Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kdo za vraga je Manca Košir?

Kdo za vraga je Manca Košir?

Prvič slišim zanjo. Na 24kur je osmrtnica. Kaj natanko naj bi bil njen prispevek slovenski družbi/kulturi?

Poučite me

 

 

 

ojojoj wtf!

poduči se sam.

Ženska, ki je o vsem vedela vse. Odlično se je znala prodajat, zadaj pa puhlost. Iz smrti in pogreba zdaj hčeri delata šov.

Nepoucen ostane nepoucen, ce pri teh letih ne ve, in nikoli ni slisal za gospo Manco Kosir, naj tako ostane se naprej.  Mi pa, ki vemo kdo je bila, in kaj vse je ta gospa pocela,  ji zelimo, da pociva v miru.  Pametnemu dovolj.

Odgovor na objavo uporabnika
Prav gravža se mi, 03.05.2024 ob 12:52

Ženska, ki je o vsem vedela vse. Odlično se je znala prodajat, zadaj pa puhlost. Iz smrti in pogreba zdaj hčeri delata šov.

    Meni se pa gravžajo taki komentarji.

Odgovor na objavo uporabnika
Mačkarica, 03.05.2024 ob 13:06

    Meni se pa gravžajo taki komentarji.

Čeprav to o hčerah je malo res. Nikoli ne bi dala na FB slike svoje mame v Hospicu, kjer se naslanjam nanjo, človek pa ne ve, ali je gospa še živa ali že pokojna.

Odgovor na objavo uporabnika
od kod jih povlečejo, 03.05.2024 ob 12:25

Prvič slišim zanjo. Na 24kur je osmrtnica. Kaj natanko naj bi bil njen prispevek slovenski družbi/kulturi?

Poučite me

 

 

 

Pa saj ni treba celotnemu občestvu razgrinjat, da si nerazgledan bukselj!

Lenoba ni izgovor za nevednost.

Odgovor na objavo uporabnika
Bina720, 03.05.2024 ob 13:08

Čeprav to o hčerah je malo res. Nikoli ne bi dala na FB slike svoje mame v Hospicu, kjer se naslanjam nanjo, človek pa ne ve, ali je gospa še živa ali že pokojna.

Manca je ful propagirala idejo hospica, leta in leta bila tam prostovoljka, tko da ne veš, mogoče je bila to njena želja. Ne sodi česar ne veš in ne poznaš. Jaz tudi nikoli ne  bi v javnost dajala ne svoje slike ne od nikogar bližnjega, ampak ljudje smo si različni, sploh javne osebnosti imajo to moč, da premikajo meje v glavah ljudi.

Vidiš, ga. Manca pa se je zavzenala ravno za to: da bi smrt ne bila več tabu. Da bi bila naša velika učiteljica Življenja. Čeprav mi kot introvertu ekstravertirani ljudje niso blizu in čeprav težko berem dela ge.Mance, ker imam drugačen bralni okus, in tudi njeno modno udejstvovanje mi ni bilo nikoli blizu, pa jo vseeno neskončno spoštujem. Še v smrti nam je pokazala, kaj v življenju šteje. Ne bogastvo, ne doaežki, ampak ljubeča roka, ki jo lahko stisneš ob zadnjem dihu. Ljubila je vsak dih, ker se je zavedala minljivosti. Velik poklon veliki Zenski in njenima hčerama.

 

Se strinjam, totalno neokusno.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9507, 03.05.2024 ob 13:13

Manca je ful propagirala idejo hospica, leta in leta bila tam prostovoljka, tko da ne veš, mogoče je bila to njena želja. Ne sodi česar ne veš in ne poznaš. Jaz tudi nikoli ne  bi v javnost dajala ne svoje slike ne od nikogar bližnjega, ampak ljudje smo si različni, sploh javne osebnosti imajo to moč, da premikajo meje v glavah ljudi.

To se pa strinjam, imaš prav.

 

Vprašaj Google? Znaš?!   V Google vpiši Manca Košir   pa boš vedela/videla, kdo je to. Če bi se malo znašla, bi to že zdavnaj našla in ne bi bilo treba tukaj spraševat.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Manca989, 03.05.2024 ob 13:17

Vidiš, ga. Manca pa se je zavzenala ravno za to: da bi smrt ne bila več tabu. Da bi bila naša velika učiteljica Življenja. Čeprav mi kot introvertu ekstravertirani ljudje niso blizu in čeprav težko berem dela ge.Mance, ker imam drugačen bralni okus, in tudi njeno modno udejstvovanje mi ni bilo nikoli blizu, pa jo vseeno neskončno spoštujem. Še v smrti nam je pokazala, kaj v življenju šteje. Ne bogastvo, ne doaežki, ampak ljubeča roka, ki jo lahko stisneš ob zadnjem dihu. Ljubila je vsak dih, ker se je zavedala minljivosti. Velik poklon veliki Zenski in njenima hčerama.

 

Za Bina720

Odgovor na objavo uporabnika
Polol, 03.05.2024 ob 13:19

Se strinjam, totalno neokusno.

 

Ce bi te ga. Manca srečala in slišala, kar si tu napisalo, bi te objela in rekla, drago Bitje, česa se tako bojiš? Kdaj si začelo verjeti, da so podobe smrti – lepe, naravne smrti – neokusne? Medtem ko ti na tv in v medijih vsak dan kažejo morije po svetu, je tebi priksz naravne, spokojne smrti neokusen? Kdaj si začelo tako sovražiti Življenje in s tem sebe? Taka je bila, nekaj takšnega bi ti položila na srce: ne boj se smrti, ker te uči živeti.

Umrli ljudje so ležali doma na parah še nedavno nazaj, več dni, in vso so se jim prišli poklonit. Vprašaj se, kam smo kot družba zašli, da je postal pogled na spokojno umrlega ćloveka nrokusen? Manca nas je želela zbuditi v Življenje. Zato ga živi, ne sodi.

Pa saj ga ne zanima. To je samo tisti sluzek mali, ki ob vsaki smrti ali tragediji prileze izpod kamna in poskuša šokirati in pridobiti reakcije. Najprej vrže kost, odpre temo, potem pa med odgovore vmeša kaj izbrano nagraužnega, da se ljudje zgražajo, da dobi odziv.

Najraje imajo smrti otrok recimo, tam je odziv največji, pa tudi smrt priljubljenega, kvalitetnega človeka je prilika, da se z zlivanjem gnojnice pridobi reakcije

Avtorji imajo ponavadi sicer izgovor, da to delajo za klike, ampak v resnici so samo sluzki. Bolano dno gnojne jame človeštva, ki ima z internetom končno svoj glas…

Ko pride en totalno zabit in nerazgledan kreten na MON in se še hvali s svojo zabito, nerazgledano betico in s tem, da očitno živi pod kamnom…

Ti, debil, nisi vreden nobenega poučevanja o Manci Košir!

Če ne poznaš Mance Košir, si glup ko kurac

Manca Košir je bila ženska brez sovraštva v srcu. Gotovo so ji k preboju v javnost pomagale njene družinske korenine, verjetno komunistično usmerjene, sicer bi v sedemdesetih, osemdesetih letih težko javno delovala kot novinarka, predavateljica na fakulteti. Povezave s pisateljem Marjanom Rožancem so ji pomagale v PEN vrste. Mislim, da je bila zelo neobremenjena, vedno aktivna, naravni talent za prisrčno povezovanje ljudi, en žuboreč potoček z mnogo povezavami in vplivi.

Odgovor na objavo uporabnika
Sia609, 03.05.2024 ob 13:46

Če ne poznaš Mance Košir, si glup ko kurac

Bebček, lahko ti bi naštel cel list ljudi, ki jih vi Mon drekači in drekulje ne poznate, ki imajo svetovno veljavo. Koga briga ena novinarska avša v vukojebini polbalkanski državi na sončni strani Alp?

Naduti ste vsi do amena..

Ena tako stara baba, do jo je še Tito fukal.

Manca se je borila proti tabuiziranju smrti.  Tega je ogromno, ker se ljudje smrti na smrt bojijo.

Veliko ljudi se boji umiranja ljubljene osebe, zato jo v zadnjih dneh spokajo v bolnišnico.  Poznam žensko, ki je doma skrbela za moža več mesecev, ko pa je nastopilo umiranje, je panična poklicala rešilca z besedami, naj ga odpeljejo, saj ji bo doma umrl.  In tega ni mogla prenesti.  Moža so naložili v rešilca in ga odpeljali na urgenco, kjer je naslednji dan umrl.

Ljudje se bojijo smrti, ki je naraven del življenja, zato se zgražajo nad sliko umrle.  Vendar tisti, ki smrt poznamo, v tej sliki vidimo tisto, kar je smrt: spokojnost, mir, prehod.  Manca je umrla spokojno, kar se tudi vidi.

Hvala Manca za vse, kar si upala povedati in zapisati o smrti.  Današnji svet bi potreboval več Manc.

Odgovor na objavo uporabnika
naravno413, 03.05.2024 ob 14:14

Manca se je borila proti tabuiziranju smrti.  Tega je ogromno, ker se ljudje smrti na smrt bojijo.

Veliko ljudi se boji umiranja ljubljene osebe, zato jo v zadnjih dneh spokajo v bolnišnico.  Poznam žensko, ki je doma skrbela za moža več mesecev, ko pa je nastopilo umiranje, je panična poklicala rešilca z besedami, naj ga odpeljejo, saj ji bo doma umrl.  In tega ni mogla prenesti.  Moža so naložili v rešilca in ga odpeljali na urgenco, kjer je naslednji dan umrl.

Ljudje se bojijo smrti, ki je naraven del življenja, zato se zgražajo nad sliko umrle.  Vendar tisti, ki smrt poznamo, v tej sliki vidimo tisto, kar je smrt: spokojnost, mir, prehod.  Manca je umrla spokojno, kar se tudi vidi.

Hvala Manca za vse, kar si upala povedati in zapisati o smrti.  Današnji svet bi potreboval več Manc.

👍

Avtor, a veš, kakšna je razlika med levičarji in desničarji? Levičarji vedo tudi kaj o kakšnem ta desnem, npr. če boš vprašal levičarja, kdo je Jože Pučnik ali Branko Grims ali Boris Tomašič ali Jože Možina, ti bo velika večina znala kaj povedati, ker so pač razgledani ljudje. Desničarji ste pa zabiti kot sto mater in veste samo to, kdo je vaš vodja in bog. Ker ste večinoma nerazgledani in neizobraženi butlji, o stvareh, ki se ne tičejo vašega vodje, nič ne veste.

Tisti, ki so slučajno že slišali za Manco Košir, jo morajo pa žaliti, kar je tudi normalno za desničarje. Prepozna se vas na 100 km!

Poveličevanje smrti pa že ni ne vem kak dosežek, džisus..🤦

A ste ljudje res tok zabiti?

 

No z nečim se že morate tolažit, ker ste svojim frocom tudi naložili breme obstoja. Zaradi vas morajo zdaj trpeti, prestajati težave, in na koncu crkniti kot vi. To je neizogibno dejstvo. Vi ste jih potegnili v to sranje, ne oni same sebe!

New Report

Close