Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ketna ali jermen

Ketna ali jermen

Bom jaz povprašala glede izbire verige, ker če so pogoji npr, zima in težji zagon motorja ali slabi materiali lahko res jermen dobi nateznost in ni usklajen, kot temu nekdo pripisal, da motor gre v franže, če zobci niso usklajeni.
Zdaj že več vem in super ste:))

V oddaji Grip – avtomagazin je za zobati jermen.


Ketna se nikoli ne strga prej, preden te vsaj 10 k km ne bo slišno opozarjala. Enako ležaj, oz. sam zateznik.
Jermen pa je lahko nov in preskoči. In če več kot za dva zoba, je pol motorja fuč.
[/quote]Bedak. Totalni.

Jermen je do 4x ceneje zamenjati kot ketno odvisno od modela vozila, vzdržljivost je zgolj x2. In povprašajte lastnike BMW n47 motorjev kako brez opozorila tudi ob zagonu odtrga ketno.

Bedak. Totalni.
[/quote]

Tole glede verige, kar je napisal QBR drži. Na barki imam dva motorja z verigo in res se sliši, ko dobi “luft” in takrat je čas za menjavo.
Nov jermen pa preskoči v primeru, ko napenjalec ni pravilno privit. Marsikdo to počne “po občutku”, čeprav vsak proizvajalec jasno napiše s kakšnim navorom je potrebno zategniti vijak napenjalca.
…tako, da viharc… pameten za 5 pa si še vedno ne zna hlač zapet.

Jaz imam pri mojem avtu ketno. Menda je to ok, ker je doživljenjsko. Imam pa ročni menjalnik ne avtomatskega.
Pri nas je tako, jaz izberem avto, ki bi ga imela – razne turbine, ketne,.. pa potem zmelje moški del.


Nasmejala si me. Ampak s tabo bi se dalo poklepetati, ker očitno tukaj gor znamo svetovat ali vprašat samo ženske. Moj prejšnji se je grobo šaltal, zato pa zdaj izbiram:))

Tole glede verige, kar je napisal QBR drži. Na barki imam dva motorja z verigo in res se sliši, ko dobi “luft” in takrat je čas za menjavo.
Nov jermen pa preskoči v primeru, ko napenjalec ni pravilno privit. Marsikdo to počne “po občutku”, čeprav vsak proizvajalec jasno napiše s kakšnim navorom je potrebno zategniti vijak napenjalca.
…tako, da viharc… pameten za 5 pa si še vedno ne zna hlač zapet.
[/quote]
Nov jermen lahko preskoči le če ga “majster ” menja, kot jih imamo na monu. Tako da ne klamfat takih bedarij, da se vam še žabe krohotajo.


Nasmejala si me. Ampak s tabo bi se dalo poklepetati, ker očitno tukaj gor znamo svetovat ali vprašat samo ženske. Moj prejšnji se je grobo šaltal, zato pa zdaj izbiram:))
[/quote]
Ma jaz neke razlike ne opažam (prejšnji je imel jermen). Razen tega, da se mi je pri prejšnjem avtu jermen strgal in sem ostala na cesti. Tu menda tega ne bo. Ampak me ves čas opozarjajo, da naj vozim bolj mirno 🙂 ker imam rada precej dinamično vožnjo in to moža spravlja v obup. Sedaj pri novih avtih je itak vožnja napol elektronska, da ni več nobenega veselja. Opozori kaj in kam prestavljaš, bremza sam itd… brez veze. 🙂


Ma jaz neke razlike ne opažam (prejšnji je imel jermen). Razen tega, da se mi je pri prejšnjem avtu jermen strgal in sem ostala na cesti. Tu menda tega ne bo. Ampak me ves čas opozarjajo, da naj vozim bolj mirno 🙂 ker imam rada precej dinamično vožnjo in to moža spravlja v obup. Sedaj pri novih avtih je itak vožnja napol elektronska, da ni več nobenega veselja. Opozori kaj in kam prestavljaš, bremza sam itd… brez veze. 🙂
[/quote]
zanimivo, da se ne da izklopiti nadzora okolja v avtomobilu, da šiba brez vse elektronike. Dala na gas in “puf” brez prestav. Pa vidim, da imaš pestro dogajanje in pa tudi nekaj znanja, lepo to.


zanimivo, da se ne da izklopiti nadzora okolja v avtomobilu, da šiba brez vse elektronike. Dala na gas in “puf” brez prestav. Pa vidim, da imaš pestro dogajanje in pa tudi nekaj znanja, lepo to.
[/quote]Kaj si pa mislilo, niso vse ženske tupe, tako kot ste multinična monovska brezmožganska.😁


Ma jaz neke razlike ne opažam (prejšnji je imel jermen). Razen tega, da se mi je pri prejšnjem avtu jermen strgal in sem ostala na cesti. Tu menda tega ne bo. Ampak me ves čas opozarjajo, da naj vozim bolj mirno 🙂 ker imam rada precej dinamično vožnjo in to moža spravlja v obup. Sedaj pri novih avtih je itak vožnja napol elektronska, da ni več nobenega veselja. Opozori kaj in kam prestavljaš, bremza sam itd… brez veze. 🙂
[/quote]
No hvala za tvoj čas in želim ti vse dobro.

Jermen je zakon. Ko ga je treba menjati pač to opraviš in to je to. Niti ni tak strošek.

Odpade ropot in še marsikaj. Da ne govorim o strošku menjave verige ali pa bognedaj, da se utrga.


No hvala za tvoj čas in želim ti vse dobro.
[/quote]
Enako in srečo pri izbiri.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Kaj si pa mislilo, niso vse ženske tupe, tako kot ste multinična monovska brezmožganska.😁
[/quote]

A? Ti bi jo s ketno za radiator pa z jermenom po tazadnji?

A? Ti bi jo s ketno za radiator pa z jermenom po tazadnji?
[/quote]
Motenec, se ti je še poslabšalo, da take ven mečeš?…jaoooooo


Motenec, se ti je še poslabšalo, da take ven mečeš?…jaoooooo
[/quote]

Oboje natakni in tiho bodi.


Motenec, se ti je še poslabšalo, da take ven mečeš?…jaoooooo
[/quote]

Ne, zakaj?
Jaz ne rabim ne ketne ne jermena. 😉

Odločila sem se. Hvala prijateljici tukaj in ostalim. Pela bo ketna in avt bo menjavala zvok:)))

Ne, zakaj?
Jaz ne rabim ne ketne ne jermena. 😉
[/quote]
To je razumljivo, če hodiš na štop na morje, da še bicikla nimaš, kar pa ne zmanjša pomena bolnosti, ki jo izllivaš v pisanju na mon.

Ketna je samo za pse. V avtomobilu pa mora bit zobat jermen.


Po razgledanosti in obzorju pa si omisli še kakšno žival:)), če ni v dometu nobenega argumenta za zobati jermenček.


To je razumljivo, če hodiš na štop na morje, da še bicikla nimaš, kar pa ne zmanjša pomena bolnosti, ki jo izllivaš v pisanju na mon.
[/quote]

Na morje grem tudi na štop, kadar pač pelje ona. 😉

New Report

Close