Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katero peč na pelete mi priporočate?

Katero peč na pelete mi priporočate?

Kupujemo peč na pelete za centralno ogrevanje,s katero ste zadovoljni vi, kaj nam priporočate?

Mi imamo Viadrus, na vratcih imamo kombinirano za drva ali pelete, sam to so nam naknadno naredil. Peč je super.


Imeli smo dve sezoni peč s gorilcem FERROLI SUN P7 in lahko rečem, da je to en velik nateg.
Peč smo čistili vsak drugi dan, dvakrat letno je crknil električni grelnik (za vžig pelet komad 60 €), enkrat smo menjali polža za doziranje pelet ( cena polža 300 €), tako, da si potem samo v skrbeh čakal ali bo naslednji dan še kaj crknilo!
Pelete hvalijo samo tisti, ki so bili ntegnjeni, pa jih je potem sram priznati kako so se pustili pretentati!! Potem so mi tudi drugi povedali, da nimam samo jaz teh problemov…
ODSVETUJEM PELETE!!!


Imeli smo dve sezoni peč s gorilcem FERROLI SUN P7 in lahko rečem, da je to en velik nateg.
Peč smo čistili vsak drugi dan, dvakrat letno je crknil električni grelnik (za vžig pelet komad 60 €), enkrat smo menjali polža za doziranje pelet ( cena polža 300 €), tako, da si potem samo v skrbeh čakal ali bo naslednji dan še kaj crknilo!
Pelete hvalijo samo tisti, ki so bili ntegnjeni, pa jih je potem sram priznati kako so se pustili pretentati!! Potem so mi tudi drugi povedali, da nimam samo jaz teh problemov…
ODSVETUJEM PELETE!!!
[/quote]
Se popolnoma strinjam.
Tudi mi smo po prvi sezoni vrgli vse ven, ker smo zimo preživeli v bundi in smo vedno nekaj popravljali…, takrat ko pa je delalo smo pokurili tudi pet vreč na dan.
Groza

Potem pač niste imeli naštimano kot je potrebno. Mi imamo zdaj že 4 leta in nikoli nič crknilo, zmerom vse dela tako kot je treba. Je pa potrebno da peč usposobi strokovnjak za to, pa da tudi vnaprej veškakšne pelete boš imel, ker je pri vsakih drugačna nastavitev.


Moj sosed je imel vse naštelano, pa je bil vsak mesec vsaj enkrat serviser pri njemu.
Zdaj ne hodi več, ker je sosed odpeljal peč na odpad!

tudi mi smoo imeli grelec Ferolli in dokler je zadeva bila v garanciji je bilo vse ok, potem pa en kup težav,menjava peletov, čiščenje, kreganje doma- pokvarjeni deli- ni da ni, serviser dnevno pri nas– pa ledeno v hiši!! sedaj imamo toplotno črpalko, nič dela, pride račun pa plačamo..

Mi imamo že 8. leto Extraflame Melindra Idro. Prvo leto smo imeli malce več težav, ker smo kupili zanič pelete in smo morali sesat peč vsak drugi dan in večkrat tudi peč ni zagnala. Odkar pa kupujemo v redu pelete čistimo peč enkrat tedensko in sploh brez težav. Z njo pa ogrevamo 100m2.

Še ena z Melinda idro. Zadovoljni, peleti morajo biti pa prvovrstni.

Kvb

Mi imamo štiri leta Centrometal. Zelo zadovoljni. Nikoli problemov. Res pa je, da kupujemo dobre palete. Peč čistimo enkrat tedensko.

Več kot očitno je iz odgovorov razvidno da se peletni gorilec ne splača vgrajevati na kotle, ki niso temu namenjeni. Potem se pa vsi pritožujete kaj ne dela. Če misliš kurit na pelete, si kupi specialni kotel za pelete, ne pa teh jajc. Zdej pa še sploh ko so subvencije se polovico dobi povrnjeno. Mi smo pred enim letom menjali peč na olje za biodomov kotel, pa dela ko singerca. Serviser ni bil še enkrat pri nas. Vse skupaj če odbijem subvencijo, pa me je prišlo 2500 €. Vzel sem direkt pri biodomu.

zanima me kako ste zadovolni z pečjo biodom?

Zelo zadovoljni.
Pooblaščeni inštalater na Štajerskem, podjetje Elektroterm, so izvedli montažo Biodomovega kotla, za vsa vprašanja so zmeraj na voljo, pa še pooblaščeni serviserji so…
Top izkušnja 👌
PRIPOROČAM!

mam palazetti martina idro lux 10 kw …. špica, amerika…..ni da ni …vredna vsakega centa

poglej si njihove peči, so zakon

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

En zlahtnik ima valtis in je zadovoljen,drug ima KWB in je ne more prehvalit, jaz imam poleg plinske se Nordico kaminsko pec in je tud ne morem prehvalit

Imamo BIODOM 21 .. super zadeva ..res dela brez težav.. lahko menjam pelete , sama se nastavlja .. najbrž bi tud koruzo skurla :))
Če bo tako delala še naprej, jo samo priporočam..

In koliko potem takle špas stane, da moraš potem še vedno zadeve not kipat, odnašat pepel, pucat raufnk, servisirat, itn.? 10, 15 jurjev…………………………..?

edino pravilno

Odgovor na objavo uporabnika
As 123, 08.02.2018 ob 12:05


Moj sosed je imel vse naštelano, pa je bil vsak mesec vsaj enkrat serviser pri njemu.
Zdaj ne hodi več, ker je sosed odpeljal peč na odpad!

edinu pravilnu

Pri nas imamo 8 let vitalis. Servis delamo 1 letno  običajno pred kurilno sezono, Zatajila enkrat na začetku sezone mislim, da 3 leto ni zalaufalo serviserja čakali približno 1 teden. Imamo pa to srečo, da je back up starejša peč (ki je bila v uporabi prej) in lahko zakurimo na drva ali olje nekaj(čeprav olja nimamo na zalogi) drva imamo vedno doma na zalogi za vsaj 1 teden.

Čistimo jo 1 tedensko zalogovnik pa polnimo po potrebi če ni prehud mraz 1 tedensko.  Ogrevamo pa 250 kvadratov 2 stanovanja.

Mi imamo Smederovac in smo zeloo zadovoljni z njo.

Gašperja, priporočam.

Takšno, ki deluje tiho! Tista bosanska jajca so lahko ravno toliko glasna, da je moteče. Tako da če niste vsi pri hiši napol gluhi, velja preverit. Razen, če jo imaš v od hiše ločeni uti, potem ni važno.

Nobene, ker na trgu ni pelet za kupit. razen, če boš čaku do januarja ali dlje.

New Report

Close