Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kazni bodo še bolj usekale po žepih voznikov

Kazni bodo še bolj usekale po žepih voznikov

Ko se zakantas v tistega pred tabo, ker nisi uspel pravocasno ustaviti, je to se kako stvar tistega spredaj, ki mu povzrocis skodo ali celo bog ne daj ga poskodujes.
En tak bedak je nam na semaforju cakajoc pri rdeci, stolkel avto. Model pijan, divjal iz silvestrske sluzbene zabave, njegov kolega pred njim se lepo ustavi, ta za njim nakantan in divjal seveda sploh ni opazil, davje rdeca, zadnji trenutek ugotovil, in ker se mi uspel ustaviti in je vedel da se ne bo, in da ni stolkel na polno kolega, se je zaril vmes mednjega in nas, ki smo stali na pasu za zavijanje levo. Kar on nikoder, ker ne pricakujes nic, je zabobnelo kot raketa je priletel. In.potem model najprej prosil naj ne klucemo policije, ker bo ob izpit in ker je sofer se ob sluzbo, potemko mu je pa zagustilo v postopku pa si je namesto da bi priznal krivdo hudic se odvetnika najel in hodil nam grozit, da on ni kriv da so krivi cestarji ker cesta.ni bila posipana in take…ni milosti za take vas divjake, se kako je nasa stvar, da se vozis dovolj zadaj
Se en tak model je od zadaj priletel v sorodnico na semaforju pri rdeci, na polno brez zaviranja, ona v bolniski po nesreci, avto totalka. Tak da ne pisi vec kozlarij da ni nasa stvar koliko zadaj se ti vozis in kdaj se uspes ustaviti.
[/quote]
Tud sanja se ti ne o kinetiki a je tako, če voziš 50kmh in sem preblizu reciva na 5m in zaviraš bo sicer trk samo škoda veliko manjša kot, če bi stala in bi ti s 50kmh priletel v rit, razumeš razliko, eno je vožnja in prekratka razdalja drugo pa, če stojiš in drug avto prileti v tvoje stoječe vozilo, med vožnjo bližje ko je avto za teboj manjša je škoda ob trku, seveda to ne pomeni, da sedaj je pametno vozit na odbijaču avta pred sabo še vedno je treba vozit tako, da varno ustaviš v primeru nenadnega zaviranja avta pred teboj hočem ti samo povedati, da je velika razlika trk v stoječi avto ali trk v pred sabo vozeči zaradi prekratke razdalje, debata je o histerikih, ki vozijo tik za ritjo blendajo, trobijo in hočejo na vsak način mimo, jst se s tem ne obremenjujem kje je avto za mano.
Ti daješ primer, ko si stala v križišču pri rdeči in pijan se je zaletel v tebe ampak, če sem malo nesramen, varnostno razdaljo je imel samo zaviral ni, ko te je zagledal 🙂

Vprašanje je bilo, če ti resno misliš, da bo znižanje meje iz 0,5 na 0,2 spravilo pijance iz ceste.
[/quote]
Ne bo samo kaznovanih bo več tistih nad 0.2 do 0.5 in smisel zakona bo dosežen, polnenje proračuna!


Tud sanja se ti ne o kinetiki a je tako, če voziš 50kmh in sem preblizu reciva na 5m in zaviraš bo sicer trk samo škoda veliko manjša kot, če bi stala in bi ti s 50kmh priletel v rit, razumeš razliko, eno je vožnja in prekratka razdalja drugo pa, če stojiš in drug avto prileti v tvoje stoječe vozilo, med vožnjo bližje ko je avto za teboj manjša je škoda ob trku, seveda to ne pomeni, da sedaj je pametno vozit na odbijaču avta pred sabo še vedno je treba vozit tako, da varno ustaviš v primeru nenadnega zaviranja avta pred teboj hočem ti samo povedati, da je velika razlika trk v stoječi avto ali trk v pred sabo vozeči zaradi prekratke razdalje, debata je o histerikih, ki vozijo tik za ritjo blendajo, trobijo in hočejo na vsak način mimo, jst se s tem ne obremenjujem kje je avto za mano.
Ti daješ primer, ko si stala v križišču pri rdeči in pijan se je zaletel v tebe ampak, če sem malo nesramen, varnostno razdaljo je imel samo zaviral ni, ko te je zagledal 🙂
[/quote]

Kaj teb ni jasno… dejstvo je eno samo povis v avto pred tabo in.s tem oskodujes lastnika. Visina ni vazna. Dejstvo je to, da povzrocis nesreco in s tem ogrozas ostale in jih oskodujes. Sem vozila v pocasi vozeci koloni manj kot 50 …. v trebutku smo se mi ustavili, obi za menoj pa ne, ker ni videl, da smo se ustavili in zestojimo, ker je vmes gledal na telefon in klicaril. Z nizko ziko hitrostjo tam okoli 40 se je tabil vame in mene je odbilo naprej vspredaj stojec a to pred menoj. Se kako me briga kako vozis slampasto ti za menoj. Ceprav ni bil nihce poskodovan vsaj kolikor mi je znano ne, smo imeli pa skodo, pota z avti, popravili, dneve brez abtomobila, slepanje avta domov itd. Itn. Vse kar ne bi bilo treba, ce tisti za nami bi vozili previdno.


Ja, saj to je namen tega predloga. Polnjenje budžeta. Teh 270 milj, za kolikor je ta vlada presegla zlato fiskalno pravilo je pač treba nekje vzeti.
Plus vritlezenje zavarovalnicam, ker jim ne bo treba izplačevati toliko odškodnin.

Kaj teb ni jasno… dejstvo je eno samo povis v avto pred tabo in.s tem oskodujes lastnika. Visina ni vazna. Dejstvo je to, da povzrocis nesreco in s tem ogrozas ostale in jih oskodujes. Sem vozila v pocasi vozeci koloni manj kot 50 …. v trebutku smo se mi ustavili, obi za menoj pa ne, ker ni videl, da smo se ustavili in zestojimo, ker je vmes gledal na telefon in klicaril. Z nizko ziko hitrostjo tam okoli 40 se je tabil vame in mene je odbilo naprej vspredaj stojec a to pred menoj. Se kako me briga kako vozis slampasto ti za menoj. Ceprav ni bil nihce poskodovan vsaj kolikor mi je znano ne, smo imeli pa skodo, pota z avti, popravili, dneve brez abtomobila, slepanje avta domov itd. Itn. Vse kar ne bi bilo treba, ce tisti za nami bi vozili previdno.
[/quote]
Spet mešaš hruške in jabolka, ni se ustavil ker je gledal v telefon in ne zaradi prekratke razdalje, ko ste vozili 50kmh v koloni je imel dovolj razdalje samo v momentu zaviranja pred seboj je gledal v telefon, kaj tebi pomaga, če sem jst pri 50kmh 100m za teboj, če gledam v telefon, štelam radio, iščem nekaj kar mi je padlo na tla, primere ki jih opisuješ nimajo nobene veze z razdaljo temveč z nepazljivostjo in pri tem ti nobena razdalja ne pomaga, daj si dopovej kaj voznik za mano dela nimam vpliva zato mi je vseeno, bolj me skrbijo ženske, ki istočasno držijo volan in telefon v roki, kar vidim velikokrat na AC sploh zjutraj in ob konicah popoldne, ona mora gledat v telefon ker ji lahko kaj uide in potem bo življenska katastrofa, takih se bojim ker na polno priletijo v zadek, ko se kolona nenadoma ustavi.


Previlno!

MENI SE KAZNI ZDIJO PREMILE. Vsak, ki naredi prekršek takoj in doživljenjsko odvzeti izpit, tudi če gre smo 5 km/hprehitro.
In plačevat doživljensko, vsak mesec za narejen prekršek.

SAMO TAKO BO MAFIJA SITA IN ZADOVOLJNA. In dokler ne bo tako, se bodo kazni višale.

Kaj pa je za enega bogatega 400 evrov? NIČ.

Kaj pa za socialca? Mesečni dohodek.

Sedaj pa vržimo vse v isti koš,… tako zabitih ljudi, kot ima ta država svet še ni videl, pokvarjenih in neumnih.

Kradejo ko srake, milione, milijarde, vsak posel, se pokrade milijarde in potem bodo ti lopovi usekali po žepih revežev.

Prašiiči, brezsrčni lopovi, prašiiči res.

Navaden človek je hlapec, kaznovan, da se prašiči lahko ponoči režijo in žrejo na vaš račun, vaše naivnosti in preprostotsti, kako so vas na lahek NAČIN ZASUŽNJILI

TOČNO TAKO JE – PREVERJENO, DOKAZANO. BUTALCCCCI, TAKI DA VEČJI BITI NE MORETE. Z juga vam hodijo samo proračun krast, pa se režat in žret na vaš račun.

Ne vozi kot polž in se umakni na vozni pas, ko je prostor.
[/quote]

Vozim po predpisih.

Če je nekdo za mano živčen, naj me prehiti, če v naselju ne zmore voziti 50 km/h.

Večina vožnje za ritjo nastane, ko nek nesposobnež brez pravega razloga cijazi 38 km/h tam kjer je dovoljeno 50 km/h. Po tvoji zamisli je tudi takim potrebno pobrati izpite. :))))

Po mojem ni problem v tistih, ki peljejo z 0.5 promila (po starem), Angleži imajo dovoljenih celo 0.8. Hrvati so imeli 0.0, pa so kaj hitro ugotovili, da zadeva ne funkcionira. 0.5 je čisto okej, problem so tisti, ki gredo krepko čez to mejo in tisti, ki gonijo. Trezni ali pijani.
[/quote]

V naselju vozim nič več in manj kot 50 km/h. Tudi sama se ne vozim rada prepočasi in me tudi moti, če se vozniki peljejo krepko pod omejitvijo. Mislim celo, da bi popolnoma isto morali kaznovati tiste, ki vozijo pod omejitvijo, kot tiste, ki vozijo nad predpisano hitrostjo. Oboje je ogrožanje prometnih udeležencev.

Varnostna razdalja pa je povsem tuja večini slovenskih voznikov in na to bi policija tudi morala postati veliko bolj pozorna.

Večina primerov namerno zajebava spredaj.
[/quote]

Daj stopi do kakšnega zdravnika, motda imaš preganjavico.

Pa naredi kaj, da bo drugače. Anonimno krulit, da so drugi butalci ni ravno za pohvalit.

Ja, ti si šele brihta. Najbolje, da kar s pištolo še to merijo. Pa pelješ 55, kazen. Pelješ 45, kazen. Pa kar na parkirišču naj čakajo, bodo vsakega spekli pod omejitvijo, ko bo šele speljeval. Fina ideja, res.

Ko v filmu Speed, samo po gasu, da te policijska bomba ne zdrma.

Mene je na cesti strah ljudi, ki vozijo v stresu, v depresiji, so zakajeni, so živčni, ljudje na raznih tabletah, ljudje z mejnimi osebnostnimi motnjami, razni objestneži in drugi jebivetrski šoferji, izčrpani tovornjakarji, ki jih silijo, da vozijo brez počitkov.

Še najmanj me je strah tistih z nekaj pira ali vina v rit. Ti ne povzročajo prometnih nesreč. Da zdaj se boš pa tresel od strahu za tisti en pir ali en glažk?

Tako da tale nov predlog zakona ni čisto nič drugega kot navadna fašistoidnost in teroriziranje ljudi. Kot da se bo varnost v prometu kaj izboljšala?! Ne bo se izboljšala popolnoma nič. Nič.

Enako kot tiste slikice na cigaretnih škateljcah. Kot da zaradi tega kadilci kupujejo kaj manj cigaret?! Pa je j e b e se jim. Tako kot se tistim, ki RES PIJEJO, jebe za ta nov prometni zakon.

Narobe razumljeno. Prepočasne voznike bi morali meriti iz policijskih avtomobilov (provida). Kazen bi sledila, če bi s svojo vožnjo ovirali in upočasnjevali tekoč promet.

En primer bi bil prehitevanje na AC voznika na desnem, voznem pasu. Na desni vozi nekdo 110 km/h, levo pa nekdo tega istega prehiteva s 112 km/h. In popolnoma vseeno je koliko hitro vozi, ko prehiteva (po omejitvah ali ne), to je oviranje prometa.

Če ta isti voznik prometa ne ovira (recimo, da vozi 71 km/h) po popolnoma prazni AC, se zaradi mene lahko pelje tudi 45 – to pač ni podlaga za kazen. In tudi, če bo sedaj na to kdo skočil – jaoooo, kako nevarno, ostali ne morejo predvideti, da vozi tako počasi… Nema toga – opazuj in reagiraj, če boš zbran, se v takega pač ne boš zaletel.

Pa povzetek za vse: ko bodo tako zakonodajalec, kot vi (mi) uporabniki začeli med vožnjo razmišljat in vozit strpno, potem ne bomo potrebovali ne kazni, ne omejitev.
Ker to, da voziš po omejitvi ali celo pod njo in se imenuješ varni voznik je totalna bedarija. Varen voznik je tisti, ki ne glede na situacijo in hitrost obvladuje svoje vozilo ter hkrati lahko predvidi večino dogajanja v prometu. Osebno še nisem videl situacije, ko bi hitrost kogarkoli ubila – človeška neumnost pa vedno. Hitrost je samo posledica drugega.

Predvsem tvoja neumnost škodi.

Ljudje božji, še enkrat, hitrost ubija pa konec! Lahko predvidiš, da ti bo otrok na enkrat stekel čez cesto izza avta? Pa ne samo v naselju. Lahko predvidiš, da ti bo skočila divjad na cesto, zadaj za tabo pa nekdo nima varnostne razdalje? Če imaš normalno hitrost, še lahko kaj preprečiš. Z veliko hitrostjo pa ni šans!
Ali si morate nekateri res sprobat na svoji koži, da vam bo jasno?

Ubija samo absolutizem in črno belo razmišljanje, hkrati pa prepričanje državljanov, da niso za nič krivi, če se omejitev držijo. Nikjer nisem pisal, da se ne strinjam z omejitvami v naseljih in držanjem varnostne razdalje povsod – ravno nasprotno, se. Ampak tudi tam rabiš zdravo pamet in koncentracijo za volanom.

Nič ti ne pomaga, če voziš 30 km/h v coni 30 in rečeš: pa saj sem vse ok delal. In ti skoči otrok pred avto – pok. Nema veze, kdo je kriv, vezo ima, da je mrtev. In mrtev bo pri 29 ali pa pri 31.

Lahko pa (razen v redkih primerih) ne bi bil mrtev, če bi bil ta voznik zbran in opazil, da se na travniku levo otroci igrajo z žogo. In to velja tako za 30 km/h, kot 90 km/h na uro izven naselja. Pa tudi za 200 km/h na AC. Je pa zelo pomembno kdaj, kje in s kakšnim odnosom ter koncentracijo voziš 200 km/h na AC.

Lahko ga spiješ, a potem pač ne greš za volan.


Spet mešaš hruške in jabolka, ni se ustavil ker je gledal v telefon in ne zaradi prekratke razdalje, ko ste vozili 50kmh v koloni je imel dovolj razdalje samo v momentu zaviranja pred seboj je gledal v telefon, kaj tebi pomaga, če sem jst pri 50kmh 100m za teboj, če gledam v telefon, štelam radio, iščem nekaj kar mi je padlo na tla, primere ki jih opisuješ nimajo nobene veze z razdaljo temveč z nepazljivostjo in pri tem ti nobena razdalja ne pomaga, daj si dopovej kaj voznik za mano dela nimam vpliva zato mi je vseeno, bolj me skrbijo ženske, ki istočasno držijo volan in telefon v roki, kar vidim velikokrat na AC sploh zjutraj in ob konicah popoldne, ona mora gledat v telefon ker ji lahko kaj uide in potem bo življenska katastrofa, takih se bojim ker na polno priletijo v zadek, ko se kolona nenadoma ustavi.
[/quote]
ne razumeš poante:

ŠE KAKO JE STVAR VOZNIKOV PRED TABO, KAKO VOZIŠ TI ZA NJIMI! (pa naj bo to prekratka razdalija, divjanje, buljenje v telefon, karkoli razlog, ni važno, v vseh primerih z nepravilno in ogrožajočo vožnjo in dejanji ogrožaš voznike tudi pred seboj in je zato še kako njihova stvar kako za njimi voziš ti!)

Torej ne bo držalo to kar ti pišeš,da voznika spredaj nima kaj brigati kako ti voziš (kot pisariš zgoraj).


Vsi govorijo, koliko so severnjaki dobri in varni vozniki. Res je, da so manj temperamentni, je pa tudi res, da sem se vozil po Švedski in imajo ogromno stacionarnih radarjev, tudi po navadnih cestah, ne samo po AC…

Daj stopi do kakšnega zdravnika, motda imaš preganjavico.
[/quote]

Saj vidim kako se primerki režijo, ko jih potem prehitiš


ne razumeš poante:

ŠE KAKO JE STVAR VOZNIKOV PRED TABO, KAKO VOZIŠ TI ZA NJIMI! (pa naj bo to prekratka razdalija, divjanje, buljenje v telefon, karkoli razlog, ni važno, v vseh primerih z nepravilno in ogrožajočo vožnjo in dejanji ogrožaš voznike tudi pred seboj in je zato še kako njihova stvar kako za njimi voziš ti!)

Torej ne bo držalo to kar ti pišeš,da voznika spredaj nima kaj brigati kako ti voziš (kot pisariš zgoraj).
[/quote]
Tokle butastega razumevanja preproste logike pa že dolgo ne!
Daj me razsvetli ti, ki očitno doživljaš histerični napad zaradi vožnje avtomobila za teboj, povej kako to rešiš?
Jst če se zgodi, da sem preblizu vozniku spredaj spustim plin in se umaknem na varno razdaljo, kako pa ti spredaj to rešiš, pošlješ sms naj se umakne, ker je preblizu, ker očitno nekako to rešiš saj te po tvoji logiki bolj zanima vožnja za tabo kot pred tabo.

New Report

Close