Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Keri butelj nam pise zakon – zaseg avtomobila

Keri butelj nam pise zakon – zaseg avtomobila


Celo življenje je vozil traktor brez izpita? Ja hvala bogu da so mu ga zasegli, lahko bi koga ubil!

Samo če ti da UE nekaj v veljavo do 80 leta, ti potem ne bi smela nekaj za nazaj razveljavit, (pustimo zdravstveno sposobnost in ostalo…) oziroma ti vzet nekaj, kar imaš že pridobljeno!
Preprosto bi morala samo zamenjat za kartico, veljavnost vozniškega pa pustit do 80 let, tako kakor piše na roza knjižci 🙂
[/quote]

Saj dovoljenje velja do 80. leta, samo kartica ne. Je treba vsakih 10 let dat novo sliko gor.

Težko verjamem.
Glede na njegovo starost je dobil izpit za traktor, ko je opravil izpit za avto.
[/quote]

In kje sem navedel da je imel izpit za avto? Govorim o tem da si ga ustavili na nekategorezirani cesti

Seveda ga ne bo, ker bo potem viden še “ostanek zgodbe”, torej pravi razlog zakaj so ji ga vzeli 🙂

veljavno vozniško dovoljenje pomeni, da ima kartica nepretečen datum.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=PRAV10612

ne ločijo med prenehanjem veljavnosti zaradi veljavnosti obrazca in iztekom veljavnosti za posamezno kategorijo.
ko ti kartica poteče, imaš neveljavno vozniško dovoljenje. razlika je samo v tem, na kak način ga lahko podaljšaš. z enostavno izdajo novega, ali moraš podati še kako potrdilo
[/quote]

Hvala.

Seveda ga ne bo, ker bo potem viden še “ostanek zgodbe”, torej pravi razlog zakaj so ji ga vzeli 🙂
[/quote]

Kaj bluzis?ce ti voznisko potece ti lahko in ti tudi odvzamejo vozilo;tudi ce imas b jategorijo in vozis recimo avto kjer se zahteva c ti lahko odvzamejo vozilo ni tu nobene zgidbe zadaj tako da to vse drzi

Kaj bluzis?ce ti voznisko potece ti lahko in ti tudi odvzamejo vozilo;tudi ce imas b jategorijo in vozis recimo avto kjer se zahteva c ti lahko odvzamejo vozilo ni tu nobene zgidbe zadaj tako da to vse drzi
[/quote]
Saj pravim, zapisnika ne bo, ker še nekaj manjka v zgodbi.


Ja in tisto “pošteno zraven” je prekršek za 3 ali več točk. To pa je lahko vožnja 41km/h, kjer je omejitev 30km/h, oziroma 71km/h tam kjer je omejitev 50km/h, neuporaba žmigovca, premajhna varnostna razdalja, v naselju ne voziš po desnem smernem vozišču (če jih je več v eno smer), obračanje na ozki cesti…… tole je vse za 3 točke.

Ampak ne vidim problema da se stroge kazni izvajajo tudi na tistih, ki te stroge kazni sami podpirajo. Je dejstvo, da je avtorica vozila brez veljavnega vozniškega dovoljenja, prav tako kot tisti Stanko, za katerega vam je bilo 10 let zapora premalo, ravno zaradi tega strašnega prekrška, Ker drugi, ki povzročijo nesreče s smrtnim izidom , pa izpit imajo, dobijo kakšno leto, pa še to pogojno.
[/quote]
Kaj so ovce hotele, to imajo, premalo jih gajžlajo, na vsakem koraku bi jih morali vsakodnevno, od občinskih redrajev preko carine i policije, do vseh možnih služb in inšpekcij, ki jih imamo, saj so vse sami zahtevali in podprli. Jaz vem da mi ne bo noben vzel avtomobila zaradi tega če bom za kak dan pozabil podaljšat vozniško, tudi kazni mi ne napiše, če pozabim luči prižgat, ker vidi, da nimam prekrškov, še ustavijo me tako vsakih deset let enkrat.

Še zdaj se recimo smejimo primeru, ko je en pameten v našem kraju klical policijo, naj še tam ko je doma ob cesti kdaj postavijo radar, ker ne more tako živet. In prvi, ki je naletel, je bil on in potem budala še govoril, da njega ne smejo kaznovat, ker jih je on klical.

Mislim, da smo ravno ugotovili, da nekdo s temi zasegi mastno služi.


Celo življenje je vozil traktor brez izpita? Ja hvala bogu da so mu ga zasegli, lahko bi koga ubil!
[/quote]
Pa saj verjetno je brez izpita povozil kakega zajca, pa je po nesreči raje pobegnil .
Ja, če bi se pa pred 30-timi zmigal do upravne enote in rekel, da bi rad še izpit še za traktor, (bi mu ga dali brez opravljanja kakih testov in voženj) bi bil pa danes vzoren in varen traktorist z izpitom. 🙂


Pa saj verjetno je brez izpita povozil kakega zajca, pa je po nesreči raje pobegnil .
Ja, če bi se pa pred 30-timi zmigal do upravne enote in rekel, da bi rad še izpit še za traktor, (bi mu ga dali brez opravljanja kakih testov in voženj) bi bil pa danes vzoren in varen traktorist z izpitom. 🙂
[/quote]
Ah saj ni nobenega zagotovila, da si bolj varen voznik, če imaš opravljen izpit. Jaz se spomnim kakih 25 let nazaj ko smo se mi kot mulci, učili voziti avto po poljskih poteh, po makadamu, takrat sem tudi boljše spoznal kako izgleda vožnja avta. V avtošolo sem tako šel že z nekim predznanjem. A takrat se ni noben zgražal ko smo mulci dirkali po makadamu z avtom, po možnosti še kakim neregistriranim…Včasih nas je kaka starejša gospa fino preklela ko smo švigali mimo in povzročali, hrup in dim, to je pa bilo tudi vse, policije ni pa nihče klical.


Ne vem sicer kako debato imate in se v to ne bom mešal. Lahko pa povem, da je danes postal nacionalni šport skakanja pred avtomobile, nihče več ne pogleda na cesto, kjer je prehod za pešce, to kar prileti na cesto. Včasih smo pogledali, počakali malo, danes pa naj bo mulc ali baba srednih let, bo vsak posebej tako kot pride kar bušil na cesto, “saj ima prednost”. To je katasrofa, ljudje več nimajo osnovnih manir, ne osnovne pameti, čudno je, da ni več nesreč.
[/quote]

Povoženi dekleti sta bili že skoraj čez prehod, tip je bil približno 80 do 100 metrov proč od prehoda, tako da je imel dovolj dolgo zavorno pot, veliko bi naredil že, če bi le izvolil seveda vsaj dati nogo dol z gasa, če je že divjal daleč čez omejitev (omejitev 50, on je šel okoli 80). Res me zanima, ali ti svojega otroka učiš, da ne sme pod nobenim pogojem čez prehod, če je avto 100 metrov proč?
Tip je bil pod vplivom in zaradi prekrškov že zdavnaj brez izpita. Povej, kaj bi mu ti naredil, če bi povozil tvojega sina? Megaboy bi mu čestital, junaku, ker ne bi bil popolnoma nič kriv, ampak bi bil kriv njegov otrok, kaj pa hodi čez cesto, ko je avto sto metrov proč.

Povoženi dekleti sta bili že skoraj čez prehod, tip je bil približno 80 do 100 metrov proč od prehoda, tako da je imel dovolj dolgo zavorno pot, veliko bi naredil že, če bi le izvolil seveda vsaj dati nogo dol z gasa, če je že divjal daleč čez omejitev (omejitev 50, on je šel okoli 80). Res me zanima, ali ti svojega otroka učiš, da ne sme pod nobenim pogojem čez prehod, če je avto 100 metrov proč?
Tip je bil pod vplivom in zaradi prekrškov že zdavnaj brez izpita. Povej, kaj bi mu ti naredil, če bi povozil tvojega sina? Megaboy bi mu čestital, junaku, ker ne bi bil popolnoma nič kriv, ampak bi bil kriv njegov otrok, kaj pa hodi čez cesto, ko je avto sto metrov proč.
[/quote]Saj pravim, ne vem, nisem tega spremljal in se v to ne bom spuščal, najbrž je že davno ugotovilo sodišče kako je bilo. Povem le , da je stanje obnašanja pešcev na prehodih postalo katastrofalno, ni več nobenih manir ne glede na starost, kot teleta, kot gre ima prednost. Krško recimo ni veliko mestu , ustaviš, gre eden čez cesto, misliš speljat iz parkirišča na drugi strani prileti drugi, spet misliš speljat se baba zažene direkt iz parkiranega avtomobiola peš čez cesto. Permejdun bom šel en dan situacijo posnet sploh tam, proti drugi ali tretji uri popoldan, da se vidi kaj je to ratalo.

In kje sem navedel da je imel izpit za avto? Govorim o tem da si ga ustavili na nekategorezirani cesti
[/quote]

Tudi na nekategoriziranih cestah imajo v skladu z zakonom policisti pravico nadzorovati promet in pisati kazni za ugotovljene prekrške.

Tudi na nekategoriziranih cestah imajo v skladu z zakonom policisti pravico nadzorovati promet in pisati kazni za ugotovljene prekrške.
[/quote]
Jp, tudi to ste ovce same zahtevale in podprle, da lahko na njive hodijo policisti. Saj pravim, nikoli vam ni dovolj gajžle, edino prav bi bilo, da vas vsak dan vsaj enkart nekdo kaznuje za karkoli, ko ste sami zahtevali po osamosvojitvi na stotine represivnih zakonov in posledično na deset tisoče ljudi zaposlenih v organih represije in kaznovanja. Bollj vas bodo tepli in zatirali in v nič metali , bolj boste zadovoljni.

Povoženi dekleti sta bili že skoraj čez prehod, tip je bil približno 80 do 100 metrov proč od prehoda, tako da je imel dovolj dolgo zavorno pot, veliko bi naredil že, če bi le izvolil seveda vsaj dati nogo dol z gasa, če je že divjal daleč čez omejitev (omejitev 50, on je šel okoli 80). Res me zanima, ali ti svojega otroka učiš, da ne sme pod nobenim pogojem čez prehod, če je avto 100 metrov proč?
Tip je bil pod vplivom in zaradi prekrškov že zdavnaj brez izpita. Povej, kaj bi mu ti naredil, če bi povozil tvojega sina? Megaboy bi mu čestital, junaku, ker ne bi bil popolnoma nič kriv, ampak bi bil kriv njegov otrok, kaj pa hodi čez cesto, ko je avto sto metrov proč.
[/quote]
A dekleti pa nista imeli 5 sekund časa, da bi počakali, da bi peljal mimo?
Glej, jaz čez prehod za pešce ne grem preden se ne prepričam, da to lahko storim varno. In če 100m proč vidim, da nekdo divja proti meni pač čez cesto NE GREM. Raje počakam, kot da svoje življenje zaupam nekomu nevedoč ali bo ustavil, ali pa ne bo. Tako mi zapoveduje zakon in tako tudi učijo otroke v šoli in vrtcu.
Če pa ti učiš svoje otroke drugače, se pa ne čudi, če ti jih bo nekdo nekoč povozil.

Je pa točno tako, kot je polarni napisal :
*****Lahko pa povem, da je danes postal nacionalni šport skakanja pred avtomobile, nihče več ne pogleda na cesto, kjer je prehod za pešce, to kar prileti na cesto. Včasih smo pogledali, počakali malo, danes pa naj bo mulc ali baba srednih let, bo vsak posebej tako kot pride kar bušil na cesto, “saj ima prednost”. To je katasrofa, ljudje več nimajo osnovnih manir, ne osnovne pameti, čudno je, da ni več nesreč. ******

New Report

Close