Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje, če ne pri izbiri partnerja, boš imel postavljene določene kriterije?

Kje, če ne pri izbiri partnerja, boš imel postavljene določene kriterije?

Izbira partnerja je druga najpomembnejša odločitev našega življenja. Prav je, da imamo jasen pogled glede osebe s katero želimo preživeti življenje in bo torej nas sopotnik, ampak tudi oče najinih otrok. Pomembno pa je, da imamo kriterije kakšna naj bo ta oseba, vendar da damo prednost bistveno kriterijem kot so dobre moralne vrednote (tudi življenje njegovih staršev nekaj pove o tem, čeprav ni nujno) in značaj, ki nam je pisan na kožo.

Avtorica, končno ena pametna, ki uporablja glavo.
Zdaj te bodo seveda raztrgale. Ti bi morala vzeti vsakega psihiča, one mone, ki te napadajo pa imajo zlate možeke. Le zakaj one niso vzele psihičev, ti bi jih pa mogla?
Sploh ne razumem zakaj se vedno raztrga pisanje ženske, ki ima glavo na mestu? Verjetno zato, ker so same v gnilem zakonu.
Avtorica, kar tako naprej.


Kako mi bo odgovarjal v vseh pogledih, če kadi? Kajenje ni zgolj kajenje. Človek, ki kadi, je odvisen od nečesa tako neumnega (škodljivega in smrdljivega) kot je cigareta. Živi nezdravo. Ni zmožen premagati odvisnosti. Od problemov beži k odvisnosti, ki ga le za kratek čas reši (enako kot, če bi se zatekal k alkoholu npr.) itd.

Kako mi bo odgovarjal v vseh pogledih, če bo pisal kot prvošolček? Če mi odgovarja v vseh pogledih, je tudi pameten, inteligenten, razgledan, ima določeno izobrazbo. In takšen človek ne piše kot prvošolček.

Kako mi bo pisan na kožo, če ima profil na FB. Glede na to, da ga ima večina zato, da obvešča svetovno javnost o tem kje so bili, kaj imajo, kaj mislijo, kakšni so…. ali da spremljajo druge kje so bili, kaj imajo, kaj mislijo, kakšni so… in potem čakanje na lajke in ko si lajkan, si pol bolj srečen… kako mi bo takšen, ki potrebuje toliko zunanje potrditve, pisan na kožo?[/quote]

Moj brat ima narejeno “samo” poklicno šolo, piše pa bolje kot marsikateri novinar (ker sem v tem poslu, vem, kako šibki so nekateri novinarji v slovnici) oziroma mu slovnica ni tuja in me ni sram, če dobim kak njegov dopis v roke. Ima svojo firmo, ki je uspešna in od nje lepo živi (in se recimo zaveda, da morajo biti dopisi napisani korektno, zato mi jih tudi da v pregled). Za moje pojme je dovolj pameten in razgledan, ni pa Slavoj Žižek ali Jurij Gustinčič. Ima tudi FB profil, kamor pa nalepi samo vsake kvatre nekaj iz svojega športa (je zelo aktiven rekreativec, na FB daje fotke, rezultate, napovednike tekem in podobno).
Tvoja merila so skratka neumna in pavšalna in samo dokazujejo, kako omejeno je tvoje razmišljanje. In s takim razmišljanjem seveda ne moreš ujeti bistrega, razgledanega, aktivnega moškega. Tako ostro nasprotovanje kajenju je recimo lahko opozorilno znamenje, da si totalno zadrta in nesproščena (še na kakem drugem področju, ne samo glede uživancije v življenju). Takih žensk se pa bistri moški izogibajo, ker vedo, da jih ne čaka nič dobrega.

Jaz sem na primer stroga nekadilka in me dejansko moti, ker si ljudje uničujejo zdravje, sem pa že hodila s kadilcem, sedanji partner je bivši kadilec – ko sva se spoznala, je kadil, pa je potem počasi nehal -, vendar včasih na žuru še prižge kako cigareto, pa tudi kaj močnejšega skadiva skupaj.


Kako mi bo odgovarjal v vseh pogledih, če kadi? Kajenje ni zgolj kajenje. Človek, ki kadi, je odvisen od nečesa tako neumnega (škodljivega in smrdljivega) kot je cigareta. Živi nezdravo. Ni zmožen premagati odvisnosti. Od problemov beži k odvisnosti, ki ga le za kratek čas reši (enako kot, če bi se zatekal k alkoholu npr.) itd.

Kako mi bo odgovarjal v vseh pogledih, če bo pisal kot prvošolček? Če mi odgovarja v vseh pogledih, je tudi pameten, inteligenten, razgledan, ima določeno izobrazbo. In takšen človek ne piše kot prvošolček.

Kako mi bo pisan na kožo, če ima profil na FB. Glede na to, da ga ima večina zato, da obvešča svetovno javnost o tem kje so bili, kaj imajo, kaj mislijo, kakšni so…. ali da spremljajo druge kje so bili, kaj imajo, kaj mislijo, kakšni so… in potem čakanje na lajke in ko si lajkan, si pol bolj srečen… kako mi bo takšen, ki potrebuje toliko zunanje potrditve, pisan na kožo?[/quote]

Moj brat ima narejeno “samo” poklicno šolo, piše pa bolje kot marsikateri novinar (ker sem v tem poslu, vem, kako šibki so nekateri novinarji v slovnici) oziroma mu slovnica ni tuja in me ni sram, če dobim kak njegov dopis v roke. Ima svojo firmo, ki je uspešna in od nje lepo živi (in se recimo zaveda, da morajo biti dopisi napisani korektno, zato mi jih tudi da v pregled). Za moje pojme je dovolj pameten in razgledan, ni pa Slavoj Žižek ali Jurij Gustinčič. Ima tudi FB profil, kamor pa nalepi samo vsake kvatre nekaj iz svojega športa (je zelo aktiven rekreativec, na FB daje fotke, rezultate, napovednike tekem in podobno).
Tvoja merila so skratka neumna in pavšalna in samo dokazujejo, kako omejeno je tvoje razmišljanje. In s takim razmišljanjem seveda ne moreš ujeti bistrega, razgledanega, aktivnega moškega. Tako ostro nasprotovanje kajenju je recimo lahko opozorilno znamenje, da si totalno zadrta in nesproščena (še na kakem drugem področju, ne samo glede uživancije v življenju). Takih žensk se pa bistri moški izogibajo, ker vedo, da jih ne čaka nič dobrega.

Jaz sem na primer stroga nekadilka in me dejansko moti, ker si ljudje uničujejo zdravje, sem pa že hodila s kadilcem, sedanji partner je bivši kadilec – ko sva se spoznala, je kadil, pa je potem počasi nehal -, vendar včasih na žuru še prižge kako cigareto, pa tudi kaj močnejšega skadiva skupaj.[/quote]

Ti si vzela kadilca, ker kot pišeš, kadita skupaj na žurih kaj močnejšega. Torej ne moreš reči, da si nekadilka, če kadiš neke močne zadeve, sicer občasno, ampak takrat močno, a ne?
Zakaj ti nisi vzela nepismenega tipa?

Le zakaj? Zato ker so same zagrenjene stare babure, nezadovoljne same s sabo in zato tudi drugim ne privoščijo sreče. Večina tukaj prisotnih na tem forumu je res totalno zblojena, z izjemo redkih, ki jih lahko iščeš v senu. Koliko negativnosti, zmerjanja, žalitev je v večini tem, da človek res ne more verjeti, da živi tak falk med nami. Sem vesela, da sama nimam takoh ljudi okrog sebe in se jih tudi v čim večjem loku izogibam. Priporočam tudi drugim.

A si sposobna po resnici odgovorit na naslednja vprašanja? Sama sebi, nam ni treba.

Ali ti ustrezaš vsem kriterijem, ki jih sama pričakuješ od partnerja?
Katere so tiste šibkosti in napake, ki si jih pri partnerju pripravljena tolerirat?
Katere so tvoje šibkosti in napake?

Sicer se pa meni tale tvoj seznam bere bolj kot stran iz dnevnika 14-letne deklice. Ok, tip ne sme kadit in imet facebook profila. To so zelo konkretne stvari in pomoje ni čisto nič narobe s tem, da nekadilka že vnaprej pove, da kadilca noče. Kaj pa to pomeni, da mora bit sočuten? Prijeten? To so take pavšalne puhlice, ki v resnici čisto nič ne povedo. Na tak način lahko pišeš v nedogled. Manjka ti vsaj še to, da mora bit odgovoren in zanesljiv, urejen, pozoren, razumevajoč, samoiniciativen,…

Točno tako, priporočilo.
Ženski kriteriji glede moških gredo v nos dvem skupinam ljudi:
1. Moškim, ki so totalni luzerji in jih moti, da jih ženske zavračajo in so raje samske kot z njimi
2. Poročenim ženskam, ki so v gnilih zakonih. In če so same vzele kar nekega dedca, ter zdaj trpijo, mislijo, da morajo tudi samske dati to skozi, kar one prenašajo.

Samski ok moški se ne repenčijo, ker oni so ok. Jih kriteriji ne motijo, ker jih izpolnjujejo.
Zadovoljne poročene ženske so poročene z ok moškimi, ki izpolnjujejo te kriterije in preprosto razumejo, da druge ženske tudi želijo take ok moške.

jaz sem bila dve leti in pol samska, sedaj ga imam in sem srečna, tako da ne obupat, še obstajajo in zaupaj ter verjemi, da ga boš našla oz bo on našel tebe 😉

veeeeliko sreče ti želim, pa seveda ljubezni 😉

Moj brat ima narejeno “samo” poklicno šolo, piše pa bolje kot marsikateri novinar (ker sem v tem poslu, vem, kako šibki so nekateri novinarji v slovnici) oziroma mu slovnica ni tuja in me ni sram, če dobim kak njegov dopis v roke. Ima svojo firmo, ki je uspešna in od nje lepo živi (in se recimo zaveda, da morajo biti dopisi napisani korektno, zato mi jih tudi da v pregled). Za moje pojme je dovolj pameten in razgledan, ni pa Slavoj Žižek ali Jurij Gustinčič. Ima tudi FB profil, kamor pa nalepi samo vsake kvatre nekaj iz svojega športa (je zelo aktiven rekreativec, na FB daje fotke, rezultate, napovednike tekem in podobno).
Tvoja merila so skratka neumna in pavšalna in samo dokazujejo, kako omejeno je tvoje razmišljanje. In s takim razmišljanjem seveda ne moreš ujeti bistrega, razgledanega, aktivnega moškega. Tako ostro nasprotovanje kajenju je recimo lahko opozorilno znamenje, da si totalno zadrta in nesproščena (še na kakem drugem področju, ne samo glede uživancije v življenju). Takih žensk se pa bistri moški izogibajo, ker vedo, da jih ne čaka nič dobrega.

Jaz sem na primer stroga nekadilka in me dejansko moti, ker si ljudje uničujejo zdravje, sem pa že hodila s kadilcem, sedanji partner je bivši kadilec – ko sva se spoznala, je kadil, pa je potem počasi nehal -, vendar včasih na žuru še prižge kako cigareto, pa tudi kaj močnejšega skadiva skupaj.[/quote]

Ti si vzela kadilca, ker kot pišeš, kadita skupaj na žurih kaj močnejšega. Torej ne moreš reči, da si nekadilka, če kadiš neke močne zadeve, sicer občasno, ampak takrat močno, a ne?
Zakaj ti nisi vzela nepismenega tipa?[/quote]

Aha, ko kdo reče, da je kadilec, ti avtomatično pomisliš, da kadi travo ali da kadi cigarete? Torej.
O svojem tipu nisem pisala, ali je pismen ali ne. Avtorica trdi, da če je tip pismen, ima med drugim tudi neko izobrazbo, jaz pa sem ji odgovorila, da ima moj brat samo triletno šoli, pa je vseeno pismen.

Za razliko od tebe, na primer, ki še brati ne znaš dobro, kaj šele razumeti napisanega.

Zadrtih ljudi nihče ne mara. In ko začneš z nekimi butastimi kriteriji, se seveda vsi razbežijo.

A si sposobna po resnici odgovorit na naslednja vprašanja? Sama sebi, nam ni treba.

Ali ti ustrezaš vsem kriterijem, ki jih sama pričakuješ od partnerja?
Katere so tiste šibkosti in napake, ki si jih pri partnerju pripravljena tolerirat?
Katere so tvoje šibkosti in napake?

Sicer se pa meni tale tvoj seznam bere bolj kot stran iz dnevnika 14-letne deklice. Ok, tip ne sme kadit in imet facebook profila. To so zelo konkretne stvari in pomoje ni čisto nič narobe s tem, da nekadilka že vnaprej pove, da kadilca noče. Kaj pa to pomeni, da mora bit sočuten? Prijeten? To so take pavšalne puhlice, ki v resnici čisto nič ne povedo. Na tak način lahko pišeš v nedogled. Manjka ti vsaj še to, da mora bit odgovoren in zanesljiv, urejen, pozoren, razumevajoč, samoiniciativen,…[/quote]

Pa kaj je z vami. Punca ne mara kadilca, ker je sama nekadilka. Punca noče, da se tip pri pisanju izraža kot najstnik, ker se tudi sama čisto drugače izraža. Ni pa napisala, da ne sme imeti FB profila. Napisala je nekaj čisto drugega. Preberi, saj bo šlo.

A si sposobna po resnici odgovorit na naslednja vprašanja? Sama sebi, nam ni treba.

Ali ti ustrezaš vsem kriterijem, ki jih sama pričakuješ od partnerja?
Katere so tiste šibkosti in napake, ki si jih pri partnerju pripravljena tolerirat?
Katere so tvoje šibkosti in napake?

Sicer se pa meni tale tvoj seznam bere bolj kot stran iz dnevnika 14-letne deklice. Ok, tip ne sme kadit in imet facebook profila. To so zelo konkretne stvari in pomoje ni čisto nič narobe s tem, da nekadilka že vnaprej pove, da kadilca noče. Kaj pa to pomeni, da mora bit sočuten? Prijeten? To so take pavšalne puhlice, ki v resnici čisto nič ne povedo. Na tak način lahko pišeš v nedogled. Manjka ti vsaj še to, da mora bit odgovoren in zanesljiv, urejen, pozoren, razumevajoč, samoiniciativen,…[/quote]

Pa kaj je z vami. Punca ne mara kadilca, ker je sama nekadilka. Punca noče, da se tip pri pisanju izraža kot najstnik, ker se tudi sama čisto drugače izraža. Ni pa napisala, da ne sme imeti FB profila. Napisala je nekaj čisto drugega. Preberi, saj bo šlo.[/quote]

No, to je pa res. Napisala je, da ji ne more biti všeč, če ima FB profil. Torej tip seveda lahko ima FB profil, samo potem avtorici ni všeč.

Glej, jaz sem nekadilka, tako, da na vaše kajenje se ne spoznam. Mi je pa logično, da tebe kajenje partnerja ne moti, če pa tudi ti občasno kadiš. Trave in cigaret sploh nisem omenjala. Tako, da ne vem kaj se razburjaš glede tega. Funkcionalna (ne)pismenost?
Jaz sem te vprašala zakaj nisi vzela nepismenega tipa. Torej, če te prav razumem, se razburjaš zato, ker si ga vzela?
Se mi pa zdi, da sta verjetno glede pismenosti ti in tvoj partner na istem nivoju. Torej je tudi logično, da avtorica želi nekoga na svojem nivoju. Tako kot ti, a ne?

Tole jaz razumem tako, da je immela v mislih ljudi, ki na FB profil nalepijo še tudi to kdaj gredo spat in sr…
Vsak po svoje razume.

A si sposobna po resnici odgovorit na naslednja vprašanja? Sama sebi, nam ni treba.

Ali ti ustrezaš vsem kriterijem, ki jih sama pričakuješ od partnerja?
Katere so tiste šibkosti in napake, ki si jih pri partnerju pripravljena tolerirat?
Katere so tvoje šibkosti in napake?

Sicer se pa meni tale tvoj seznam bere bolj kot stran iz dnevnika 14-letne deklice. Ok, tip ne sme kadit in imet facebook profila. To so zelo konkretne stvari in pomoje ni čisto nič narobe s tem, da nekadilka že vnaprej pove, da kadilca noče. Kaj pa to pomeni, da mora bit sočuten? Prijeten? To so take pavšalne puhlice, ki v resnici čisto nič ne povedo. Na tak način lahko pišeš v nedogled. Manjka ti vsaj še to, da mora bit odgovoren in zanesljiv, urejen, pozoren, razumevajoč, samoiniciativen,…[/quote]

Pa kaj je z vami. Punca ne mara kadilca, ker je sama nekadilka. Punca noče, da se tip pri pisanju izraža kot najstnik, ker se tudi sama čisto drugače izraža. Ni pa napisala, da ne sme imeti FB profila. Napisala je nekaj čisto drugega. Preberi, saj bo šlo.[/quote]

Očitno sploh ne razumeš, kaj sem hotela povedat.

To, da človek hoče ali noče kadilca ali nekoga s FB profilom, so čisto konkretne zadeve. Utemeljene ali ne, so vsaj jasne.

Jaz sem se obregnila ob tisti spisek splošnih in pavšalnih človeških lastnosti, ki pa sam po sebi čisto nič ne pomeni in gre bolj za božični seznam želja kot kaj drugega.

lelle in katere so te lastnosti? Jaz nisem opazila niti enega čudnega kriterija. Jaz vidim samo to, da želi avtorica podobnosti med sabo in partnerjem.
Čudno bi bilo, če bi pisala, da hoče imeti bogatega, sama pa na minimalki, čudno bi bilao, če bi napisala, da hoče atletsko grajenega, sama pa debela.

Ne gre za to, da so čudni. Seveda vsi želimo prijazne in pametne partnerje. Problem je v tem, da so to neke splošne in pavšalne človeške lastnosti. Lahko jih naštevaš v nedogled, ker ti jih ne zmanjka. Pa vsi si seveda želimo nekoga, ki bi vse to imel. In tudi v resnici vsi vse to imamo, ampak nihče v celoti. Nihče ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sočuten ali ves čas strasten.

Koliko ljudi poznaš, za katere bi lahko rekla, da so neprijazni? Ali nezabavni? To so relativne in subjektivne stvari. Kar je meni zabavno, tebi mogoče ne bo. Če sem danes sitna in zajedljiva, ker me skrbi popoldanski obisk zobozdravnika, to še ne pomeni, da na splošno nisem prijazen človek. A je moj kolega, ki obvlada zgodovino in umetnost, nima pa pojma o tem, kdo je letos zmagal v nogometnem prvenstvu, pameten človek?

Glej, jaz sem nekadilka, tako, da na vaše kajenje se ne spoznam. Mi je pa logično, da tebe kajenje partnerja ne moti, če pa tudi ti občasno kadiš. Trave in cigaret sploh nisem omenjala. Tako, da ne vem kaj se razburjaš glede tega. Funkcionalna (ne)pismenost?
Jaz sem te vprašala zakaj nisi vzela nepismenega tipa. Torej, če te prav razumem, se razburjaš zato, ker si ga vzela?
Se mi pa zdi, da sta verjetno glede pismenosti ti in tvoj partner na istem nivoju. Torej je tudi logično, da avtorica želi nekoga na svojem nivoju. Tako kot ti, a ne?[/quote]

Kot sem napisala, kajenje me moti. Ne samo pri partnerju, pri vseh ljudeh. Ampak ne moti me pa toliko, da bi zaradi tega človeka odpikala.
Tistega o nepismenem tipu in zakaj se razburjam, sploh ne štekam. Če se ti pa moje pisanje zdi nepismeno, potem pa ti v Sloveniji ne moreš najti družbe na svojem nivoju.
Eni ste tak klump od ljudi, res. Izpod katerega kamna se priplazite sem gor?

Glej, jaz sem nekadilka, tako, da na vaše kajenje se ne spoznam. Mi je pa logično, da tebe kajenje partnerja ne moti, če pa tudi ti občasno kadiš. Trave in cigaret sploh nisem omenjala. Tako, da ne vem kaj se razburjaš glede tega. Funkcionalna (ne)pismenost?
Jaz sem te vprašala zakaj nisi vzela nepismenega tipa. Torej, če te prav razumem, se razburjaš zato, ker si ga vzela?
Se mi pa zdi, da sta verjetno glede pismenosti ti in tvoj partner na istem nivoju. Torej je tudi logično, da avtorica želi nekoga na svojem nivoju. Tako kot ti, a ne?[/quote]

Kot sem napisala, kajenje me moti. Ne samo pri partnerju, pri vseh ljudeh. Ampak ne moti me pa toliko, da bi zaradi tega človeka odpikala.
Tistega o nepismenem tipu in zakaj se razburjam, sploh ne štekam. Če se ti pa moje pisanje zdi nepismeno, potem pa ti v Sloveniji ne moreš najti družbe na svojem nivoju.
Eni ste tak klump od ljudi, res. Izpod katerega kamna se priplazite sem gor?[/quote]

Veš kaj je funkcionalna pismenost? Zakaj si rada tako žaljiva?

Nekdo, ki je siten in zajedljiv zaradi popoldanskega obiska pri zobozdravniku, tudi nima vsega glavi urejenega. Tisti ljudje, ki so bolj osebnostno zreli, jih stresne situacije ne bodo spravile tako hitro iz tira. Znajo se umiriti, racionalno pristopi k zadevi…

Ti, ki praviš, kako si proti kajenju, kadilca si pa imela… očitno si tudi proti sebi. Da deluješ proti sebi. Poleg tega si proti kajenju, pa sama se kdaj česa napokaš. Očitno sama ne veš proti čemu sploh si.

Sicer pa nekoga, ki ga imam rada, ne bi želela gledati kako se uničuje. Cigareti tudi izredno smrdijo. Poleg tega kadilci rešujejo probleme s poseganjem po cigareti. Enako kot alkoholik rešuje probleme s poseganjem po alkoholu. Seveda je jasno, da je to nekonstruktiven pristop k reševanju problemov. In z nekom, ki za reševanje problemov uporablja takšen pristop, se pač ne vidim.

Sama recimo zelo rada plešem. Pa me ne bi motilo, če ne bi bil ravno plesalec. Če bo hotel, se bo že naučil, sicer bo pa lahko užival, ko bo mene gledal plesat.

Strasten… strasten človek ima določene strasti v življenju, to je del njegovega življenja, poleg tega si želim tudi nekoga, ki je odprt do spolnosti, ki bi me bo strastno pof*ukal, spet drugič pa se nežno ljubil z menoj… in seveda se stvari ne bodo dogajale le v temi, v spalnici in v misijonarcu.

Lahko je tudi toliko splošno razgledan, da ve, kdo je zmagal letos na SP, če pa bo vedel kdo je naslikal Whistlerjevo mati, me tudi ne bo motilo.

Sicer pa želim nekoga, ki me bo navdušil s seboj, ob komer se bom počutila čudovito in zaradi kogar bom želela postati še boljša oseba.


Samo slovnice mu ni treba obvladat, ker tega itak ne boš opazila 🙂
Se spotikam ob to samo zato, ker je res grda napaka, pri toliko govora o pismenosti in kriterijih glede pismenosti

em… a si sploh kdaj srečala takega tipa?

jaz sem, jaz bi tudi takega. Greva skupaj na lov :)?
Taki so, so pa zelo redki.

na pravilno pregibanje matere ga res ne bom lovila. Dosti huje je meni, če kdo ne vem piše skupaj ipd.
Niti ne potrebujem slavista. Pravim, da nočem nekoga, ki piše kot najstnik.

ne vem, če bi se skupinski lov obnesel 🙂 sicer pa… ob pravem času, na pravem mestu, se bova že srečala… (dajte mi še povedat, da je potrebno med tremi pikicami in besedo narediti presledek).

Dobro vem, da si nekje, tisti fant iz mojih sanj in da boš nekoč, k meni našel pot, ker del tebe sem samo…

New Report

Close