Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšno je vaše mnenje o feministkah in o feminizmu na splošno

Kakšno je vaše mnenje o feministkah in o feminizmu na splošno

Če moškeljc pomeni moškega s slabo samopodobo, potem to gotovo drži. 😉
Sem in tja pa boš naletela na človeka, ki stoji z obema nogama na tleh, ve kdo je in kaj zmore. Tak zmore pogled v ogledalo in popravi kar mu ni všeč.
[/quote]

na monu berem bolj kot ne moškeljce. Ki se tudi zelo spoznajo na ženske in v nulo vedo kaj delajo in mislijo. Če niso kakšni shemale, ki se infiltrirajo v žensko družbo.
[/quote]

Shemale, a? :)))))))))))
Povej s čim se zadevaš, da vem kakšni drogi se je treba izognit…

to je bilo od nekdaj je bistvo patriarhalnega reda, da ženska mora dobro zgledat, bit večno mlada pa dovolj neumna, da moških ne ogroža.
[/quote]

To danes še kako velja med deklicami. Bolj namazane kot filmske zvezde, po fb skoraj čisto slečene. Ena, ki malo bolj razmišlja, tega ne bo šla delat. Zakaj? Ker se zaveda do obsežnosti takega obnašanja oz. po domače, vidi dlje od svojega nosu.
Starejše naj bi bile pametnejše in mogoče je res malenkost manj tega, a še vedno..
[/quote]

in seveda so se tega same spomnile? Praviš, kako se spoznaš na moške, pa ne vem, če si že kdaj njihove komentarje poslušala?

na monu berem bolj kot ne moškeljce. Ki se tudi zelo spoznajo na ženske in v nulo vedo kaj delajo in mislijo. Če niso kakšni shemale, ki se infiltrirajo v žensko družbo.
[/quote]

Shemale, a? :)))))))))))
Povej s čim se zadevaš, da vem kakšni drogi se je treba izognit…
[/quote]

ja pa beri no komentarje od robija in podobnih, on točno ve, kaj se pri babjem čveku dogaja. Očitno se je infiltriral.

Če moškeljc pomeni moškega s slabo samopodobo, potem to gotovo drži. 😉
Sem in tja pa boš naletela na človeka, ki stoji z obema nogama na tleh, ve kdo je in kaj zmore. Tak zmore pogled v ogledalo in popravi kar mu ni všeč.
[/quote]

na monu berem bolj kot ne moškeljce. Ki se tudi zelo spoznajo na ženske in v nulo vedo kaj delajo in mislijo. Če niso kakšni shemale, ki se infiltrirajo v žensko družbo.
[/quote]

Če jaz prav razumem feminizem, je ta pravzaprav usmerjen proti stereotipom o tem kakšna bi ženska morala biti. Moškim in (žal) tudi ženskim stereotipom. Ja, tudi ženske same velikokrat stereotipno gledajo na žensko vlogo – na človeka ženskega spola. Morda zaradi vzgoje, pričakovanj družbe ali lastnega komformizma.

Po mojem mnenju si feminizem prizadeva za to, da bi bil človek ženskega spola lahko enakopraven (ne pa enak) človeku moškega spola.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

To danes še kako velja med deklicami. Bolj namazane kot filmske zvezde, po fb skoraj čisto slečene. Ena, ki malo bolj razmišlja, tega ne bo šla delat. Zakaj? Ker se zaveda do obsežnosti takega obnašanja oz. po domače, vidi dlje od svojega nosu.
Starejše naj bi bile pametnejše in mogoče je res malenkost manj tega, a še vedno..
[/quote]

in seveda so se tega same spomnile? Praviš, kako se spoznaš na moške, pa ne vem, če si že kdaj njihove komentarje poslušala?
[/quote]

Na to ti je pa odgovoril BTDT na enem izmed zgornjih postov.
Da se spoznam na moške sem pa rekla kdaj?
Komentarje pa seveda slišim. Tako od tistih bolj intelektualno razvitih kot tistih manj. In dvomim da bi prvi za partnerico izbral žensko, ki ji je edini cilj izgledati lepo. Zelo dvomim. Pa ne mislim s tem, da pa lepe pri takem nimajo možnosti. Daleč od tega, vsake oči rade pogledajo lepo stvar, še toliko raje, če je to partner. Ampak intelektualci bolj cenijo ljudi, ki so soposbni razmišljati (ne glede na spol).

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

na monu berem bolj kot ne moškeljce. Ki se tudi zelo spoznajo na ženske in v nulo vedo kaj delajo in mislijo. Če niso kakšni shemale, ki se infiltrirajo v žensko družbo.
[/quote]

Če jaz prav razumem feminizem, je ta pravzaprav usmerjen proti stereotipom o tem kakšna bi ženska morala biti. Moškim in (žal) tudi ženskim stereotipom. Ja, tudi ženske same velikokrat stereotipno gledajo na žensko vlogo – na človeka ženskega spola. Morda zaradi vzgoje, pričakovanj družbe ali lastnega komformizma.

Po mojem mnenju si feminizem prizadeva za to, da bi bil človek ženskega spola lahko enakopraven (ne pa enak) človeku moškega spola.
[/quote]

ja imaš prav. Če si vzgojen v nek stereotipen vzorec mišljenja boš tako razmišljal pa če si moški ali ženska. Vidim, da si nekaj študiral o tem, ne plozaš tukaj samo gostilniških flanc kot večina.

Hahaha! Ne bi rekel.
Izkušnje v moji širši družini – pametna, lepa… že v osnovni šoli so jo sošolke izločile na obrobje. Je pa imela nekaj moških prijateljev, ki so to še danes.
Praviloma se ženska srenja take boji, ker čutijo, da je boljša, sposobnejša in ko nimajo od nje kake koristi, jo iz podzavestnega strahu preprosto odrinejo na obrobje. Res pa je, da se taki, inteligentni osebki čisto lepo znajdejo tudi tam, si poiščejo drugo družbo pa tudi ne potrebujejo 100+ frendic, dve ali tri dobre povsem zadoščajo.
[/quote]

No saj to sem mislila. Poišče si družbo, ki ji ustreza in taka oseba je redko popolnoma brez družbe.
Danes je trend, da mora biti ženska kot iz revije, pamet pa ni preveč zaželjena. V šolah (predvsem nižjih) pa se to še potencira, zato da si IN. In takrat če razmišljaš s svojo glavo, si čudaški. Ampak saj potem kmalu ugotoviš, da ni treba da si med top najpopularnejšimi, ker konec koncev z njimi se nimaš kaj pogovarjat. Višja je šola večji je krog tiste prave družbe, ki ceni lastno mnenje in razmišljanje.
[/quote]

Žal imaš prav.
Danes se resnično zelo potencira, da mora biti ženska lepa. Da ne sme imeti nobenih dlak, če se ne depilira jo označijo za nemarnico (med tem, ko so moški veliko bolj kosmati pa niso nemarni). Oblačit se mora po zadnji modi, da je ok. Vsekakor se ne smatra,d a je normalna, če nikoli ne nosi petk. Že deklice našemijo kot kake princeske.
Tudi, ko gledaš reklame, ženska mora biti lepa, ne pametna, sporočajo.

na monu berem bolj kot ne moškeljce. Ki se tudi zelo spoznajo na ženske in v nulo vedo kaj delajo in mislijo. Če niso kakšni shemale, ki se infiltrirajo v žensko družbo.
[/quote]

Če jaz prav razumem feminizem, je ta pravzaprav usmerjen proti stereotipom o tem kakšna bi ženska morala biti. Moškim in (žal) tudi ženskim stereotipom. Ja, tudi ženske same velikokrat stereotipno gledajo na žensko vlogo – na človeka ženskega spola. Morda zaradi vzgoje, pričakovanj družbe ali lastnega komformizma.

Po mojem mnenju si feminizem prizadeva za to, da bi bil človek ženskega spola lahko enakopraven (ne pa enak) človeku moškega spola.
[/quote]

Poglej, ne predstavljam si, da bi mi danes nekdo prepovedal voliti, urediti zadev na uradih, se zaposliti, iti na potovanje itd. samo zato ker sem ženska. Pri tem sta si spola enakovredna.
Vendar vse to potegne za seboj pač tudi ureditev doma, ki je veljala prej.
Ženska tako lahko tudi gre iz slabega zakona in si zagotovi lepše življenje. Po drugi strani pa je treba najti srednjo pot oz. se zavedati tudi odgovornosti, ki jo ima do drugih.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Sem pa pozitivno presenečena nad milesom, BDT, me veseli, da so tudi ok moški na monu.

In zakaj naj bi se ženske borile za iste pravice, če jih imajo dejansko več kot moški? Torej bi morale sestopiti za stopnjo ali dve, da so resnično na istem nivoju kot moški.
Feminizem ni borba za iste pravice, pač pa se je izrodilo v žaljenje moških in pričakovanje, da bodo slednji njihove copate.
[/quote]

Ženske imajo več pravic kot moški?
Kje to živiš?
V sloveniji smo sicer kar v odlični poziciji glede tega, ni pa popolno.

Ženske ki mislijo da je feminizem poniževanje moških in da so one več vredne kot moški, razumejo feminizem točno tako kot ti. Torej nič! Ne razumem zakaj to tekmovanje? Kdo je več vreden? Zakaj mora biti nekdo manj vreden kot ti da se ti počutiš vrednega?

Ne vem sicer katera oz. koliko žensk te je kastriralo da si tako jezen na njih oz. nase (mama?), ampak z odnosom kot ga imaš ne boš rešil nič. V bistvu s tem odnosom vlečeš iste ljudi kot si sam (ranjene nekje na poti življenja) k sebi, zato imaš vedno negativne izkušnje. Ni problem v feminizmu, ni problem v ljudeh okoli tebe….največji sovražnik si sam sebi. V resnici si ne dovoliš živeti življenja v katerem so vsi enakovredni, oz. nisi zmožen. Verjetno misliš da če bi spoznal žensko ki bi se ti klanjala in skočila na vsak tvoj “ukaz” bi bil srečen. Ampak ne bi bil veš. Še vedno bi bil globoko v sebi en majhen fantek, ki ga nikoli nihče ni upošteval, spoštoval in ljubil tako kot se ljubi…..in še vedno bi ta mali fantek kričal, trmaril in delal neumnosti z upanjem da ga bo nekdo opazil in stisnil k sebi.

Živjenje je lahko zelo lepo, ko ljudem dopustiš da te vidijo, ko ti vidiš njih in ko najdeš nekoga s katerim sta tim, skupaj peljeta svoje zgodbe in uživata drug z drugim in v različnosti en drugega, ne pa tekmujeta. Ti želim da enkrat spoznaš tako življenje.

No saj to sem mislila. Poišče si družbo, ki ji ustreza in taka oseba je redko popolnoma brez družbe.
Danes je trend, da mora biti ženska kot iz revije, pamet pa ni preveč zaželjena. V šolah (predvsem nižjih) pa se to še potencira, zato da si IN. In takrat če razmišljaš s svojo glavo, si čudaški. Ampak saj potem kmalu ugotoviš, da ni treba da si med top najpopularnejšimi, ker konec koncev z njimi se nimaš kaj pogovarjat. Višja je šola večji je krog tiste prave družbe, ki ceni lastno mnenje in razmišljanje.
[/quote]

Žal imaš prav.
Danes se resnično zelo potencira, da mora biti ženska lepa. Da ne sme imeti nobenih dlak, če se ne depilira jo označijo za nemarnico (med tem, ko so moški veliko bolj kosmati pa niso nemarni). Oblačit se mora po zadnji modi, da je ok. Vsekakor se ne smatra,d a je normalna, če nikoli ne nosi petk. Že deklice našemijo kot kake princeske.
Tudi, ko gledaš reklame, ženska mora biti lepa, ne pametna, sporočajo.
[/quote]

Včasih še huje – ženska mora biti tako lepa kot pametna. Kar je še večji pritisk, ker reklame kažejo neke nasmejane poslovne ženske, ki so spedenane v nulo. Ali pa mati, poslovno žensko in seveda še brezhibno urejeno. Kar seveda sicer ni čisto nemogoče doseči a s tem moraš življenje podrediti točno temu. Ni časa za kaj drugega kot npr. intelektualno rast itd.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Žal imaš prav.
Danes se resnično zelo potencira, da mora biti ženska lepa. Da ne sme imeti nobenih dlak, če se ne depilira jo označijo za nemarnico (med tem, ko so moški veliko bolj kosmati pa niso nemarni). Oblačit se mora po zadnji modi, da je ok. Vsekakor se ne smatra,d a je normalna, če nikoli ne nosi petk. Že deklice našemijo kot kake princeske.
Tudi, ko gledaš reklame, ženska mora biti lepa, ne pametna, sporočajo.
[/quote]

Včasih še huje – ženska mora biti tako lepa kot pametna. Kar je še večji pritisk, ker reklame kažejo neke nasmejane poslovne ženske, ki so spedenane v nulo. Ali pa mati, poslovno žensko in seveda še brezhibno urejeno. Kar seveda sicer ni čisto nemogoče doseči a s tem moraš življenje podrediti točno temu. Ni časa za kaj drugega kot npr. intelektualno rast itd.
[/quote]

Ja, to imaš spet, žal, prav.

Mi je pa nekaj zanimivo. Ne vem, če je to slučajno ali je to stalna praksa.
Gledam bivše sošolke pa po službah, kjer sem že delala.
Tiste, ženske, ki imajo SŠ in delajo recimo na občinah, sodiščih… v glavnem pisarniško delo, se najbolj trudijo za zunanji videz v stilu, da gledajo kaj oblečejo, da so moderne, da se ličijo, barvajo tako res konkretno. Potem pa gledam ženske, ki tudi delajo na občini, sodišči, upravni enoti… pa imajo univerzitetno izobrazbo pa bistveno manj ličil, manj pedantne glede oblačil (v smislu, da se ne gredo mode, da ne bo kdo razumel, da so neurejene). Včasih se potem vprašam, če boljša plača, izobrazba da samozavest, da ženska ne daje toliko na zunanjo podobo v stilu obleke, šminke? Pazijo pa bolj na fit telo, kondicijo.
Ne vem ali je to slučaj ali je to kar pogost pojav?

Včasih še huje – ženska mora biti tako lepa kot pametna. Kar je še večji pritisk, ker reklame kažejo neke nasmejane poslovne ženske, ki so spedenane v nulo. Ali pa mati, poslovno žensko in seveda še brezhibno urejeno. Kar seveda sicer ni čisto nemogoče doseči a s tem moraš življenje podrediti točno temu. Ni časa za kaj drugega kot npr. intelektualno rast itd.
[/quote]

Ja, to imaš spet, žal, prav.

Mi je pa nekaj zanimivo. Ne vem, če je to slučajno ali je to stalna praksa.
Gledam bivše sošolke pa po službah, kjer sem že delala.
Tiste, ženske, ki imajo SŠ in delajo recimo na občinah, sodiščih… v glavnem pisarniško delo, se najbolj trudijo za zunanji videz v stilu, da gledajo kaj oblečejo, da so moderne, da se ličijo, barvajo tako res konkretno. Potem pa gledam ženske, ki tudi delajo na občini, sodišči, upravni enoti… pa imajo univerzitetno izobrazbo pa bistveno manj ličil, manj pedantne glede oblačil (v smislu, da se ne gredo mode, da ne bo kdo razumel, da so neurejene). Včasih se potem vprašam, če boljša plača, izobrazba da samozavest, da ženska ne daje toliko na zunanjo podobo v stilu obleke, šminke? Pazijo pa bolj na fit telo, kondicijo.
Ne vem ali je to slučaj ali je to kar pogost pojav?
[/quote]

To je točno tisto kar sem pisala zgoraj. Ko intelektualno presežeš to, da moraš biti vedno po modi, ampak je pomembno to, da si urejen, da se dobro počutiš itd..

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

v žal imaš prav
Včasih se potem vprašam, če boljša plača, izobrazba da samozavest, da ženska ne daje toliko na zunanjo podobo v stilu obleke, šminke? Pazijo pa bolj na fit telo, kondicijo.
Ne vem ali je to slučaj ali je to kar pogost pojav?

Govoriš o značilnostih inteligentnega človeka na splošno – ne glede na spol.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Da bi hotela biti enaka moškim?
Mi na misel ne pride, sem zelo zadovoljna, da sem ženska.
Da bi hotela komandirat moške?
Tudi ne, takih, ki se pustijo komandirat niti ne maram.
Da bi hotela več pravic kot moški?
Zakaj že? V čem točno?
Želim samo, da imamo enake pravice, enako svobodo, enako možnost, da sami odločamo kakšni želimo biti in kaj početi.
Prav grozljivo je, da se cel kup moških zaradi tega počuti ogroženih.

Poznam eno, ki dela na sodišču, ne vem točno kaj, ima pa SŠ. In tam so seveda odvetnice, sodnice in podobno. Te lahko živijo na visoki nogi, ker imajo konkretno plačo. Ampak, ravno ta znanka, ki ima pa nizko plačo, največ daje v cunje, v drage gostilne, vedno v rdečih številkah. Ker hoče biti boljša od sodnic, odvetnic – ampak tekmuje povsem na napačen način. Kupuje dražja oblačila, dražjo in več kozmetike, hodi v drage gostilne.

eno so ideje feminizma in njegova potrebnost, oboje je plemenito in znak napredovanja miselnosti civilizacije. feminizem je še posebej potreben v manj razvitem svetu, pa tudi v našem je, o tem ni nobenega dvoma. problem pa je ko se to sprevrže iz civilnega gibanja v politično ideologijo, ki daleč presega samo boj za pravice žensk, ampak vključuje vse vrednote levičarskega kulturnega marksizma, to kar danes gledamo v medijih, seveda (še) ne v sloveniji ampak v tujini. ta dva pojma sta danes neločljiva in imata vedno večjo medijsko in izobraževalno moč, pridobivata tudi politično. v takšni situaciji pa še nobena ideologija ni prinesla nič dobrega, vsaj ne taka ki je žrtvovala svobodomiselnost za svoje potrebe. Ko pridemo do tega ne gre več za pravice nekega spola, ampak samo še za dominacijo posameznika s pravim mnenjem nad tistim z napačnim. Tako postanejo liberalne ženske največje sovražnice konzervativnih žensk. Liberalni moški pa čeprav doma pretepa ženo za kar nihče ne ve dobi prednost pri zaposlitvi pred konzervativno žensko samo zato, ker ima pravo mnenje. Da o tem kako so moški tako ali tako sovražni do moških ni potrebno niti omenjati, iskanje novih ideologij s katerimi lahko dominiraš nekoga drugega in stalno postavljanje novih družbeni hierarhij je pač najbolj naraven boj za preživetje.

Ogroženih ne, zdi se pa nepotrebno, če predvidevaš, da že vse to obstaja. Vsaj pri nas.

Ogroženih ne, zdi se pa nepotrebno, če predvidevaš, da že vse to obstaja. Vsaj pri nas.
[/quote]

žal še ne obstaja in mnogi bi radi, da tudi tisto kar je doseženo, ne bi več obstajalo.

Kako pa zgleda konzervativna feministka?
Ali liberalno-konzervativna ženska?
Inteligentna in svobodomiselna desničarka?

Naj nadaljujem? 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Takšnemu političnemu sistemu tudi daleč najbolj koristi to, da ženske v resnici nikoli ne postanejo enakopravne. Saj je veliko bolj pomembno in koristno to, da se pridobiva politične točke s kazanjem na nepravice, zato je idealno če ženska vedno zasluži manj od moškega, če pa slučajno ne pa je potrebno ustvarit mit o tem in ga večno ponavljat.

Kako pa zgleda konzervativna feministka?
Ali liberalno-konzervativna ženska?
Inteligentna in svobodomiselna desničarka?

Naj nadaljujem? 😉
[/quote]

ta prva je feministka v konzervi
ta druga je feministka v odprti konzervi
ta tretja je vsaka ženska, ki zna pisat in pri tem uporablja desno roko.

Kako pa zgleda konzervativna feministka?
Ali liberalno-konzervativna ženska?
Inteligentna in svobodomiselna desničarka?

Naj nadaljujem? 😉
[/quote]

:-))

Kako pa zgleda konzervativna feministka?
Ali liberalno-konzervativna ženska?
Inteligentna in svobodomiselna desničarka?

Naj nadaljujem? 😉
[/quote]

ta prva je feministka v konzervi
ta druga je feministka v odprti konzervi
ta tretja je vsaka ženska, ki zna pisat in pri tem uporablja desno roko.
[/quote]

:)))

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

🙂 slučajno poznam – zgolj na videz – nekaj “višjih” na sodiščih: ne moreš verjet, ravno sodnice, strokovne sodelavke se oblačijo, šminkajo kot srednješolke …
Drugače pa morda v določeni povezavi izobrazba, videz, velja …

New Report

Close