Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek katero meso imate najraje

katero meso imate najraje

Najboljše je mačje…sedaj ko so mačkoni fino rejeni, ga v kaštroli v lastni masti spečeš a rošto….za obliznit prste.


Sam rabiš kilo pora na kilo mesa, če ne ja malo zategel okus!☺

Ni sile, malce bolj masten zajec…sicer pa por res paše zraven

Meso jemo 2-3x na teden. Najraje: perutničke, zajca, nemastno svinjino ali pa nemastno govedino iz juhe. Čudno ne?

Najraje imam govedino/teletino (po možnosti domačo, torej bio/eko pridelave), ki se je dolgo cmarila v neki omaki, tudi faširano goveje meso kot del okusne jedi ali pa dober goveji steak. Pa še pečenega piščanca, divjačino, jagnjetino. Pečena raca in pršut (kraški, pečen, kuhan) sta mi ravno tako zelo všeč. Pršut je sicer edina svinjina, ki jo jem z užitkom, preostalo svinjsko meso mi ne odgovarja preveč in ga doma ne pripravljam, tudi drugje se mu raje izognem. (Opomba: divja svinja sodi med divjačino in je super. Popolnoma drugačnega okusa kot domači prašiči.)

Med vsem naštetim bi težko izbrala najljubšo vrsto mesa. Vse ostalo mi je manj ljubo, čeprav mi določene vrste občasno tudi zelo prijajo – predvsem ribe in morski sadeži sodijo v to kategorijo.

nemastne svinjine ni.
pa govedine tudi ne…

nemastne svinjine ni.
pa govedine tudi ne…
[/quote]

Seveda si v zmoti. So npr. deli pujsa, ki so tako pusti, da jih niti namok v svinjski masti ne odreši …

Seveda si v zmoti. So npr. deli pujsa, ki so tako pusti, da jih niti namok v svinjski masti ne odreši …
[/quote]

pri nas redimo same take, bolj normalne pujse.
mislim tiste, na štirih nogah…

Jagnjetina. Piscanca ne prebavljam.

New Report

Close