Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Kdaj test pozitiven

Kdaj test pozitiven

Tisti, ki veste kdaj ste se okužili, kdaj vam je test pokazal pozitivno? Kateri dan od stika? Ste že imeli simptome ali ne?

4.dan. To je bil prvi test, prej se nisem, tko da ne vem kdaj začne bit pozitivno.

Najprej se je okužil mož, najbrž od sodelavca. Dobil je vročino, a je bil hitri domači test negativen. Šele naslednji dan je pokazal pozitivno, ko je vročina že padla.

Jaz sem imela znake prehlada že kakšen dan ali dva, pa je doma kazal negativno, šele drugi ali tretji dan je kazal pozitivno.

 

Hitri test negativen -drugi dan simptomov, naslednji dan PCR pozitiven.

Pri nas cepamo po vrsti. Živimo v istem gospodinjstvu z mladimi.

Okužila sem se v službi. V torek vročina, v sredo hitri test pozitiven. Pozitiven PCR test v petek. Dvakrat cepljena.

Snaha v sredo s hitrim testom negativna, v četrtek vročina in pozitiven hitri test, pozitiven PCR v petek. Trikrat cepljena.

Sin v sredo s hitrim testom negativen, v soboto vročina in pozitiven hitri test, Na rezultat PCR še čaka. trikrat cepljen.

Mož zaenkrat še brez simptomov. Trikrat cepljen.

Vnuki zaenkrat brez simptomov, necepljeni.

Zaključek: po naših izkušnjah hitri test pokaže okužbo, ko imaš že simptome.

Hčic3 dni od prvih znakov, pozitivna doma, nato pcr, Mož cel teden znakov,vsak dan negativen..šele pcr je bil pozitiven, on praktično že ok. Jaz v stiku s hčerjo dober teden, brez znakov, testi negarivni..po enem tednu obležala, šele 3. dan doma pozitivna in natov tudi pcr. Torej sem bila negativna skoraj 10 dni od stika, mož pa doma ves čas prebolevanja.

Pri nas je najprej zbolela hci. Od prvega simptoma do pozitivnega testa sta minila dobra dva dneva.

Pri meni pa od prvega simptoma do pozitivnega testa 3 dnevi.

Nikoli pozitiven hitri test, še pred PCR in naslednji dan zjutraj po PCR tudi hitri test negativen. Brez simptomov – kakršnih koli. PCR pa pozitiven.  Sem sicer na forumu spraševala, če je lahko lažno pozitiven, pa so mi zatrdili, da to ni mogoče…. tako da po 6 mesecih, ko mi preteče prebolevnost grem na protitelesa, da vidim stanje.

Odgovor na objavo uporabnika
Pajki, 15.01.2022 ob 14:32

Nikoli pozitiven hitri test, še pred PCR in naslednji dan zjutraj po PCR tudi hitri test negativen. Brez simptomov – kakršnih koli. PCR pa pozitiven.  Sem sicer na forumu spraševala, če je lahko lažno pozitiven, pa so mi zatrdili, da to ni mogoče…. tako da po 6 mesecih, ko mi preteče prebolevnost grem na protitelesa, da vidim stanje.

Zakaj si sploh šla na PCR in kako si prišla do njega, če si bila brez simptomov in še neg. na hitrem testu?

Če gre za omicron, je test pozitiven 3. dan po stiku, pri delti pa lahko tudi par dni kasneje.

Odgovor na objavo uporabnika
Mamasta, 15.01.2022 ob 14:37

Zakaj si sploh šla na PCR in kako si prišla do njega, če si bila brez simptomov in še neg. na hitrem testu?

ker je bil sin pozitiven, mož pa je zadnji dan karantene imel naročen zdravniški pregled (rabil je spremstvo) in ko je omenil zdravniku, da imamo v družino pozitivnega naju je poslal na pcr.

Prehlajena že 5 dni.

Najprej se je začelo s splošnim slabim počutjem, že ene 3 dni pred tem.

Potem kašelj, malo temperature, pa en dan boleče grlo, brez glasu, nato mi je začelo teči iz nosu, oči, temperatura narasla, veliko izkašljevanja.

Utrujena z znoret, PCR neg.

Danes pa nič ne vonjam. Res imam izcedek iz nosu, a se mi zdi, da je desna nosnica lepo prehodna.

Vonjam ne začimb, ne parfuma, ne nič.

Verjetno res samo prehlad.

Pri meni isto. Simptome sem imela že 4, 5 dni…HAG negativen. Zaradi tipičnih znakov me je dr dala na PCR – pozitiven. HAG pa se kar negativen 🤷‍♀️

New Report

Close