Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Katera je lepša?

Katera je lepša?

MI LEGIONARJI MI DOMOBRANCI
Mi legionarji, mi domobranci,
mi se borimo za svojo zemljo;
je pila kri pradedov,
je pila znoj očetov,
škropimo jo, še mi s svojo krvjo.

Mi legionarji, mi domobranci,
mi se borimo za svojo zemljo;
stoletja je obstala,
zdaj da bi propala,
se uničila, za revolucijo.

Mi legionarji, mi domobranci,
mi se borimo za svojo zemljo;
smo upe vanjo dali,
se v domobrance zbrali,
in zdaj jo s puško v roki branimo.

Mi legionarji, mi domobranci,
mi se borimo za svojo zemljo;
strnimo se v enoto,
v kamenito gmoto,
sovrag ob njej razbil si bo glavo.

ZA DOM V BOJ
Hura, za dom v boj!
Mi smo slovenske zemlje čuvarji,
geslo je naše: Dom, Narod, Bog!
Naj razbesne se strašni viharji,
z nami je narod, z nami je bog.

Mi domobranci vsi se borimo,
narod slovenski sovrag nam tepta;
vsi za orožje krepko zgrabimo,
v boj nad sovraga, povelje velja!

Hajd’mo v boj za vero nam sveto,
pesem slovenska naj se glasi,
združeno v borbi se borimo vneto,
narod slovenski živi, naj živi!

Mi smo slovenske zemlje čuvarji,
geslo je naše: Dom, Narod, Bog!
Naj razbesne se strašni viharji,
z nami je narod, z nami je bog.
Hura, za dom v boj!

Bolano ,Z domobranci je bog-kako veste?

Zato, ker s komunajzarji ne more biti, sa jverujejo v Marxa in obstojBoga zanikajo. Torej je edina druga možnos,t da je z njihovimi nasprotniki.

nova
Uredništvo priporoča


ker si ti bolana , zato je BOG z nami ne z vami ćefurji !

[img]http://www.crwflags.com/fotw/images/s/si{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5Edomob.gif[/img]

Domobran na plan, Slovenski domobran.Slovenski
Domobran !!!

Dom
braniti , Domobranci,
Naš prelep
je vzor.

Da ne stroga,
nam viharji,
Ne sežgo
svetov požari.

Ne uniči
nas razbor,
Domobranci,
hej bim bom.

Zato pa
zdaj na plan,
Slovenski
Domobran.

Slovenski
Domobran.
Vir: http://www.mojvideo.com/video-slovenski-domobran/4f871c3fcc2b8e8e294c

Nekam zatohla in zastarela se mi zdi.

Idi domobran izdajalski v Argentino ali pa v p. m.!

Tale je tud mal zatohla in zastarela. Predvem pa KRVOLOČNA!

Matej Bor: Rdeči pionirji

Razpnite čez ves svet vešala,

naš bog so: rop, požig, umor!

Divjajte! Kri je zakričala!

Glavo je dvignil v nas upor!

Hura, rdeči pionirji,

v temelje oboka bombe, ekrazit!

Jutri, rdeči inženirji,

skozi slavoloke novi svet gradit

Hura, hura, hura, hura!

Naš smeh se razvihra v domovih,

s čim prali bomo kri, s krvjo!

Prisluhnite, pri nas v gozdovih

tesarji novih dni pojo.

PS
Pesem (“Partizanska”) je nastala že leta 1941 v Ljubljani kot prva umetna partizanska pesem. Že tedaj je bila razmnožena kot partizanska himna in poslana tudi na osvobojeno ozemlje. Prvotni tekst pesmi je citiran zgoraj.

Bolani ste in ste ostali v letu 1941-morali bi biti že mrtvipa še kar strašite vampirji,pustite ljudi v letu 2014 pri miru z svojimi blodnjami.

Očitno bo res treba KONKRETNO ukrepat, da se rešimo teh umazane domobranske zalege in največjih zločincev!
Ko bi imeli samo malo pameti in kulture ter znanja o tem kar debatirate! Ko boste izstopili iz vaše SDS barake in malo stopili v svet boste slišali to:
“Kako nesmiselna je postala protikomunistična gonja, ki jo še danes po Sloveniji izvaja SDS, pove tale podatek: v državnem zboru je samo še ena stranka, katere predsednik je bil član Komunistične partije Slovenije. In to je prav SDS – Janez Janša je poslednji komunist med predsedniki parlamentarnih strank. Pa vendar si prav ta Janša in njegova stranka drzneta vse druge zmerjati s komunisti! “

Pa še to malo preberite:
“To moraš prebrati: Odprto pismo Janezu Janši!

Pozdravljen nekdanji sošolec.

Pošiljam ti to odprto pismo s katerim te želim spomniti na tvoje preteklo obdobje in početje v tem obdobju. Kot sošolec nisi bil kaj prida, ker si svoje sošolce podcenjeval in jih tožaril predavateljem. Mi smo ti pa večkrat pogledali skozi prste, ker si se nam zasmilil. Ti si bil sin petekolonaša, kateri je zaprisegel okupatorjem slovenskega ljudstva. Nikoli ti nismo tega omenjali, ker te nismo želeli izolirati iz naše družbe, pa kljub temu, da smo vedeli kdo je bil tvoj oče, navadni petokolonaš in tat kateri je v drugi svetovni vojni v Horjulu od ene kmečke družine ukradel dva vola, katere je imel namen dati domobrancem. Ta poskus mu je spodletel, ker so ga partizani dohiteli, zato je bil zaprt v Šentvidu.
Ti z istimi geni stopaš po očetovi poti. Kot prvo si ukradel poslovni kovček od kontra admirala Staneta Brovta, zaradi česa si bil zaprt. Po tistem ko so te osvobodile množice slovenskega ljudstva si začel z revolucijo proti tedanji državi Jugoslaviji.Po plebiscitu in pred odcepitvijo Slovenije od Jugoslavije si ti kot obrambni minister Slovenske Vojske in predsednik Vlade Republike Slovenije Lojze Peterle ter Predsednik Demosa Jože Pučnik na tajnem pogovoru sta bila v zadregi, ker je prihajal dan odcepitve Slovenije od Jugoslavije. Menili ste, da bo takrat neizogibna vojna, kaj če odcepitev in vojna spodleti, kam boste vi triie šli. Zato sta spraznila blagajno SPIZA in po poslancu Pukšiču poslala čez mejo v Nemčijo.
Ko je vas sel v nemčiji kupil stanovanja in nemška državljanstva za tebe Janša in Lojzeta Peterleta, Pučnik in Pukšič pa sta od prej imela nemška državljnanstva, preostali denar pa je naložil na tuje račune. Kmalu z odcepitvijo Slovenije, si pričel s prodajo orožja. Zaradi tvojega orožarskega početja je javnost obvestil Smolnikar, katerega si v Depali vasi želel utišati. Na svojih predvolilnih shodih je Ivan Kramberger iz Negove imel v svojem govoru pripravljeno da pove javnosti o tatvini denarja iz blagajne SPIZA. Zato ste se odločili, da ga likvidirate. Nalog za Krambergerjevo likvidacijo so dobili Tone Krkovič in Dragutin Mate. Atentat na Krambergerja sta izvršila ostrostrelca iz Argentine, katera sta bila oblečena v menihe.
Na Menini Planini v zgornjem delu Savinjske niste dovolili, da se postavijo vojaški radarji. V tem koncu ste nameravali izvesti atentat na takratnega predsednika R. Slovenije Milana Kučana. Za to delo si določil Dr. Joža Zagožna. To početje smo vam mi preprečili, zaradi tega niste še plačali kmetu les, katerega je žaqal za tvojo hišo v Grosuplju. Gre za 220 kubičnih metrov žaganega lesa. Z vojaškim helikopterjem si večkrat prihajal na kontrolo ko so ti obžagovali les. Da bi pridobil volilce na Koroškem si želel v slabo luč postaviti nekatere avtoprevoznike in Dr. Janeza Drnovška. Nalogo si dal svojemu poslancu Mirku Zamerniku, da s štirimi pretepači iz Kajak Kanu kluba Prodnik iz Juvanja gre čez Solčavo v Črno na Koroško ter pretepe novinarja Mira Petka. Zamernik je tvoj ukaz opravil in ko so se peljali nazaj proti Juvanju je za njihovim avtom peljal tovornjak s plugom, kateri je brisal sledi.
Okoli sebe imaš takšne, kateri so v večjo škodo tej družbi kot v korist. Zato ti kot nekdanji sošolec svetujem, da se umiriš in greš iz politike ter pustiš Slovenski narod, da se pobota med seboj. Ti lahko greš v Nemčijo saj imaš njihovo državljanstvo, denarja pa tudi imaš dovolj saj si osiromašil slovenski narod.
To ti svetuje tvoj nekdanji sošolec!

Komunajzarji živčni ste mi zadnje dni,moti vas omemba slovenske vojske,slovenska zastava brez židovskih zvezd..

Nekdaj z bolestjo smo v sebe zaprli
svoje ponižanje in svoje gorje,
krik maščevanja na ustnih zatrli,
ga zakopali globoko v srce.

Toda glej, planil vihar je presilen,
kot pajčevine raztrgal okov,
šinil je zopet žar novega dneva
tja do poslednjih primorskih domov.

Strojnice svojo so pesem zapele,
zrak je pretreslo grmenje topov,
širne poljane so v ognju vplamtele,
klic je svobode vstal sredi gozdov.

Vstala Primorska si v novo življenje,
z dvignjeno glavo korakaj v nov čas.
V borbah, ponižanju, zmagah, trpljenju
našla si končno svoj pravi obraz.

leta 41 niso tako veselo prepevali hehe.je kuzla v rit skakala


Logično! Ker je hudič s komunisti.

Slišal sem,da je v raju samo zelenjava za jest.Ker je premalo ljudi pa se ne splača kuhat.

Vse domobranske pesmi so lepe 🙂

Kar škropite po zemlji svojo kri, če ste dovolj butasti, da še vedno živite v preteklosti, z glavo v pesku.

Daj neko primerjavo z “Hej brigade” ali pa mogoče “Petokraka sva u krvi-vadio jo Tito prvi”

New Report

Close