Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kapitalizem ali socializem

Kapitalizem ali socializem

Se podpišem. Večji ritoliznik si, bolje ti bo. Takšnih nesposobnežev poznam kar nekaj. Žal dandanes šteje samo gobcanje in prodajanje megle, raja pa naj dela za majhen denar.

sem rojena v socializmu in nisem trpela ali bila preganjana vendar si ga ne želim nazaj. sedaj gre nam osebno dosti bolje. vsi imamo delo in se prilagajamo spremembam.
oblast pa je itak vedno svinja in misli samo nase. kaj čem, del zaslužka gre za vzdrževanje nesposobnežev na oblasti zdaj kapitalistični prej pa komunistični.

Sigurno kapitalizem. Tudi jaz sem rojena leta 70 in ne morem pozabiti, kakšni reveži smo bili proti tujcem.

Nastavljanje nesposobnih šefov na podlagi kvalifikacije “rdeče knjižice in lojalnosti oblasti” in onemogočanje politično in kulturno drugačemislečih so pa seveda izmišljotine, kajne?

Madona imate eni hudičevo dober selektiven spomin. Sem daleč od simpatiziranja s socialno-drawinističnim kapitalizmom, ampak neboluz o “zlatem socializmu”, kjer sta se cedila samo med in mleko in kjer nihče ni bil zatiran in diskriminiran, pa tudi ni treba razkladat.

V zgodovini človeštva je propadla še vsaka država,vsak sistem,vsak režim…pa bo še kapitalizem.Saj resnično svet ne more obstati,če se človeštvo ne bo spremenilo…Nenehno pehanje samo za dobiček in denar….V tem ni obstoja. Socializem,ja bili smo v raju…tudi navadni ljudje,takšni,ki so danes brez služb,brez zavarovanj,brez prihodnosti…Dobrine so bile bolj pravično porazdeljene,zdaj pa je peščica super bogatih,srednji sloj izginja…kmalu bomo vsi le še siromaki,ki jih nihče ne vidi in ne sliši… Na žalost ni več dovolj močne protiuteži-socializma,zato lahko naši ljubljeni voditelji-beri poslanci,sračkajo po nas,kolikor jim paše!


“Danes imamo vsi delo”Ta je pa dobra.Pa vsak dan je vse več ljudi brez dela in vse slabše nam gre.Vse bolj se vse draži…Ne bodi tako sebično oskogledna.

New Report

Close