Najdi forum

Splash Forum Style.Over.Net Nega, ličenje in style Kje govorite o supergah?

Kje govorite o supergah?

Tule gor je ena tema o supergah pa razmišljam kje uporabljate besedo superge?
Superge so športni copati, drži?
In, če se ne motim, je bila menda neka firma Superge ali nekaj takega?
Torej so superge isto kot recimo adidaski? Pri nas smo nekoč namreč vsem športnim copatom rekli adidaski :). Zdaj se mogoče kakim reče tudi najkice ali kaj takega.
Ampak ne vem pa kje se govori o supergah? Na našem koncu ne?
V katerih narečjih imate superge?

Kdo drug kot Ljubljančani ;D

Mi, Štajerci, rečemo adidaske ali copati.

Bi znalo držati.
Se mi pa zdi, da tudi Gorenjci, Dolenjci ne govorijo o supergah. Vsaj jaz jih še nisem slišala.
Ja, pri nas so adidaski ali pa copati. Včasih tudi tekaški copati, košarkaški copati…

od nekdaj superge

superge -lj

Na Gorenjskem športnim copatom ravno tako rečemo superge. Starejši izraz je pa teniske, ampak to kdaj pa kdaj uporabljajo samo starejši, pa še to vedno manj pogosto. Adidaske ali “najkice” se pa uporablja izključno takrat, ko gre za športne copate teh znamk, ne kot splošen izraz.
Beseda copati na Gorenjskem vedno vedno pomeni domače copate – obuvalo, ki ga nosimo v notranjih prostorih, nikoli športnih copat.

Zanimivo. Veliko kolegov imam z Gorenjske pa jih še nisem slišala govoriti o supergah :).

Zanimivo. Veliko kolegov imam z Gorenjske pa jih še nisem slišala govoriti o supergah :).
[/quote]
Kateri del Gorenjske? Kako oni rečejo športnim copatom?

Pri na so teniske.

Tako je, pri nas doma tudi pravimo “superge”. Mi je pa dobra tudi sosedina beseda in sicer BATKE 🙂

po moje je isto, kot pri mobitelu…veliko jih reče, koliko imaš številko mobitela 🙂 mobitel je bil včasih operater, ampak smo ga kar prevzeli kar še za vse telefone, ne glede pri katerem operaterju si…isto je po moje za superge…ali pa teniske (tudi če niso za tenis), pa po moje je še kar nekaj takih

Jaz sem prvič v nekem filmu zasledila superge pa potem še po TV pa pojma nisem imela kaj je to za ena obutev. Sčasoma sem skapiral, da so to adidaski :). Pa mislim, da na našem koncu še marsikdo ne ve kaj so superge. Vejo pa za adidaske :).

Copate ali telovadne.

Na Bledu rečemo batke. Vsaj tisti ki smo 40+. Se uporablja tud izraz superge, adidaske, teniske. Samo pri nas najvec batke. Izhaja iz firme bata.

Tale batka se dobro sliši :). Nisem še slišala. Imamo pa mi batuce oz. bata škornje (gumijasti škornji) – domnevam, da gre za isti izvor? Firma Bata, ki je očitno delala batuce (škornje) in batke (športne copate).
Teniske se spomnim, da so včasih tudi pri nas uporabljali. Samo bolj redko, večinoma adidaski. No adidaski so pogosto oz. kar večinoma še sedaj. Mogoče pri mladih ne več, to ne vem.

Aja, imamo pa tevike pa krokse (pa še zdaleč ni rečeno, da so res Teva oz. Crocs).

Za gojzarje pa dolgo nisem vedela, da ime izhaja iz kraja Bad Goisern (ne vem, če sem prav napisala?), kjer so začeli delat gojzarje.

Adidaski vem iz kje izhaja. TUdi v YU smo imeli adidaske, ker jih je delala Planika.
Kaj pa SUperge, so tudi to kje pri nas delali?
Batka izvira iz imena firme Bata, a ne?

Samo bi bilo smešno, ko bi jaz slišala za batke in bi mislila, da so to škornji pa bi čudno gledala zakaj gre en v škornjih teči :). Kdo drug bi me pa čudno gledal, ker bi pod batuci razumel športne copate, jaz bi pa rekla, da grem gnoj kidat v batucih :).

Superga je italijanski izdelek, oz. blagovna znamka.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Superga_(brand)

Verjetno se je izraz pritihotapil k nam čez primorske konce. So pa tudi pri nas bile vse po vrsti superge, ne glede na znamko.

Vztrajaj! .

BATKE, a je tvoja soseda iz juga? Morda si slišal Patike. To je balkanski izraz za superge.

pri nas rečemo teniske, če se s kakšnim iz LJ pogovarjam, rečem sperge, copati so zame tisto za po hiši, “športni copati” je pa predolgo, da bi kdo dejansko resno uporabljal.

Patike so športni copati?
Jaz sem pa mislila, da so patike copati (sobni copati).

lol, tako je, južnjaki rečejo patike športnim copatom

bataši so pa pri nas gumijasti škornji, ker jih je nekoč Bata delala


Ni res, pri nas se reče supergam batke. Gorenjska. Aja, pa še to, če že, se pri nas reče adidaskE in ne adidaskI, kot berem tule.
Patike nimajo veze.

teniski so pri nas…vse “superge”

Na Obali v glavnem rečemo superge, beseda teniske se manj uporablja oz. sploh ne vem, če se?
Pa še eno zanimivo imamo, jopici s kapuco nikoli ne rečemo jopica/jopa ipd., ampak felpa (izgovorjeno s širokim e-jem).
Aja, in rogljiček (pekovsko pecivo) ni rogljiček, ampak brioš (široki o).

No, toliko 🙂

New Report

Close