Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kdaj ti je lahko lepše kot po 40-ih

kdaj ti je lahko lepše kot po 40-ih

Zakaj tipična slovenska fušija in sarkazem mora bit – ne gre brez tega?

Nekateri smo delali pridno že od konca osnovne šole, med srednjo šolo in med študijem, – vse preko študenta ob rednem študijju, s tem pa pridobili odnos in spoštovanje do dela, s pridom izkoristili znanje svojih možganov in fiziko svojih rok, prišli do delovnih navad in do denarja, v zakon primesli kar nekaj prihrankov, ker smo z namenom hranili, si brez pomoči sorodnikov in brez jerbanja ustvarili dom za novo družino in malo čez 40 tudi že odplačali kredite. Brez občutka slabe vesti, da bi nam kdo lahko očital, da se nismo kaj preveč pretegnili – ker smo se pretegovali, od mladosti – naprier jaz že morda 10, 15 let, ko si ti šele začel-a služit svoj denar. in lahko torej brez občutka slabe vesti ali šlepanja na kagarkoli pri 40-ih uživamo to, kar smo si ustvarili.[/quote]

???
Ne vem, kje vidiš mojo fovšijo. Res. Niti sarkazma. Še celo sem lepo napisala, da se ne morem otrest občutka, ko berem njen zapis. Če bi bila pokvarjena in fovšljiva, bi napisala, da se hvali, da si izmišljuje, da se njen tekst bere kot en napumpan ego.
Nikjer nisem napisala nič o sebi in nikomur nič ne očitam. Vse kar sem zapisala je verjetno zelo res. Od tega, da je imela dobro službo že prej, tudi denar (nič ji nisem gledala v denarnico od kod ji denar, niti me ne briga), enega samega otroka (vsi vemo, da je težje imeti dva, še težje tri, še težje štiri, poljubno dodajaj, če te je volja….). To so vse samo dejstva! In ji čisto iskreno privoščim, zakaj pa ji ne bi?
Sama nisem več daleč od tam, ne po starosti, ne po ostalih dejstvih.
Fovšija je vse drugo, kot mi ti mečeš naprej s tvojim zapisom, s katerim si se želela izpostavit. Glede na to, da nič ne veš o meni, ti ni treba odgovora niti začeti z “Nekateri smo….bla bla bla”, ker jaz namreč spadam v “Nekateri”.

Lep pozdrav![/quote]
Ah ne pretiravaj, no. Dopusti možost, da nekateri preberemo glede na zapisano tudi tako, kot je tisto tam podčrtano, ker slii ven iz konteksta, neka hvala, potem pa .. Ker če nokomu napišeš, da se ni ravno razklal na pol, je to kot žaljivo, da se ni ravno pretegnil – pa ti sploh ne veš, ker ga ne poznaš preko tipkovnice, ali pa naprimer Pa nekako se ne morem otrest občutka, da ti že prej ni bilo slabo, do 40. leta, ne more bit to smatrano kot pozitivno. Ti se moreš otrest “občutka”? Kot tisto, mene občutek ne vara, da je pri tem tako in tako. Pa te lahko še kako presneto vara! Tud zato, ker te ne poznamo, oziroma nič ne vemo o tebi ja, imaš prav 🙂

Pa lepa 40-eta ti želim, uživaj!

???
Ne vem, kje vidiš mojo fovšijo. Res. Niti sarkazma. Še celo sem lepo napisala, da se ne morem otrest občutka, ko berem njen zapis. Če bi bila pokvarjena in fovšljiva, bi napisala, da se hvali, da si izmišljuje, da se njen tekst bere kot en napumpan ego.
Nikjer nisem napisala nič o sebi in nikomur nič ne očitam. Vse kar sem zapisala je verjetno zelo res. Od tega, da je imela dobro službo že prej, tudi denar (nič ji nisem gledala v denarnico od kod ji denar, niti me ne briga), enega samega otroka (vsi vemo, da je težje imeti dva, še težje tri, še težje štiri, poljubno dodajaj, če te je volja….). To so vse samo dejstva! In ji čisto iskreno privoščim, zakaj pa ji ne bi?
Sama nisem več daleč od tam, ne po starosti, ne po ostalih dejstvih.
Fovšija je vse drugo, kot mi ti mečeš naprej s tvojim zapisom, s katerim si se želela izpostavit. Glede na to, da nič ne veš o meni, ti ni treba odgovora niti začeti z “Nekateri smo….bla bla bla”, ker jaz namreč spadam v “Nekateri”.

Lep pozdrav![/quote]
Ah ne pretiravaj, no. Dopusti možost, da nekateri preberemo glede na zapisano tudi tako, kot je tisto tam podčrtano, ker slii ven iz konteksta, neka hvala, potem pa .. Ker če nokomu napišeš, da se ni ravno razklal na pol, je to kot žaljivo, da se ni ravno pretegnil – pa ti sploh ne veš, ker ga ne poznaš preko tipkovnice, ali pa naprimer Pa nekako se ne morem otrest občutka, da ti že prej ni bilo slabo, do 40. leta, ne more bit to smatrano kot pozitivno. Ti se moreš otrest “občutka”? Kot tisto, mene občutek ne vara, da je pri tem tako in tako. Pa te lahko še kako presneto vara! Tud zato, ker te ne poznamo, oziroma nič ne vemo o tebi ja, imaš prav 🙂

Pa lepa 40-eta ti želim, uživaj![/quote]

Razklano na pol se drži stavka o enem otroku, kjer se mu je lahko cela posvetila s pol manj napora, kot če bi bilo otrok več. Ali se s tem morda ne strinjaš (v prenesenem pomenu “preklati se na pol” je mišljeno, da se pač ni rabila ukvarjat z dvema ali več otroki, ni jih vozila enega sem, drugega tam, ni imela težav rihtat dvojna, trojna varstva, ni jemala dvojne, trojne bolniške…? Tako si je organizirala, pač moje mnenje je, da je štartala z dobro osnovo in zdaj podaljšano uživa, čeprav je najbrž v primerjavi s kakšno drugo v njenih letih in podobni situaciji uživala že tedaj.

Konec koncev, ne vem zakaj igraš njenega odvetnika. Veselilo bi me, če bi se oglasila kar ona. Kaj veš, lahko bo celo potrdila moje besede. Je pa tako, da internet prenese vse. Tu smo vse lepše, boljše, pametnejše, bolj blond in bolj suhe. Ne jaz ne ti nisva nobena izjema 🙂
Nisem nikjer napisala, da se ni pretegnila.

New Report

Close