Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdo na bolniški zarad navadnega prehlada

Kdo na bolniški zarad navadnega prehlada

A ma kdo izkušnje zadnje dni, da je šel na bolniško zaradi prehlada oz. druge viroze kot je korona?
Trenutno sem doma, delam od doma, me pa malo boli grlo, vročina se vrti okoli 37, pa nahod imam.

Itak ostajam sama doma. Me pa vseeno zanima, kaj lahko pričakujem, če bi poklicala dr.?
A ti lahko odpre bolniško brez da greš v ZD (res mi ni se za mešat tam)?
Pa tudi testirat se praktično ne rabim it, saj bom itak v samoizolaciji, dokler ne mine. Če se bo poslabšalo, bom seveda klicala, ampak zaenkrat ni hudega, vseeno pa nisem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, in bi raje počivala, kot da se ukvarjam s službenimi zadevami.

A vi vsakič, ko kihnete, greste na bolniško? Saj niste normalni.
A se bojiš, da boš sama sebe okužila ali svoje delo na domu ali kaj?

Jaz sem še recept za antibiotike dobil po telefonu, poleg odprtja bolniške. Edin v lekarno sem moral.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za prijazno vprašanje.
Ne, daleč od tega. Nazadnje sem bila na bolniški 3 leta nazaj.
Gre samo za to, da je zdaj dela zelo veliko, ker je treba usklajevati in prestavljati različne stvari, jaz pa kot rečeno, nisem v polni formi. Pravzaprav imam zelo polno glavo pa slišati je, da sem bolna, ko se pogovarjam po telefonu. In je kar razlika, če imaš 10 mailov za napisat v 8 urah, ali pa, kot jaz npr. včeraj, 60 mailov in 20 klicev.

kak veš, da je navaden prehlad?
večina ljudi preboli korono s simptomi navadnega prehlada
pokliči zdravnika da ti odpre bolniško, konec koncev jo bo država 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} refundirala delodajalcu
nihče pa te ne bo v zd klical. v teh časih že ne

Imam izkušnje. Imam podobne simptome, pa sem 14 dni v samoizolaciji na bolniški (prej sem hodil v službo). Zdravnik mi je rekel, da ne more reči, da je samo prehlad, zato se to jemlje kot okužba s korono. Če nisi rizičen (starost, kronične bolezni) ali kak zdravstveni delavec, te ne bodo poslali na testiranje. Pokličeš torej osebnega zdravnika (ali dežurnega) in ti odpre bolniško na daljavo. To je standarden postopek v teh časih.

Prvič, da sem bila v bolniški zaradi česa takega. Samo prvi dan vročina, okoli 37, dražilo v grlu, kašljala, pa ne pretirano, zamašen nos, malo utrujena, en dan še špikanje v pljučih, pa stalno tiščanje v prsih. Poklicala sem zdravnika, dobila bolniško, po dobrem tednu sem javila, da je ok. Občasno me še malo žgečka v grlu in pokašljujem, počutim pa se dobro.
Neumno, da se ne moreš testirat. Ne veš, ali je res samo prehlad ali korona in boš okužil še koga. Ampak da bi še en teden visela doma, pa tudi ne vidim smisla. Mislim, da bi vsaj za tiste, ki hodijo v službo morali urediti testiranje.

Če bos prehlajena, kašljajoča v teh časih prišla na šiht, te bodo že sami sodelavci izločili. Navodila za te primere so jasna, dohtar ti na daljavo odpre bolniško za 14 dni samoizolacije.

Ma zdele je bila ta temperaturna sprememba. Tedaj dosti ljudi pošlata kakšen prehodni nahodek. Da mal pokašljajo in mal posmrkajo. In takšni s(m)o od pamti hodili okrog, delali in vse drugo, kot da nič ni. Ker dejansko ni bilo nič. In da bi od sem in tja par kašeljčkov in smrkcev hodil na bolniško, te sunejo v rit.

In zdaj naj bi bili vsi od sem-in-tja par kašeljčkov in smrkcev v strahu, da si kužen od koronavirusu?!

Po preboleli virozi me stalno boli ledvica. Nisem se še spravila k dr.

Poskušajte najprej s pripravki da očistite mehut in ledvice.
Na tešč žlička kisa v topli bodi.
Čez dan pijte željno vodo.
Želje čez noč namočite v vodi.
Sok rdeče pese dva deci čez cel dan.
Lp.

Ta mobi spreminja besede
Zeljna voda.

Poskušajte najprej s pripravki da očistite mehut in ledvice.
Na tešč žlička kisa v topli bodi.
Čez dan pijte željno vodo.
Želje čez noč namočite v vodi.
Sok rdeče pese dva deci čez cel dan.
Lp.
[/quote]😋😇😃

New Report

Close