Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdaj se moški spremeni glede delovnih navad?

Kdaj se moški spremeni glede delovnih navad?

kjn… kdo ti bo tole zgodbico verjel. Zdaj še napiše, da so ženske vse tri doma, onadva pa oba v službo hodita in prideta domov pa strežeta damam. Bla bla bla.

ja itak
ženska je nekaj vredna samo, če pegla in pere. če tega ne dela, je ne rabi, ne.
sicer pa, zakaj ti sploh rabiš žensko? zato, da imaš zastonj speglano?

Saj Puma nima ženske, ni tako neumne, da bi mu zastonj stregla.

Ženska ti to preveč črno belo gledaš. NE govorim o pedenanju od spredaj in zadaj, tega tudi jaz ne prenašam. Govorim o nekem zdravem odnosu med partnerjema. Če vržem cote v pralni stroj pa bom ja še njegove zravn vrgla. Butasto se mi zdi ko sodobne ženske dobesedno silite partnerja v to da se spremeni v gospodinjo. Ampak sedaj razumem zakaj se ločujejo zaradi banalnosti. Zdrav odnos se sigurno ne more začeti na predpostavki jaz pa tega ne bom počela ker nočem biti kot maja mama. Upam da si še mlada pa te bo življenje kaj naučila. Dejstvo pa je da si ti ženska on je pa moški. Nikoli si ne bosta enaka, lahko pa se dobro razumeta med sabo. Seveda moraš za to kaj storiti. Pa lep pozdrav

Po prebranem sodeč bi ti čisto pasala v kategorijo mam, ki svojih sinov ne naučijo niti osnovnih stvar – torej stvari, ki so nujno potrebne za normalno preživetje odraslega moškega (brez mame, punce, žene). Mogoče se motim, ampak s tvojim razmišljanjem o moških in ženskah delaš točno to. Tvoja hčerka bi (je?) bila vedno vključena v vsa gospodinjska opravila, tvoj sine pa najbrž ne (ker je pa ja moški). In to je zgrešeno in škoduje predvsem moškim, ki so tako daaaleč od tega, da bi bili pravi moški – torej sposobni preživet sami.
Torej – tako, kot ti trdiš, da drugi gledajo na to črno -belo, tudi ti to počneš. Če imaš ti s svojim partnerjem tak dogovor, ki obema ustreza, prav. Samo, zakaj pa misliš, da je pa drugačen dogovor napačen?!? Da tisti niso pravi moški?!? Da se moški zato ločujejo, ker jim žene ne likajo in perejo? :-))) Daj, no! Glede na statistko, ki pravi, da še vedno veliiiko večino gospodinjskih opravil opravi ženska (ja, pa je ravno tako v službi, kot moški, a ne?), so torej ločitve v veliki večini med pari, kjer je bila točno taka delitev oz. nedelitev (ženska opravlja vsa gospodinjska opravila, moški pa občasno kaj “pomaga”:-)). Torej, kaj točno že hočeš povedat?

Niti približno ni tako kot ti trdiš. Ampak ne bom se prepirala z ženskimi aktivistkami. Preprosto mi ni do tega. Moj sine zna marsikaj, predvsem pa je pokončna in samozavestna oseba ki se ne bo pustil podjebavat neki feministki ki bo iz njega naredila žensko. To si kot ženska in njegova mater upam trditi. Hčerka pa bo imela za moža moškega in ne copato ki se ji bo moral podrejati v vsaki stvari, ki bo imel vse razdeljeno. Jaz sem samo povedala moje razmišljanje. Meni in še komu to zelo dobro uspeva. Sodobnim ženskam srednjih let, ki so v čedalje večjem številu samske, pa očitno ne. Zakaj je temu tako mi je jasno. Zdj pa lep pozdrav.

Super! Ti kar sadi dalje rožice… res srečna tvoja snaha :-)))

Super! Ti kar sadi dalje rožice… res srečna tvoja snaha :-)))

Na to še moram odgovoriti. Mislim da bo moja bodoča snaha zelo srečna ženska. Ker verjamem da ne bo tako kot večina današnjih žensk ki v moškemu vidijo prasca in varalico. Ter seveda samo razmišljajo o tem kako so one boge ko je potrebno kaj storiti za njega, ko pa on kaj stori je pa neopaženo. Moja bodoča snaha bo res vesela. Tudi tamlad po hčerki bo vesel, je ženska ki izkazuje ljubezen nekomu ki ga ima rada, predvsem pa nekdo ki vidi v moškemu spoštovanja vredno osebo seveda če si to zasluži. Tako pač je, tako sva ju vzgojila. Upam da bosta imela srečen zakon. Če bosta gledala po njunih starših absolutno. Midva se še zdaj po 15 tih letih zakona obnašava kot mlada zaljubljenca.

Poročena že dolgo – žal nimaš pojma..večina moških zatrjuje, da se ločijo ker ni sexa doma ne zato ker niso bili zlikani in popedenani. In tista ženska, ki hoče svojemu ustrečt s tem, da lika, pere, kuha, glanca in pegla pol pa še otroke rihta…in taklo je možu doma brez dela dolgčas pa začne ostajat predolgo v službi, pa v gostilne, pa kao na neke športe, pa po netu bluzi kjer nanj preži kopiča sexi voljnih lovačic v obliki sodelavk, kelnarc, sosportašic, ponujalk po netu in podobnega…no in potem začne varati. Če ga doma zaposliš s polovico gospodinjskih orpavil (kar je noramlno pričakovati če sta oba polno zaposlena) in polovico skrbi za otroke (ni nujno, da je delitev vsakega orpavila 50-50 dovolj je,d a sta oba enako časovno obremenjena z domačim delom) potem obema ostane dovolj časa za posteljne akrivnosti in zato ne bega orrog. Ženka, ki je tako zaljubljena in neumna,d a si prizadeva že od začetka možeku v vsem ustrećt in vse postorit sama namreč potem ko pridejo otroci enostavno od vseh delovnih obremenitev pregori in izgori in ji upade libido. Znano dejstvo je,d a je količina domačega sexa za moške premo sorazmerna s količino dela, ki ga opravijo doma 🙂

Kaj a misliš da moj nič ne dela doma? hehehe, še več kot jaz po mojem. Sam smešno kako ste ženske občutljive na likanje in kuhanje pa ne vem kaj še vse. A pol tut štejete koliko srajc ste mu speglale pa izstavite račun? a ko zase perete njegova oblačila odstranite? men bi bilo to grozno v zakonu. Ti pa že veš zakaj si ločenka. Moški se ne bo ločil kadar bo imel doma vzdušje v katerega se bo rad vračal. To znajo vsi strokovnjaki zelo dobro povedati. Ampak že veste. Zdj pa rees lep pozdrav

Že dolgo poročena, upam, ampak res upam, da ne bom nikoli v takem razmerju kot si ti. Delitev del ali pa pojdi. Druge ni. K sreči je stanovanje moje.

poročena dolgo – praviš, da sta kot mlada zaljubljenca? Hm, meni bi bil to prvi alarm. Poznam tak primer, kjer sta bila oba hepi hepi zaljubljena (po obnašanju sodeč oh in sploh zaljubljena), samo kaj, ko je tipček imel v službi še eno tako svežo ljubezen. Jah, je že imel dovolj veliko srce za obe, a ne?:-)…

poročena dolgo – praviš, da sta kot mlada zaljubljenca? Hm, meni bi bil to prvi alarm. Poznam tak primer, kjer sta bila oba hepi hepi zaljubljena (po obnašanju sodeč oh in sploh zaljubljena), samo kaj, ko je tipček imel v službi še eno tako svežo ljubezen. Jah, je že imel dovolj veliko srce za obe, a ne?:-)…

Ah ne, sem več kot 1000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričana da temu ni tako. Sej govorte kar hočete, jaz bi takoj vedela če bi šlo kaj narobe. Glede nato da pa je že cel zakon tak pa ne vidim razloga da bi varal. Pa sej si deliva delo, samo ne tako kot ti. Ti že prej postavljaš pogoje in izsiljuješ. Kaj boš s tem dosegla pa mi ni jasno. Oziroma si nesposobna partnerskega odnosa. Ja stanovanje je tvoje, partnerja pa upam da imaš rada. Glede na zapise pa dvomim

Kaj sedaj? Pišeš eno, delaš pa drugo? 🙂 Še vedno ti gledaš vse črno-belo. Kdo pa govori o štetju srajc in ločenem pranju? Samo ti, ki se usajaš, kako smo nekatere občutljive. Pa si pravzaprav ti sama. Samoumevno je, da se partnerja dogovarjata, sprejemata kompromise, ravno tako oba sodelujeta pri vsem, tudi delu. Ne vem zakaj ti potem gre v nos, da obstajajo (-mo) ženske, ki ne vidimo svojega poslanstva in zadovoljstva v gospodinjskih opravilih. Je pač nujno zlo, ki ga je potrebno opraviti. In če meni likanje ne predstavlja nekega orgazmičnega užitka, ga bom omejila na minimum. In če imam partnerja, ki si zasluži ta naziv, bo tudi on sam dojel, da to ni zgolj in samo moja naloga, pač pa bo (v duhu spoštovanja &co) brez težav (psihičnih in fizičnih) prevzel del odgovornosti tudi nase. In pri tem res ne bo trpelo nobeno vzdušje doma – kvečjemu bo prijetnejše (kot je že ločenka napisala:-)).

New Report

Close