Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katera vnaprej pripravljena hrana vam je v redu?

Katera vnaprej pripravljena hrana vam je v redu?

Vem, popolnoma napačen forum za to vprašanje, morda se vseeno najde kdo, ki kupuje te stvari.

Včasih tako nanese, da rabiš kosilo na hitro, da se samo pogreje ali da v pečico in je pripravljeno.

Katera vnaprej pripravljena hrana se vam je izkazala za dobro in katera ne.

Še moj odgovor: Včasih kupim lazanjo, Lidlova nam je v redu, čeprav ima zelo veliko bešamela, Hoferjeva je preveč pekoča.
Odlična je Naturetina jota, pakirana v steklenih kozarcih po 1000 g.

Res nikoli ne kupujemo pripravljene hrane.

Špageti s paradižnikovo omako ali pa rižota so pripravljeni istočasno, kot se pogreje oz. speče ena kupljena lazanja ali pa jota iz konzerve.

Tako da izgovor o pomanjkanju časa prodajaj komu drugemu.

Edino, kar občasno kupim so zmrzneni marelični cmoki (Tuš). Otroka si jih včasih skuhata, pa se mi jih ne ljubi pacat. Drugače pa… Imamo bolonjsko omako (doma narejeno) v zmrzovalniku in zraven skuham špagete. Ali pa kake ostanke pečenke zmrznem, potem pa zraven naredim pire. Ali pa kaka rižota…. Cel kup jedi je, ki so narejene v 10 minutah iz sestavin, ki jih imam doma.

nova
Uredništvo priporoča

Tista, ki si jo v naprej skuham sama in dam zmrzniti. Naredim primerne porcije in je vedno ok. Poskusi!:)

tudi jaz skoraj ne kupujem pripravljene hrane. Hčerka včasih kupi Pogrej-pojej, a to so majhne porcije,
še kar dobre. Če že dam kaj shranit, dam odvečno količino raguja, potem samo skuham makarone,
vačasih nadevano papriko , se dobro obnese. pasulj, ričet, govejo juho dam v posodice in malo mesa-zelenjavo umaknem..sem pa kupila nekaj prebranca v piksni od naturitete ali Podravke. To je vse.

Pri nas imamo manjšo obsesijo z zagorskimi štruklji od ledota 🙂 Pa občasno kakšne njoke, kruhove cmoke, ocvrtke, torteline.. a to sploh spada pod “vnaprej pripravljeno”, ne vem…

Jota! Tista, ki sem jo včeraj skuhala.

Insalatissime Rio mare, kadar sem cel dan do večera v službi in moram nekaj na hitro pojesti.

Pogrej in pojej – absolutno.
Edino, kar mi je tu moteče, so male porcije. Okus je zelo dober, ker recimo tista modra pakiranja od špara (gourmet ali tako nekako) mi niso.

Drugače pa sem nora na Podravkin golaž v konzervi. Ne vem zakaj, ampak sem.

Jz včasih kupim in sem zadovoljna:

– skutni štruklji od pečjaka
– filano papriko v konzervi
– pomfri v vrečki
– tudi kakšno konzervo omake za makarone imam doma
– tudi ričet ali joto Naturete v konzervi
– nekaj kozarcev pese
– zamrznjeno špinačo
– juhe Knorr (fižolovo, gobovo in govejo z mesnimi cmočki)
– kisle kumarice, paprika, feferoni
– kakšno sladico (kos torte, krem šnite, danes sem marmorni kolač)

Nisem zadovoljna:
– bograč v steklenem kozarcu Natureta
– vse paradižnikove omake
– razni golaži pakirani
– telečja obara v mali konzervi….. potem je pa noter en košček mesa

Jaz imam to doma za vsak slučaj. To jemo redko.
Raje ocvrem jajca, tople sendviče, čokolešnik…..instant polento in šalico mleka…..

Kako pa (zgoraj) ene skuhate rižoto v 15, 20-tih minutah?

Prebranec Podravka (Natureta je sicer boljši, a ga ne kupujem), zamrznjen pomfri

Pri nas kupujemo: skutine njoke od Pečjaka, torteline in podobno, 2x letno marelične cmoke in štuklje (sirove, orehove) ter prebranec od Naturete (je ga samo mož). Pozimi še kakšno peso in ričet brez mesa.

Paniran sir, skusa v konzervi, zm.kremna spinaca Hofer, tortelini ”svezi”.

Edino idrijske žlikrofe, ki se mi zdijo preveč komplicirani za narediti doma, imam jih pa zelo rada. Drugače pa vedno skuham več in zamrznem, tako da je vedno kaj v skrinji za na hitro, predvsem razne juhice in enolončnice, pa omake za testenine ali kaj iz voka za k rižu.

Obcasno njoke in res redko pomfri, ki ga specem v pecici.

Kupujem edino vsake kvatre ocvrt sir pa sejtanove polpete. Gotove jedi pa res nobene, tistih par stvari, ki smo jih probali, nekak ni bilo ok. Sin ima rad francosko iz Mercatorja, potem se pa več ali manj že neha.
Rajši zvečer že skuham in naslednji dan pogrejem. Oziroma nikjer ne piše, da mora biti za kosilo ravno nekaj toplega. Lahko npr. zvečer natrebiš solato (z roko, ne nožem), skuhaš jajca, naslednji dan dodaš še paradižnik, koruzo in zraven kruh ali pripraviš tople sendviče.

Poglej in pojej na vsake kvatre.
Natureta pasulj – ful dober!
Zmrznjen pomfri, špinača, slivovi cmoki.
Sparov pohan sir.
Bolonjska iz Hoferja – če slučajno domače zmanjka.

No, samo če naštevate zamrznjeno špinačo, lahko naštejemo čisto vso zamrznjeno zelenjavo. To ni gotova jed.

No, samo če naštevate zamrznjeno špinačo, lahko naštejemo čisto vso zamrznjeno zelenjavo. To ni gotova jed.

Od gotovih jedi so mi všeč zadeve od Pogrej in pojej, Naturetine zadeve v velikih kozarcih – jota, divjačinski golaž (čeprav je bolj goveji), bograč, filane paprike, potem pripravljene Mercatorjeve jedi, zapakirane v plastičnih posodah (golaž, francoska solata, pečene paprike, paprike s sirom, pasulj, vampi….), razne pripravljene solate iz morskih sadežev ali hobotnice od Rivala, pizze Ristorante.
V Leclercu imajo tudi super pripravljeno hrano – nekaj v konzervah, nekaj v hladilniku.
Spar – tam nabavljam razne vegi zadeve – polpete, zavitke, namaze… tam so najboljši.

Najslabši proizvajalec pripravljene in zamrznjene močnate hrane (glede na ceno pa sploh), je Pečjak. Hvala lepa, je že en navaden Žito boljši.

No, samo če naštevate zamrznjeno špinačo, lahko naštejemo čisto vso zamrznjeno zelenjavo. To ni gotova jed.[/quote]
Jaz kupujem zm.gotovo tj kremno v HF

15 minut je premalo za rižoto, ampak 20 minutah jih je pa že dovolj, pol ure pa sploh, če si bolj počasne sorte ali pa kuhaš za večje število ljudi. .

Začneš tako, da daš olje v posodo in jo segrevaš na srednji temperaturi. Vmes sesekljaš pol manjše čebule ali pa šalotko. – 1 minuta
Daš čebulo na (ne preveč) segreto olje in med tem časom narežeš meso. – 1-2 minuti
Streseš meso k čebuli, pustiš da se popeče – 1-2 minuti
vmes olupiš in narežeš korenček, ga dodaš k mesu in zvišaš temperaturo
k mesu streseš riž, ga prepražiš 1-2 minuti
zaliješ z vročo vodo ali juho (medtem se je segrela v grelniku vode)
soliš oz. začiniš, oz. dodaš bio kocko
v rižoto streseš še grah
kuhaš 15 minut
med tem časom očistiš in opereš solato

15 minut je premalo za rižoto, ampak 20 minutah jih je pa že dovolj, pol ure pa sploh, če si bolj počasne sorte ali pa kuhaš za večje število ljudi. .

Začneš tako, da daš olje v posodo in jo segrevaš na srednji temperaturi. Vmes sesekljaš pol manjše čebule ali pa šalotko. – 1 minuta
Daš čebulo na (ne preveč) segreto olje in med tem časom narežeš meso. – 1-2 minuti
Streseš meso k čebuli, pustiš da se popeče – 1-2 minuti
vmes olupiš in narežeš korenček, ga dodaš k mesu in zvišaš temperaturo
k mesu streseš riž, ga prepražiš 1-2 minuti
zaliješ z vročo vodo ali juho (medtem se je segrela v grelniku vode)
soliš oz. začiniš, oz. dodaš bio kocko
v rižoto streseš še grah
kuhaš 15 minut
med tem časom očistiš in opereš solato[/quote]

Ja kul, samo tole ni rižota, ampak jed z rižem.

15 minut je premalo za rižoto, ampak 20 minutah jih je pa že dovolj, pol ure pa sploh, če si bolj počasne sorte ali pa kuhaš za večje število ljudi. .

Začneš tako, da daš olje v posodo in jo segrevaš na srednji temperaturi. Vmes sesekljaš pol manjše čebule ali pa šalotko. – 1 minuta
Daš čebulo na (ne preveč) segreto olje in med tem časom narežeš meso. – 1-2 minuti
Streseš meso k čebuli, pustiš da se popeče – 1-2 minuti
vmes olupiš in narežeš korenček, ga dodaš k mesu in zvišaš temperaturo
k mesu streseš riž, ga prepražiš 1-2 minuti
zaliješ z vročo vodo ali juho (medtem se je segrela v grelniku vode)
soliš oz. začiniš, oz. dodaš bio kocko
v rižoto streseš še grah
kuhaš 15 minut
med tem časom očistiš in opereš solato[/quote]

Ja kul, samo tole ni rižota, ampak jed z rižem.[/quote]

Se strinjam s tabo. Ampak to je način kuhanja rižote za 3/4 Slovencev ali več.

Kdaj pa kdaj si kupim kakšno v naprej pripravljeno hrano, predvsem so mi všeč kakšne stvari od POGREJ & POJEJ. Samo njihove porcije so otroške, če se hoče ena odrasla oseba najesti, mora pojesti 2 porciji. Kupim od Podravke polivko za čez testenine, tisto paradižnikovo s šampinjoni, je res dobra. Včasih kupim kakšne zamrznjene njoke, pa slivove cmoke, tudi skutne štruklje sem že poskusila in so bili dobri.
Nisem ravno obsedena s tem, da je treba čisto vse od nule skuhati doma, kdaj pa kdaj si človek lahko kupi tudi kaj v naprej pripravljenega, saj ne bo konec sveta:))

New Report

Close