Najdi forum

karoteni

Zanima me kaj sokaroteni in katere kreme za samoporjavitev so narejene na bazi le teh. Hvala

hm ce iz besede razberem, se mi zdi da so karoteni pac nek dodatek oziroma podlaga za kremo za porjavitev, ki je narejena iz izvleckov korenja (po ang.: carrot), ki je drugace zelo polno vitaminckov in dobro za kozo. zarat tega je morda to to in zarat tega to uporabljajo pri izdelavi krem za samoporjavitev.
moje logicno misljenje samo :)))
najbrz sm zmotljiva :)))
caocao

Ja vem na to vsi prvo pomislijo sam to je tud neki druzga pa sm mislna , če kera ve.

Karoten je v bistvu barvilo, ki pomaga kozi, ki je svetlejsa in obcutljivejsa in z manj pigmenta, da jo ne opece sonce. Zelo poznan izdelek iz karotena je Bravnemon, za katerega lahko iz lasnih izkusenj trdim, da ucinkuje, kajti sem zelo svetle polti z alergijo na sonce, zaradi cesar nisem nikoli porjavela mapak me je sonce le ozgalo in sem se luscila. Odkat jem Bravnemon je stvar cisto drugacna iz vseh pogledov!
Ce pa so kreme narejene na podlagi karotena, pa ne vem!

lp, Jessy

Halo1
imam podoben problem kot ti, sem tudi svetle polti in me sonce samo opeče, zato me zanima kje se kupi ta Bravnemon in koliko stane?
Hvala za odgovor!
CaoJessy je pisal/pisala:
>
> Karoten je v bistvu barvilo, ki pomaga kozi, ki je svetlejsa
> in obcutljivejsa in z manj pigmenta, da jo ne opece sonce.
> Zelo poznan izdelek iz karotena je Bravnemon, za katerega
> lahko iz lasnih izkusenj trdim, da ucinkuje, kajti sem zelo
> svetle polti z alergijo na sonce, zaradi cesar nisem nikoli
> porjavela mapak me je sonce le ozgalo in sem se luscila.
> Odkat jem Bravnemon je stvar cisto drugacna iz vseh pogledov!
> Ce pa so kreme narejene na podlagi karotena, pa ne vem!
>
> lp, Jessy

Dobis ga v vsaki lekarni brez recepta, cena pa je cca 5000 SIT. Je skatlica s 60 kapsul, kar zadostuje za eno sezono. Res, po teh kapsulah vsaj dobim neko barvo, ki tudi dalj casa ostane! Sita sem tiste jastogovo rdece barve!!! se dobro, da so ga izumili! :)))))
Poizkusi, se splaca!!!!

Vem za Bravnemon sam mislm da ga zdele ne smem jemat, ker sem noseča . Kremo pa lahko sam morjo bit te kreme na bazi karotenov narjene… katere so sestavine k so karotenskega izvora ker je baje več vrst. Kupla sem kremo Sun Mux za samoporjavitev pa nikjer ne piše a je narejena na bazi karotenov.
Da pa lahko uporabljam samo tako kremo mi je pa tlele na forumu ginekolog svetoval.

Ja, ce pa si noseca, pa res ne smes jesti Bravnemona, saj se obarva tudi koza otroka, kar pa previjo, da ni dobro…. Raje uporabljaj tisto, kar so ti svetovali, saj oni ze vejo!
Jaz mislim, da tudi ce kreme za samoporjavitev vsebujejo karotene, ne bi smelo biti tezav, saj jih nanasas samo na kozo, medtem, ko Bravnemon pogoltnes in gre to globinsko po telesu. Po moje, ce si naneses kremo na kozo to ne bi smelo skodovati otroku. Samo moje mnenje!

to pa ne bi drzalo jessy.
sej ves tisto foro, ko pobarvas lupino jajca v zeleno, pol se pa rodi vn zelen piscancek.
ista fora je ze pr tem. ce od tabletov ki jih zenska je, potemni se otrok. potem so velike moznosti, da bo potemnel, ce se bo ona mazala s takimi kremami s karotenom po kozi. ipak gre vse v kozo in pod njo, pa pol v kri in vse tako pride do zarodka. right? 🙂

A ima Bravnemon kaksne stranske ucinke? Kakrsnekoli??? Kdaj pa je najbolje, da se ga zacne jesti?
Sorry, samo sem full hipohonder.
Bye, bye

a res, nisem vedla da obstajajo takšne tablete! kaj pa jaz ko som ze naravno bolj temne barve, ali jih lahko vseeno jemljem? ali se te po teh tabletah barva prime prej – v bistvu, bi to rada!??? lepo prosim za odgovor! pa če še ima kdo izkušnje s temi tabletami naj napiše + in – (če so) lastnosti! hvala

Saj sem rekla, da je to le moje mnenje….kaj pa vem kako to gre s kremami……je ze res, da grejo v globino, sam da bi od tega otrok spremenil barvo, pa skoraj ne verjamem…… Saj pravim…to je samo moje mnenje!!!

:))))

Ti bom dobesedno prepisala kaj pise na listku v skatlici:
Komu je namenjen Braunemon?
1. Kot kozmeticni pripravek za notranjo uporabo:
– priprava koze za nenevarno, nebolece in uspesnejse soncenje
– lazje in hitrejse porjavitev koze
– varovanje lepega videza koze po poletnem izpostavljanju soncu
– ohranjevanje porjavele koze po poletni sezoni

2.Kot varovalni pripravek za kozo:
– koza, ki je preobcutljiva za svetlobne vplive ne glede na soncenje
– obcutljiva otroska koza pred soncenjem in med njim
– obcutljiva in izcrpana, slabo prehranjena in prezgodaj ostarela koza pred soncenjem, med soncenjem, zlasti pa po soncenju po koncani sezoni

3. hranilni pripravek za kozo, ker omogoca boljso prehrano, rast in regeneracijo koze v vseh fazah njene presnove. Prednosti Braunemona glede na druge zunanje pripravke za lepsanje koze:
– med soncenjem ne masti niti telesa niti obleke
– omogoca pogostejse kopanje, ki ni prakticno pri rabi zunanjih kozmeticnih pripravkov za soncenje
– enkratna dnevna uporaba
– zanesljivo varstvo pred opeklinami in alergijskimi reakcijami koze pod vplivom soncnih zarkov
– hitra in zelo preprosta porjavitev koze
– dopolnjuje delovanje drugih pripravkov za soncenje (zunanji pripravki za soncenje in obsevanje v salonih z zarki UVA)

Opozorilo!
Ceprav niso ugotovili nikakrsnih nevarnosti, nosecnicam ne priporocamo jemanja kapsul iz prprostega razloga, ker rjava barva koze, dosezena z delovanjem beta-karotena, lahko vpliva na poznejso barvo koze otroka.

Uporaba:
Pred soncenjem (intenzivnim) je potrebno zaceti jesti kapsule 7 do 10 dni prej po 3 kapsule na dan, da dosezes svetlo rjavo barvo ze brez soncenja, potem pa jes po eno na dan.

Tako! Upam, da sem odgovorila vsem, ki jih je zanimalo v zvezi z Braunemonom. Sestavine Braunemona so pa cisto neskodljive zdravju in sicer: Kalcijev pantotenat in riboflavin zagotavljata boljso prehrano, s tem pa tudi boljso regeneracijo koze, medtem, ko beta-karoten olajsuje in pospesuje porjavitev koze in varuje kozo pred nezelenimi svetlobnimi in soncnimi ucinki……. preprosto povedano: kot da bi jedel veliko, veliko, veliko korenja…….

Se kaksno vprasanje???

Jessy, hvala za izcrpne informacije!!!!!!

Ojla!

Danes sem sla v lekarno, da bom kupila se eno skatlico Braunemona….nisem mogla verjeti, ko mi je v lekarni dejal, da ga ne uvazajo vec, da je sedaj namesto Braunemona pa ena druga stvar z isto vsebino in ucinkom, le da je drug proizvajalec. Ker ga je zmanjkalo, ti ne vem povedati kako se novemu proizodu rece, ker si nisem zapomnila. Po moje, ce reces v lekarni za Braunemon, ti bodo isto povedali, kot so meni in ti bodo vedeli dati nov proizvod! Jaz ga bom vsekakor kupila, ko ga dobijo, do takrat pa bom jedla se lanski Braunemon!

:)))) PA PA

uf ej res hval ker ste mi pomaagale svetovat bom pa še za mnenje vprašala zdravnika :)))))

Vrhunska samoporjavitvena krema,narejena le iz naravnih rastlinskih snovi je opisana na strani (http://www.si.vebso.com/ ),v polju “Vaše ime” odtipkate svoje ime,
v polju “Šifra gostitelja” pa številko 4733500.Lep pozdrav!

New Report

Close