Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje in katero firmo kavbojk nosijo vaši najstniki?

Kje in katero firmo kavbojk nosijo vaši najstniki?

Moj sin nosi izključno Hugo Boss (Orange). Na leto dobi vsaj 5 novih. Zakaj? Zato ker lahko!

Obdelano s kakpnimi kemikalijami – se vprašaš? Tako poceni roba ne more bit čisto nič dobrega.

in mi je jsasno, zakaj nekatere prodajalke po trgovinah ( videno v Italiji OVS, COin, ipd) naprimer nosijo tekstilne rokavice, ko prinesejo kup jeansa iz skladišča – zaradi transferja kemikalij..…. Poceni roba je leglo kemije. Saj ne rečem, tudi tista tadražja je, samo vseeno pride bolj skozi preverjene kanale, kot kitajska roba na tržnicah. Pa nisamo oizgovor, da so manjše marže. Kemija.[/quote]

tole sploh nima veze s kemikalijami, sem delala kot študenatka v takih trgovinah..gre se za to, da jeans ponavadi pušča barvo, sploh neopran..pa je lahko 10 eur, ali 150 eur, vsak pušča barvo, zato tudi piše, da jih pereš posebej, vsaj prvič, ker vedno nekaj barve dol…in ker se v skladišču prijemlje tudi druga oblačila, ne vem, bele srajce itd..se da gor rokavice, da se ostala svetla, občutljiva oblačila ne umažejo..

v teh šivalnicah ti na kitajsko robo všijejo tako etiketo kot želiš, firma ni da ni, prav tako made in….
potem pa kupuj…

sedaj bom napisal nekaj kar ne bi smel, ampak sem v tej stroki in s tem bi sam sebi v skledo pljuval!
Danes so skoraj vse cote narejene na kitajskem, indoneziji, tajvanu, tajski in mehiki. Tudi najdražje in najbolj priznane znamke od modnih kreatorjev delajo kitajci, indonezijci….poceni delovna sila. Obleke šivajo stroji, za katerimi so tudi majhni otroci. Vse je isti šmorn! V italiji ali v sloveniji ni nič bolje zašito, kot v tajvanu, na kitajski….. Kvaliteta blaga…..seveda obstajajajo boljši in slabši…..ampak, če npr. daš za kavbojke (na katerih je pač gor prišit listek z nekim imenom) plačaš zanje npr. 100 Eur, si jih preplačal za najmanj 60 Eur. Nobene hlače jeans ali nobena majica, nobena torbica v resnici ni vredna 100 Eur, razen če je zlata, diamantna (potem je vredna tudi več) Ampak blago…… ne moreš plačat za neke krpe 100 Eur. Vsi imate oprane možgane. Vsi, ki nosite znamke ste greste le fensi osebe, hočete opozoriti nase, ste naduvani. Zato, da se vi preseravate, podpirate, da otroci delajo za drobižek, lastniki pa si mastne denarje bašejo v žepe in bogatijo. Primer v tajvanu otrok za šivalnim strojem zašije ene hlače, na koncu prišije gor listek levis…… za to delo bo dobil kos kruha. Lastnik ki je prodal te hlače pa v žep pobaše 80 Eur. 20 eur pa da za material! Mal začnite razmišljat.

Sam bi si lahko privoščil kavbojke sebi, ženi in otroku za 100 Eur. Pa si jih ne! Kupujemo v H&M, NewYorker, C&A, Takko. Hodimo tudi v bosno, italijo in v ameriko. Izkušnje? Najceneje in največja kvaliteta je v ameriki. V ameriki skoraj na vsaki etiketi piše made in china 🙂

Obdelano s kakpnimi kemikalijami – se vprašaš? Tako poceni roba ne more bit čisto nič dobrega.

in mi je jsasno, zakaj nekatere prodajalke po trgovinah ( videno v Italiji OVS, COin, ipd) naprimer nosijo tekstilne rokavice, ko prinesejo kup jeansa iz skladišča – zaradi transferja kemikalij..…. Poceni roba je leglo kemije. Saj ne rečem, tudi tista tadražja je, samo vseeno pride bolj skozi preverjene kanale, kot kitajska roba na tržnicah. Pa nisamo oizgovor, da so manjše marže. Kemija.[/quote]

tole sploh nima veze s kemikalijami, sem delala kot študenatka v takih trgovinah..gre se za to, da jeans ponavadi pušča barvo, sploh neopran..pa je lahko 10 eur, ali 150 eur, vsak pušča barvo, zato tudi piše, da jih pereš posebej, vsaj prvič, ker vedno nekaj barve dol…in ker se v skladišču prijemlje tudi druga oblačila, ne vem, bele srajce itd..se da gor rokavice, da se ostala svetla, občutljiva oblačila ne umažejo..[/quote]

🙂 tebi so kot študentki tako rekli. Resnica je pa žal taka, kot opisano 🙂

tole sploh nima veze s kemikalijami, sem delala kot študenatka v takih trgovinah..gre se za to, da jeans ponavadi pušča barvo, sploh neopran..pa je lahko 10 eur, ali 150 eur, vsak pušča barvo, zato tudi piše, da jih pereš posebej, vsaj prvič, ker vedno nekaj barve dol…in ker se v skladišču prijemlje tudi druga oblačila, ne vem, bele srajce itd..se da gor rokavice, da se ostala svetla, občutljiva oblačila ne umažejo..[/quote]

🙂 tebi so kot študentki tako rekli. Resnica je pa žal taka, kot opisano :)[/quote]

sem delala v trgovinah, kjer so bile kavbojke po 20 eur in tudi v takih, kjer so bile 150 + eur..v obeh smo nosile rokavice, le zakaj…če so kavbojke za 150 eur vse bio in eko bombaž, gojene posebej in šivane z zlatimi rokami dobro plačanih delavcev v osrčju evrope??

vse je isti šmorn, sama kemija, razlika je samo v našitku, ali je to hugo boss ali h&m…blago je isto, samo eni ljudje so bili pač bolj nategnjeni, ker so plačali 200 eur za kavbojke, ki so vredne 5 eur, drugi pa 20…

Aja, ker teh stvari pa ne delajo otroci za drobižek? Zakaj si ne šivate sami ali hodite nagi?

Teli izgovori s kemijo, da so poceni roba bolj strupena in škodljiva, kot tista draga….. To je čisti lapsus. To je zato, ker je posledično tudi zaradi vse večje revščine….je začel upadati prodaja znamk, zato, ves čas tupijo ljudem v glavo, da poceni ni zdravo. Pa halo, nekdo ki že tako nima, tud če je zdravo al pa ni zdravo, si ne bo levisk kupu. Prav tako je v dragih in pocenih enaka kemija. Mogoče pa je v dražjih še več kemije, ker so bolj kvalitetne, dlje časa zdržijo, dlje časa obdržijo barvo-se ne sperjejo? zakaj? mogoče pa je več barve dodane-kemije. Sem že slišal, da postopek barvanja ponovijo večkrat……to pomeni da večkrat dodajo kemikalije 🙂

Aja, ker teh stvari pa ne delajo otroci za drobižek? Zakaj si ne šivate sami ali hodite nagi?[/quote]

ampak s tem ko kupuješ drage firme, samo podpiraš bogataše, jim omogočaš še večji zaslužek..ki na veliko izkoriščajo poceni delovno silo..če plačaš za hlače 150 eur, mu omogočiš vsaj 100 eur čistega zasužka, 50 eur si pa potem razdeli veriga, vse do reveža, ki je hlače šival..
pri hlačah za 20 eur je tega manj..kvaliteta je pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ista..vem, ker sem tudi sama biologinja.

Aja, ker teh stvari pa ne delajo otroci za drobižek? Zakaj si ne šivate sami ali hodite nagi?[/quote]

ampak s tem ko kupuješ drage firme, samo podpiraš bogataše, jim omogočaš še večji zaslužek..ki na veliko izkoriščajo poceni delovno silo..če plačaš za hlače 150 eur, mu omogočiš vsaj 100 eur čistega zasužka, 50 eur si pa potem razdeli veriga, vse do reveža, ki je hlače šival..
pri hlačah za 20 eur je tega manj..kvaliteta je pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ista..vem, ker sem tudi sama biologinja.[/quote]

Potem mi pa razloži, zakaj tiste za 100€ nosim že več let in so še vedno kot nove, tiste za 20€ pa so po par mesecih raztegnjene in luknjaste?

itak da je vse isto sranje.
samo tak, ki kupuje firmo in drago plačuje, mora vsaj v to verjet, da je kvaliteta boljša, ker se mu drugače cel sistem podre..ne bo zdaj prešaltal iz Armani jeans na C&a..ker je itak vse en in isti šit..
si pač pripravljeni dat ogromno denarja zaradi image-a..meni je to brezveze, pa bi komot lahko, ampak denar recimo rajši porabim za dobra potovanja..
če samo pogledam desigual..kakšen šit od cot je to..da ne veš, če ti bo že v rokah vse razpadlo..pa je dokaj drago..

ampak s tem ko kupuješ drage firme, samo podpiraš bogataše, jim omogočaš še večji zaslužek..ki na veliko izkoriščajo poceni delovno silo..če plačaš za hlače 150 eur, mu omogočiš vsaj 100 eur čistega zasužka, 50 eur si pa potem razdeli veriga, vse do reveža, ki je hlače šival..
pri hlačah za 20 eur je tega manj..kvaliteta je pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ista..vem, ker sem tudi sama biologinja.[/quote]

Potem mi pa razloži, zakaj tiste za 100€ nosim že več let in so še vedno kot nove, tiste za 20€ pa so po par mesecih raztegnjene in luknjaste?[/quote]

čisto odvisno, na kaj naletiš..sem imela že ful drage firme, pa ne samo kavbojk..pa ni bilo za nikamor po parih mesecih..ali pa neka poceni roba, ki se non stop pere in nosi, pa je še vedno kot novo.

Potem mi pa razloži, zakaj tiste za 100€ nosim že več let in so še vedno kot nove, tiste za 20€ pa so po par mesecih raztegnjene in luknjaste?[/quote]

čisto odvisno, na kaj naletiš..sem imela že ful drage firme, pa ne samo kavbojk..pa ni bilo za nikamor po parih mesecih..ali pa neka poceni roba, ki se non stop pere in nosi, pa je še vedno kot novo.[/quote]

Se strinjam. Ampak, če imam z neko dražjo znamko same dobre izkušnje, z neko poceni pa same slabe, bom rajši kupila dražjo, kot preizkušala srečo, če bom mogoče vseeno pri oni poceni naletela na kako izjemo.
Je pa res, da tistih dragih ne kupujem v Sloveniji. Pa naj me zdaj kdo spljuva še zato 🙂

🙂 tebi so kot študentki tako rekli. Resnica je pa žal taka, kot opisano :)[/quote]

sem delala v trgovinah, kjer so bile kavbojke po 20 eur in tudi v takih, kjer so bile 150 + eur..v obeh smo nosile rokavice, le zakaj…če so kavbojke za 150 eur vse bio in eko bombaž, gojene posebej in šivane z zlatimi rokami dobro plačanih delavcev v osrčju evrope??

vse je isti šmorn, sama kemija, razlika je samo v našitku, ali je to hugo boss ali h&m…blago je isto, samo eni ljudje so bili pač bolj nategnjeni, ker so plačali 200 eur za kavbojke, ki so vredne 5 eur, drugi pa 20…[/quote]

tudi ti si nepoučena – ker ne veš, zakaj v eni trgovini komot lahko nabijejo cene 200 eur ( trgovske marže, v katere zakamuflirajo marsikaj) , za isti kos pa v industrijski prodajalni 60 eur 🙂 ker je treba plačat v tej redni trgovini na peš coni, kjer si ti v rokavičkah delala: najemnino ( center mesta) zaposlene, tprej tudi tebe in skladišče. To pa stane, ane?

in ja, nekateri kupci bodo šli v te trgovine: ker bodisi ne vedo, kje lahko kupijo ceneje isti artikel, pa magari mesec dni kasneje, ko bodo dali zalogo v skladiščno prodajo (outlet), ker želijo kupovat v takih lepih trgovinah in ker želijo takoj top kos iz zadnje kolekcije 🙂

New Report

Close