Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kdo se ločuje?

Kdo se ločuje?

Lej, eno je, če sta dva par pa živita vsak zase.
Drugo pa je to, če sta koruznika. Zame so koruzniki tisti, ki skupaj živijo, ustvarajo skupaj, niso pa poročeni.
Pa to, ko eni že kot otroci privlečejo domov prikolico, ki jo potem preživljajo starši, to zame niso koruzniki.
Koruzniki ali poročeni, zame je to isto.
Je pa res, da tip, ki je bil koruznik, celo ima otroke, rad reče, da ni ločenec :).

Pojasnilo: Par o katerem pišem: en od niju je že imel svoje stanovanje, drugi se je vselil; skupaj živela, skupaj vlagala, skupaj načrtovala. Samo poročena nista bila. Otrok nimata. Po 3 letih sta šla narazen.

Drug par: en od niju je že imel svoje stanovanje, drugi se je vselil; skupaj živela, skupaj vlagala skupaj načrtovala. Otrok nimata. Po 1 letu skupne veze sta se poročila, po 2 letih zakona sta šla narazen.

Torej se oba para štejeta kot ločenca?

meni oba štejeta kot ločenca.

Drugi par je pravno gledano ločeni par, a finančne posledice bodo v obeh primerih enake. Tisti, ki se je vselil, bo lahko zahteval povračilo vlaganj, ne pa delitve stanovanja, saj nikoli ni bilo njegovo.

meni oba štejeta kot ločenca.
[/quote]

V tem primeru poznam same ločence:) Nekateri so celo večkrat ločenci;)
Čeprav nikoli sploh niso bili poročeni:):):)

Drugi par je pravno gledano ločeni par, a finančne posledice bodo v obeh primerih enake. Tisti, ki se je vselil, bo lahko zahteval povračilo vlaganj, ne pa delitve stanovanja, saj nikoli ni bilo njegovo.
[/quote]

In če ti povem, da v nobenem od primerov ni prišlo do zahtevka po vračilu vlaganj;)
V enem primeru je bilo prisotno nasilje in je želela čimprej, čimdlje stran in nikoli več stika z njim, v drugem primeru je prišlo do prevare in tip ni želel nič in je odšla stran.

In če ti povem, da v nobenem od primerov ni prišlo do zahtevka po vračilu vlaganj;)
V enem primeru je bilo prisotno nasilje in je želela čimprej, čimdlje stran in nikoli več stika z njim, v drugem primeru je prišlo do prevare in tip ni želel nič in je odšla stran.
[/quote]

Kaj ima to s tistim tvojim prvotnim vprašanjem? Jaz sem pojasnila pravne in finančne posledice. V obeh primerih pa bi te osebe sama pri sebi štela za ločence. Če razumeš, kaj želim reči. Zame koruzniška zveza ni manj resna.

V tem primeru poznam same ločence:) Nekateri so celo večkrat ločenci;)
Čeprav nikoli sploh niso bili poročeni:):):)
[/quote]

Jaz poznam par, ki nista poročena, imata otroke, sta šla narazen. Zame sta isto kot ločenca.
In oba sta se ponovno sparčkala in živita z drugimi partnerji. Če bosta šla spet narazen, sta zame ponovno kot ločenca.
Zakaj bi nek papir stvar predrugačil?
Če sta koruznika pravno gledano enakovredna poročenim, zakaj bi jaz na to gledala drugače? In, če dva dve leti skupaj živita, se šteje enako kot poročena. Če se pa registrirata pa lahko seveda že prej.

Jaz poznam par, ki nista poročena, imata otroke, sta šla narazen. Zame sta isto kot ločenca.
In oba sta se ponovno sparčkala in živita z drugimi partnerji. Če bosta šla spet narazen, sta zame ponovno kot ločenca.
Zakaj bi nek papir stvar predrugačil?
Če sta koruznika pravno gledano enakovredna poročenim, zakaj bi jaz na to gledala drugače? In, če dva dve leti skupaj živita, se šteje enako kot poročena. Če se pa registrirata pa lahko seveda že prej.
[/quote]

Ta dva zaprisežena koruznika očitno mislita, da sta bila le cimra in da so se otroci slučajno zgodili. ☺

Zame osebno sicer ni povsem enako, ima pa enake posledice.
Ločiti se se mi zdi bolj smiselno uporabljati za tiste, ki so se poročili in torej uradno sklenili “pogodbo”. Za tiste ki tega niso storili uradno se mi zdi bolj smiselna uporaba raziti se. Vsekakor pa v končni fazi gre za isto. Pri tistih pametnih je tudi razdrtje “pogodbe” lahko zgolj formalnost, ker sta se že prej vse dogovorita… na drugi strani je pri dveh govedih na koruzi potrebno sodišče, da odloča o vsaki malenkosti.

Kar se tiče kaj šteje ali ne šteje za zvezo po mojem mnenju šteje vsaka zveza, kjer je prišlo vsaj do poskusa skupnega življenja. Ali je to bilo 3 dni ali 30 let ni več toliko važno. Važno je, da je bil poizkus, da se je hotelo živeti skupaj, kot par.
Seveda s tem ni nič narobe. Pomembno je, kaj se je iz neuspeha oseba naučila in če se je sploh kaj naučila. Pa seveda bolje zaključiti čim prej, če to ni to, kot pa tenstati v nedogled.:-)))

Vaš link

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

heh in kaj je drugačno to, če si kuruznik z nekom in živita pod svoj streho v skupnem gospodinjstvu par let in to, da si z nekom pač na papirju uradno poročen…, za mene nič.
Ko bosta šla narazen, bosta isto ločena, tako poročen kot neporočen par, tist, ki je bil koruznik in se pol predstavlja drugim možnim kandidatom, kot, da ni bil poročen oz., ni ločen je navaden jebiveter, ki se sramuje svoje preteklosti..

Dobro tole, da se sramuje svoje preteklosti. S tem si zadel žebljico na glavico.

Kako tipičen potek dogodkov povprečnega slovenskega para. Najprej sanjska poroka in živela bova srečno do konca svojih dni. In sta sama, sama eden z drugim, imata ves čas na tem svetu. Nakar se zgodita dva čudovita otroka in do prvega razreda najmlajšega čudovitega otroka sta oba že na smrt skregana, razžaljena in uzamorjena.

V sanjski vsakdan udari realnost, še posebej ženskam je veliko težje v boju po službah, ki družinam in otrokom niso niti najmanj naklonjene, preživeti dve nosečnosti, obdobja z majnimi otroki. In ob tem že obdržati službo ter imeti zraven še čas, tisti čas, ki sta ga imela, ko sta bila sama.

Realnost udari tudi na moža. Žena ni več to, kar je bila. Kje je tista ženska, ki sem jo imel rad, ki me je obsipala s pozornostjo in je živela samo zame, četudi so tedaj bila občasna nesoglasja, so se regenerirala. Sva se posvetila temu.

Ko iz dvojine nastane družina, so nesoglasja kar naprej, a nobene volje več, da se rešujejo. Nobene volje ne energije, da se rešujejo problemi tukaj in zdaj.

In potem se je treba ločiti. Ker on / ona ni izpolnil/a mojih pričakovanj. To ni več tisti moški / tista ženska, ki jo / ga poznam. Se jo / ga moram znebiti in potem bom srečen / srečna.

Pa dajta se pogovoriti in rešiti zadeve. Kako preprost nasvet, ki pa je (skoraj) neizvedljiv, ker je ostalo toliko neizrečenega, da ni več kaj povedati. Ker vsak tak pogovor je eden drugemu napad – ti si kriv, ti si kriva. J’accuse.

A je tako težko sprejeti / sprejemati eden drugega? A je tako težko sprejeti / sprejemati drugačnost? Eden (on ali ona) gre v napad. Če se boš spremenil / spremenila, te bom zapustil / zapustila in te kaznoval / kaznovala, tako da ti bom vzel / vzela otroka.

A je tako težko malo potrpeti eden z drugim? V partnerstvu se izmenjavajo oddaljevanja in približevanja, A je tako težko malo potrpeti in vzdržati?

A potem ko se ločiš, pa misliš, da boš srečen / srečna, ki si se znebil/a razloga svoje nesreče?!

Ločitev prinese toliko gorja. Razbita družina na dveh koncih, potem še vse sorodstvo ločeno na ene in na druge. Ker sporazumnih ločitev skoraj da ni. Vse so bolj ali manj vojne zakoncev Rose.

Poleg samih zakoncev, ki po ločitvi niso nič bolj srečni, mogoče le kratek čas “zmage”, ko sem se jo/ga znebil/znebila, potem pa te preplavi spet isto nezadovoljstvo – koga boš pa zdaj krivil, ker ni več zraven razloga tvoje nesreče in nezadovoljstva? Ko moraš le to poiskati v sebi, ne v nekom drugem, da te nahrani.

Rane otrok ločenih staršev pa se ne zacelijo nikoli. Otroke ločitev staršev zaznamuje za vse življenje in v vseh odnosih, v katere vstopajo tekom življenja,

Težko je tudi , če imaš dolgoletne prijatelje in potem gredo narazen. Tako smo se super razumeli z njimi, hodili na morje , na potovanja…potem pa je pri enih naenkrat udarilo ( poznamo se 35 let, toliko kot se poznamo s partnerji med seboj) , občutek praznega gnezda, otroka eden v srednji šoli drugi na faksu… pa je šlo vse v maloro…očitno je njej postalo jasno da se stara , da morda nekaj zamuja… ne vem …kaj ji je bilo…pa sta šla narazen, koruzništvo…pa je sama , on tudi, ampak očitno med njima je konec.
Drugi par ravno tako,oba med 40 in 50…smo se družili 10 let..vsak posebej sta zelo redu, on zabaven, ona zelo lušna , vendar nič napihnjena in simpatična imata sina srednješolca… pa ni šlo narazen zaradi koga drugega, ampak skupaj ni šlo. Sedaj sta že 3,4, leta narazen, vsak sam…
Ma ne razumem…

Kaj ima to s tistim tvojim prvotnim vprašanjem? Jaz sem pojasnila pravne in finančne posledice. V obeh primerih pa bi te osebe sama pri sebi štela za ločence. Če razumeš, kaj želim reči. Zame koruzniška zveza ni manj resna.
[/quote]

Pojma nimam, je samo odgovor tvojemu pojasnilu;)

Zame osebno sicer ni povsem enako, ima pa enake posledice.
Ločiti se se mi zdi bolj smiselno uporabljati za tiste, ki so se poročili in torej uradno sklenili “pogodbo”. Za tiste ki tega niso storili uradno se mi zdi bolj smiselna uporaba raziti se. Vsekakor pa v končni fazi gre za isto. Pri tistih pametnih je tudi razdrtje “pogodbe” lahko zgolj formalnost, ker sta se že prej vse dogovorita… na drugi strani je pri dveh govedih na koruzi potrebno sodišče, da odloča o vsaki malenkosti.

Kar se tiče kaj šteje ali ne šteje za zvezo po mojem mnenju šteje vsaka zveza, kjer je prišlo vsaj do poskusa skupnega življenja. Ali je to bilo 3 dni ali 30 let ni več toliko važno. Važno je, da je bil poizkus, da se je hotelo živeti skupaj, kot par.
Seveda s tem ni nič narobe. Pomembno je, kaj se je iz neuspeha oseba naučila in če se je sploh kaj naučila. Pa seveda bolje zaključiti čim prej, če to ni to, kot pa tenstati v nedogled.:-)))

Vaš link
[/quote]

Se v celoti strinjam;)

In še odgovor avtorju/avtorici: Po današnji definiciji, poznam same “ločence”:)
V mojih letih imamo za sabo vsi že vsaj eno propadlo zvezo in potemtakem smo vsi “ločenci”.

In še odgovor avtorju/avtorici: Po današnji definiciji, poznam same “ločence”:)
V mojih letih imamo za sabo vsi že vsaj eno propadlo zvezo in potemtakem smo vsi “ločenci”.
[/quote]

Zanimivo. Pa kaj se tvoji kolegi tako hitro odločijo in z nekom zaživijo, gradijo skupni dom? Čudne navade imate.

Zanimivo. Pa kaj se tvoji kolegi tako hitro odločijo in z nekom zaživijo, gradijo skupni dom? Čudne navade imate.
[/quote]

:):):)
btw: lahko živiš tudi v najemu, saj ni nujno, da vsi nekaj kupujemo in gradimo;)
Si prebrala temo in “definicijo” ločencev?
A ti poznaš same take, ki so skupaj od svoje prve zveze dalje?

:):):)
btw: lahko živiš tudi v najemu, saj ni nujno, da vsi nekaj kupujemo in gradimo;)
Si prebrala temo in “definicijo” ločencev?
A ti poznaš same take, ki so skupaj od svoje prve zveze dalje?
[/quote]

TUdi, če si v najemu, je treba kaj delat na skupnem domu, se ti ne zdi? Nabaviti opremo, jo vzdrževati, vzdrževati stanovanej, plačevati položnice…

Ne vem no, ampak a tebi res ni jasno, da je lahko nekdo v vezi pa se ne vseli k partnerju?

TUdi, če si v najemu, je treba kaj delat na skupnem domu, se ti ne zdi? Nabaviti opremo, jo vzdrževati, vzdrževati stanovanej, plačevati položnice…

Ne vem no, ampak a tebi res ni jasno, da je lahko nekdo v vezi pa se ne vseli k partnerju?
[/quote]

No, pa mi ti povej kdo po tvoje spada v tvoj izraz “ločenec” – glede na to da se v uvodnem postu sprašuješ kdo vse se ločuje?

Zanimivo. Pa kaj se tvoji kolegi tako hitro odločijo in z nekom zaživijo, gradijo skupni dom? Čudne navade imate.
[/quote]
Če ti smem jaz razjasniti obzorja. :-))
Govorimo o zvezi… in iz tega smo v debati definirali “ločence”.
Bo treba spoznati, da se ljudje pač razlikujemo po tem, kar smartamo za zvezo.
Imaš takšne, ki sploh ne živijo skupaj… in ti bodo trdili, da so v zvezi.
Imaš takšne, ki bodo trdili, da dejansko niso bili v zvezi, ker niso imeli skupnih financ, otrok, premoženja…
In imaš takšne, ki ti bodo trdili, ki so bili v zvezi šele takrat, ker so v njej pridelali par otrok, zgradili hišo (dom)… junejmit. Vse prej bodo pa smatrali za “raziskovanje”. :-)))

No nagradno vprašanje? Če se jaz preselim k ženski in me ona po parih dneh nažene… sva bila ali nisva bila v zvezi? Ja po moje sva bila. Kaj pa ti misliš? :-))))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

No, pa mi ti povej kdo po tvoje spada v tvoj izraz “ločenec” – glede na to da se v uvodnem postu sprašuješ kdo vse se ločuje?
[/quote]

EJ, ne da se mi delat copy paste tistega, kar sem že napisala.

Porok vse manj, ločitev vse več
Številke kažejo tudi spremembe v porokah. “Slovenija je ena izmed držav z najnižjim številom porok, to merimo s številom na 1.000 prebivalcev. Danes ta indeks znaša 3 poroke na 1.000 prebivalcev, kar pomeni približno 6.500 porok na leto. To je skoraj 10.000 manj od leta 1965,” je navedel Tomaž Smrekar in navedel že obratno gibanje pri vprašanju ločitev: “Tu kazalec merimo na 1.000 sklenjenih zakonskih zvez. V tem trenutku je ločitev 376, leta 1990 jih je bilo 218, leta 1965 pa 122. Položaj je torej popolnoma drugačen, kot je bil nekoč.”

Vir: https://www.rtvslo.si/stevilke/slovenija-1965-2015-manj-porok-vec-locitev-daljse-zivljenje/367794

Razveze zakonske zveze v grafu izgledajo pa takole:
[img]https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/images/1/12/Število_porok_in_razvez{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2C_2000-2013-_Slovenija.png[/img]

Koruzniki niso upoštevani. Ne tisti, ki so uradno prijavili svojo izvenzakonsko skupnost, ko tisti, ki je niso (se jo pa da uveljaljati za nazaj, s pričami, materialnimi dokazi, kot je tudi skupni otrok ter prebivališče lahko dokaz le te).

De omnibus disputandum..

Lepo napisano! Znebiti se mask, samoobrambne drze, zamerljivosti, prepirljivosti in obuditi spostovanje, ljubeznivost in pomoc pa lahko tudi na opusteli zemlji ponovno zrastejo rozice. Najlazje je obupat a obupati je priznati poraz. Potruditi se je potrebno. Najprej in predvsem z delom na sebi ne pa tako da se tistega,ki ti je nekoc bil skoraj vse na svetu odzenes stran.

New Report

Close