Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kdaj se lahko ponovno začnem sončiti?

Kdaj se lahko ponovno začnem sončiti?

Konec junija me je opeklo sonce. Vesela sem bila, da sem dobila nekaj barve, a veselje ni trajalo dolgo, saj sem se kmalu začela “lupiti”. Zdaj imam spet svetlo kožo. Ponekod se še lupim, večji del pa je že svetel. Zanima me, kdaj lahko ponovno začnem s pridobivanjem barve. Ali je trenutno še prezgodaj in je koža še preobčutljiva? Naj še počakam kakšen teden?

Sedaj je še malo preobčutljivo. Tam nekje po desetih dneh pa komot. Mislim da bo 4h na dan dovolj. od 11 do 15 je optimum da barva zagrabi.

Če si pametna, se ne boš nikoli več. Če si glupa ko noč, je pa čisto vseeno kdaj. Lahko začneš takoj.

Odgovor na objavo uporabnika
Takle, 04.07.2023 ob 13:04

Če si pametna, se ne boš nikoli več. Če si glupa ko noč, je pa čisto vseeno kdaj. Lahko začneš takoj.

NE vem,če sem kdaj na tej strani prebrala bolj pameten odgovor

Res zakaj bi se človek sploh sončil? Bela koža je neprimerno lepša in bolj zdrava.

Odgovor na objavo uporabnika
Spet brez barve, 04.07.2023 ob 12:04

Konec junija me je opeklo sonce. Vesela sem bila, da sem dobila nekaj barve, a veselje ni trajalo dolgo, saj sem se kmalu začela “lupiti”. Zdaj imam spet svetlo kožo. Ponekod se še lupim, večji del pa je že svetel. Zanima me, kdaj lahko ponovno začnem s pridobivanjem barve. Ali je trenutno še prezgodaj in je koža še preobčutljiva? Naj še počakam kakšen teden?

ti to resno, ali je provokacija. Vsak normalen človek, ki je zdrave pameti….ve, da kakršnokoli sončenje ni zdravo. Če te je ožgalo, pa sploh ni dobro, da se še naprej pajsaš na žgočem soncu. Če si pametna se namaži s faktorjem najmanj od 20 naprej, če že boš na soncu. Za vse, ki še ne vejo je bela pol – zdrava polt. Bolj si zažgan, bolj ogrožaš svoje življenje (kožni rak, prehitro staranje…..)  Seveda pustimo tiste, ki niso belopolti in tisti, ki imajo že naravno pač bolj temno polt…. Jaz govorimo za tiste, ki smo bolj beli in potem se pražijo na soncu, da so čimbolj rjavi…

 

Kar takoj lahko. Boš pač že pri 40ih izgledala kot 40 letna usnjena sedežna, ne šele pri 50ih.

Šele junija. Mene je že konec marca.

Ja če želiš dobit raka kar takoj 🙂

Ali ne razumeš kaj ti telo sporoča ?

Upam, da se zavedaš, da je rjava koža = poškodovana koža.  Če pa se lupiš pa je to opozorilo, da si pretiravala.

Pa dermatologijo bi blo fajn obiskat. 🙂 🙂

vse kar ste že  zapisali o sončenju, …drži., to potrjujejo tudi strokovnjaki za kožo,..ampak…

….modna industrija diktira tempo že toliko let, da se je pod mus treba pajsat na soncu, da je edino biti rjav pravilno, nujno na sonce, ipd, ipd,…imate vse to na vsakodnevnem pranju možganov pri reklamah…

….ker, je še vedno zacementirano v glavah, da če greš na dopust- moraš iz njega nujno priti skoraj kot  črnc…

sicer te začnejo masirat – ja zakaj si pa tolk bela , a se nisi nič sončila, ja a nisi bila na morju, pa tebe nič ne prime, in še in še se naposlušaš pametnjakovičev…

…enako se gleda na otroke , ki pridejo beli iz počitnic, ja reveži ubogi – so jih imeli kar notri zaprte, pa toliko sonca je bilo, in vse živo- kar sploh ni res, kajne- ti otroci so bili na morju, oblečeni v majico, da jih ne bi opeklo, bili so v senci, ipd…

…ker se še vedno gleda samo na to moderno zagorelo kožo, samo zdravje in lepota…in kaj vse so primorani za to prestat…

….in tu je še vedno moda pred strokovnjaki, ki jih nobeden ne posluša, samo želijo si biti vsi zagoreli…

hec je pa, da v nekaterih deželah, se pa belijo in bi bili radi svetle polti…

meni osebno že par let, to kakor umetno sonce- ne paše…sem v senci, plavat zjutraj in zvečer, ipd…noro je pa gledat nekatere, kako se sončijo v najhujši vročini, jih opeče, …ampak važno, da se- vidi na koži- da si ti na morju bil…samo to šteje…

Odgovor na objavo uporabnika
modna industrija, 10.07.2023 ob 16:46

vse kar ste že  zapisali o sončenju, …drži., to potrjujejo tudi strokovnjaki za kožo,..ampak…

….modna industrija diktira tempo že toliko let, da se je pod mus treba pajsat na soncu, da je edino biti rjav pravilno, nujno na sonce, ipd, ipd,…imate vse to na vsakodnevnem pranju možganov pri reklamah…

….ker, je še vedno zacementirano v glavah, da če greš na dopust- moraš iz njega nujno priti skoraj kot  črnc…

sicer te začnejo masirat – ja zakaj si pa tolk bela , a se nisi nič sončila, ja a nisi bila na morju, pa tebe nič ne prime, in še in še se naposlušaš pametnjakovičev…

…enako se gleda na otroke , ki pridejo beli iz počitnic, ja reveži ubogi – so jih imeli kar notri zaprte, pa toliko sonca je bilo, in vse živo- kar sploh ni res, kajne- ti otroci so bili na morju, oblečeni v majico, da jih ne bi opeklo, bili so v senci, ipd…

…ker se še vedno gleda samo na to moderno zagorelo kožo, samo zdravje in lepota…in kaj vse so primorani za to prestat…

….in tu je še vedno moda pred strokovnjaki, ki jih nobeden ne posluša, samo želijo si biti vsi zagoreli…

hec je pa, da v nekaterih deželah, se pa belijo in bi bili radi svetle polti…

meni osebno že par let, to kakor umetno sonce- ne paše…sem v senci, plavat zjutraj in zvečer, ipd…noro je pa gledat nekatere, kako se sončijo v najhujši vročini, jih opeče, …ampak važno, da se- vidi na koži- da si ti na morju bil…samo to šteje…

Zagorela koža že zdavnaj ni več moderna. Razen za sloj ljudi ki jim je višek leta da pridejo kot odojki iz Umaga. Te iste kokoši potem sprašujejo kako gube zmanjšat. Tupi ljudje pač.

jep, paše to v kategorijo  mind kontrol , brain  wash…in trenutno so vse ovce na broju po Jadranu , kjer se sunčaju i kupaju v kristalno čistem morju, ha, ha, ha …/ 24.ur.com- Izpoved nemških turistov-po kopanju na zadrski plaži zbolela cela družina / ….samo, da so zagoreli…

Mene je v senci, pod gostimi borovci, ornk opeklo. Nisem imela mehurjev, ampak ornk rdečo kožo, kot rdeča paprika. Mazala sem se z gelom Aloe Vere, kakvovim in karitejevim maslom. V roku 10 dni mi je rjava barva izginila.
Čudno, še nikoli do sedaj me ni opeklo v globoki senci, vsaj 200 m od morja.

Z Aloe vero sem mazala vneto in rdečo kožo po sončenju. Naprej pa kakavovo in karite maslo, za hidratacijo in mehkobo izsušene kože.

Perejo spet in spet..-članek— / Postaja zagorela koža ponovno trend ? Style.Over Net- lepota, trendi /-

Ker je v igri preveč denarja, kreme in kreme ….

Tole kar zdaj sveti na nebu, je daleč od sončnih poletij pred dvajsetimi leti in več,  tole nas bo scvrlo počasi. Se je za skrivat, biti notri . In ven zgodaj zjutraj in zvečer.

no, te opeče, se oluščiš in barve ni več nobene, še pred koncem dopusta. prideš na šiht , te pa sekirajo , da si še bolj bel kot prej, primitivci. oni se pa tolk ogledujejo in hvalijo, ja ti si pa tolk rjava, pa tu se ti vidi trakec od kopalk, a se ne sončiš zgoraj brez, a ne greš na nudo…,ti tok paše, a je grško sonce bolj močno kot hrvaško, a ti si bila pa v Dubaju, pa take pa to, a, ne in kooliko je še tega, med žlahto niti ne, med sodelavci pa na dnevnem redu. pa, če so že eni mal bolj razviti, pri drugih gre samo za za porjaveli videz. pa če si jim že lansko poletje mal bolj obrazložil , je letos spet na tapeti.

Jaz ti priporočam, da se začneš po 29. septembru sončit 🤣

Ampak ali ni smešno, kakor ta zapečene od dol, prišleke iz afriških držav, migrante, rome..se ne mara, se dela norca iz njih, glej ta dvakrat žgane./ se kakor poveličuje bela barva / ..potem pa vidiš naše belce, ki se gredo žgat, da bodo žgani kot tisti prišleki…madonca- kje je tu smisel ?

Hvala ker si ubesedila moje misli.

New Report

Close