Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kdaj prenehati z dojenjem

kdaj prenehati z dojenjem

“Ne vem zakaj bi nehala z dojenjem po enem letu če pa že bosta prenehala z dojenjem naj pije iz lončka ali po žlički . Jaz sem svojega sina dojila skoraj 2 leti šlo je bolj za crkljanje ker je bil veliko bolan ko je hodil v vrtec zvečer je jedel čokolino,gris,zelenjavno kašico sadne pa ne ker še danes ni ljubitelj sadja”

In glede bolezni tudi dojenje ni vsemogočno. Daleč od tega.

Pravica, ki ni zapisana, ni pravica.

morda ni pravica v pravnem smislu je pa pravica v življenju ljudi!

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/905782.png[/img][/url]

In trdiš, da ima otrok pravico, da se doji do tretjega leta? V redu, potem imam pa jaz pravico, da sem doma do tretjega leta njegove starost, z vsemi bonitetami, ki mi pritičejo, se pravi, da mi da država isto plačo, kot bi jo imela, če bi hodila v službo. Ker jaz za razliko nekaterih ne funkcioniram neprespana, otrok ima pa po vaše pravico, da doji kjerkoli in kadarkoli, se pravi tudi desetkrat na noč, če si zmisli. Takrat bom pa mogoče premislila, da bi dojila do tretjega leta.

Pol je pa za tebe najbolš da ga dojiš do 18 leta!!!!!!!!!!!!!

Sicer te pa opozarjam, da samo teoretiziram. Jaz sem bila ena tistih nesrečnic, ki ni imela mleka in katere oba otroka sta pristala v bolnišnici zaradi podhranjenosti. Ker so ji vsi govori, naj vztraja, da otrok brez materinega mleka ne more preživeti, blabla. Pa sta oba. Zato lahko kar nehaš, ker mi gre ob tebi in tebi podobnih, ki vidite samo sebe, na bruhanje.

Oprosti, ampak ne da se mi prepirat s teboj, vloži svojo negativno energijo kam drugam! ne znaš debatirat ampak se znaš le prepirat, kar slišim kako iz svojih postov kričiš in se razburjaš!

Škoda da je na tem forumu tako malo ljudi, ki so sposobni zdrave, mirne in spoštljive komunikacije!

Lep dan še naprej!

Polona

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/905782.png[/img][/url]

Smisel življenja ni v tem da preživiš ampak kako živiš: se ne nanaša na dojenje ampak na moj pogled na življenje!

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/905782.png[/img][/url]

Francka pravi:

“Sem jo nekaj časa nazaj poskušala nehat dojit (zvečer in zjutraj sva spustile), pa je men kar nekaj manjkalo, tako da smo spet na ustaljenem redu.”

Tale post vse pove. Komu pase dojenje ? Tudi psihiatri pravijo, da po je po 15. mesecu to problem matere……

Članke psihiatrov na to temo bi pa res rad prebral.
Komu paše dojenje?
Otrokom, pa materam, pa družinskemu proračunu, pa očetom. Pa materi naravi – konec koncev.

“Prepričana sem, da lahko vsaka doji če ima stvari poštimane v glavi: seveda govorim iz lastne izkušnje!”

Tvoj prvi post pove o tebi vse. Edina, ki to nima poštimano v svoji glavi, si ti. Sicer pa diham in grem dalje.

Ah, Trola, dobro je, da imaš vse poštimano. Vsaka čast takim ženskam.

Jaz bi tudi samo do šestega meseca, potem bi nehala, tudi če bi imela še mleka….:)

..a sexsala Lara???hahhahahaaaaaaaaa…
Trola, ti nimaš NIČ v glavi. Počisti podstrešje!!!!!!
Vi ste nore babe!!!!!!!!!!!!!!

Jaz bi dodala samo še to, da dojenje v neskončnost ne pomeni, da je oz. bo otrok bolj odporen in zdrav-to je larifari. Poznam kar nekaj otrok, ki se polno dojijo in so non-stop bolni!

Ker vglavnem sodelujem izključno na enem drugem forumu, tu le včasih berem – se navadno tud ne vtikam v take primitivne debate, ker imam itak dovolj stresno življenje.
Ampak to danes je pa PODEN in se moram vmešat!!
Hudobne ste tiste, ki mislite, da matere ki ne dojijo niso nevem kako dobre! Mislim halo. dejstvo je, da se vsaka sama odloči kako in kaj, nekatere pa so pač preko spleta okoliščin postavljene pred dejstvo, da ne morajo dojit. Malo premislite, ko tako obsojate mamice zaradi dojenja, zaradi takih pripomb sem jaz pri prvem otroku padla v težke depresije- tud kam v javnost nisem rada šla, ker povsod: “a ti dojiš…”
Cel svet me je že tolažil, naj odneham z občutki krivde, ker ne gre in pač NE GRE! Tud zdravniki so mi rekli, da se prekomerno obremenjujem s tem!

Zdaj polno dojim že 4mesec. Ja je krasno in ko obvladaš zelo simpl.
Ampak, če mi jutri zmanjka mleka – pa niti trznila ne bom z očko, kaj šele, da bi si bilo kaj očitala. In NIKOLI ne debatiram o dojenju in nedojenju, ker so to velike stvari, ki lahko hudo potrejo žensko, ker se v naši družbi itak šteje dojenje kot dokaz ljubezni- poden!!!
In vse tiste, ki mesece in mesece brez velikih težav dojite- še sanja se vam ne, kaj smo nekatere prestale,, da bi bile v klubu dojilj…
Glede dojenja v nedogled – vsaka pač naj sama odloči- o tem debatirat, kdaj pride do tistega trenutka, ko se dojenje zaključi je spet debata v nedogled.. Pa če se odloči katera, da zarad svojih prsi odneha, ali pa zato, ker bi rada npr.shujšala. ali pa bila bolj prosta – PUNCE, BREZ OBČUTKOV KRIVDE! To je vaša osebna odločitev in tako naj ostane!
Najpomembnejše daš otroku nekje v 6mes., če pa dojiš še dlje- ja tud super!
Tud te “propagande” dojenja delajo veliko sranja in spet se bo “moda” obrnila in bo flaška zakon, ali pa pol dojenje pol flaška….
Jaz se trudim, da bom čim dlje dojila, ampak ne za vsako ceno.
Za otroka je pa najvažnejše, da je previt, čist, na toplem, ljubljen in seveda sit- pa naj bo prek dojke ali pa flaše!
Pa en lep pozdrav¨!

Saj vse lepo in prav, luštno vas je brati… ne morem pa mimo tega, da moja znanka doji sina, ki je prejšnji mesec dopolnil 4 leta. Zdi se mi pretiravanje, res. Na obiskih še vedno teži, mami daj mi ziziko, prav smešno zgleda. Tako velik fant, pa se doji. Že kakšno leto nazaj, ko je bil fantič star 3 leta, je bila 3 tedne odsotna. Prve besede, ko jo je zagledal, so bile: “Mami, daj mi ziziko…” To zgleda tako, kot da otrok sploh ne vidi svoje mame, temveč le eno joško, da jo bo pozizal.

Ena, ki jo poznam, tudi doji svojo puncko pri skoraj treh letih. V redu, ni panike, to je njena odlocitev. Moti me le, da kjer koli, na kateremkoli javnem mestu ta mala dvigne majico, z obema rokama zagrabi josko in jo sesa kot bi imela v rokah flasko. To se mi zdi mem. Vsaka stvar ima svoje meje, za moje pojme je takole obnasanje prev vseh meja dobrega okusa.Pa nimam nic proti dojenju, super, ce lahko mamica dolgo in polno doji. Tudi jaz bi, vsekakor pa bi to izvajala doma ali kje na samem, ker je vsaj zame dojenje intimen trenutek med mamico in otrokom in ne druzabni dogodek. Sorry, tako je moje mnenje.

PETRA, upam, da se tudi zgražaš, ko vidiš, kakšnega tri in več letnega otroka, ki še zmeraj potrebuje dudo in jo ima v ustih celo v javnosti! Ali flaško, saj je stvar ista.

Mislim, nekaj, kaj je najbolj naravnega pri človeku, je groza, ampak, če pa ima otrok v ustih nekaj umetnega, pa je vse ok.
A veste, de je bila narejena raziskava, kjer so primerljali različne vrste sesalcev glede na različne dejavnike (dolžina sesanja, življenska doba,..) in ugotovili, da primerjalno bi se človeški mladič naj dojil več kot 3 leta. Ampak ne, človek itak hoče biti nekaj več od narave, nekaj kar je nad njo in Bog ne daj, da bi se ravnali tako, kot je narava predvidla. Me prav resnično pojezi, ko se piše, da je dojenje sedaj “modna muha”!! Ma kaka muha neki, dojenje spremlja človeka od pamtiveka, odklon od tega se pa je začel skladno s prihodom industrije pridelave mleka, torej gledano v procentih zelo zelo malo časa, odkar smo ljudje na svetu. In hvalabogu, da sedaj ženske pridobivamo znanje iz dojenja nazaj.

Seveda dojenje ni vsemogočna zaščita pred boleznimi, kot ni nobena stvar na tem svetu vsemogočna, je samo višja verjetnost za bolj zdrave otroke. Da o drugih prednosti sploh ne govorim.

Moram pa še pridat, da vem, da obstaja določen procent žensk, ki dejansko ne morejo dojit (se jim mleko sploh ne tvori ali pa ga ne morejo izločat), ter da je prav gotovo težko dojiti (vsaj na začetku) nedonošenčke in tudi v primeru, da npr. mamica po porodu zboli, je dojenje težko. V takih primerih iskreno sočustvujem z mamico in razumem njeno stisko (sploh, če je hotela dojit) in je super, da imamo na voljo kakovostna prilagojena mleka. V vseh ostalih primerih pa, ko ženska lahko doji, resnično ne razumem njene želje, da otroka čimprej odstavi, ko pa je vendar narava predvidla dojenje in to DOLGO dojenje. Seveda pa nihče ne more ženske prisilit, da naj doji, če noče. In verjetno, da je vsi argumenti tega sveta ne bodo prepričali v korist le-tega.

Oprosti Ayluna ne bodi napadalna, ce nekateri izrazimo svoje mnenje. Tukaj ni debata o flaskah in dudah mimogrede ce ze hoces vedeti tudi tega ne zagovarjam. Ne bos pa me premaknila od dejstva, da se sredi lokala ali polne trgovine 3,5 let star otrok spravi na josko kot bi bilo konec sveta. Ce tebe ne bi bilo sram, oprosti mene bi bilo.Govorim za vecje otroke da ne bo pomote, dojencek itak mora dobit hrano, ko je lacen in ga ne zanima ali si doma ali kje drugje.Tako velikemu otroku lahko v javnosti recimo lahko das za jest kaksno zemljico a ne? Ene ste res cist brez predsodkov. Ja, jaz imam mogoce v glavi predsodek, ampak mejo dobrega okusa in obnasanja pa imam tudi razcisceno. Kar napadi me, pac imas tako mnenje kot ga imas, ti ne oporekam. Rada bi pa, da tudi ti spostujes moje. Ljudje smo razlicni.

PETRA, se popolnoma strinjam s tabo.
Tole “nazaj k naravi” lahko tudi pomeni, da bomo zenske z otroki posedale okrog ognjisca, moski bodo sli na lov, potem bomo pa vsi skupaj spali na skupnih leziscih, ker je tako pac naravno. Svet okoli nas pa naj gre kar naprej, kaj nas briga…..

A sem bila napadalna? Nisem imela tega občutka, vsekakor pa to ni bil moj namen. Mislim, da sem podala argumente, zakaj in kdaj (ne)prenehati z dojenjem

Če sem iskrena glede dojenja starejšega otroka v javnosti, to mislim od 2 let naprej, ti moram povedati, da sedaj ne vem, ali bi ali ne bi dojila. Ker take izkušnje še nimam, prva se je odstavila pred drugim letom, druga še ni toliko stara. Tako, da ko bomo prišli do tja (če bomo), bom vidla, ali imam tudi jaz predsodke proti lastnemu dojenju starejšega otroka v javnosti. Ampak to bom smatrala kot moj problem, ne kot pravilo, da se naj v javnosti starejše otroke ne doji. Vsekakor pa me čisto nič ne moti, če katera druga doji 3 ali več starega otroka v javnosti.

SE POPOLNOMA STRINJAM S TEBOJ MS!
LP

Zakaj je treba zapadat v skrajnosti??? Se pravi: nič ali malo dojenja na eni, na drugi pa, ženska ki je priklenjena samo na svoj dom, ker kao doji in ne vem kaj vse še.
Jaz sem prva, ki strastno in odkar vem zase, zagovarjam žensko enakopravnost, vključevanje v gospodarsko in politično življenje, enakovredna razdelitev gospodinjskih del med spoloma itd. Ampak, kljub temu SO med spoloma razlike in ena najbolj očitnih je ravno reprodukcija in nadaljevanje vrste. Dojenje je pač ženska zadeva, tukaj si pa res ne želim enakopravnosti. In ma res ne vidim, kako žensko ovira dojenje, da se ne bi mogla udejstvovat zunaj doma?? Imaš nebroj žensk, ki hodijo v službo, so uspešne tam, pa še na kakšnih drugih področjih se udejstvujejo.
Prosim za konkretne argumente, kako in zakaj uspešna ženska ne bi mogla dojit, dokler pač otrok to potrebuje.

Ne dojiti starejsega otroka v javnosti ni nobeno pravilo. Pravim samo, kako bi ravnala sama – pac po svoji presoji in obcutkih, kako pa bi ravnale druge mamice sploh ni moj problem. Stvar odlocitve. In zaradi tega nobena izmed takih z moje strani ne bi bila delezna zasmehovanja in ocitkov. Dojenje 3 letnice je bilo navedeno zgolj kot primer in ne kot vsiljevanje mojega prepricanja. Kaj pa pravite na eno drugo cvetko, ki je zadnjic dala na vprasanje ali se doji odgovor v stilu seveda, dalj bom dojila, dalj casa bom imela velike joske??? No, tudi tale izjava me je frapirala. Pa povejte, ce vas ne bi?

New Report

Close