Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kateri mali avto priporočate?

Kateri mali avto priporočate?

Upam, da se ti želja uresniči. Ker če bi kupila našega clia, enako starega, bi bila tako kot jaz vsaj vsak drugi mesec pri mehaniku, to pa stane. Še večje težave imamo z meganom, zdaj je star 5 let, vse crkuje že vsaj dve leti. Tako da, če mi kdo samo omeni da bi bil naš naslednji avto spet renault, bom samo kričala …

Naš twingo je preživel eno verižno in eno čelno trčenje. Obakrat smo bili lahko samo pozitivno presenečeni. Ne vem dorau, ali pišeš iz lastnih izkušenj ali kar nekaj predvidevaš, moje so lastne in so pač take.
Twingo je glede na velikost prostoren, ekonomičen in varen.
Pri naši hiši imamo že šeti Renault in še z nobenim ni bilo slabih izkušenj.

getz!
sem ga imela kot nadomestni avto ene 14 dni, vau, ga nisem hotela saploh dati nazaj

pa še veliko dobiš za relativno normalen denar

Jaz imam peugeot 106. Majhen, ekonomičen.

če se ti ne mudi….

v jeseni bom prodala clia….1,2 RN, l.99, 760.000

nikol zaleten, zelene barve (kovinska), 3 V…servisiran redno…..pazila sem nanj…fuuul…..nobenih problemov…..skrata špica….vozila sm se večinoma sama……od znotraj vsaj na 14 dni očiščen……

bom pa menjala…ker bom imela službo dlje in se bo treba dlje peljat, pa še hrbtenica me daje…tako da rabim nekaj drugega

vem da ni in ga nisem jaz vozila!
lp

Dej ne se kregat tle gor tamala!

komu ti to?

jaja razumem sja ti v nič ne silim
no pa velko sreče pri kupovanju:)
lp

Na žalost se mi ful mudi. Ta star je crknu, jaz pa bi že danes rabila novega. Hvala vseeno.

PS: Kaj pa če ga ti prodaš že danes? :-)))

Od teh manjših avtomobilov vsekakor priporočam Twingota. Moj je star 8 let, seveda brez klime, brez serva, ampak mi je mož omenjal, da bi zame kupili kakšen drug, bolj varen in novejši avto, pa ga zanekrat še ne dam, pa naredim vsak dan 100 km. Lahek je za upravljat, je zelo poskočen, pije pa manj kot 5l ob nežni vožnji (115-120 km/h po AC).
Je zelo udoben, potniki spredaj in zadaj imajo dovolj prostora, je pa res, da od prtljažnika pa nimaš kaj dosti.
Prijateljica ja kupila Matiza, pa z njim ni zadovoljna, ker je ves utesnjen.

:(( konec meseca diplomca, potem boljše delovno mesto in šele potem avto…..žal ne bo šlo…..velik sreče ti želim pri izbiri……

Pa še glede klime. Pri tako majhnih avtih (z malimi motorji) imaš, ko prižgeš klimo, občutek, kot da si vrgel sidro 🙂 Že tako nikamor ne potegnejo, s klimo pa gre še slabše. Seveda se strinjam z drugimi, da je brez klime življenje težko.

Velja nenapisano pravilo, da je bolje vzeti večji avto starejšega letnika, ker so običajno bolje izdelani (zato se višja starost ne pozna toliko), zraven pa dobiš zmogljivejši motor in več prostora, udobja. Jaz bi pogledal razred višje: npr. golf, astra, focus, almera, corola, itd.

Meni najboljši, najlešpši itd. Smart, čisto tamiceni! Parkiraš ga lahko v vsako luknjo! 🙂

lp. ina

Tebi

no no…

tako je “smola z renaulti” nisi edina. tvoje izkušnje so izkušnje povprečnega lastnika Renaulta.

Priporočam avto, katerega model je star vsaj 4 leta. To pomeni, da so model izdelovali vsaj cca 4 leta preden so izdelali primerek, ki si ga ogleduješ. V tem času je tovarna namreč rešila konstrukcijske probleme in poiskala primernejše tehnične rešitve.

Odsvetujem :
Renault, ker se avtomobili precej kvarijo in so servisi dragi (vzdrževanje velikih lepih avtosalonov pač stane)
Opel, ker je končna izdelava zelo slaba

Priporočam vsekakor BMW, npr. 316 compact (lahko tudi star 5 let in 100Tkm. BMW je zelo vzdržljiv. Deli, ki se pri drugih avtomobilih menjajo na 20Tkm, se pri BMV na 80Tkm ali 100Tkm).

V kolikor se ti je izvil samo kisel nasmešek, pa lahko vržeš oko na kakšno Škodo, Citroen morda Peugeot, morda tudi FIAT (s tem da se zavedaš Feller In Alle Teile). Japonci znajo biti zelo hvaležni, ne se pa zaletavat z njimi ($$$$$$$$$$). Kakšen Daewoo s klimo bi bil boljša izbira od Hyundaia.

Če gledaš diesel, če se ti to splača, se izogibaj Opla in FIATa (Renaulta že tako). Si pa oglej Citroen HDi.

Servis za Citroen zna biti ugoden (poleg tistega na BMW) – seveda govorim o neuradnih/nepooblaščenih servisih.

Ja, težka izbira je med malčki. Preveč jih je.

Veliko sreče. Sicer prodaj in kupi drugega.

tle se moram mal postavit za renaulta…sm povprečen uporabnik, ravno tako obe moji sestri…..ni problemov….

danes je tako, da moraš met srečo…

prijateljica kupila yarisko……3 mesece jo ima….jo je imela že 5x na servisu

prijatelj BMW…..ga je v prvem letu 3 x pustil na cesti….

sodelavka ima passata…..sta ga z možem po dveh letih prodala, druga sodelavka golfa….tud prodala po treh letih….

tko da……nč ni zihr…..

poglej na http://www.avto.net in si nastavi pogoje ki jih sama želiš (bencin/diesel, klima,cena, letnik ……….), Kakšnega puntota s klimo boš pa zagotovo našla, al pa clio, kar se tiče VW, audi, seat, škoda pa kar držijo ceno tako da bo treba met srečo če si boš izbrala kakšno to znamko, Vsak avto se lahko pokvari, bi bilo pa fajn če poznaš kakšnega mehanika da ti avto pred nakupom priklop na tester, pa čeprov ga kupuješ v avtohiši, ker n…… te lahko tko al pa tko.
Bodi pozorna da je bil avto redno servisiran na pooblaščenem servisu, servisna knjižica izpolnjena, zaradi garancije na karoserijo. Pa če kupiš rabljen avto v kakšni avtohiši, “postavi”pogoj da ga vzameš če ti dajo garancijo na motor in podvozje. Da se dobit, tam za pol leta. Samo moraš bit vztrajna in preverit pogodbo ko podpisuješ. Kolko ti pa avto kur je pa odvisn od načina vožnje, če je gas do podna vedno bo vsak “žru” pa ne glede na to kaj v tovarni obljubljajo. Glede tega da ti ne “vleče” ko imaš klimo prižgano: to je odvisno od tega kolk KM -konjev oz. KW ima in navora, več boš mela konjev pod havbo lepše se boš s klimo prevažala (to se občuti predvsem pri vožnji v klanc in prehitevanju) vendar potem te pride zavarovanje dražje.LAhk povem da en punto 01l, 1.2 ima porabo tam max 5,7 na 100km, pa je občasno tud mal “gas do podna” drugač pa lepo vozjo, moj avto je pa bolj požrešen tko da rajš ne povem kok, zraven pa še jaz tko vozm:)

jaz imam C3 in sem super zadovoljna z njim. Ima zelo dober izkoristek prostora (tudi predal pod sovoznikovim sedežem in na armaturni plošči (ki ga nimajo vsi avtomobili), je zelo okreten, vodljiv, udoben, sediš malo višje, pregleden,… res super.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.- "True to life, true to me The way it's got to be So simple, so simple, so simple Live to love, love to be Absolutely free" Stacie Orrico, So simple

a je potem pleh od Punta boljši kot Twingov?
Ne vem no; se tud sama odločam o nakupu Twinga rabljenega max 4 leta. Škoda da nimajo ti starejši modeli servota, drugače ne bi več pomišljala.

Kar se tiče rabljenih avtov: če gledaš na to,da je kolikor toliko varen, potem poglej malo po Polotu, l. 00 ali 01 bi morala dobiti tam okrog 1 MIO ali malo manj. Nekateri imajo tudi že klimo.

AX and stuff ne bi jaz nikoli vzela. Poglej vrata, pločevino, vse tako krhko… Polo ima bočne traveze v vratih in tudi sicer je kompakten avto. Če ti ta ni všeč, bi jaz pogledala še za kakšno Fabio ali Ibizo, tudi v redu nakup! Clio pa ima res ogromno napak. Sicer ni rečeno, da bi prav tvoj nagajal, ampak poznam ogromno primerov. C3 je načeloma zelo OK, ni pa še veliko rabljenih. Yaris je tudi v redu, ni pa taka tombola, kot ljudje govorijo. Pa dosti drag je.

Bi pa jaz premislila o varianti, ki ti jo priporočata šišmiš in SG: malo starejši, pa večji avto, sploh, če hočeš klimo. Tali avtočki z motorji 1.0, 1.1, 1.2 so res že sami po sebi švoh, jaz se prav mučim, če kakšnega takega vozim ;). Če pa je prižgana klima, pa res nikamor ne gre.

Sem pred dobrim mesecem na forumu avtomobilizem spraševala, ali naj zamenja mojega Twinga ali ne. In so mi odsvetovali – in ga nisem prodala. Ni mi žal.

Sicer pa – pri hudi nesreči te tudi dober avto ne reši. Pri manjših pa tudi Twingo zdrži. In če odmislimo varnost, je vse ostalo na mojem avtomobilčku super: je mali, pa zelooooo prostoren (jaz spravim voziček Quinnyja 3XL brez razstavljanja le v prtljažnik, pa še police mi ni treba snemati, ker pride ravno vmes ;O) Imam še velikega psa, novofundlandca, ki se najraje vozi v njem, ker je zadnja šipa ravna in ima tudi prostor, da leži. Torej????? Jaz še imam platneno streho, ki je ne zamenjam z nobeno klimo. Od pomladi do jeseni jo imam odprto, popolnoma nič ne piha in se ves čas zrači.

Aja, je pa pomanjkljivost v rošenju šip. V kolikor imam v avtu še koga, se v dežju šipe zelo rosijo .O(

Želim ti ugoden nakup ;O)

~~~~~~~ Hakuna matata z naravo.

Honda Jazz, Suzuki Swift, C1, Toyota Yaris.

New Report

Close