Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ker sem koza ki ne zna z denarjem sem popolnoma bankrotirala

ker sem koza ki ne zna z denarjem sem popolnoma bankrotirala

Ne, ne mislim. Skoraj vsakemu se lahko zgodi, samo v tvojih letih se takih stvari ne rešuje z osebnim stečajem. A bi res rada še vse tvoje naivne (zato, ker ti nasedajo) prijateljice potegnila v enako sranje? Čimprej se vzemi v roke. Najprej se reši avta, nehaj kadit, cunj imaš toliko, da ti jih ni treba par let nobene kupiti. V roke vzemi papir in pisalo, zapiši vse, ampak res vse, kar si komurkoli dolžna, dodaj predvidene obresti, da dobiš realno sliko kje si. Če te ne bo ob tem fršlog zadel, si na dobri poti. Čimprej poišči dodatno zaposlitev, ampak to vsaj 4 do 6 ur dnevno + soboto in nedeljo. Ja vem, bo pač treba tudi kateri blok pa kateri WC počistiti. Od sedanje plače lahko mesečno porabiš za hrano in nujno kozmetiko maksimalno 300 € + 100 do 150 € ostali stroški. Torej ti mesečno ostane 400 €, dodatno jih pa moraš zaslužiti vsaj še 600 €. Vdveh letih imaš lahko realno 24.000 € za poplačilo dolgov. S seznamom vseh dolgov in realno predvidenimi prihodki stopi do finančnega svetovalca, da skupaj naredita načrt vračanja dolgov. Z izdelanim načrtom greš od upnika do upnika, da verificirate termin in način vračanja. Verjemi, da bo večina upnikov počakala do izplačila, če bodo videli, da si se stvari resno lotila.
Seveda pa je bolj enostavna in hitrejša pot, da razglasiš osebni stečaj. Stečajni upravitelj ti bo glede na to, da nimaš drugega premoženja, imaš pa hipoteko prodal na dražbi stanovanje in iz kupnine, ki niti slučajno ne bo realna poplačal dolgove – kolikor jih pač bo lahko glede na sredstva. Ti pa lahko v tem primeru že sedaj spakiraš tvoje lepe cunjice in greš na tromostovje med klošarje. Pa še kadit ti ne bo treba nehati – za cigarete boš že nažicala, lahko pa boš nehala hoditi v službo.[/quote]
Ja ok plan, problem je le v temu da bi trajalo kakih 20 let preden bi odplačala moje pufe. Res ne vidim izhoda.
In zakaj vsi mislite da ko enkrat ne bi imela (če) več svoje lastne nepremičnine bi morala bit brezdomka? Saj grem lahko v najem v poceni garsonjero ali sobo, kajne? Ob tisti zajamčeni plači ki mi zakonsko mora ostat po tem ko mi odtrgajo vse blokade na banki, bi mi še vedno ostalo dovolj za eno grasonjerico v najem. Klošarka sigurno ne bi bila.
Ne razumem te logike[/quote]

Očitno si se odločila za osebni stečaj. Forumaši pa trudijo ti pomagat. Zakaj si sploh oddala svoj post? Če pričakuješ tolažbe, ker greš v osebni stečaj, potem je tu ne pričakuj.

Keep calm and carry on :)

Koliko dolga imaš?
Koliko od tega je kredit, hipoteka, neplačani računi, denar od prijateljic …?
Koliko imaš premoženja? A ga sploh imaš kaj ali je vse na kredit ali lizing ali pod hipoteko? :/

Mirno lahko verjameš, da s tvojo sedanjo logiko, ne bo dolgo, ko boš klošarka. Bo treba orng podstrešje pomesti in preluftati.

Moja bivša frendica me je izgubila, ker je hotela od mene posojilo. Natvezila mi je ene čudne zgodbice, tako da sem takoj vedela, da denarja ne bom več videla, če ji posodim. Denar mi je ostal, nje pa res nisem več videla.[/quote]
najbrž tudi tvoja ex-frendica ne joka za tabo kajne? če si pa tako škrta da ji nočeš posodit nekaj keša če ti je bila res frendica, pa naj bi ga imela ta keš za karkoli pač že, potem tudi ti pol k. nisi vredna. prijatelji so tudi zato da si pomagajo se ti ne zdi?ne le za na kavico in chat ko pa zagusti ga pa suneš v rit. SRAM TE BODI!!
In če imaš res namen pomagat, posodi brez da sprašuješ in tuhtaš za kaj bo ona to rabila, očitno nujno rabi za karkoli pač že, ker če ne bi, te tudi prosila ne bi. se ti ne zdi?[/quote]
Jaaaa, vsi komaj cakamo, kak bomo financirali pufe ljudi brez odgovornosti

Osebni stečaj ni tako idealna izbira. Že da ga začneš, moraš poravnati od 1.500€ do 2.500€ stroškov stečaja. Lahko zaprosiš za BPP in te stroške krije država ampak v tvojem primeru ti jo bodo zavrnili.

Ne, ne mislim. Skoraj vsakemu se lahko zgodi, samo v tvojih letih se takih stvari ne rešuje z osebnim stečajem. A bi res rada še vse tvoje naivne (zato, ker ti nasedajo) prijateljice potegnila v enako sranje? Čimprej se vzemi v roke. Najprej se reši avta, nehaj kadit, cunj imaš toliko, da ti jih ni treba par let nobene kupiti. V roke vzemi papir in pisalo, zapiši vse, ampak res vse, kar si komurkoli dolžna, dodaj predvidene obresti, da dobiš realno sliko kje si. Če te ne bo ob tem fršlog zadel, si na dobri poti. Čimprej poišči dodatno zaposlitev, ampak to vsaj 4 do 6 ur dnevno + soboto in nedeljo. Ja vem, bo pač treba tudi kateri blok pa kateri WC počistiti. Od sedanje plače lahko mesečno porabiš za hrano in nujno kozmetiko maksimalno 300 € + 100 do 150 € ostali stroški. Torej ti mesečno ostane 400 €, dodatno jih pa moraš zaslužiti vsaj še 600 €. Vdveh letih imaš lahko realno 24.000 € za poplačilo dolgov. S seznamom vseh dolgov in realno predvidenimi prihodki stopi do finančnega svetovalca, da skupaj naredita načrt vračanja dolgov. Z izdelanim načrtom greš od upnika do upnika, da verificirate termin in način vračanja. Verjemi, da bo večina upnikov počakala do izplačila, če bodo videli, da si se stvari resno lotila.
Seveda pa je bolj enostavna in hitrejša pot, da razglasiš osebni stečaj. Stečajni upravitelj ti bo glede na to, da nimaš drugega premoženja, imaš pa hipoteko prodal na dražbi stanovanje in iz kupnine, ki niti slučajno ne bo realna poplačal dolgove – kolikor jih pač bo lahko glede na sredstva. Ti pa lahko v tem primeru že sedaj spakiraš tvoje lepe cunjice in greš na tromostovje med klošarje. Pa še kadit ti ne bo treba nehati – za cigarete boš že nažicala, lahko pa boš nehala hoditi v službo.[/quote]
Ja ok plan, problem je le v temu da bi trajalo kakih 20 let preden bi odplačala moje pufe. Res ne vidim izhoda.
In zakaj vsi mislite da ko enkrat ne bi imela (če) več svoje lastne nepremičnine bi morala bit brezdomka? Saj grem lahko v najem v poceni garsonjero ali sobo, kajne? Ob tisti zajamčeni plači ki mi zakonsko mora ostat po tem ko mi odtrgajo vse blokade na banki, bi mi še vedno ostalo dovolj za eno grasonjerico v najem. Klošarka sigurno ne bi bila.
Ne razumem te logike[/quote]

Seveda lahko greš v osebni stečaj, boš pa za začetek potrebovala okoli 2500 evrov, ker ti glede na plačo in to, da imaš stanovanje, brezplačne pravne pomoči ne bodo odobrili. Če so tvoji dolgovi (pa ne do prijateljev, pri katerih verjetno nimaš podpisanih posojilnih pogodb, in tudi ne bi bilo fer, da njim denarja ne vrneš) večji od vrednosti stanovanja, se ti splača iti v stečaj. V stečajnem postopku ti bodo zarubili stanovanje in prodali na dražbi. Kupnina bo šla v stečajno maso iz katere bodo poplačani upniki. Če je dolg večji od vrednosti za katero se bo prodalo stanovanje, ti bo sodišče naložilo preizkusno obdobje, v tvojem primeru verjetno pet let, oziroma do poplačila dolga. V tem času boš prejemala minimalno plačo, ostalo bo šlo v stečajno maso. Po zaključku preizkusnega obdobja lahko začneš na novo.

Mislim, da ste do avtorice tega članka preveč kritični.

Kaj pa je danes 800 evrov za samsko osebo? To ni nič!!! Če računam, da imam jaz s partnerko 400 evrov položnic, pa ne živiva v luksuzu, pač pa v enosobnem stanovanju in to ne v centru Slovenije, pa da računam, da imava kredit za stanovanje, treba je tudi jesti, si tu pa tam vseeno kaj kupit za obleči, pa različna zavarovanja, ki jih je treba odplačati zaradi hipotekarnega kredita… Denar takoj gre. Za to ne rabiš biti ne vem kak hazarder. Plače stagnirajo, stroški pa gredo gor. Kaj pa človeku sploh še ostane, če si nič ne kupi tako za svojo dušo?!

Res, vsak mora imeti v glavi, da je treba najprej poravnati pufe, stroške – položnice in šele potem nekako si privoščiti kaj drugega. To drži, vendar pa, a ni ravno avtorica primer naše države, kam daleč je prišla? Ljudje si ne morejo več nič privoščiti. Ne bo daleč dan, ko ne bomo imeli niti za položnice, kaj šele za kaj drugega. Ne trdim, da avtorica ni odgovorna za svojo situacijo, vendar pa to veliko pove, da s slovenskimi plačami nimaš za drugega kot zgolj za osnovo. Kje so še kakšne druge aktivnosti, ki jih človek potrebuje za osebnostno rast in razvoj? Gledališče, kino, koncerti, športne aktivnosti? Kaj je že to?

Dejansko je ta članek odraz stanja pri nas.

@manuela, začni se ukvarjat s prostitucijo. 40-70€ na fuk ni mačji kašelj. resno ti pravim punca, če jih obdelaš samo 5 na dan in če imaš 6 delovnih dni (nedelja frej da si pička odpočije od rukanja) to nanese cca 6000€ na mesec, beri 70000€ na leto. V 2 letih bi poravnala vse pufe in začela na novo. Edin zgonjena bi bla pa k 100 hudičov.
razmisli no!

Mogoče bi jaz na tvojem mestu prodala vse kar imam in lahko prodam, se pravi avto in stanovanje, mogoče še kaj in s tem denarjem bi vrnila kredit, mogoče še kakšen dolg. Potem pa, če si še vedno dolžna hude zneske, pa osebni stečaj.

Glej, naredila si napako in napake delamo vsi. Zakaj bi bila zdaj kaznovana za celo življenje? Madoniš, saj še tisti, ki pijan vozi v nasprotno smer na avtocesti in ubije tri mlade ljudi, dobi komaj nekaj let zapora! Zakaj bi moral nekdo za denarni dolg biti kaznovan z 20 leti? V tem času, ko boš odplačevala dolg, boš iak pod strogo kontrolo in se boš odvadila zapravljanja.

Srečno!

Rešitev je preprosta. Najdi bogatega tipa tko k sem ga jaz. Zdj finance niso več problem in ti moram reči, da 100 na uro uživam. Še dol se dajem, ko je tip na šihtu :))))

Ne, ne mislim. Skoraj vsakemu se lahko zgodi, samo v tvojih letih se takih stvari ne rešuje z osebnim stečajem. A bi res rada še vse tvoje naivne (zato, ker ti nasedajo) prijateljice potegnila v enako sranje? Čimprej se vzemi v roke. Najprej se reši avta, nehaj kadit, cunj imaš toliko, da ti jih ni treba par let nobene kupiti. V roke vzemi papir in pisalo, zapiši vse, ampak res vse, kar si komurkoli dolžna, dodaj predvidene obresti, da dobiš realno sliko kje si. Če te ne bo ob tem fršlog zadel, si na dobri poti. Čimprej poišči dodatno zaposlitev, ampak to vsaj 4 do 6 ur dnevno + soboto in nedeljo. Ja vem, bo pač treba tudi kateri blok pa kateri WC počistiti. Od sedanje plače lahko mesečno porabiš za hrano in nujno kozmetiko maksimalno 300 € + 100 do 150 € ostali stroški. Torej ti mesečno ostane 400 €, dodatno jih pa moraš zaslužiti vsaj še 600 €. Vdveh letih imaš lahko realno 24.000 € za poplačilo dolgov. S seznamom vseh dolgov in realno predvidenimi prihodki stopi do finančnega svetovalca, da skupaj naredita načrt vračanja dolgov. Z izdelanim načrtom greš od upnika do upnika, da verificirate termin in način vračanja. Verjemi, da bo večina upnikov počakala do izplačila, če bodo videli, da si se stvari resno lotila.
Seveda pa je bolj enostavna in hitrejša pot, da razglasiš osebni stečaj. Stečajni upravitelj ti bo glede na to, da nimaš drugega premoženja, imaš pa hipoteko prodal na dražbi stanovanje in iz kupnine, ki niti slučajno ne bo realna poplačal dolgove – kolikor jih pač bo lahko glede na sredstva. Ti pa lahko v tem primeru že sedaj spakiraš tvoje lepe cunjice in greš na tromostovje med klošarje. Pa še kadit ti ne bo treba nehati – za cigarete boš že nažicala, lahko pa boš nehala hoditi v službo.[/quote]
Ja ok plan, problem je le v temu da bi trajalo kakih 20 let preden bi odplačala moje pufe. Res ne vidim izhoda.
In zakaj vsi mislite da ko enkrat ne bi imela (če) več svoje lastne nepremičnine bi morala bit brezdomka? Saj grem lahko v najem v poceni garsonjero ali sobo, kajne? Ob tisti zajamčeni plači ki mi zakonsko mora ostat po tem ko mi odtrgajo vse blokade na banki, bi mi še vedno ostalo dovolj za eno grasonjerico v najem. Klošarka sigurno ne bi bila.
Ne razumem te logike[/quote]

Me prav zanima kako bi ti plačevala najemnino, če sedaj ko prejmeš 800 evrov zapraviš več ko dobiš. Če bi prejemala minimalno plačo odštej od tega 300 evrov za najem garsonjere, vsaj 100 do 150 evrov za stroške, kje boš našla denar še za cigarete in cunjice.

Verjetno si tudi stanovanje dobila, da tako razmišljaš.


Hvala!
Tak nasvet in malo vzpodbude sem potrebovala, saj zadnje čase mislim celo na samomor. Osebni stečaj nevem, le kje naj dobim 2500eur? Stanovanje pa če bi lahko, bi ga verjemi že zdavnaj prodala, saj nisem nora da bi čakal da mi ga zarubijo a kaj ko je že pod hipoteko.
Sicer pa se držim vsaj tega da po obrokih vračam tistim frendicam ki res nimajo in bi mi bilo grozno da bi bile zaradi mene še v hujšem šitu. Tiste pa ki imajo vsega preveč bojo pa morale še malo počakati.

Ja je odraz stanja, samo, da v tem primeru to nima veze s stanjem države, ampak z vzgojo dotične mladenke. A misliš, da si je stanovanje kupila sama tako kot ti ali jaz? Bi sigurno imela drugačen odnos do njega. Ne vemo kako je prišla do njega in nas tudi ne sme zanimati, a očitno je, da je navajena v življenju le jemati s prepričanjem, da ji stvari enostavno pripadajo. Očitno je zrasla s polno ritjo vsega, le odnosa do stvari in življenja ji ni imel kdo privzgojiti.


Ja ok plan, problem je le v temu da bi trajalo kakih 20 let preden bi odplačala moje pufe. Res ne vidim izhoda.
In zakaj vsi mislite da ko enkrat ne bi imela (če) več svoje lastne nepremičnine bi morala bit brezdomka? Saj grem lahko v najem v poceni garsonjero ali sobo, kajne? Ob tisti zajamčeni plači ki mi zakonsko mora ostat po tem ko mi odtrgajo vse blokade na banki, bi mi še vedno ostalo dovolj za eno grasonjerico v najem. Klošarka sigurno ne bi bila.
Ne razumem te logike[/quote]

Me prav zanima kako bi ti plačevala najemnino, če sedaj ko prejmeš 800 evrov zapraviš več ko dobiš. Če bi prejemala minimalno plačo odštej od tega 300 evrov za najem garsonjere, vsaj 100 do 150 evrov za stroške, kje boš našla denar še za cigarete in cunjice.

Verjetno si tudi stanovanje dobila, da tako razmišljaš.[/quote]
ja pa pač ne bi kupovala cunjic ane? Klošarka sigurno ne bi bila. Pa kaj mislite da sem odvisna od nakupovanja cunj al kaj? Cunjam, kozmetiki in potovanjem bi se že odpovedala, cigaret pa ne bi mogla nehat kadit.

Me prav zanima kako bi ti plačevala najemnino, če sedaj ko prejmeš 800 evrov zapraviš več ko dobiš. Če bi prejemala minimalno plačo odštej od tega 300 evrov za najem garsonjere, vsaj 100 do 150 evrov za stroške, kje boš našla denar še za cigarete in cunjice.

Verjetno si tudi stanovanje dobila, da tako razmišljaš.[/quote]
ja pa pač ne bi kupovala cunjic ane? Klošarka sigurno ne bi bila. Pa kaj mislite da sem odvisna od nakupovanja cunj al kaj? Cunjam, kozmetiki in potovanjem bi se že odpovedala, cigaret pa ne bi mogla nehat kadit.[/quote]

A ti ne znaš računati ali kaj? 300 najemnina + 150 stroški + 100 čiki in smo že na minimalni plači kje je še 200 evrov za hrano in ostale stvari v gospodinjstvu, skoraj 30 za dodatno zdravstveno zavarovanje, bencin ali vozovnica…., vsake tolike je potrebno kaj obnoviti v stanovanju ali pri obutvi, obleki….., in še vse ostalo

Ti z zdajšno plačo v najemu ne bi zmogla.

A si luštna? Če si vnovči svojo lepoto. Obstaja več načinov:

– najdeš si pogatega tipa
– če uživaš v sexu lahko ta užitek pretvoriš v denar in zamenjaj poklic 🙂
– postanes manekenka

Če nisi luštna:

– razglasi bankrot

Ja ok plan, problem je le v temu da bi trajalo kakih 20 let preden bi odplačala moje pufe. Res ne vidim izhoda.
In zakaj vsi mislite da ko enkrat ne bi imela (če) več svoje lastne nepremičnine bi morala bit brezdomka? Saj grem lahko v najem v poceni garsonjero ali sobo, kajne? Ob tisti zajamčeni plači ki mi zakonsko mora ostat po tem ko mi odtrgajo vse blokade na banki, bi mi še vedno ostalo dovolj za eno grasonjerico v najem. Klošarka sigurno ne bi bila.
Ne razumem te logike[/quote]

Po zgoraj napisanem menim, da je to provokacija, saj si ne morem zamisliti takšnega razmišljanja nekoga, ki je zadolžen in star 30 let.

Z zadolženostjo do katere je pri meni prišlo zaradi bolezni, zdravljenje je trajalo več let, se soočam že skoraj 10 let. V času bolezni sem živela le s socialno pomočjo,…. položnice so ostale neplačane… danes upokojena, pokojnina nižja od 400 €, 33 let delovne dobe, …., najverjetneje bom davek na svojo bolezen plačevala do smrti.

Ja, pufe boš plačevala 20 let, morebiti celo več in vedi, da imaš plačo veliko večjo, kot sem jo imela jaz. Zadnjih 8 let sem delala za 541 € in ja, od tega sem plačevala pufe pa tudi od mizerne penzije jih bom morala plačevati. Moj nasvet – odmisli vsak luksuz, oblačila ter vse kar ni nujno za življenje in začni vračati dolgove. Tudi v podnajemu je treba plačevati položnice in je tanka meja do bivanja na cesti. Danes živim v sobici 14 m2, brez toalete in kopalnice. Ti to kaj pove? Ampak ne pozabi, da zaradi bolezni.

Če ti malo manjka, da bi dobro izledala, se zapufaj za investicijo vase. Lepim ljudem jejo z rok.

Dejte no, 10 let je že zapufana povsod. Halooo. Avta sigurno ni skeširala, se pravi, je na kredit ali na lizing. Če je prvo, katera banka bi ji dala kredit na kredit? Če je drugo, bi ji avto že vzeli, če ne plačuje redno. Plačlo položnic lahko odloži enkrat, dvakrat, potem je adijo milost. Prijateljice pa,gor ali dol, je ne poznam, ki bi 10 let posojala nekomu, ki ne vrača. Če ne bi plačevala kredita za hipoteko, bi ji banka stanovanje tudi že vzela, nič bat, tudi limit je slej ko prej potrebno poplačati – tako da, dečva (če je dečva), vas fino vozi.


motiš se, vse kar sem napisala je res.
In kje piše da je avto name? Misliš da ti stanovanje zasežejo kar čez noč al kaj? Elektriko so mi izklopili že neštetokrat, za poroke pa najbrž še nisi slišal kaj?
Pa eni mislite da če si v dolgovih da te kar čez noč orubijo, oskubijo in zaprejo? Ti postopki se lahko vlečejo leta in leta, verjemi. Rubili so mi pa stvari tudi že fulkrat.

Ti isces opravicilo za tvoja dejanja ali resitev za nastalo situacijo?

Rešitev je enostavna. Loti se eskorta, boš imela denarja kot slame, vrnila vse minuse in dolgove in živela na veliki nogi. Puncam pa res ni treba jamrati.


tvoj nasvet na žalost ne pride v poštev ker če bi vedel kolikšni so moji dolgovi bi se prijel za glavo.
lahko si narediš načrt in postopoma odplačuješ pri nekaj tisoč eur dolgovih, ko pa si enkrat dolžen za eno majnše stanovanje, pa to ne gre. Zato enostavno ne vidim več izhoda.[/quote]

jaz sem bila NLB-ju 5 let dolžna 5.500 evrov, iz tega je nastala izvršba v vrednosti 19.000 evrov, vse do zadnjega centa sem morala poplačat, še zdaj imam na ta račun 2 kredita, ki ju bom odplačevala še cca. pol leta.

tako da te bo izučilo, mene je. no, za razliko od tebe si nisem sposojala od bližnjih, ampak samo od banke, pa kreditne kartice sem štepala in limite dvigala.

pa sem zaslužila pred 10 leti 2x ali 3x več, kot zdaj ti, in mi je vseeno uspelo vse pognati – za potovanja, dizajnerske cote, hotele…

no, zdaj sem že nekaj let finančno ‘trezna’ in več kot 2 leti nisem bila niti v limitu, kaj šele minusu!

kako se človek spremeni, ko je sila. pa danes zaslužim manj kot ti, ironija usode.


motiš se, vse kar sem napisala je res.
In kje piše da je avto name? Misliš da ti stanovanje zasežejo kar čez noč al kaj? Elektriko so mi izklopili že neštetokrat, za poroke pa najbrž še nisi slišal kaj?
Pa eni mislite da če si v dolgovih da te kar čez noč orubijo, oskubijo in zaprejo? Ti postopki se lahko vlečejo leta in leta, verjemi. Rubili so mi pa stvari tudi že fulkrat.[/quote]

In kdo je bil tako nor, da je vzel avto na lizing zate? Ljudi, ki bi bili tako nori, da bi šli za poroka v banko nekomu takemu, kot si ti, tudi še nisem slišala, ker potem dolg odplačujejo oni. Unemu tipu so zasegli hišo in jo tudi prodali, pa tebi ne bi enega stanovanja? In če so ti stvari rubili že fulkrat (katere?), od kje ti pri tem, da vse zagoniš za cunje in cigarete denar za nove? Bejba, nakladaš.


najbrž tudi tvoja ex-frendica ne joka za tabo kajne? če si pa tako škrta da ji nočeš posodit nekaj keša če ti je bila res frendica, pa naj bi ga imela ta keš za karkoli pač že, potem tudi ti pol k. nisi vredna. prijatelji so tudi zato da si pomagajo se ti ne zdi?ne le za na kavico in chat ko pa zagusti ga pa suneš v rit. SRAM TE BODI!!
In če imaš res namen pomagat, posodi brez da sprašuješ in tuhtaš za kaj bo ona to rabila, očitno nujno rabi za karkoli pač že, ker če ne bi, te tudi prosila ne bi. se ti ne zdi?[/quote]
Jaaaa, vsi komaj cakamo, kak bomo financirali pufe ljudi brez odgovornosti[/quote]

Nisem škrta in nisem po župi priplavala. Zakaj bi svoje prihranke (šlo je za precej denarja), dala moji exfrendici, da bi vrnila en drug dolg in ostala dolžna meni? Tvoje pisanje je nezrelo.

New Report

Close