Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Karantena kakšna neumnost

Karantena kakšna neumnost

Kaj bolj neumnega si res težko izmislijo. Zdrav otrok mora biti 10 dni v karanteni. Ok, max.5 dni, če bi res zbolel, ampak 10 dni? Vsi zdravi, vsi v karanteni. In tako nam zapirajo in psihirajo otroke. Pa še to vam povem, tisti ki so imeli ta virus, so mogoče 5x kihnili in to je bilo to. Ne verjamem v te lažnive teste, ki pokažejo + tudi pri navadnem prehladu, vsi virusi se sedaj z eno besedo imenujejo kovid, ni važno za kakšen virus gre, za gripo, pljučnico, prehlad, vse je kovid. Je Metka, ta glavna mikrobiologinja to lepo povedala pa so jo odstavili.

Za cepljene pa ni karanten, tud če jim lije iz nosu in krehajo k zmešani, ne taki se lahko sprehajajo po nakupovalnih centrih in okužujejo vse okoli sebe.

Pejt se cept pa tud zate ne bo karantene. BTW naši majo  en teden karantene, to je 5 šolskih dni

Odgovor na objavo uporabnika
Jah no, 18.11.2021 ob 11:16

Pejt se cept pa tud zate ne bo karantene. BTW naši majo  en teden karantene, to je 5 šolskih dni

Avtorico moti to, da mora biti zdrav (a necepljen) v karanteni, boln (a cepljen) pa lahko trosi virus okrog.

Vsak bolan režim je zatiral zdrave ljudi.

 

A lahko to karanteno prekineš s haag testom ali s pcrjem? Zdravi otroci res ne morejo bit doma.

Oziroma v primeru kršitve ali ti dajo obvestilo ali takoj kazen?

Odgovor na objavo uporabnika
ne razumeš, 18.11.2021 ob 11:48

Avtorico moti to, da mora biti zdrav (a necepljen) v karanteni, boln (a cepljen) pa lahko trosi virus okrog.

Še so pametni na svetu, HB

Tamau od sestre je moral biti zaprt doma skoraj en mesec. Najprej karantena zaradi okužene sestre, potem mame, na koncu še očeta. On ves čas negativen. Star 5 let.

Jaz čist razumem, samo vam nekak ni čist jasno. Cepljeni in preboleli ne rabimo karantene, ker smo že prišli v stik z virusom. Necepljeni še boste in nobeno testiranje vam ne pomaga, ker pač boste. Kako bo takrat vaše telo reagiralo ve sam bog in nihče drug. Razumite da ta virus ne bo nikoli izginil iz obličja sveta, ampak se boste pač enkrat okužili. Mi lahko razložiš kako ti pri tem pomaga negativni test?

Drugo je pa to, kar se dela otrokom. Dejstvo je, če bi imeli odrasli ščepec več soli v glavi, bi se cepili in tako bi otroci živeli normalno otroško življenje, brez testiranj. Ker pa določeni odrasli egoistično odgovornost za družbo prelagajo na otroke, smo kjer smo. Testiranja, karantene, polne bolnice, italjanski vojašhi zdravniki v slo bolnicah .. halo?

Če bi bila ta cepiva nevarna, nepreverjena in vprašljiva, a res mislite da bi se cepila takorekoč vsa najbolj izobražena populacija sveta?

Odg. za Ne razumeš

Najbolje, da se cepiš. Za otroke se pa strinja, da bi bilo verjetno pet dni dovolj.

Odgovor na objavo uporabnika
Jah no, 18.11.2021 ob 12:08

Jaz čist razumem, samo vam nekak ni čist jasno. Cepljeni in preboleli ne rabimo karantene, ker smo že prišli v stik z virusom. Necepljeni še boste in nobeno testiranje vam ne pomaga, ker pač boste. Kako bo takrat vaše telo reagiralo ve sam bog in nihče drug. Razumite da ta virus ne bo nikoli izginil iz obličja sveta, ampak se boste pač enkrat okužili. Mi lahko razložiš kako ti pri tem pomaga negativni test?

Drugo je pa to, kar se dela otrokom. Dejstvo je, če bi imeli odrasli ščepec več soli v glavi, bi se cepili in tako bi otroci živeli normalno otroško življenje, brez testiranj. Ker pa določeni odrasli egoistično odgovornost za družbo prelagajo na otroke, smo kjer smo. Testiranja, karantene, polne bolnice, italjanski vojašhi zdravniki v slo bolnicah .. halo?

Če bi bila ta cepiva nevarna, nepreverjena in vprašljiva, a res mislite da bi se cepila takorekoč vsa najbolj izobražena populacija sveta?

SPET DEBIL. Druge besede nimam zate. Ko boš ugotovila zakaj bo verjetno zate že prepozno.

Bo letos spet sezona brez gripe, ker imamo ukrepe, ki se jih ne držimo?

Odgovor na objavo uporabnika
Prepozno za vse, 18.11.2021 ob 12:11

SPET DEBIL. Druge besede nimam zate. Ko boš ugotovila zakaj bo verjetno zate že prepozno.

Sej argumentirano in artikulirano verjetno nisi sposoben izrazit svojih misli, potem pa takele neumnosti pišeš.

Odgovor na objavo uporabnika
Jah no, 18.11.2021 ob 12:14

Sej argumentirano in artikulirano verjetno nisi sposoben izrazit svojih misli, potem pa takele neumnosti pišeš.

Kaj pa naj na nek debilizem človek sploh odgovori ?

Saj samo debili podpirate ta debilizem od koronskega zločina.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Robi917, 18.11.2021 ob 12:19

Kaj pa naj na nek debilizem človek sploh odgovori ?

Saj samo debili podpirate ta debilizem od koronskega zločina.

 

še en puhloglavi FB strokovnjak al si isti, sam nike menjaš? Ni treba odgovarjat, vprašanje je retorično 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
To lahko razume samo debil, 18.11.2021 ob 10:49

Kaj bolj neumnega si res težko izmislijo. Zdrav otrok mora biti 10 dni v karanteni. Ok, max.5 dni, če bi res zbolel, ampak 10 dni? Vsi zdravi, vsi v karanteni. In tako nam zapirajo in psihirajo otroke. Pa še to vam povem, tisti ki so imeli ta virus, so mogoče 5x kihnili in to je bilo to. Ne verjamem v te lažnive teste, ki pokažejo + tudi pri navadnem prehladu, vsi virusi se sedaj z eno besedo imenujejo kovid, ni važno za kakšen virus gre, za gripo, pljučnico, prehlad, vse je kovid. Je Metka, ta glavna mikrobiologinja to lepo povedala pa so jo odstavili.

Za cepljene pa ni karanten, tud če jim lije iz nosu in krehajo k zmešani, ne taki se lahko sprehajajo po nakupovalnih centrih in okužujejo vse okoli sebe.

A bejz no, kr na vse viruse in bakterije pokaze +???

Ocitno se nis tud enkrat testirala? Saj res, s palcko ti cip not namontirajo???

Samo v vednost; sem prehlajena z rahlo povisano tt. Dvakrat na pcr testu in 2x hitri, vsi negativni! Samo tok.

Očitno ste potem eni tako nesposobni, da ne morete pridelat niti enega ušivega pozitivnega testa, pa bi imeli mir ene pol leta 🙂

Ej, meni tudi še ni ratalo. Pa mojim sorodnikom tudi ne. Smo bili pa velikokrat testirani zaradi prehlada. Večina nas je cepljenih, otroci večinoma ne. V glavnem – ne znamo. Imamo pa vsaj potrdilo o cepljenju 🙂 Ti pa kaj, jokica? :-)))

Si se ze cepila tretjic?

Nobene veze nima precepljenost odraslih, agenda je pocepit vse in pika. Pa nima veze, a deluje ali ne, cepit otroke je sploh zlocin.

 

Jaz bi se že, pa me je prehitel drug virus. Počakam še par dni, pa grem po tretjo dozo.

Kurja pamet.

Odgovor na objavo uporabnika
Resnica888, 18.11.2021 ob 14:50

Kurja pamet.

Za: jahno

Ve se, da ima delta še krajšo inkubacijsko dobo (3-4dni), tako da čakat 10 dni je res brezveze. Komot bi dali hitri test 6.dan in neg. bi lahko nadaljevali šolo. Ne pa da so 10 dni doma, grejo v šolo za 1 teden, pa spet 10 dni karantena.

Naš je v karanteni (cel razred) in vsak dan ima za nalogo, da gre na sprehod, nabere listke, si ogleda prometne znake… to mi je super in seveda to pridno delamo, ampak a je sploh dovoljeno iti na sprehod? Kaj če dobimo kontrolo?

Mi cepljeni nimamo takih problemov.      Kaj pa pravijo delodajalci, ce ste tolikokrat v karanteni ?   Jaz bi vas takoj nagonila na cepljenje !

New Report

Close