Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kam bodo šla delovna mesta? UTD se bo mogel zgoditi

Kam bodo šla delovna mesta? UTD se bo mogel zgoditi

ma vse je možno … sej tam kjer je denar, tam so mrhovinarji 🙂 vedno je bilo tako in vedno bo …
[/quote]

+1

…in volilci tega mrhovinarstva nikakor ne opazijo. :))))))))))))

in skrbi za osnovne človekove pravice?
[/quote]

… te so del splošno sprejetih moralnih načel. 😉

… te so del splošno sprejetih moralnih načel. 😉
[/quote]

mogoče pri posamezniku … v politiki, sploh desnem polu tega ni zaznati in od tu moja težava … kar se tiče dela in lastnine me vleče na desno, kar se tiče človekovih pravic in osebne svobode pa na skrajno levo
tako imam pri vsakih volitvah velik problem 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

mogoče pri posamezniku … v politiki, sploh desnem polu tega ni zaznati in od tu moja težava … kar se tiče dela in lastnine me vleče na desno, kar se tiče človekovih pravic in osebne svobode pa na skrajno levo
tako imam pri vsakih volitvah velik problem 🙂
[/quote]

Hahaha! V bistvu si liberalka, klasična.

Hahaha! V bistvu si liberalka, klasična.
[/quote]

in katera je moja stranka?

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

ma vse je možno … sej tam kjer je denar, tam so mrhovinarji 🙂 vedno je bilo tako in vedno bo …
[/quote]
s tem si me pa razočarala ☻
mrhovinarji pridejo na crkovino … ne na živo, rastoče … ja, se pa probamo pridrenjati čim bolj k “sralcu” denarja, mu biti koristni, potrebni, vsaj rama za jokanje … pač nismo vsi inovativni, prodorni …
Primer: v F1 so ekipe z po 250 – 900 zaposlenimi — pa sta na stezi samo dva, pa še to ne vedno ☺ … sem pa tja pa mediji zrinejo na vrh še kakšnega šefa ekipe ☺


s tem si me pa razočarala ☻
mrhovinarji pridejo na crkovino … ne na živo, rastoče … ja, se pa probamo pridrenjati čim bolj k “sralcu” denarja, mu biti koristni, potrebni, vsaj rama za jokanje … pač nismo vsi inovativni, prodorni …
Primer: v F1 so ekipe z po 250 – 900 zaposlenimi — pa sta na stezi samo dva, pa še to ne vedno ☺ … sem pa tja pa mediji zrinejo na vrh še kakšnega šefa ekipe ☺
[/quote]

ja no, popolna pač nisem 🙂
res pa je, da nisem imela v mislih tega, kar ti pišeš v primeru 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

pa če se vrnem mal nazaj na izhodišče teme … 2 zanimiva dogodka v kratkem
https://feelthefuture.si/
https://lovedigital.si/

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

in katera je moja stranka?
[/quote]

Pri nas je še ni… Bili so zametki, ki pa so klavrno propadli, ker je imel šef stranke figo v žepu.

Lovedigital… na tej konferenci bi znala biti res zanimiva predavanja Estonskega predstavnika.
Ostalo bo bolj tako…

Pri nas je še ni… Bili so zametki, ki pa so klavrno propadli, ker je imel šef stranke figo v žepu.
[/quote]

pa menda ne misliš banano s krana? ☺

+1

…in volilci tega mrhovinarstva nikakor ne opazijo. :))))))))))))
[/quote]

opazimo, opazimo, zato pa obkrožamo čim dle od S(d)S

pa menda ne misliš banano s krana? ☺
[/quote]

Nope. Je bil še en poskus formiranja liberalne stranke precej kasneje…
Sem pa občudoval Grosa svoj čas prav zaradi pokončnosti.

opazimo, opazimo, zato pa obkrožamo čim dle od S(d)S
[/quote]

Kognitivna disonanca. 🙂

Lovedigital… na tej konferenci bi znala biti res zanimiva predavanja Estonskega predstavnika.
Ostalo bo bolj tako…
[/quote]
torej … se vidimo tam 🙂
bomo potem hvalili ali kritizirali ..

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Razmišljaš povsem narobe oz. nekako tako kot so nas učili v saferjot šolah. Liberalci so praviloma tisti, ki zagovarjajo napredek, spadaj pa praviloma na desno sredino.
[/quote]

Definiraj kaj je zate napredek. Pomoje se ze tukaj razhajamom

pa menda ne misliš banano s krana? ☺
[/quote]

Gros je bil kar faca … samo banane bi moral potresti po štengah avditorija v DZ, pa bi zmagal ☺

Definiraj kaj je zate napredek. Pomoje se ze tukaj razhajamom
[/quote]
napredek je, da gre meni plača hitreje gor, kot pa naraščajo cene novih (posodobljenih, advance …) izdelkov ☺
vse ostalo je nazadovanje ☺

Pozor! Libertarna ideja ni enako anarhizem, kaos. Libertarna ideja podpira prosti trg, ki pa je še vedno obdavčen in prakse, ki so še vedno v skladu s splošno sprejetimi moralnimi načeli.
Ti govoriš o skrajnostih, jaz o zmerni desni sredini, ki priskrbi tudi ustrezno poslovno okolje.
[/quote]

kolikor mi je poznano, se ta vrti okoli čimbolj prostega trga in čim šibkejše države. po dosedanjih izkušnjah s temi zadevami oa lahko vse skupaj vodi le do monopola tistega, ki bo na trgu agtesivnejši. Kajti šibka država kot taka ne bo sposobna trga varovat pred monopolom. Ze v trenutni situaciji se je pokazalo marsikaj z vsiljevanjem raznih ISDS mehanizmov in moznosti tožb zaradi izgube potencialnih dobickov. O moralnih načelih kar samih od sebe pa prosim nikar. Kakšna lahko so na strani kapitala, se je skozi zgodovino ze velikokrat pokazalo in se še vedno kaže.


torej … se vidimo tam 🙂
bomo potem hvalili ali kritizirali ..
[/quote]

Težko… Takrat me žal ne bo v Sloveniji.

Definiraj kaj je zate napredek. Pomoje se ze tukaj razhajamom
[/quote]

Seveda se, ker razmišljaš levo, jaz pa desno.

Vaš link

kolikor mi je poznano, se ta vrti okoli čimbolj prostega trga in čim šibkejše države. po dosedanjih izkušnjah s temi zadevami oa lahko vse skupaj vodi le do monopola tistega, ki bo na trgu agtesivnejši. Kajti šibka država kot taka ne bo sposobna trga varovat pred monopolom. Ze v trenutni situaciji se je pokazalo marsikaj z vsiljevanjem raznih ISDS mehanizmov in moznosti tožb zaradi izgube potencialnih dobickov. O moralnih načelih kar samih od sebe pa prosim nikar. Kakšna lahko so na strani kapitala, se je skozi zgodovino ze velikokrat pokazalo in se še vedno kaže.
[/quote]

Šibka in vitka država ni isto. Ne lomi mi besed in se ne sprenevedaj.
V vsaki normalni državi splošno sprejeta moralna načela prelijejo v ustavo in zakone, ker drugače nikoli ni povsem jasno kakšna so pravila. Evo, pojasnil sem kako je s tem.
Zdaj pa me nehajte drezat in za kako razlago poglejte še v SSKJ in na Google. 😉

Šibka in vitka država ni isto. Ne lomi mi besed in se ne sprenevedaj.
V vsaki normalni državi splošno sprejeta moralna načela prelijejo v ustavo in zakone, ker drugače nikoli ni povsem jasno kakšna so pravila. Evo, pojasnil sem kako je s tem.
Zdaj pa me nehajte drezat in za kako razlago poglejte še v SSKJ in na Google. 😉
[/quote]

morala pa je zelo upogljiva zadeva ☺ kot je že nekajkrat rečeno, kraji se lahko reče kraja dokler se jo oravno ne regulira. Slednje oa pomeni da se zakonsko določi komu je krasti dovoljeno in komu ne.

morala pa je zelo upogljiva zadeva ☺ kot je že nekajkrat rečeno, kraji se lahko reče kraja dokler se jo oravno ne regulira. Slednje oa pomeni da se zakonsko določi komu je krasti dovoljeno in komu ne.
[/quote]

Ne bo držalo. Zakoni so jasni in pred zakonom smo vsi enaki. Problem pa je zakonska praksa in ljudje sami. Le zakaj bodo tebe takoj, ko boš poneveril 100€ preganjali, nek župan najlepšega mesta pa si lahko privošči kaj takega n N-to potenco? Združbe ljudi so problem, ne moralna načela.

Ne bo držalo. Zakoni so jasni in pred zakonom smo vsi enaki. Problem pa je zakonska praksa in ljudje sami. Le zakaj bodo tebe takoj, ko boš poneveril 100€ preganjali, nek župan najlepšega mesta pa si lahko privošči kaj takega n N-to potenco? Združbe ljudi so problem, ne moralna načela.
[/quote]

in v “vitki” državi misliš da bi bili pred zakonom vsi enaki? zakoni pa niti pod razno niso jasni, glede na kup lukenj, ki so tam namerno ali tudi ne. samo posluževati se jih smejo samo nekateri. BTW tudi je vprašanje moči “vitke” države. vitko je običajno tudi šibko.

New Report

Close