Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdaj se bodo začeli ukinjati potni stroški?

Kdaj se bodo začeli ukinjati potni stroški?

ja in, in kaj če jih nimajo?
imajo pa druge benefite. ne moreš enostransko pobrati iz zakonodaj drugih držav samo tiste stvari, ki bi tebi pasale.[/quote]

Mislim, da sem bolj objektivna pri pobiranju stvari od marsikoga drugega, ki navaja samo višje plače in 13., 14. plačo, ne upošteva pa marsikaterih drugih dejstev, kot npr. zdravstvo, porodniška, dopusti itd.
Slovenija, je članica EU, kakorkoli nam to mogoče smrdi pod nos, spadamo v drugo- ali celo tretjerazredne države v njej. Torej se ne moremo primerjati z “velikimi sestrami”, kvečjemu z “zabluzenimi brati”.[/quote]
izvoli, se pa daj. kdo ti brani. za začetek lahko začneš z davčnimi stopnjami pri dohodnini.
jaz bi bila zadovoljna s slovaškimi.

V Belgiji in na Nizozeemskem delodajalci povrnejo, sicer dolocen del stroskov za prevoz!

ja in, in kaj če jih nimajo?
imajo pa druge benefite. ne moreš enostransko pobrati iz zakonodaj drugih držav samo tiste stvari, ki bi tebi pasale.[/quote]

Mislim, da sem bolj objektivna pri pobiranju stvari od marsikoga drugega, ki navaja samo višje plače in 13., 14. plačo, ne upošteva pa marsikaterih drugih dejstev, kot npr. zdravstvo, porodniška, dopusti itd.
Slovenija, je članica EU, kakorkoli nam to mogoče smrdi pod nos, spadamo v drugo- ali celo tretjerazredne države v njej. Torej se ne moremo primerjati z “velikimi sestrami”, kvečjemu z “zabluzenimi brati”.[/quote]

pa še nekaj. kaj misliš, da boš imela od znižanega standarda, če se boš zavzemala za ukinitev nekaj malo ugodnosti, ki jih še imamo? profitirali ne bodo ljudje, ampak korporacije, banke, tajkuni. navadnemu človeku pa bo padel standard in to bo vse, kar bo.

Potni stroški …itak je samo pri nas 50 km do šihta že ful razdalja….100km pa sploh. Drugje je 200
km do šihta najbolj normalna reč pod soncem .Pa pustimo to.
Samo -.službo si si iskal glede na plačo in razpoložljivost v TISTEM trenutku….če recimo meni
ukinejo potne stroške, potem skoraj polovico plače dam za pot na delo….Kje je tu smisel in ekonomija?
Ne moreš tako – potem bi bila v bistvu zaposlena samo Ljubljana (ok, še Maribor in nekaj mest),
ostala Slovenija bi ostala doma, ali bi se pa vsi preselili v Lj.
Kako si to predstavljate?
Res me zanima. Dajmo eno srednjo plačo, pa 50 km do šihta – eno računico, kako se človeku
še splača potem v službo hoditi….bom res raje doma, brez bencina bo nadomestilo za nezaposlene
višje, kot preostanek plače brez potnih stroškov….

Dajte no. Z malico in potnimi stroški nam višajo raven plače. Ne gre pa v penzijo, če prav razumem. Torej, če jih ukinejo, bi morali zvišati plače, kar bi šlo tudi v osnovo za penzijo.

A si ti ena izmed tistih pri koritu, ki so plačani za to, kako drugim nenehno jemati denar, da boste požrešneži imeli za svoje žepe?

Če že primerjaš z EU, potem primerjaj še plače, drugače pa ne piši več takih neumnih predlogov.

najprej podpiši ti, da boš delal za romunsko plačo, potem se pa lahko pogovarjamo.[/quote]

Nisem jaz tista, ki selektivno navaja razmere v nekaj državah, kjer je standard mogoče višji od Slovenije.
Dejstvo je, da potnih stroškov ne vračajo nikjer drugje. Drugo dejstvo je, da marsikdo to na debelo izkorišča. Tretje dejstvo je, da marsikje v EU stanje ni nič bolj rožnato kot v Sloveniji, kjer se samo jokca in jamra.

Gunnar, tudi s tvojim argumentiranjem si na istem kot ostali. Resne države v eu NISO vse države v eu.
Primerjamo se lahko samo z nami podobnimi, tako pač je. In nam podobni nimajo povrnjenih potnih stroškov.[/quote]

Koliko ti plačujemo za nove in nove ideje o jemanju denarja poštenim ljudem, da sprejemljivost le teh potem preverjaš na forumih?

ja in, in kaj če jih nimajo?
imajo pa druge benefite. ne moreš enostransko pobrati iz zakonodaj drugih držav samo tiste stvari, ki bi tebi pasale.[/quote]

Mislim, da sem bolj objektivna pri pobiranju stvari od marsikoga drugega, ki navaja samo višje plače in 13., 14. plačo, ne upošteva pa marsikaterih drugih dejstev, kot npr. zdravstvo, porodniška, dopusti itd.
Slovenija, je članica EU, kakorkoli nam to mogoče smrdi pod nos, spadamo v drugo- ali celo tretjerazredne države v njej. Torej se ne moremo primerjati z “velikimi sestrami”, kvečjemu z “zabluzenimi brati”.[/quote]

In kdo je kriv, da se ne moremo primerjati z velikimi sestrami? Tisti, ki jim hočete vzeti potne stroške, prav gotovo ne!

Sem takoj za to, da se ukinejo, ker tega ostanka socializma ni nikjer v kapitalističnem svetu.


In kdo si ti, da ti gredo ti potni stroški tako v nos?

Pri nas bi jih samo ukinili, zvišali plač sigurno ne bi.


In kdo si ti, da ti gredo ti potni stroški tako v nos?[/quote]

Najverjetneje “iskalec zaposlitve”, ki se upira delu kot vrag križu, smrdi cele dneve za računalnikom, ki je bil podarjen od mame in zbija vsesplošno zavist.

delam ca.70 km od doma. V eno smer. Hodim z vlakom, ker si glede na plačo (630e neto ) avta pač ne morem privoščiti. Potrebujem lokalno vozovnico za avtobus in vozovnico za vlak. Mesečno to znese 195e. Imam enega otroka. In če moram te vozovnice (ki so btw najcenejši prevoz in ga tudi koristim) kriti iz lastne plače mi ostane mesečno 435e. Če ne štejem še malico, ki nam jo tako ali tako izplačujejo v najmanjšem zakonsko določenem znesku in vsak dan pojem samo eno žemljico in jogurt, ostane 400e. 400e za polni delovni čas in za to, da sem dnevno odsotna ca. 11ur.

Potem sem pa raje doma, teh 400e dobim notri z podporo, nižjim plačilom vrtca ter višjimi otroškimi dodatki in vsemi bonitetami, ki jih ta država namenja lenuhom. Bom vsaj sama vzgajala otroke, namesto da mi jih vzgaja cesta, ker zjutraj grem še predno vstanejo, pridem domov da jim naredim večerjo.. za 400? NE!

Podpišem takoj, za res minimalno plačo, tudi za 400e, če mi nekdo uredi službo čez cesto. Je kakšen junak?:)


In kdo si ti, da ti gredo ti potni stroški tako v nos?[/quote]

Je samo še eno plačano teslo…

Saj to foušijo zganjajo neki čudni osebki, običajno pa zavistni lenuhi. Me prav zanima kako bi bil proti potnim stroškom, če bi delal tako kot piše “evo računica” ali recimo tako kot dela moja žena , ki porabi za pot dnevno 2 uri v eno smer, ki so z vožnjo vse prej kot počitek. In potem naj kar od plače odšteje še za prevoz in bo enaka tistim, ki imajo 5 minut do službe…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Kul, a veš da sta tudi Romunija in Bolgarija pa Portugalska in Španija v EU!!!

zakaj vsak iz največjega zakotja misli, da je tam zabetoniran in da bodo delodajalci nosili delo na domač prag?

zakaj vsak iz največjega zakotja misli, da je tam zabetoniran in da bodo delodajalci nosili delo na domač prag?[/quote]

Na, pa se takoj za foušijo okrog potnih stroškov najde še tepček, ki je fouš vsakemu, ki živi v naravnem okolju izven betonske đungle – oziroma betonskega rezervata.

.
zakaj vsak iz največjega zakotja misli, da je tam zabetoniran in da bodo delodajalci nosili delo na domač prag?[/quote]

Jap naj se preseli v npr. LJ, CE, MB al kam hodi v službo in plača 250 najemnine + najmanj 30 dodatnih stroškov za upravljalca bloka, kupuje zelenjavo – ji ostane namesto 400 e še manj. Če ima tam kjer je sedaj npr. stanovanje zastonj in vrt. Mater eni ste butli. Namesto, da bi se zavzemlai, da ji delodajalec pošteno plača, da bo lahko nahranila, oblekla, osnovno izobrazila otroka, ga peljala tudi v kako gledališče in ogled Logarske doline

Še nekaj – za koliko se nam je zvišala plača, ko so pred leti ukinili plačevanje davka na izplačane plače?

Tam, kjer sem takrat delala, popolnoma nič…

A potem ko se potni stroški ne bodo več plačevali ne bo več treba plačat potnih stroškov serviserju, ki mi bo v Sodražico iz Ljubljane prišel popravit pralni stroj?


In kdo si ti, da ti gredo ti potni stroški tako v nos?[/quote]

Najverjetneje “iskalec zaposlitve”, ki se upira delu kot vrag križu, smrdi cele dneve za računalnikom, ki je bil podarjen od mame in zbija vsesplošno zavist.[/quote]

Ni to samo zavist, ampak korist za nekoga.

New Report

Close