Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kam z revijami in starimi oblačili?

Kam z revijami in starimi oblačili?

Ima kdo idejo kako koristno uporabiti stare revije? Kaj bolj pametnega kot dati za star papir?
Mogoče kaj izdelati iz njih?
Ali pa mogoče kje zamenjati za druge stare revije, z drugega področja.
Mogoče jih pa kje rabijo, da jih dajo komu brati? Knjižnice in antikvariati verjetno ne?

Kaj pa stara oblačila, ki niso primerna za oddati na RK, ker so že preveč nošena ali sprana. Ali jih kaj predelate, sešijete kaj drugega, naredite kake izdelke iz tega?

http://med.over.net/forum5/read.php?151,9334382

Izgleda, da ti je vsega škoda. Ampak star, porumenel papir in ponošena oblačila, ki še za RK niso primerna – ja proč vrži.

To se vedno nabira in če iz starih revij kaj delaš – so spet stare revije. V smeti, stare cunje pa imaš lahko za krpe. Ok je treba rabit, ampak vse pa tudi nima smisla, staro šaro vlačit iz enega konca na drugega. Torej to ni pospraviti, ampak prenašati. Kar se ne uporablja leto dni – via. Nasvet prosim.

Stara oblačila lahko recikliraš v H&M in dobiš za vrečo starih oblačil bon za -15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na izbrani izdelek.

Robi, gre za čista, cela oblačila, ampak vseeno preveč nošena ter tako neprimerna za dati komu.
Sama bi jih še nosila, ampak so mi premajhna. Nekomu drugemu jih pa ne bi dala.

H&M domnevam, da je trgovina z oblačili?

A tako bi ti kramo pospravila, da bi svojo staro kramo zamenjala za tujo staro kramo? :))

V kaj bi pa predelala stara oblačila, ki še za na RK niso primerna? Če imaš kakšne stare odeje in brisače, jih bodo mogoče v zavetiščih za živali veseli, ostali pa vrži stran. Isto stare revije. V knjižnicah imajo še svojih zastarelih artiklov toliko, da ne vedo, kam bi z njimi. Antikvariat bi bil morda vesel kakšne zbirke, ki bi imela tržno vrednost in bi jo bil pripravljen kdo kupit, sicer pa ne.

Odeje in brisače zame niso oblačila.


Robi, hvala. Tega pa nisem videla. Sem preprosto sklepala, da zbirajo oblačila tako kot RK, Humana, Karitas.
Oprosti, ker sem te ocenila kot nebralca mojega posta :).

star papir v smeti, stara oblačila pa jaz tista boljša od otrok dam naprej, kar je bolj bogo, še vedno pa uporabno,pa v zabojnike humana, tudi obutev dam tja

Na RK, Humano, Karitas oddam le tista oblačila, ki so videt kot nova.


Jaz sem pred par meseci dal par vreč oblačil. So prišli iskat s kombijem, kaj bodo z njimi naredili, pa je meni nepomembno.
Kontaktiraj jih in vprašaj, če to akcijo še vedno izvajajo.

Jaz pa stara oblačila, ki niso več za nosit podarim bližnjemu VDC-ju. Oni imajo med drugim delavnice na katerih šivajo in jim pride prav. Delajo vrečke za lavando, kake torbice……
Se mi zdi prav da se zadeva reciklira dokler se da 🙂
Drugače pa dam tudi jaz v zabojnik za oblalčila kake obleke, ki mogoče niso ravno najlepše in najboljše, ker pač upam, da če jim niso uporabne jih dajo v raciklažo. Na obali žal nimamo kontejnerjev za odpadni tekstilni material kot ga imajo v nekaterih drugih krajih.
Res mi ni jasno zakaj ni tako kot za plastiko in papir, ločeno tudi zbiranje odpadnega tekstila.

Tisto kar vržete v Humano se itak proda naprej v second hand shopih po Evropi … to ni nobena dobrodelnost, ampak nekdo služi.

Ja, blazni denarji so od tega, čudno, da se mafija ne vmeša v ta posel, ko tako cveti.

Izkupiček teh trgovin gre za dobrodelne namene. Humana oblačila presortira, popravi, zašije, skratka, jih pripravi za prodajo, kar pa ni več za nošenje, odda v predelavo. Meni se zdi čisto v redu princip.

Torej tudi Humana vzame še kaj drugega kot skoraj nova oblačila?
Robi, to je pa dobra zadeva. Verjetno bom kar to uporabila.
austen, bom morala poguglat kaj je vdc. Kaj takega je najbolje kar ti pišeš.

vdc – varstveno delovni center
https://www.google.si/search?q=Varstveno+delovni+center+Koper&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:sl:official&client=firefox-a&channel=sb&gws_rd=cr&ei=ILDoU7yCBuHb0QXug4GACA#channel=sb&q=varstveno+delovni+center&rls=org.mozilla:sl:official

poišči enega blizu tvojega kraja inpovprašaj če kaj rabijo 🙂

Pokliči Sonček v svoji bližini – klik[/url]

Vprašaj glede oblačil, papir bodo pa z veseljem vzeli.

Za katere revije pa gre? Koliko jih je in kateri letniki?

Še vedno mislim, da bi se splačalo dati na Bolho, morda pa kak zbiralec išče prav te revije.

NA ODPAD!!!

boljše to, kot pa da jaz vržem v smeti..s stvarmi, ki jih več ne potrebujem, mi je vseeno, kaj se z njimi dogaja, če pa kdo to izkoristi, proda, se pravi se še uporabi, pa toliko boljše..

Bi podarili v dom starejsih obcanov. Radi prebirajo stare stvari.

Milena


Revije jaz dam v polivinil vrečko in na kontejner za papir. Že drugo jutro jih ni.

New Report

Close