Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšno se vam zdi ime Nace?

Kakšno se vam zdi ime Nace?

Ali se vam zdi nekoliko zastarelo ali vredu?

meni simpatično

Zdravo,

Sama ga za svojega otroka ne bi izbrala, mi je pa zelo lepo ime!! 🙂 Ce se ukvarjas z izbiro imena za svojega otroka, svetujem, da poslusas svoje zelje in zelje partnerja. Ni treba deliti s celim okoljem pred rojstvom otroka, saj marsikdo zna biti pameten, da mu ime iz XY razloga ni vsec… Ko pa je dojencek rojen, pac morajo sprejeti tvojo odlocitev. Ce pa sprasujes na internetu, se bo pa veliko ljudi pac naslo za in veliko proti. Vsak ima svoj okus. 🙂

Vsec mi je za moskega 50 plus, za dojencka pa niti ne. Imas vec lepih, modernih imen.

Lušno, tako za otroka kot odraslega. Pri naši tamali je en v vrtcu, mu zelo paše. Je pa to krajše za Ignacij.

Tole z Lovroti, Voranci, Bogomili, Naceti in Ceneti je enako preseravanje kot z Luji, Kaiji itd.

Imaš na tisoče lepih, starih, preverjenih imen, ki jih nihče več ne daje otrokom, pa so bila pred 50 leti ultra popularna in so še vedno lepa: Tomaž, Matjaž, Peter, Iztok, Matej, Bojan … Ivan, Janez sta pa evergreen, za pokvarit otroku otroštvu pa Alojz, France, Anton, Jožef, Stanislav.

Nekatera imena so upravičeno skoraj izginila že pred pol stoletja, ker enostavno niso lepa, štekaš? Med njimi je žal tudi Nace.

Nace je krajše tudi za Franceta ali Francija, poznam enega.
Luštno pa to ime ni in nikoli ni bilo, tole je samo nova oblika preseravanja z imeni otrok. Zakaj ne raje kar Slavko ali Mirko.

Pisala sem pod tem nickom in vidim, da si ga posvojila. Velikodušno ti ga odstopam in obljubim, da ti ne bom “hodila v zelje”.

Sama zlepa ne bi omenjala preseravanja z imeni otrok na tak način, kot ga tokrat ti. Že v tem je “če že” nekoč druga od te danes.

Nace je krajše tudi za Franceta ali Francija, poznam enega.
Luštno pa to ime ni in nikoli ni bilo, tole je samo nova oblika preseravanja z imeni otrok. Zakaj ne raje kar Slavko ali Mirko.
[/quote]
TEBI mogoče ni lušno. Je pa komu drugemu. Tako je z vsemi imeni, ravno zato je toliko različnih, da lahko vsak najde kakšnega, ki mu je všeč. Če bi obstajalo eno absolutno najlepše ime za fanta in dekle bi se vsi enako imenovali. Meni je Nace čisto ok, preprosto, slovensko. Ne vidim nobenega preseravanja.

Pisala sem pod tem nickom in vidim, da si ga posvojila. Velikodušno ti ga odstopam in obljubim, da ti ne bom “hodila v zelje”.

Sama zlepa ne bi omenjala preseravanja z imeni otrok na tak način, kot ga tokrat ti. Že v tem je “če že” nekoč druga od te danes.
[/quote]

O moj bog, ne preživim dovolj časa tukaj gor, da bi poznala vse fejmičke in vedela za vse neregistrirane nicke od bogve kdaj nazaj. Kakšna mimoza, užaljena zaradi svojega nicka od nekoč, bi ga pa registrirala, če ti že toliko pomeni.
Vlačenje imen iz naftalina je oblika preseravanja.
Ti si pač prava dama in uporabaš same fincene izraze, meni se pa ne ljubi pretvarjati, da sem nekaj, kar nisem. To je pa tudi edina razlika med nama. Če že.

Meni je všeč. Lepo ime, včasih sicer bolj pogosto. Okrajšava od Ignaca.
Tole sem našla: “Latinsko Ignatius so po ljudski etimologiji povezovali z latinskim ignis ‘ogenj’. Na tej osnovi so nastale (južno)slovanske koledarske različice Ognjan, Ognjen, Ognjeslav, Ognjana, Ognjenka, Ognjeslava. Hrvaška ilirska različica imena Ignacij je Vatroslav. Ime Igo je tvorjenka na ‑o iz prvega zloga skrajšanega imena Ignac, ime Nace pa tvorjenka na ‑e iz drugega zloga skrajšanega imena Ignac”.

Po moje je lepo tako za otroka, kot za odraslega.

Mini je všeč. Nič ni preseravanje s temi imeni v naši družini imamo od vedno stara imena in smo vsi zadovoljni.

Zelo vsec. Kar nekaj mlajsih od 20 jih poznam.

Sem 50 +, moram povedati tole:
Ce si govoril o kom, ki je bil malo storast, neprakticen, ali dusevno zaostal, se je nekaj trudil narediti, pa ni mogel, si mu rekel: O, ti Nace!!! 🙂🙂🙂
Tak je obicaj.

Zo pa ne drži povsod. Tam, kjer sem prej živela, smo mi takemu rekli Jure, zukaj kjer živim zdaj, pa je zo Lojze.

Grozno

že že

Nace Grdo ime sorry…
Kai, Lan, Ian….kr nekej

Meni se zdi Nace res luštno ime.


Pri nas to ne drzi, nikoli se nisem slisala.
Lepo ime.

a si pobegnila iz prejšnjega stoletja? nobenih imen, ki so hkrati tradicionalna in spadajo v ta čas? ja katastrofa no… če mi plačajo ne poimenujem otroka faking nace!

Zo pa ne drži povsod. Tam, kjer sem prej živela, smo mi takemu rekli Jure, zukaj kjer živim zdaj, pa je zo Lojze.
[/quote]

Pri nas je tak človek Kekec… pa mi ni v redu, nihče si ni izbral, da bo tak.

Če je starejša od 21, potem je res iz prejšnjega stoletja, tako kot jaz in večina tukaj, tudi ti najbrž.
Nace je čisto ok, prav predstavljam si enega navihanega fantka.

O moj bog, ne preživim dovolj časa tukaj gor, da bi poznala vse fejmičke in vedela za vse neregistrirane nicke od bogve kdaj nazaj. Kakšna mimoza, užaljena zaradi svojega nicka od nekoč, bi ga pa registrirala, če ti že toliko pomeni.
Vlačenje imen iz naftalina je oblika preseravanja.
Ti si pač prava dama in uporabaš same fincene izraze, meni se pa ne ljubi pretvarjati, da sem nekaj, kar nisem. To je pa tudi edina razlika med nama. Če že.
[/quote]

Skupno nama je, da nobena od naju nima potrebe po pretvarjanju.

Tudi jaz si predstavljam navihanega fantka., čisto luštno ime.

New Report

Close