Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kitajska medicina – nateg?

Kitajska medicina – nateg?

Sem opisala delovanje in je bilo daleč od tega, da bi dobila kak drug občutek, da nabira denar.
Nisem pričakovala uradne medicine, pričakovala sem pa primeren odnos, znanje, pogovor. Tega pa ni bilo.

knjižnica, v prihodnje bom poiskala predvsem ljudi, ki imajo izkušnje z nekom. Ljudi, ki jih poznam.

V knjigi ni nihče priporočan. Ne govorim sploh o osebah nasplošno. Govorim o principih, pristopih. Zato predlagam zgornjo knjigo, ker če si že bila pri bioenergetiku in ti ni bilo OK, mogoče pa ni bil pravi. Mogoče ne bo pravi niti tisti, ki ti ga bodo vsi priporočali.

Jaz ti ne priporočam nobenega, pa bi lahko. Priporočam ti pa knjigo, po kateri je meni marsikaj postalo bolj jasno. Se zelo hitro bere, zato če imaš čas, jo le preberi. Marsikaj je tako enostavno notri razloženo. Odločitev na koncu je pa seveda tvoja.

Mene pa je na tak način diagcenter razočaral.Tudi tak površen pristop.

Kam v Avstrijo, bi tudi sam zelo rad sel, ne najdem resitve za zelodec pri nasih zdravnimih, a mi lahko date naslov, hvala Simon

Da bi se pa zaupalo ljudem, ki kaj vejo dejansko (beri: prave zdravnike), pa ne. Sej so v vsaki panogi nonšalantni ljudje, samo da zarad tega zavračaš pravo medicino (ki temelji na znanosti) in se zatekaš k čirule čarule, tega pa res ne razumem. Malo izobraževanja, pa bo.


https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=7749531&p=12487609#p12487609

Problem, da medicina pač ŠE ne pozna vsega? In da ni uspešna pri vseh primerih. In govora je o tisočletnem znanju. Daj, potem se pa vozi magar s kočijo, kot so se pred 200 leti in več. Dejstvo pa je, da se alternativne načine izbere (v večini) šele PO konvencionalnem zdravljenju in če je slučajno opazen napredek, se kar avtomatično pripiše tej alternativni metodi, namesto placebu ali pa kateremu od neznanih faktorjev. Da vas vidim, ko resno zbolite, kar pojdite do zdravilca kitajske tradicionalne medicine. Sem ravno včeraj en članek (pa tak, v znanstveni reviji, ne v Lady) prebral, da ima cirka 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} substanc iz kitajske tradicionalne medicine potencial za razvoj DILI-ja (poškodbe jeter). Ampak ne, važno da je zahodna medicina nazadnjaška, skorumpirana in ne vem še kaj vse. Sigurno ni 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v vseh pogledih, je pa daleč najbolje, kar je na voljo.

Edino, kar je dokazano in deluje in se uporablja je akupunktura. Deluje dobro tudi na živali. Vse ostalo je za zdaj lari fari in ne deluje.


Akupunkturo ti lahko predpiše osebni zdravnik. V bolnici Celje vem, da jo izvajajo. Zakaj bi plačevala nekaj, če si zdravstveno zavarovana?


Govoriš nekaj na pamet oz. malo teoretiziraš…

Kakih, katerih substanc iz TKM? Kolikor sem jaz informiran, se ne uporablja nobenih “substanc”. Kar je vnosa snovi, naj bi baziralo na izbrani prehrani in morda kakih prehranskih dodatkih, ki se itak dobijo v prosti prodaji. Nekateri sicer kombinirajo s homeopatijo, ki pa ni TKM.


Točno – iz neznanih faktorjev pomaga tradicionalna kitajska medicina in vsa ostala alternativa.
Zahodna alopatska medicina je dobra izbira za popravilo telesa. Toda človek ni samo fizično bitje! Osnova fizičnemu je enrgijsko telo, ki ima nadije, meridiane in čakre, na kar delujejo vse tradicionalne metode zdravljenja, stare okrog 5 tisoč let in več. Imamo tudi metode, ki vplivajo na informativni nivo kot npr. homeopatija, zelišča, karmična diagnostika in duhovno zdravljenje. Če upoštevamo, da je človek duh-duša-osebnost, in da je pojav bolezni v bistvu izgubljeno ravnovesje na energijskem nivoju, je edina kvalitetna pomoč celostno zdravljenje. Ker uradna medicina ne seže preko fizičnega nivoja, si mora človek pomagati z ostalimi tehnikami, ki uravnavajo energijske nivoje njegovega bitja. Celostni prijem je sigurno uspešnejši od enostranskega!
V citiranem zapisu opažam omaluvažujoče gledanje na stare preizkušene metode zdravljenja, ki jih je -mimogrede- uporabljal tudi Hipokrat. Nihče nam ni povedal, da so nekoč vedeli veliko več kot vemo zdaj. Stare civilizacije so bile mnogo bolj povezane z naravo, s stvarstvom in na ta način tudi z lastnimi globinami, z božjo modrostjo in vsemi energijskimi ravnmi, na katerih bivamo. Do današnjih dni se nam je zavest strahovito zožila na samo fizično pojavnost, ki je dejansko le majhen delček celostnega človeka. Saj počasi prodira prastaro znanje iz pozabe, ampak uradni viri se temu prodoru hudo upirajo. Bomo videli, do kdaj.


Točno – iz neznanih faktorjev pomaga tradicionalna kitajska medicina in vsa ostala alternativa.
Zahodna alopatska medicina je dobra izbira za popravilo telesa. Toda človek ni samo fizično bitje! Osnova fizičnemu je enrgijsko telo, ki ima nadije, meridiane in čakre, na kar delujejo vse tradicionalne metode zdravljenja, stare okrog 5 tisoč let in več. Imamo tudi metode, ki vplivajo na informativni nivo kot npr. homeopatija, zelišča, karmična diagnostika in duhovno zdravljenje. Če upoštevamo, da je človek duh-duša-osebnost, in da je pojav bolezni v bistvu izgubljeno ravnovesje na energijskem nivoju, je edina kvalitetna pomoč celostno zdravljenje. Ker uradna medicina ne seže preko fizičnega nivoja, si mora človek pomagati z ostalimi tehnikami, ki uravnavajo energijske nivoje njegovega bitja. Celostni prijem je sigurno uspešnejši od enostranskega!
V citiranem zapisu opažam omaluvažujoče gledanje na stare preizkušene metode zdravljenja, ki jih je -mimogrede- uporabljal tudi Hipokrat. Nihče nam ni povedal, da so nekoč vedeli veliko več kot vemo zdaj. Stare civilizacije so bile mnogo bolj povezane z naravo, s stvarstvom in na ta način tudi z lastnimi globinami, z božjo modrostjo in vsemi energijskimi ravnmi, na katerih bivamo. Do današnjih dni se nam je zavest strahovito zožila na samo fizično pojavnost, ki je dejansko le majhen delček celostnega človeka. Saj počasi prodira prastaro znanje iz pozabe, ampak uradni viri se temu prodoru hudo upirajo. Bomo videli, do kdaj.
[/quote]

Zelo lepo napisano !
Se popolnoma strinjam. Človek ni samo fizično telo. Smo kompletni.
Ravno v družini imamo hudo bolezen.
Uporabljamo po “pameti”nekaj stvari poleg uradne medicine.
Je pa res,da je poplava raznoraznih zdravilcev, dodatkov….kaj in čemu verjeti…zaupati življenje?
Teško je to.
Bom pa te dni kontaktirala še g.Marjana Ogorevca.
Upam,da bo prisluhnil in nam pomagal.


Govoriš nekaj na pamet oz. malo teoretiziraš…

Kakih, katerih substanc iz TKM? Kolikor sem jaz informiran, se ne uporablja nobenih “substanc”. Kar je vnosa snovi, naj bi baziralo na izbrani prehrani in morda kakih prehranskih dodatkih, ki se itak dobijo v prosti prodaji. Nekateri sicer kombinirajo s homeopatijo, ki pa ni TKM.
[/quote]

Substanca kot spojina, molekula, kaj je nerazumnega? Prilagam še članek, aja, pa predviden delež DILI-potencialnih spojin je 75 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (ne 25, kot sem sprva napisal). Prilagam članek v primeru, da se najde vsaj kdo, ki je sposoben to prebrat. Vaš link


Točno – iz neznanih faktorjev pomaga tradicionalna kitajska medicina in vsa ostala alternativa.
Zahodna alopatska medicina je dobra izbira za popravilo telesa. Toda človek ni samo fizično bitje! Osnova fizičnemu je enrgijsko telo, ki ima nadije, meridiane in čakre, na kar delujejo vse tradicionalne metode zdravljenja, stare okrog 5 tisoč let in več. Imamo tudi metode, ki vplivajo na informativni nivo kot npr. homeopatija, zelišča, karmična diagnostika in duhovno zdravljenje. Če upoštevamo, da je človek duh-duša-osebnost, in da je pojav bolezni v bistvu izgubljeno ravnovesje na energijskem nivoju, je edina kvalitetna pomoč celostno zdravljenje. Ker uradna medicina ne seže preko fizičnega nivoja, si mora človek pomagati z ostalimi tehnikami, ki uravnavajo energijske nivoje njegovega bitja. Celostni prijem je sigurno uspešnejši od enostranskega!
V citiranem zapisu opažam omaluvažujoče gledanje na stare preizkušene metode zdravljenja, ki jih je -mimogrede- uporabljal tudi Hipokrat. Nihče nam ni povedal, da so nekoč vedeli veliko več kot vemo zdaj. Stare civilizacije so bile mnogo bolj povezane z naravo, s stvarstvom in na ta način tudi z lastnimi globinami, z božjo modrostjo in vsemi energijskimi ravnmi, na katerih bivamo. Do današnjih dni se nam je zavest strahovito zožila na samo fizično pojavnost, ki je dejansko le majhen delček celostnega človeka. Saj počasi prodira prastaro znanje iz pozabe, ampak uradni viri se temu prodoru hudo upirajo. Bomo videli, do kdaj.
[/quote]

Še enkrat, mogoče so težave z branjem. Iz neznanega razloga pride do poboljšanja. Ali se poslužuješ alternativ ali ne. Če bi do poboljšanja prišlo s statistično signifikantnostjo (v primerjavi s kontrolo, kjer se pacienti ne bi poslužili alternativ), bi bilo to tudi znano. Pa ni. Tako da gre zgolj za naključja – nepojasnjene vzroke (ki nimajo veze s KTM) oz. ne gre za naključja tam, kjer razlike še niso bile zaznane (zaradi npr. napačne metodologije statistične primerjave) – to dopuščam. Meridiani, čakre in ostalo je pač religija, ker preprosto ni dokazano. Da ne omenjam tega, da je to “znanje” staro 5000 let. Dragi moji, prava znanost se spreminja praktično na dnevnem nivoju. Če ni napredka, je s tem najbrž nekaj narobe. Kje je napredek pri KTM? Je že 5000 let enaka? Že vse pozna? Potem bi morala vse pozdravit.

Drugo resno vprašanje: kaj zaboga je informativni nivo in kaj imajo s tem zelišča?

In bolezen kot porušitev na energetskem nivoju? A lahko prosim nehate sanjat o teh nekih energijah nezaznavnih, ki ste jih definirali tako, da so nezaznavne (tako kot bog, ane). Povejte, da ima otrok porušeno ravnovesje energij (in duše in ne vem še česa) in da zato trpi za levkemijo, v obraz njegovi materi. Aja, pa ne boste verjeli, bolezni imajo tudi živali. Glede na vaš antropocentričen pogled sklepam, da pri njih ne gre za neke višje energije, ampak gre za kakšen drug koncept?

Nihče vam ni povedal, da so nekoč vedeli več, kot sedaj? Ja, ker niso. Zato so tudi umirali precej prej.

Nekatere mora očitno nekaj res postavit na realna tla, da s temi abrakadabra zadevami ne okužijo še ostalih.

New Report

Close