Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšne cene mobilnih hišk

Kakšne cene mobilnih hišk

Kakšne cene plačujejo ljudje za mobilne hiške v kampih. Po 2300 EUR za en teden. Saj za takšen denar dobiš all inclusive v hotelu, isto bazen, tik ob morju. Tu ni hrane, nič samo bivanje. Pa naj še kdo reče da ni denarja.

Te cene so res nore oziroma nori so ljudje ki toliko dajo. Očitno smo res v marketing nategovanju, nategni ljudi s pretirano ceno in bodo vsi mislili kako je dobro. Eni moji znanci najemajo za 6000 EUR apartma za eno leto na morju. To so trije tedni v mobilni hiški .

Moji sosedje oddajajo hiško (ne mobilko) z bazenom, apartma za max 6 oseb, 2 spalnici.

Do plaže greš s kolesom, za peš je v vročini skoraj malo predaleč, imaš pa seveda bazen pri hiški samo zase.

Cena?

Skoraj 3.000€ za teden, polno imajo od prvomajskih, ko odprejo sezono, pa do konca septembra, ko zaključijo z oddajanjem. Manj kot teden najema ne gre, zasedeno imajo ves čas.

2.300 je še poceni, 5* kamp v Istri jih ima po 5.000 na teden in več in to kao v akciji

Ne vem kje dobiš hotel za 2300 EUR na teden za 6 ljudi, kolikor jih lahko dopustuje v mobilni hiški. Ne pravim, da je poceni, ampak hoteli so še bistveno dražji.

Odgovor na objavo uporabnika
ghjkl, 21.03.2024 ob 10:44

Ne vem kje dobiš hotel za 2300 EUR na teden za 6 ljudi, kolikor jih lahko dopustuje v mobilni hiški. Ne pravim, da je poceni, ampak hoteli so še bistveno dražji.

 

 

6 sicer ni realno, da jih je v mobilni hiški…tega nikomu ne privoščim.

Dajte se že enkrat zavedat, da 1.000 € realno dandanes ne pomeni več nič.

Odgovor na objavo uporabnika
ne hvala, 21.03.2024 ob 10:53

 

 

6 sicer ni realno, da jih je v mobilni hiški…tega nikomu ne privoščim.

Zakaj pa ne? Imam 4 otroke in smo dopustovali že na vse možne načine. Če smo preživeli v šotoru, mi verjemi, da je v mobilni hiški še toliko lažje.

Mobilne hiške sploh ne moreš primerjati s hotelom, ker gre za čisto drug način dopustovanja.  V hotelu imaš sobo, režim prehranjevanja po urah, nobene zasebnosti, še kavo moraš spiti v bifeju.

Mobilne hiške pa so primerljive z apartmaji, kjer si sam svoj šef in neodvisen od časovnic, kot jih imajo v hotelih.  Namenjene so tistim, ki želijo dopustovati po lastnih željah.

 

Jaz na primer na dopust v hotel ne grem, ker si ne predstavljam da bivam v nekem betonskem kompleksu in jem hotelsko hrano več kot dva dni.  Tudi all inclusive hoteli v kakšni Turčji ali Grčiji, kjer te cele dneve nalivajo s cenenimi pijačami,  odpadejo.

Očitno sem res čudna, mi najemamo apartma za 100 EUR/noč v top sezoni , lepo prenovljeno, dve spalnici, jacuzzi, lepa terasa, žar. Dajte no, za tak denar greš lahko marsikam.  Jaz cenim denar , ga ne zaslužim tako lahko .

Rezervirala sem mobilko zadnja dva tedna v avgustu. Cena 120 na noč tik na obali. Privat lastnik – našla sem ga preko FB.

Imam kup ponudb, ki se gibljejo med 150-200 eur.  Privat preko FB. Nove mobilke, lepo opremljene, nekatere v kampih z možnostjo koriščenja bazena.

V hotel me za ne spraviš za živo glavo ne – max 2,3 noči potem imam pa poln kufer vsega.

Odgovor na objavo uporabnika
Mobilne hiške, 21.03.2024 ob 10:26

Kakšne cene plačujejo ljudje za mobilne hiške v kampih. Po 2300 EUR za en teden. Saj za takšen denar dobiš all inclusive v hotelu, isto bazen, tik ob morju. Tu ni hrane, nič samo bivanje. Pa naj še kdo reče da ni denarja.

Od nas, sosednji kamp ima hiške še dražje v sezoni. Vse polno.

 

Odgovor na objavo uporabnika
stara forumašica, 21.03.2024 ob 10:34

Moji sosedje oddajajo hiško (ne mobilko) z bazenom, apartma za max 6 oseb, 2 spalnici.

Do plaže greš s kolesom, za peš je v vročini skoraj malo predaleč, imaš pa seveda bazen pri hiški samo zase.

Cena?

Skoraj 3.000€ za teden, polno imajo od prvomajskih, ko odprejo sezono, pa do konca septembra, ko zaključijo z oddajanjem. Manj kot teden najema ne gre, zasedeno imajo ves čas.

Izven sezone nikoli , nikoli ne dobijo tak denar (400 EUR na noč). . So srečni če dobijo maja  70 EUR na noč. Tudi maja bazen, kaj ga ogrevajo? V top sezoni ki šteje od 15.7.-15.8. pa lahko res dobijo take cene, sicer vseeno ni lahko oddati za tak denar, se pa najdejo ljudje, sploh kakšna last minute varianta, ko je drugje vse polno in potem morajo toliko placati. Cene izven sezone drastično padejo. Tako da ne govorit na pamet , smo tukaj tudi ljudje ki se spoznamo na cene in smo v tem poslu

Odgovor na objavo uporabnika
Mobilka, 21.03.2024 ob 11:24

Rezervirala sem mobilko zadnja dva tedna v avgustu. Cena 120 na noč tik na obali. Privat lastnik – našla sem ga preko FB.

Imam kup ponudb, ki se gibljejo med 150-200 eur.  Privat preko FB. Nove mobilke, lepo opremljene, nekatere v kampih z možnostjo koriščenja bazena.

V hotel me za ne spraviš za živo glavo ne – max 2,3 noči potem imam pa poln kufer vsega.

Lahko daš kakšen link do kupa ponudb v tem cenovnem rangu (v visoki sezoni)?

V fb vpiši v iskalnik in ti bo sproti metalo ven pondunike in kontaktiraj na FB lastnike.

Biograd Soline so zasoljene cene.

Najde se poceni Privlaka, Sveti FJ, Turanj, Drage, Pirovac, Murter, Makarska….

 

Odgovor na objavo uporabnika
slaba primerjava, 21.03.2024 ob 11:18

Mobilne hiške sploh ne moreš primerjati s hotelom, ker gre za čisto drug način dopustovanja.  V hotelu imaš sobo, režim prehranjevanja po urah, nobene zasebnosti, še kavo moraš spiti v bifeju.

Mobilne hiške pa so primerljive z apartmaji, kjer si sam svoj šef in neodvisen od časovnic, kot jih imajo v hotelih.  Namenjene so tistim, ki želijo dopustovati po lastnih željah.

 

Jaz na primer na dopust v hotel ne grem, ker si ne predstavljam da bivam v nekem betonskem kompleksu in jem hotelsko hrano več kot dva dni.  Tudi all inclusive hoteli v kakšni Turčji ali Grčiji, kjer te cele dneve nalivajo s cenenimi pijačami,  odpadejo.

Točno tako,bi še dodal,da ga ni lepšega kot mobilna hiška pod borovci ,pa 50 m od plaže ,si stalno v stiku z naravo.

Poglej Italijo, npr. Sardinija ali Sicilija. Tradicionalno so to bile med najdražjimi destinacijami v Sredozemlju, ampak zadnjih par let ceneje od Hrvaške! Seveda odvisno od specifične ponudbe, ampak sem gledala prav za mobilne hiške in je bilo v juliju ceneje kot Hrvaška. Ok, za “privat ponudbe preko FB-ja”, ki jih omenja ena zgoraj, ne vem. Ampak booking in podobno, je Hrvaška postala med najdražjimi.

Ne vem no, kaj naj si mislim .meni so mobilne hišice občutno predrage. Ne vidim razlike med app in mobilno hiško, pa so app trikrat cenejši. Potem  raje izberem ugodneje  in grem večkrat na dopust. Eni tudi najemajo za pol leta ali eno leto, pa že od prvomajskih hodijo na morje, pa potem poleti in jeseni. Dati za en teden 2500 EUR je pa meni tak absurd. Razen če se ljudje bolje počutite, pa bolj cenite, če dražje plačate. Ko gledam cene na Facebooku , najdeš zelo lepe družinske apartmaje blizu morja za 100 EUR . Torej za  trikrat manj. Isto imajo na vrtu borovce, pa senco, ampak zgleda je ta vonj manj eliten , ker je trikrat cenejše hehehe .

Odgovor na objavo uporabnika
Bla bla bla, 21.03.2024 ob 11:25

Izven sezone nikoli , nikoli ne dobijo tak denar (400 EUR na noč). . So srečni če dobijo maja  70 EUR na noč. Tudi maja bazen, kaj ga ogrevajo? V top sezoni ki šteje od 15.7.-15.8. pa lahko res dobijo take cene, sicer vseeno ni lahko oddati za tak denar, se pa najdejo ljudje, sploh kakšna last minute varianta, ko je drugje vse polno in potem morajo toliko placati. Cene izven sezone drastično padejo. Tako da ne govorit na pamet , smo tukaj tudi ljudje ki se spoznamo na cene in smo v tem poslu

Maja in začetek junija ter drugo polovico septembra ima malo nižje cene, v špici sezone kar nekaj nad to ceno, ki sem jo napisala.

Ni samo hiška z bazenom, je tudi žar prostor, viseče mreže v senci, dodatna klubska hiška z mini fitnesom, biljardom, ročnim nogometom, pikadom…, pokrito parkirišče za 2 avta… malo vrtička, kjer si gostje lahko sami naberejo svež paradižnik, papriko, dve smokvi, kjer lahko gostje trgajo sadje…

 

Imajo ves čas polno, vidim, kako se gostje menjavajo, imajo kar nekaj vsakoletnih gostov. Bolj ali manj Nemci, Danci in Nizozemci, slovenske registracije na avtu še nisem videla.

Nam je tudi pretirano… Smo trije, 2 odrasla in predšolski otrok in so tudi manjše mobilne hiške do 4 oseb isto drage…

Apartma, ki ima ravno tako 2 spalnici, kuhinjo z vso osnovno posodo, dnevni prostor, kopalnico, pokrito teraso, klimo in parkirišče pred hišo nas pride letos 70€/nočitev. Morje čez cesto, plaža recimo da 10min res počasne hoje po sprehajalni poti ob morju. Na plaži senca cel dan, in dovolj prostora, da ni neke pretirane gužve. Res pa je majhen kraj, kjer ni nekega ohoho dogajanja. Ampak nam je ravno to top, imamo res umirjen dopust, čeprav gremo v glavni sezoni, pač kolektivni dopust in ni neke izbire…

Jaz pa ne vem, kje vi gledate, da dobite v visoki sezoni apartmaje za 100 evrov/noč zraven obale. Govorim za družine, torej 2 odrasla + 2 ali 3 otroci. Očitno sem nesposobna, ker za tako ceno ne najdem ničesar.

 

Niso vsi all inclusive ceneni, amapk vsakemu svoje.

Odgovor na objavo uporabnika
sirotinja, 21.03.2024 ob 11:41

Jaz pa ne vem, kje vi gledate, da dobite v visoki sezoni apartmaje za 100 evrov/noč zraven obale. Govorim za družine, torej 2 odrasla + 2 ali 3 otroci. Očitno sem nesposobna, ker za tako ceno ne najdem ničesar.

Na Facebook imas ponudnike, brez provizije booking, ki znaša 20%. Samo preveri lastnike da niso kakšni goljufi, ker eni ukradejo slike in rentajo tuji apartma. Preveriš v turistični zajednici tistega kraja  ali pa naj ti lastnik da kopijo odločbe da on oddaja.  Mi bomo letos dali v top sezoni, zelo lep apartma, urejen, za 6 oseb, dve spalnici, žar, terasa, lepa oprema, novejša hiša, 100 EUR/noč, nič dodatnih stroškov čiščenja . Jaz ne bi nikoli dala za eno mobilno hišico v kampu polno vreščavih otrok, 300 EUR, to je absurdna cena.

Odgovor na objavo uporabnika
Vs ne, 21.03.2024 ob 11:37

Ne vem no, kaj naj si mislim .meni so mobilne hišice občutno predrage. Ne vidim razlike med app in mobilno hiško, pa so app trikrat cenejši. Potem  raje izberem ugodneje  in grem večkrat na dopust. Eni tudi najemajo za pol leta ali eno leto, pa že od prvomajskih hodijo na morje, pa potem poleti in jeseni. Dati za en teden 2500 EUR je pa meni tak absurd. Razen če se ljudje bolje počutite, pa bolj cenite, če dražje plačate. Ko gledam cene na Facebooku , najdeš zelo lepe družinske apartmaje blizu morja za 100 EUR . Torej za  trikrat manj. Isto imajo na vrtu borovce, pa senco, ampak zgleda je ta vonj manj eliten , ker je trikrat cenejše hehehe .

Če dobiš apartma za 100 eur ,na taki poziciji ,je tudi super …

Pa dobro no, kdo še sploh preko bookinga najema. Tam so cene čisto druge, kot pa, ko kontaktiraš lastnika privat.

New Report

Close