Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kašne so vaše tašče?

Kašne so vaše tašče?

Da ne bomo krivični, mnoge so tople, srčne in požrtvovalne, veliko pa je tudi tistih, ki svojega sina ali hčere preprosto ne morejo izpustiti iz rok in tako na vsakem koraku kažejo nezaupanje (ali še kaj hujšega) osebi, ki je zdaj njihovemu otroku najbližja. Je takšna tudi vaša tašča?

Moja tašča Ima dva obraza.  Enega vidim samo jaz. Pred drugimi je mila in darežljiva, pred mano je osorna, zahtevna, kritična, ne prizanesljiva, sovražna. Blazno je verna. Moje otroke sili molit vsak večer, jutro, pred kosilom, po kosilu. Vsakdan moli rožni venec pred sveto mašo. 

Moja je zakon. Pa še poriva se boljše od hčerke 👹.

Odgovor na objavo uporabnika
Taščadatekap, 11.11.2022 ob 14:25

Da ne bomo krivični, mnoge so tople, srčne in požrtvovalne, veliko pa je tudi tistih, ki svojega sina ali hčere preprosto ne morejo izpustiti iz rok in tako na vsakem koraku kažejo nezaupanje (ali še kaj hujšega) osebi, ki je zdaj njihovemu otroku najbližja. Je takšna tudi vaša tašča?

Moja tašča Ima dva obraza.  Enega vidim samo jaz. Pred drugimi je mila in darežljiva, pred mano je osorna, zahtevna, kritična, ne prizanesljiva, sovražna. Blazno je verna. Moje otroke sili molit vsak večer, jutro, pred kosilom, po kosilu. Vsakdan moli rožni venec pred sveto mašo. 

Kaj je zdaj to? Tašča, verna, zelo hudobna!

Daj, nehaj si izmišljevati, napiši kaj bolj realnega prosim.

Zakaj je tvoja tasca cele dneve s tvojimi otroki?

Dobra tašča, pokojna že deset let.😆

3x na leto se srečava po pol ure in to je dovolj.

Mož se strinja s tem, še preveč se mu zdi.

Nimam. Če bi jo pa že imel in bi bila dokaj mlada, ohranjenja,  hija konjiček,  kar obe.

Moja je bivša. Že mnogo let. Je pa do nove izbranke bivšega moža enaka, če ne celo hujša, kot je bila do mene. Očitno uživa v tem, da razdira zakone svojih potomcev (nisva bila midva edina).

Na začetku prijazna, se dobesedno štulila vmes. Ko ji ni ratalo, manipulirala… Možu kapnilo dokaj pozno. Sicer pa ker se ne vidimo  veliko, ni to noben problem. Sicer pa skregana z vso svojo žlahto.

Moja je res v redu, je tiho in da mir pod zemljo

Oh, moja tašča pa pomiva,kuha, pere, se igra z vnuki, ker jaz ne morem……Sem pač odvisna od interneta in rada peglam kavč in rada veliko spim. Jo pustim čisto pri miru, včasih pozdravom. Vseeno mi je zanjo, le da se imamo fajn….

 

Odgovor na objavo uporabnika
xyz2022, 11.11.2022 ob 14:43

Kaj je zdaj to? Tašča, verna, zelo hudobna!

Daj, nehaj si izmišljevati, napiši kaj bolj realnega prosim.

Bolj so verne, bolj so žleht. In to je dejstvo.

Moja je super nikdar v 28 letih žal besede  tudi njena hčerka je krasna  nobena z mano vred pa ni preveč verna.

 

moje so mejhne in debele 🤣.

Se ne pritožujem. Vedno priskoči na pomoč, pove na glas da dobro da sva se z njenim sinom našla, vedno potegne z mano in si ne dela utvar da je njen otrok nekaj kar ni hahaha. Vnuka rada počuva ker ve da ga le ko je res skrajna sila. Razvaja nas s dobrotami, nikoli ne pride nenajavljena, nikoli ne komentira ne o tem kako imamo, ne o vzgoji..o ničemer česar ne vprašam sama za mnenje ali nasvet. Zelo jo imam rada res…mogoče ni (bila)idealna mama, je pa super babi in tašča.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno828, 16.11.2022 ob 17:55

Bolj so verne, bolj so žleht. In to je dejstvo.

Bivša tašča je živ hudič! Že 3 snahe je odgnala poleg mene.

Moja je bila izjemna. Zelo jo pogrešam.

Čedalje bolj opažam, da so zelo verni ljudje večinoma  zelo pokvarjeni in “žleht”. Kot bi svojo pokvarjenost hoteli prikrivat z vero

A res? A poznaš veliko zelo vernih ljudi? In od teh je večina zelo pokvarjenih in žleht?

Čudna druščina ste, res.

Moja je bila ok do lani, ko je šla v penzijo. Od takrat pa ji gre na slabše – kritizira vse po vrsti, ima zajedljive opazke in se je pripravljena na smrt skregati, če se kdo ne strinja z njo. Je tudi sama večkrat rekla, da ima dovolj okolišenja in pove samo še direktno tako kot je. Očitno je to malo narobe razumela, ker se samo kregamo za malenkosti. Zdaj je celo mož rekel, da ne bomo šli na obisk za božič če bo taka. Na srečo živi 100km stran.

Nekoč mi je nek moder možakar rekel, ljudje ki hodijo v cerkev nimajo vesti

Moja tašča je peklenska. Ima MOM, skregana je z vsemi sosedi, žleht, nesramna v komunikaciji, nagaja, živi samo zato, da obrekuje. Svoje otroke je vedno dajala v nič, primerjala z drugimi (češ kako so drugi v redu), nobene topline. Prav je samo tisto kar pove ona, ima mržnjo do izobraženih, vseh drugače mislečih, vseh, ki zaslužijo več kot minimalca.

Ko je sin dobil družino je hotela uveljaviti vse po svoje, ko ni šlo je njeno sovraštvo šlo do te meje, da ni bilo znosno niti živeti ob njej niti na občasnem obisku.

Če sem iskrena, mi je naredila toliko hudega, da če jo nikoli več ne vidim, mi bo čisto ok. Žal imata oba njena otroka potrebo po sprejemu in kljub temu, da ju še danes zavrača in je hladna, še vedno upata na topel sprejem, ki ga pa seveda ni.

Moja je super. Ji pravim ” o, moja najljubša tašča”, s čemer mi vedno vrne v obliki: “o, moj najljubši zet”. Hčerki govori, da je zadela na loteriji in naj se me drži z vsemi “štirimi”. 😁

Od začetka je bila super tašča.Dokler se v to razmerje ni začela vtikat njena druga snaha-zdaj niti govoriva ne več.Zadeva je šla celo tako daleč,da je na svoj rojstni dan povabila partnerjevo bivšo in njenega novega.Pa nekaj let sploh nista govorili.

Z mojo taščo si nisva blizu. Jo imam na distanci,ji ne zaupam. Bi si želela drugačnega odnosa,ampak je kot je. Obnašala se je,da sem ji ukradla,odpeljala sinčka. Čim more daje opazke,zbadljivke. Čutim,da me ne mara in tudi slišim od drugih. Pred mano se seveda hoče delati lepo. Vse bi dala,da je topla,pristna, ampak žal. Sem pa vesela,ker je mož na moji strani. Vidi,kako je.

New Report

Close