Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Katinski pokol. Komunisti so vseskozi trdili, da so poljske oficirje pobili nacisti, v resnici so jih pa sami

Katinski pokol. Komunisti so vseskozi trdili, da so poljske oficirje pobili nacisti, v resnici so jih pa sami

“Zanimivo je to, da ze tvoj naslov teme je sovrazen.”

MOJ naslov? Nisem začel jaz s to temo. Začel jo je tale:
@ Komunist se zlaže, vedno, ko odpre gobec!
S tem nickom pa se nikoli nisem pojavil na tem forumu.

“Ce bi bil malce v drugacnem tonu ali bodisi nivoju napisan, potem bi tudi ljudje drugacno pristopili z svojimi prispevki.”

Moj prvi prispevek z nickom @Poljska ze začne in konča takole:
“Nemčija in Sovjetska zveza sta družno napadli Poljsko. S tem obojestranskim napadom na Poljsko se je začela 2.svetovna vojna.
V tajnem protokolu pakta Ribbentrop-Molotov je bila tudi določba o razdelitvi Poljske med Nemčijo in Sovjetsko zvezo.
Zato so Sovjeti tudi pobili rezervne oficirje poljske armade in ubili dve muhi na mah: izobražen vojaški kader in obenem poljsko inteligenco, saj so bili oficirji v civilnem življenju inženirji, zdravniki, pravniki itd.

Nemci so po napadu na SZ odkrili grobišče v Katinu in poklicali mednarodni Rdeči križ za ugotavljanje krivca poboja in za ugotavljanje identitete pobitih. Pobiti so bili v uniformah, z dokumenti in drobnimi osebnimi stvarmi. Po teh faktih ni bilo težko najdi storilca.
Takoimenovana Jugoslovanska armada ni več ponovila te napake. Nasprotnike so takoj po vojni pobijali gole in brez osebnih stvari.
Rusi so seveda desetletja tajili ta zločin, končno ga je priznal že Gorbačov in Poljakom posredoval dokumentacijo, iz katere je razvidno, da je bil podpisnik pobojev Stalin osebno, saj je bil na dokumentih njegov podpis. “

Je napisan na nivoju ali ni?

“…ti si pa pristopil, “kaksen butec ali bebec si”. Imas izredno tanka dvojna merila. “

“Pristopil” sem takole:
“Od smeha zdajle crkujem jaz. Norca se delaš iz tistega, kar je bilo res.
U, mater, kako je lahko nekdo tako nerazgledan!!!! U, mater!!!
U, mater si bedak! “

Skušaš potvarjati, spreminjati in zavajati. To ni lepo! Posebno še zato, ker se da do zadnje pike in vejice dokazati kaj je res in kaj ni.
In seveda to tudi pove, da nisi preveč resnicoljuben, da se lotiš tudi spreminjanja in potvarjanja znanih dejstev. Pač po svojem razlaganju dejstev, čeprav se ne skladajo z resnico.

Šele na koncu sem napisal, da si bedak. Se opravičujem! Pogreje me človeška nevednost. O Katinu je doslej v grobem vse razjasnjeno.

“Jaz nimam nic od belih, nic od rdecih, ampak tako kot na eni ali drugi strani, podam svoj skeptizem do ljudi, ki so ponavadi zaslepljeni, kar hitro pa se prikaze kontra mnenje “ce se ne strinjas z mano, si pa bel ali pa rdec”. “

Meni gre za zgodovinska dejstva, ne za rdeče ali bele, pikčaste ali progaste.
Dosti nas je, ki znamo ločiti lažna dejstva od resničnih. Toliko pa že vemo in danes se lahko pove resnico, za razliko od jugoslovanskih časov, ko so te za izpovedovanje resnice zaprli ali celo ustrelili. To se je zgodilo z Elzo Premšak iz Celja, ki je leta 1947 o povojnih pobojih obvestila tujino. Po procesu so jo obsodili na smrtno kazen in jo ustrelili. Je povedala resnico? Danes so ti poboji resnica, leta 1947 in še naslednja desetletja pa so bili “laž”. Ti tole nič ne pove, kako se je lagalo? In se laže še danes! Tajili so resnico pa je niso mogli utajiti.

“In ne vem, ce jih poznas dovolj dobro, saj se nobeden od Poljakov ne ukvarja s preteklostjo, razen hudo cerkvenih ali kaadr je treba pumpat politicno sceno. In ja, dnevno delam z njimi.”

Poljaki so v vsej zgodovini strašno nastradali. Oni se veskozi ukvarjajo z zgodovino, posebno z novejšo, saj so jih Rusi strahotno zjebali. Za krono vsega jim niso hoteli pomagati pri varšavski vstaji, čeprav so bili v neposredni bližini Varšave, skorajda v Varšavi, a na drugem bregu Visle. Niti niso dovolili zavezniškim letalom, da bi po bojni akciji nad Varšavo pristajali v ruskem zaledju, da bi natočili gorivo, ker je bila razdalja z zahoda le prevelika. Nemci so lahko mirno dokončali svoje delo, pobili na tisoče ljudi in popolnoma razrušili Varšavo.
Vse to, s katinskimi pokoli vred, pusti neizbrisen pečat in neizbrisno bolečino. Ti namenoma zavajaš. Jaz pa poznam družino iz Krakova, ki so jim v Katynu ubili očeta.
Katinski zločin nikoli ne zastara. Tako, kakor nacistični ne. Še nikoli nisem prebral ali slišal, da se Wiesentalov urad na Dunaju, ki se ukvarja z lovljenjem nacističnih zločincev, preveč ukvarja s preteklostjo. Še vedno urad obstaja, čeprav je Wiesental že nekaj let mrtev. Zločin je zločin. Vseeno ali ga naredi nacist ali komunist. Pri nas za podoben zločin kot je katinski nihče ni odgovarjal, čeprav so bili odgovorni še pred nekaj leti še živi. Taki zločini so zločini proti človečnosti in nikoli ne zastarajo. Zato so vedno aktualni in ne prenesejo barbarskega izražanja “o ukvarjanju s preteklostjo”.

Katinski pokol. Komunisti so vseskozi trdili, da so poljske oficirje pobili nacisti, v resnici so jih pa sami

Komunisti so tudi ta zločin hoteli podtakniti Nemcem. Tako nemoralni so!

Stalin je hotel Poljsko povsem uničiti. Hudo zamero do Poljakov je vzdrževal vse od let 1920/21, ko so Poljaki pred Varšavo povsem porazili Rdečo armado. Stalin je tam nastopal kot politkomisar in kot nesposoben vojskovodja, kar mu je dokazal kasnejši sovjetski maršal Tuhačevski. In to leta 1937 plačal z življenjem.
Z nemško in sovjetsko zasedbo Poljske se je Stalin Poljakom hotel maščevati in je bil za to, da se vse poljske oficirje, ki jih je zajela Rdeča armada pobije. Sovjetski general Kulik, ki je bil poveljnik na poljski fronti je predlagal osvoboditev vseh Poljakov. S tem se je strinjal tudi general Vorošilov. Stalin je bil za to, da se jih vse pobije in je potem sklenil kompromis. Poljake so izpustili – razen 26.000 častnikov, o njihovi usodi pa je odločal sovjetski politbiro 5. marca 1940.
Berija je sestavil spisek 14.700 častnikov, posestnikov in policistov ter 11.000 “protirevolucionarjev in zakrknjenih sovražnikov sovjetske oblasti”.
Stalin je spisek podpisal prvi, sledili so mu podpisi Vorošilova, Molotova in Mikojana. Kalinin in Kaganovič sta po telefonu glasovala ZA.
Za NKVD je bil pokol velik zalogaj. Rabelj Blohin je odpotoval v taborišče Ostaškovo, kjer je še z dvema čekistoma obložil kočo z debelimi, zvočno izoliranimi ploščami in si zadal udarniško normo 250 usmrtitev na noč. Ko je krvnik začel enega najučinkovitejših množičnih pobojev, si je nataknil usnjen mesarski predpasnik in pokrivalo in v natanko 28 nočeh postrelil 7000 ljudi; uporabljal je nemško pištolo valter, da bi zakril sledi. Trupla so pokopavali na raznih krajih – toda 4500 ubitih iz taborišča Kozelsko so zagrebli v Katinskem gozdu.
Novembra 1941 je poljski veleposlanik Stanislav Kot spraševal Stalina, kje so ti možje. Stalin je uprizoril celo predstavo in naročil telefonsko zvezo z Berijo, potem pa je spremenil temo pogovora. Decembra 1941 je poljskemu generalu Andersu dejal, da so pobegnili v Mongolijo.
(iz knjige Stalin, britanskega zgodovinarja Simona Sebaga Montefioreja, na strani 333)

Stalin je večji zločinec od Hitlerja, ampak če to sliši slovenska ovčica, tega ne zmore prebaviti in se takoj postavi v obrambno-napadalno držo.

New Report

Close