrtvec zajec ni nič drugega kot del cikla narave. Problem pa je, da se je streljalo v bližini vrtca, to pa je problem s katerim bi se bilo treba ukvarjati. Kaj če bi kakšna šibra zašla in ne bil zajec tisti ki bi bil zadet?!?
[/quote]

So what? Tudi zgresena sibra je lajf.

Ja točno tako!

Ampak panika pa ….otroci bodo imeli travme zaradi mrtvega zajčka. Problem ni v mrtvem zajcu…takšen je ciklus narave…mačka požre miš, lisica požre mačka…in tako dalje. In tudi mrtvec zajec ni nič drugega kot del cikla narave. Problem pa je, da se je streljalo v bližini vrtca, to pa je problem s katerim bi se bilo treba ukvarjati. Kaj če bi kakšna šibra zašla in ne bil zajec tisti ki bi bil zadet?!?
[/quote]
ampak cel prispevek je narejen v smislu bogi zajec-bogi otroci, pa ne zaradi ogroženosti.

iz tega prispevka je razvidno, da je velik večji problem mrtev zajec, kot trije poki, čeprav se strinjam, povsem neprimeren čas in kraj streljanja, sploh če imamo v mislih zadnji dogodek, vinjenih lovcev, kjer je bil ustreljen lovec.
[/quote]
Tudi jaz sem najprej pomislila na to. Glede na to da lovskega kolega zamenjajo za lisico si res ne želim da streljajo v biližini vrtca in ljudi. Kolikor je meni tudi znano je prepovedano v urbanem okolju streljati, sploh če ni neke nevanosti za ljudi. Kar pa ta zajec res ne moremo da je ogrožal ljudi.

So what? Tudi zgresena sibra je lajf.
[/quote]

Ja ampak ne moreš primerjati otroka pa zajca…bedak!!!!

Se strinjam. Ljudem se je utrgalo. Včasih smo bili pri kolinah zraven vsi, tudi čisto majhni otroci. In nobenemu ni prišlo na pamet, da bi omedleval zraven. To je naša hrana.

Ja ampak ne moreš primerjati otroka pa zajca…bedak!!!!
[/quote]

Ti pa ne sili mojih otrok, da prisostvujejo lovskim orgijam. Ja? Odnos mene in mojih otrok do zivali je nasa intima. Z naravnimi cikli nima tezav nihce, ne tupi pa svoji okolici svojega vsegliharstva.

Ni to hrana od vseh.

Glede na preteklo dogajanje bi namesto zajca prav lahko pritekel obstreljen lovec in padel poleg grma pri vrtcu…..

iz tega prispevka je razvidno, da je velik večji problem mrtev zajec, kot trije poki, čeprav se strinjam, povsem neprimeren čas in kraj streljanja, sploh če imamo v mislih zadnji dogodek, vinjenih lovcev, kjer je bil ustreljen lovec.
[/quote]
Ustreljen lovec? Uh, končno ena res pozitivna novica. Kar tako naprej.

Otroke vodite gledat piščančke, pa zajčke, pa putke, pa kravice, pa pujske, pa konjčke … same luštne živalce, ki jih lahko božajo …

Vodite jih v kino gledat risane filme, v katerih nastopajo živali, da ne govorimo o risankah.
Otroci obožujejo živali in se poistovetijo z njihovim veseljem in žalostjo.

In vi hinavci (ne vsi) jim potem (najboljše) prijatelje servirate za kosilo ali večerjo.
Pa jim poveste, kaj imajo na krožniku in kako je do krožnika ‘ta mesek’ prišel?
Verjetno ne, ker bi mali sončki jokali kot dežki.
Bodite face, pa jim tam nekje pred 4. rojstnim dnevom nazorno pokažite, kako pride mesek na njihov krožnik … poln antibiotikov, adrenalina, rastnega hormona in ostale svinarije.
In temu pravite zdrav in polnovreden obrok?

….

Tako pač je, ja. Jaz recimo ne jem mesa že dolgo.

In kako bi po tvoje bilo treba ravnati? Voditi otroke v klavnico, jim ne vcepljati ljubezni do živali, jih seznanjati s krutimi prizori, ker je pač baje takšen lajf? Povej nam.

Veliko otrok ve kako pride meso na mizo. Ravno prizorov kako se žival kolje jim pa ni treba gledati. Saj jih niti odrasli ne. Pač vsak ima svoj poklic odrasel človek seveda in naj ga dela dobro. A v bolnice jih tudi vozite, da gledajo bolne ljudi in jim kažete kaj se lahko tekom življenja vsem nam prej ko slej zgodi.
Ti lovci so pa itak svoja vrta vsaj večinoma. Mar jim je za vse, važno, da pušo naštela in ustreli, gleda pa nič kaj strelja, kako strelja, kje strelja. Zato pa je toliko nesreč v njihovih vrstah. Res ne vem kako so lahko lovci. In da dobijo po domače licenco. Sramota.

New Report

Close