Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kam s starimi, rabljenimi knjigami?

Kam s starimi, rabljenimi knjigami?

Dom za starejše se mi zdi odlična izbira in upam, da knjige vzamejo. Večkrat pomislim kako lepo bi bilo če bi v domove odnesli tudi revije kot so Jana, Suzi, Lady, Reporter…….drage so in ljudje jih verjetno ne kupujejo, brali pa bi. Meni je recimo zelo všeč OnaPlus, a jo le redko kupim ker ni poceni, berem pa jo z užitkom in ne moti me če je revija starejša,zato mislim, da bi starejši to prebirali z veseljem.

Knjigobežnice, jaz sem vse znosila v te hiške, vsak dan nekaj. Vse takoj gre.

Jaz knjig ne dam. Vse drugo, knjig pa res ne. Dam, če si kdo želi prebrati kakšno, o kateri se pogovarjamo, drugače pa ne.
Imam že fajn knjižnico doma 🙂
Verjetno bom umrla obkrožena s knjigami. Kam bodo pa potem šle, pa ne vem…Upam, da k nekomu, ki jih bo res vesel.

Ko boš umrla, bojo dediči na monu spraševali, kaj naj s knjigami.

Ko boš umrla, bojo dediči na monu spraševali, kaj naj s knjigami.
[/quote]

Tudi prav, samo ne vem, kdo bodo dediči.

Knjige sem oddala v materinski dom.

Čeprav verjetno ni več aktualno, pa vendar – pred kratkim smo se preselili. Na prejšnjem domu mi je ostal velik kup najrazličnejših knjig še iz mojega otroštva. Ker se mi zdi škoda metati knjige stran, bi jih rada prodala vsaj za neko simbolično ceno. Vmes je nekaj dragocenejših, ki imajo malo višjo ceno. Ali kdo še potrebuje knjige? Mogoče veste, kam se jih lahko nese na območju Nove Gorice?

Zdravo,
imam cca. 240 knjig za prodati. Če mi pošljete email naslov, vam pošljem Excelovo datoteko v kateri imam popis vseh knjig za prodajo. Lep pozdrav Rok Goričar

Dandanes noben noče knjig še zastonj. V antikvariatu se jih otepajo z vsemi štirimi, tako da, velik sreče če bo kdo kaj prodal.

V antikvariatu jih prodajajo po 1€. Koliko mislite, da imajo nabavno ceno?

Sem napisi seznam in ceno knjige. Ce me bo zanimalo kaksno odkupim

V nekaterih mestih imajo hiške, kamor lahko odneseš knjige, sicer za izmenjavo, ampak vseeno. Gre pa no ter do 10 knjig.
Drugače pa vprašaj v knjižnico, v najslabšem primeru lahko tudi na Center ponovne uporabe – tam sigurno vzamejo.

Če ima kdo doma odvečne knjige, obstaja cel kup načinov, kako jih predati naprej, v star papir knjige nikakor ne sodijo!

————–

Kot so komentatorji že povedali, se da stare knjige ponuditi antikvariatom, ki pa ponavadi ne bodo odkupili vsega. Večinoma jih zanimajo redke zbirateljske knjige, klasiki s področja filozofije, psihologije ali ezoterike, nekateri literarni klasiki, sploh šolska domača branja in knjige za mladino.. Velja, da če se neka knjiga dobro prodaja v knjigarni, bodo za njo zainteresirani tudi v antikvariatu. Pošljemo jim seznam po e-pošti in nam odgovorijo, kaj jih zanima.

V Ljubljani načeloma največ odkupi in da najboljšo ceno antikvariat Alef, nekoliko bolj zahteven je Glavan, najbolj izbirčen je Trubarjev antikvariat. O Cunjaku so mnenja mešana. V Radovljici in Kranju sta prav tako antikvariata “Bukvarna”, v Kopru je antikvariat Libris, v Celju Antika, prav tako ima Cunjak po državi še nekaj antikvariatov (trenutno v Kopru in Kranju).

Če antikvariat ne vzame knjig, je naslednja opcija, da jih ponudimo po bolhi ali na facebooku (v skupinah za prodajo in nakup knjig). Na ta način se da prodati marsikaj, je pa potrebna potrpežljivost in ne smemo pretiravati s ceno (če nekdo drug prodaja isto knjigo za nižjo ceno kot mi, jo bo kupec seveda vzel pri njemu…)

——————–

Knjige, ki jih ne uspemo prodati, lahko na številne načine podarimo. V Mariboru (Bukvarna Ciproš) in v Mežici (Buk. Radovednež) sta bukvarni, ki sprejmeta v dar vsako knjigo in knjige nato prodajata naprej po simbolični ceni. Vse ponujene knjige sprejemajo tudi številne knjižnice, ki jih nato vključijo v lastne zbirke, preostanek pa prodajo in podarijo (npr. Mestna knjižnica Ljubljana).

Po Sloveniji je tudi več sto knjigobežnic, v katerih lahko pustimo knjige in jih nato poberejo mimoidoči. Njihov zemljevid je objavljen tu:
https://www.google.com/maps/d/viewer?hl=sl&mid=1epHTKXehFqWsQd1lmqIkn0qYggY

Knjige lahko podarimo tudi v kategoriji “Podarim” na bolhi in na strani https://www.podarimo.si/ – na omenjenih straneh tudi redno objavljajo svoje kontakte ljubitelji knjig, ki sprejemajo darove in so jih pripravljeni priti iskat.

Če nič od tega ne pride v poštev, je preprosta rešitev, da knjige zložimo v škatlo, gor napišemo “podarim” in jo postavimo na klop na najbližji avtobusni postaji. V nekaj dneh bo škatla verjetno prazna.

Stare knjige. So vredne določene, če ni ponatisa. Jest sem jih že ena par na bolhi kupila, take, k jih iščem in jih v knjigarni več ni. Pa cena sploh ni bila tako nizka.
Daš na bolho, če gre, gre. Ne veš kaj kdo rabi.
Na internetu bi to morali biti več na enem mestu, ne pa tko kot je sedaj, vse razpršeno.

Kam z rabljenimi otroškimi knjigami?

Zdravo. Katere otroske knjige imas? Kartonke ali ze take malo bolj za brat? Me zanima ker kartinke ipd bi vorasala na pediatricno ali zpm moste. Une druge na bolho. Jaz glih zdaj kupujem rabljene knjige z dobro vsebino, evergreene za do 10 leta…npr pika nogavicka, kekec…

Slikanic je bolj malo, največ je knjig za malo starejše, ostržek, Muca Copatarica in podobno, so pa malo starejše izdaje.
Hvala za nasvet za bolnišnice, sama se ne bi spomnila.


Vsaka čast za odgovor. Meni si pomagala. Hvala.

New Report

Close