Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšne dohodke imate in kako sami zgurate skozi mesec?

Kakšne dohodke imate in kako sami zgurate skozi mesec?

Podpišem tole, da ni srečen tisti, ki ima veliko, ampak tisti, ki malo potrebuje. Moj dohodek z dodatki je 800 eur, živim sama v svojem stanovanju brez kreditov. Stanovanjski stroški so povprečno 250,00 eur. Kuham doma vsak dan, malico za službo si pripravim doma. Zelenjavo nabavim na kmetiji. V trgovino grem enkrat na teden ali celo na dva tedna. Takrat kupim vse po ugodnih cenah, popusti, kuponi itd. Kupujem kvalitetno hrano. Oblačila in obutev kupujem občasno in to tam, kjer so nakupi najbolj ugodni (tujina, internet itd). Vsak mesec nekaj prihranim. Na dopust hodim, a najdem poceni nastanitev. Se ne pritožujem, sem zadovoljna, sem bila že na slabšem, pa sem vseeno zvozila.

V najemu sem bila sama 24 let. Staršev nimam. Pomagal mi ni nihče. S plačo sem pokrila najemnino in položnice, pa star avto sem vzdrževala, 2x na mesec pri mehaniku,..Dostikrat se je zgodilo, da nisem imela za hrano. Pa tega ni nihče vedel, ker me je bilo sram. Za hrano sem zelo malo zapravila, ker sem poceni kuhala, npr špagete s paradižnikom,..
Našla sem si še dve dodatni službi,- natakarica ponoči med vikendi, pa dvakrat na teden sem čistila hišo. Takrat, ko sem čistila hišo sem zaslužila ravno toliko, da sem šla v trgovino po hrano, o kako sem bila vesela.
Tako sem si plačala še šolnino in hodila še v šolo.
Nikoli, ampak res nikoli še nisem bila pri kozmetičarki, fitnesu, aerobiki, itd…ker za to ni bilo nikoli denarja. Včasih sem imela komaj za bencin. vsakič, ko sem plačevala najemnino sem jokala.
Po 24 letih sem kupila stanovanje na kredit, pa še to samo zato, ker imam zdaj boljšo plačo. Sama, brez kakršnekoli pomoči kogarkoli. Samo na osnovi plače sem dobila kredit, lahko rečem skoraj brez prihrankov. Kredita imam sedaj toliko kot je prej znašala najemnina.

Ko berem koliko denarja prejmete na mesec, me prav zanima kje delate. Jaz kot učiteljica imam 1200 na mesec. Kako oziroma kje lahko zaslužim 2000 na mesec? Mi lahko svetujete?

Upokojenec.
Sam.
Lastniško stanovanje.
Dohodki 700 €/mesec
Zadovoljen, živim dobro.
[/quote]

Hja, ko imaš stanovanje, potem gre, dokler pa ga nimaš… je pa druga pesem.
[/quote]
Starost te pita, šta je radila mladost

Ti je to jasno?

Mogoče z najstarejšo obrtjo na svetu?!

Inštrukcije…

Upokojenka v svoji hiši solidno preživim s 800€ penzije.

Živim skupaj z mamo. Sama imam 2000 evrov penzije, mama pa 1300. Vsak mesec dava gospodu župniku 500 evrov, da lahko preživi. Medve ne potrebujeva veliko. Edino molitev, nič drugega.

Tudi jaz poučujem. 2000 povprečno. Zelo zadovoljna, na svojem.

Meni je dalec najceneje “gurati” sam. Manj ko imam opravka z drugimi, ceneje me pride. Haha

Veš, če ti en vse pogospodinji, je to ogromno vredno. Si predstavljaš, da nekoga plačaš, da ti vse to naredi? Torej štej to, da gospodinji, kot dohodek.

Hvala za konkreten primer pa še tam tam sva pri plačah.

Kaj naj ti rečem, drugega kot to, da ti želim zdravja in še več zdravja. Upam, da ti bo šlo na boljše.
Težko je biti brez denarja, 400€ je resnično mizerno, še 1000x huje je biti brez zdravja. Tako, da čim več zdravja, sreče pa kaj več denarja :). Pogumno in srečno naprej.

Podpišem tole, da ni srečen tisti, ki ima veliko, ampak tisti, ki malo potrebuje. Moj dohodek z dodatki je 800 eur, živim sama v svojem stanovanju brez kreditov. Stanovanjski stroški so povprečno 250,00 eur. Kuham doma vsak dan, malico za službo si pripravim doma. Zelenjavo nabavim na kmetiji. V trgovino grem enkrat na teden ali celo na dva tedna. Takrat kupim vse po ugodnih cenah, popusti, kuponi itd. Kupujem kvalitetno hrano. Oblačila in obutev kupujem občasno in to tam, kjer so nakupi najbolj ugodni (tujina, internet itd). Vsak mesec nekaj prihranim. Na dopust hodim, a najdem poceni nastanitev. Se ne pritožujem, sem zadovoljna, sem bila že na slabšem, pa sem vseeno zvozila.
[/quote]

Kako ti je pa uspelo stanovanje kupiti?

Ne verjemi kaj preveč, da imajo res tako visoke dohodke.
Ne verjeti vsega, kar mone pišejo.

Čestitke. Bravo. Ti si prava borka.
Želim ti, da še naprej uspešno napreduješ.

Hja, ko imaš stanovanje, potem gre, dokler pa ga nimaš… je pa druga pesem.
[/quote]
Starost te pita, šta je radila mladost

Ti je to jasno?
[/quote]

Zakaj pišeš srbsko?

Preživite, ja. To je pa tudi vse. če imaš otroškega, potem nimaš tako velike plače.

Tezko je biti pameten. Moji dohodki so cez 2k eur na mesec pa ne bi upala ker ni nikjer receno da bi lahko naslednjih 30 let placevala 1000 eur kredita na mesec. Najem je tudi varianta ampak to je stran vrzen denar. Ne vem lej, ravnaj po vesti… in srecno kakorkoli se odlocis.

Preživite, ja. To je pa tudi vse. če imaš otroškega, potem nimaš tako velike plače.
[/quote]
Preživimo ja, 3-5 tednov na morju vsako leto, živimo v svoji hiši brez dolgov, za sproti imamo dovolj, pa vsak mesec damo še kaj na stran. Malo tudi potujemo-med počitnicami, imamo svoj avtodom. Več si ne želimo, niti ne potrebujemo.

Preživite, ja. To je pa tudi vse. če imaš otroškega, potem nimaš tako velike plače.
[/quote]
Preživimo ja, 3-5 tednov na morju vsako leto, živimo v svoji hiši brez dolgov, za sproti imamo dovolj, pa vsak mesec damo še kaj na stran. Malo tudi potujemo-med počitnicami, imamo svoj avtodom. Več si ne želimo, niti ne potrebujemo.
[/quote]

Zakaj imaš se potrebo hvalisati v temi, ki je namenjena samo samskim?

Imam mesečno 750 eur. Imam svojo hišo. Pridelam na vrtu, kar se da. Drva si pripravim iz svojega gozda. Živim lepo, brez odrekanja, edino delam zelo veliko.

New Report

Close