Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katere tradicionalne slovenske jedi imate najraje?

Katere tradicionalne slovenske jedi imate najraje?

Zdajle bi ajdove štruklje z orehi, jutri bi mi pa prav prišla porcija bograča ali ričeta.

Štruklji… katerakoli verzija, a sladka.
Jota, pa tudi ričet.

Žganci, Potica, Kranjska klobasa, Goveja župca, Jabolčni štrudl itd. bi lahko še in še našteval.

Zlahka rečem da je Slovenska klinarika ena izmed najboljših na svetu. Pa to ne govorim kar tako, sem bil že veliko po svetu in veliko probal. Živimo pač na stičišču treh velikih kulinaričnih kultur (Italija, Gemansko področje, Madžarska) in smo od njih pobrali le najboljše ter vse skupaj zmešali in dodali še nekaj našega, pristno Slovenskega.

Nekaj na kar smo lahko preklemano PONOSNI!

Matevž zmaga. Sledi ričet, nato ajdovi žganci z ocvirki, kranjska klobasa, pražen krompir, regratova solata s kuhanim jajcem in jota.
In jabolčni štrudel. Najboljša sladica na svetu. Je sicer sposojena, ampak tudi oni so si jo sposodili.

Beli žganci s tavelikimi ocvirki, pa sladek knajp kofe zraven.

Jah… ene par jih mam pa res v lepem spominu…

Tipična solata bi bila zeleni radič, žilavi in grenki kot hudič z vročim krompirjem in izdatnim česnom. Iščem to sorto, pa ne najdem niti pri branjevkah, če kdo ve o čem govorim, naj prosim deli info.

Meni je večinoma ves tak, redko naletim da ni grenek. Pa brez pujsa ni dobro.

Meni je večinoma ves tak, redko naletim da ni grenek. Pa brez pujsa ni dobro.
[/quote]

To je meni vse lajt ;), moji scovilli za grenkobo so menda že šli po gobe…

A debele pa ne? Kaj pa krvavice, pršut, panceta, refošk, polenta?

Cikorija mogoče? V spominu imam, da je blazno grenka in podobna radiču…ker pa nisem ravno ljubitelj grenkobe, ti težko kaj več pomagam.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

prežganka s kumino

Ajdova kaša, ajdov kruh z orehi, krvavice, pražen krompir s kruhovim hrenovim zosom, vampi, pražena jetrca, stročja fižola s kislo smetano.

Ajdovi zganci z ocvirki. Njami!

Kranjska klobasa.

New Report

Close