Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kam bi se selili

Kam bi se selili

Živim in delam na obali, kjer postaja življenje, predvsem bivanje predrago. Razmišljam o selitvi, kam bi se selili, da je razmerje med povprečno plačo in življenjskimi stroški še kolikor toliko znosno? Ima kdo od vas izkušnjo, da ste zamenjali okolje iz podobnih razlogov kako ste se znašli, se vam je obneslo?

Hvala za odgovore.

Forumaši se vsi zelo hvalijo, da ni boljšega od življenja v Ljubljani, imajo v lasti več dragih nepremičnin, jih oddajajo zelo drago, s katerimi služijo in se preživljajo. Kupujejo drage avtomobile. Vsi so v JU in imajo neto plačo vsaj 2.000 EUR. Mogoče oni kaj svetujejo.

Odgovor na objavo uporabnika
Hriblin, 02.05.2024 ob 18:45

Živim in delam na obali, kjer postaja življenje, predvsem bivanje predrago. Razmišljam o selitvi, kam bi se selili, da je razmerje med povprečno plačo in življenjskimi stroški še kolikor toliko znosno? Ima kdo od vas izkušnjo, da ste zamenjali okolje iz podobnih razlogov kako ste se znašli, se vam je obneslo?

Hvala za odgovore.

jaz sem se na drugi konec Slovenije, ne zaradi stroskov ampak iz drugega razloga… cez par let sem se vrnil nazaj, primorska je le primorska.. rad imam  naso mentaliteto in vse… lahko se bi tebi obneslo, ljudje smo si razlicni…

ENo naĵboljsih mest za zivet je slovenj gradec, urejeno, cisto, mirno okolje…

Južnije manje tuznije 🌞

Bela krajina, Prekmurje, …je nekaj potenciala ?

Od rojstva sem na Obali. Precenjeno. Tisto gužvanje poleti na morju ni ničemur podobno, da ne govorim o grozni vročini poleti, ki je vsako leto hujša in ko se niti ponoči nič ne ohladi. Celo noč 30 stopinj, čez dan 38.

In vedno huje bo. Ko bom v penziji, grem na Portugalsko živet. Severnejši del. Ali pa severna Španija, ki bo čez 15 let super počitniška destinacija, saj bo na jugu prevroče.

Če bi se pa selila, pa si še vedno v službi, pa priporočam idrijsko, poceni stanovanja, tudi službe se najde.

Odgovor na objavo uporabnika
Obalnica, 02.05.2024 ob 19:50

Od rojstva sem na Obali. Precenjeno. Tisto gužvanje poleti na morju ni ničemur podobno, da ne govorim o grozni vročini poleti, ki je vsako leto hujša in ko se niti ponoči nič ne ohladi. Celo noč 30 stopinj, čez dan 38.

In vedno huje bo. Ko bom v penziji, grem na Portugalsko živet. Severnejši del. Ali pa severna Španija, ki bo čez 15 let super počitniška destinacija, saj bo na jugu prevroče.

Če bi se pa selila, pa si še vedno v službi, pa priporočam idrijsko, poceni stanovanja, tudi službe se najde.

Portugalska? Fino se sliši 🙂

Zagotovo Vipavska dolina. Prijetna klima, burje ni vec taksne kot vcasih, blizu do morja- cez italjansko stran, blizu hribe in gore. Dober zrak, nezategnjeni ljudje, na dosegu roke vse, tudi ljubljana samo uro dalec ce si zazelis gledalisca.

Italija – regija Abruzzo.

Živel na obali in zdaj živim v Angliji, sem v penziji in bom šel v Bolgarijo.

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 02.05.2024 ob 19:36

ENo naĵboljsih mest za zivet je slovenj gradec, urejeno, cisto, mirno okolje…

Pa onesnaženo in bogu za hrbtom.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno230, 02.05.2024 ob 20:43

Pa onesnaženo in bogu za hrbtom.

SLovenj gradec je onesnazen?vcasih res…ko se privlece avtobus ljubljancanov….bogu za hrbtom?samo kretenski zabjek lahko izrece tako bedarijo….kot eem povedal.. urejeno, cisto vse na dosegu roke, sluzbe in normalne place, pohorje pred nosom, neokrnjena narava in normalni ljudje…..vse to kar ljubljana ali koper ne bo nikoli

V ZDA najraje, ampak je praktično nemogoče dobiti vizo.

Odgovor na objavo uporabnika
mopar, 02.05.2024 ob 21:52

V ZDA najraje, ampak je praktično nemogoče dobiti vizo.

Prekruzana Amerika po dolgem in počez  v 20ih letih -samo 2 zvezni državci so mi še ostali – Aljaska in Texas….. Ga ni denarja, da grem živet v to državo, kjer je uzakonjena raba strelnega orožja. Ko se pogovarjaš z domačini, vidiš.

Še najbolje se imajo mehiško priseljeni rančarji in Indijanci, kjer lahko upravljajo določena območja ( npr. Grand Canyon, vključno Skywalk – been there done that in pogovarjano z  njimi…pa Las Vegas, igralniška posla, kar so dovolili Indijancem….) , gojijo nasade pistacij ali imajo farme konj ali ovac…. Jebe se jim za  marsikaj, uživajo svoje življenje in lupijo avtohtonce.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7659, 02.05.2024 ob 20:32

Živel na obali in zdaj živim v Angliji, sem v penziji in bom šel v Bolgarijo.

Kako ste lahko pri 48-letih v penziji?

Baje je Prekmurje najcenejše v državi. Meni je tudi lepo tam. Ampak ravnina ni za vsakogar.

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 02.05.2024 ob 22:07

Prekruzana Amerika po dolgem in počez  v 20ih letih -samo 2 zvezni državci so mi še ostali – Aljaska in Texas….. Ga ni denarja, da grem živet v to državo, kjer je uzakonjena raba strelnega orožja. Ko se pogovarjaš z domačini, vidiš.

Še najbolje se imajo mehiško priseljeni rančarji in Indijanci, kjer lahko upravljajo določena območja ( npr. Grand Canyon, vključno Skywalk – been there done that in pogovarjano z  njimi…pa Las Vegas, igralniška posla, kar so dovolili Indijancem….) , gojijo nasade pistacij ali imajo farme konj ali ovac…. Jebe se jim za  marsikaj, uživajo svoje življenje in lupijo avtohtonce.

Za nekoga, ki Amerike ne mara, te nekam mocno vlece.

Odgovor na objavo uporabnika
cvekec, 02.05.2024 ob 23:31

Za nekoga, ki Amerike ne mara, te nekam mocno vlece.

vleče v regijo Abruzzo, da….

Na Azore, Madeiro ali na Kanarce.

Odgovor na objavo uporabnika
En predlog, 02.05.2024 ob 23:25

Baje je Prekmurje najcenejše v državi. Meni je tudi lepo tam. Ampak ravnina ni za vsakogar.

Prekmurje ni samo ravnina.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7757, 02.05.2024 ob 23:51

Na Azore, Madeiro ali na Kanarce.

Maderira je postala  – 40% več za nepremičnine a nakup po letu 2022 po koroni.  Qrc jih gleda, naj kar imajo.

Pa še prezasičenost z ladjarskim turizmom -ko pridejo v glavno luko na dan 3  turistične prekoocenake kruzerke,  je to 15.000  turistov, nimaš kam stopit – ne na levadah, ne kjerkoli drugje… Beri in se čudi:

http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g189166-i434-k14644969-Has_Madeira_become_crowded-Madeira_Madeira_Islands.html

 

A ni, da Azorih ful dežuje?

Bloke. Ko je povsod 40° C je tam prijetnih 22° C. Bil tam kot tabornik vročega avgusta 2003 ….

Nisem,jaz doktor in ne odločam jazst, glede tega. Znam pa finančno zelo dobro in bom iskal osebo z sobivanjem v hiši,eno ali največ 3 osebe. Prvo najamem in pol kupim. Saj v Angliji je super, sam menim da moram biti 8 mesecev v Angliji in 4 v  Bolgariji zaradi vremena. Tako sklepam. Je pa zelo poceni za najeti in kupiti. Jih še nimam 48. Ampak bom hmalu 48 se letos.

New Report

Close