Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katera izobrazba prinaša službo?

Katera izobrazba prinaša službo?

z vsako izobrazbo se najde služba.
je pa lažje, če imaš pravega strica

Takoj dobiš službo kot logoped. Povsod jih fuuuul manjka.

Za geologijo rabiš obvladat fiziko, kemijo, mehaniko, matematika je pa itak osnova…
Raje ne it na fax….

Brez dvoma “globoko grlo”….

To ni izobrazba. Imaš fetiš na globoko?


To ni izobrazba. Imaš fetiš na globoko?
[/quote]

Glede na to,da tega ne obvlada niti vsaka dvajseta, je to poznavalcem in uživačem vredno več kot ne vem kakšna izobrazba.

Lahko ti povem za strojnistvo, da so ti poklici zelo iskani (in tudi vedno bolje placani!). Konkretno lahko recem za strojno fakulteto, v moji generaciji je v 4. letniku nas je vecina vedela kje se bomo zaposlili. Veliko med njimi pa tudi ze v nizjih letnikih. Poleg tega vsako resno podjetje s tega podrocja, ki ima neko vizijo kako naprej, razpisuje kadrovske stipendije, ki so kar se denarja tice kar lepi zneski, poleg tega pa dijak/student vmes dobi tudi prakso, po koncu solanja pa se prvo sluzbo.

Nezaposliv akder so: druzboslovci, ekonomisti, pravniki, farmacevti, učitelji: slavisti in likovne pedagoginje… tolko z mojih krogov generacija plus 30

Sori, ampak to, da izobrazba ni pomembna je zgrešeno razmišljanje. Le nekaj genijev, ki jih lahko na prste preštejem, je danes uspešnih na svojem področju programiranja. Ven iz povprečja so izstopali že v OŠ. Vsi ostali, ki so ostali brez izobrazbe, so danes v slabše plačaňih službah, četudi je njihov poklic nadvse iskan. Tako da… izobrazba šteje, saj je tako ustrojenega večino človeškega sveta. Se pa najdejo taki, ki jim uspe tudi brez in vsa čast. Težava je, da se potem kar vsem zdi, da so neki geniji, ki jim bo uspelo brez prilagajanja družbi in njenim zahtevam.

Mislim, da se dandanes predvsem išče multidisciplinarnost to je, da znaš kombinirati tri do štiri poklice.

Programerji administracije.

Inžinirji, ki jih bo firma najela za nekaj let, da jim vzpostavijo wifi, telefone in videonadzorne sisteme. Od projekta do zaključka.

Vodovodarji za mala gospodinjstva.

In običajni deficitarni poklici: varilci, peki, natakaraji, mesarji…

Poznam kar ene par ekonomistov, pravnikov in farmacevtov — ne samo da niti en ni brez službe, v glavnem imajo vsi precej dobre (revizijske hiše, banke, ministrstva, fakultete, svoje odvetniške pisarne itd.).

Poznam kar ene par ekonomistov, pravnikov in farmacevtov — ne samo da niti en ni brez službe, v glavnem imajo vsi precej dobre (revizijske hiše, banke, ministrstva, fakultete, svoje odvetniške pisarne itd.).
[/quote]

V Mb ni dela za nas. Nevem kako je v drugih krajih po SLO. Lp

Poznam kar ene par ekonomistov, pravnikov in farmacevtov — ne samo da niti en ni brez službe, v glavnem imajo vsi precej dobre (revizijske hiše, banke, ministrstva, fakultete, svoje odvetniške pisarne itd.).
[/quote]

Js pa poznam kar ene par pravnikov in ekonomistov moje generacije (30 cca), ki so brez službe in takih, ki delajo izven svojega foha za (predvidevam) nizko plačo. Farmacevtko pa eno, ki še ni našla v farmaciji.

Mene zelo moti podaljševanje delovnega razmerja tistim, ki so že izpolnili pogoje za upokojitev. Jaz bi jih lepo vse poslala v “penzijo”, pa naj mladina dela. V garaških poklicih komaj čakajo upokojitev, v takih manj obremenilnih poklicih pa bi delali do 80. leta. S tem odžirajo kruh mladim in jih pošiljajo v tujino.

Mladi pravniki bi brez težav lahko dobili službo na kaki občini ali na ministrstvu, če se kader ne bi zaposloval po političnih preferencah in poznanstvih.

Ja ce so pa nenadomestljivi in nihce drug ne zna opraviti njihovega dela no, kako ne razumes tega?!?!

😉

Ja ce so pa nenadomestljivi in nihce drug ne zna opraviti njihovega dela no, kako ne razumes tega?!?!

😉
[/quote]

Res sem čudna, kajne? 😉

Res sem čudna, kajne? 😉
[/quote]

Mislim kataaastrofaaaa eeej kako lahko sploh pomislis, da bi jih kdo lahko nadomestil no?!?! Res si cudna!

😉

Mislim kataaastrofaaaa eeej kako lahko sploh pomislis, da bi jih kdo lahko nadomestil no?!?! Res si cudna!

😉
[/quote]

Meni so najbolj smešni tisti, ki bolni hodijo v službo in zraven komentirajo, da ne vedo, kdo bo njihovo delo opravil, ker so nenadomestljivi. Potem pa včasih le ostanejo doma in glej ga zlomka….njihovo delo je ravno tako opravljeno. ;)) No, tako tudi nekateri na položajih mislijo, da se še ni rodil tak, ki bi to zadevo obvladal in da bi se brez njih sistem sesul.

Meni so najbolj smešni tisti, ki bolni hodijo v službo in zraven komentirajo, da ne vedo, kdo bo njihovo delo opravil, ker so nenadomestljivi. Potem pa včasih le ostanejo doma in glej ga zlomka….njihovo delo je ravno tako opravljeno. ;)) No, tako tudi nekateri na položajih mislijo, da se še ni rodil tak, ki bi to zadevo obvladal in da bi se brez njih sistem sesul.
[/quote]

Ja ce so pa nenadomestljivi no!!! Kaksna podtikanja so to?? Pol ure klecanja na koruzi za kazen!!!

😉

Js pa poznam kar ene par pravnikov in ekonomistov moje generacije (30 cca), ki so brez službe in takih, ki delajo izven svojega foha za (predvidevam) nizko plačo. Farmacevtko pa eno, ki še ni našla v farmaciji.
[/quote]

Zanimivo. V mojem krogu so nekje 37-42. Kot rečeno, niti en brez službe. (Eden, ekonomist, je pred časom celo pustil zelo dobro službo na visoki funkciji – ker mu je blo baje dolgčas 🙂 Zdej dela neke svoje projekte in je že overbooked.)

Ja ce so pa nenadomestljivi no!!! Kaksna podtikanja so to?? Pol ure klecanja na koruzi za kazen!!!

😉
[/quote]

Sado-mazo igric se pa ne grem, zato bom iz koruze kokice naredila. 😉

Zanimivo. V mojem krogu so nekje 37-42. Kot rečeno, niti en brez službe. (Eden, ekonomist, je pred časom celo pustil zelo dobro službo na visoki funkciji – ker mu je blo baje dolgčas 🙂 Zdej dela neke svoje projekte in je že overbooked.)
[/quote]

Moja generacija je prišla na trg dela ravno v času največje krize. Mogoče zato. Niso dobili službe takoj, kot starejši ekonomisti, ko pa so se delovna mesta spet odpirala so prišli nanje mogoče mlajši, ker ti starejši niso imeli nobenih delovnih izkušenj iz svojega področja, ampak par let luknje? Ne vem. To je pač moja izkušnja.

Sado-mazo igric se pa ne grem, zato bom iz koruze kokice naredila. 😉
[/quote]

Kake igrice?? Ti packa! Ce je nekdo poreden, mora temu slediti kazen! In to vzgojna! 😉

Lej ti njo….ona bi kokice…da bi ja vse letelo po luftu in skakalo vsepovsod… 😉

Moja generacija je prišla na trg dela ravno v času največje krize. Mogoče zato. Niso dobili službe takoj, kot starejši ekonomisti, ko pa so se delovna mesta spet odpirala so prišli nanje mogoče mlajši, ker ti starejši niso imeli nobenih delovnih izkušenj iz svojega področja, ampak par let luknje? Ne vem. To je pač moja izkušnja.
[/quote]

Ja, to sem tud jz pomislu, da je mogoče taka situacija v tvoji generaciji ravno zarad pretekle krize. Pri naši se očitno ni tolk poznalo (razen pri meni in še ene parih, ki smo mel svoje firme, in nas je kriza kar obdelala 🙂 ).

Kake igrice?? Ti packa! Ce je nekdo poreden, mora temu slediti kazen! In to vzgojna! 😉

Lej ti njo….ona bi kokice…da bi ja vse letelo po luftu in skakalo vsepovsod… 😉
[/quote]

Kaj si ti danes jedel, da te tako meče? 😉 Sicer pa temeljito premisli, koga boš volil za predsednika/predsednico, ne se sramotit na volišču. 🙂

Kaj si ti danes jedel, da te tako meče? 😉 Sicer pa temeljito premisli, koga boš volil za predsednika/predsednico, ne se sramotit na volišču. 🙂
[/quote]

Nic takega nisem jedel. To pomladansko vreme me “matra”… 😀 😉

Na volitve pa ne grem, ker me politika ne zanima in sem do tega popolnoma indiferenten. 😉

New Report

Close