Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje je boljše imeti stanovanje, spodaj ali zgoraj?

Kje je boljše imeti stanovanje, spodaj ali zgoraj?

Zgoraj. Sem na vrhu nižjega bloka, ampak nad menoj je še neobljudena podstreha. Pa tudi na podstrehi nič ne zamaka in ne verjamem, da kdaj bo. Meni je fantastično. Spodaj bi se počutila izpostavljeno. Drži, včasih kaj pozabiš, ampak to lahko kdorkoli kadarkoli. Nikoli željno ne gledam v tuja vrata, ampak se počutim prijetno, ko se spokam gor. Skozi okno imam pa tudi nekaj razgled in obzorje. In ja, stopnice gor niso vedno užitek, ampak po drugi strani je pa fletno iti dol:)

10 let sem zivela v 4. nad (brez dvigala), super je bilo, vcasih sem sicer malo sopihala gor, a je dobra telovadba. Zdaj sem v hisi in prav pogresam odprt pogled v daljavo, na nebo, strehe, drevesne krosnje…

Odvisno kakšen blok.
Jaz živim v novem, zgrajenem 2010, sem v najvišjem: 4. nadstropju. Ko sem na balkonu ni nikogar nad mano, kvečjemu jaz bi lahko pošpejal k komu, če bi hotel. Sosedov ne slišim, samo od spodaj prihaja kdaj kakšen zvok, ker imajo male otroke. Meni je gotovo najboljše tu zgoraj, ne predstavljam si da bi bil najnižje ali kje vmes. Tudi kar se varnosti tiče, si težko predstavljam kakršenkoli rizik tu.
Hodnik v posameznem nadstropju je ločen od stopnišča z vrati, tudi če grem peš mimo spodnjih štukov, ne slišim nikogar in oni mene ne.
Tako da. V novih in nižjih blokih je gotovo kakšen plus več in nadstropje mogoče manj relevantno kot v starih.

Bila enkrat v atriju, niti slučajno ne grem več. Tla vedno ledeno hladna, temno, včasih kake živalice, zasebnosti nobene in kupi smeti non stop. Pa vedno neki hrup na vhodu. Pred tem več let v najvišjem. Kljub dvojnemu ogrevanju (v bistvu trojnemu, če štejem tudi kamin), je pozimi hladilo, ker je toplota uhajala. Ko je začelo zamakati s strani strehe oz fasade zgoraj pri nas, svet stanovalcev ni zbral dovolj glasov za obnovo oz.popravilo in tako znajdi se. V spalnici se je delala zaradi tega plesen, ki je ni bilo mogoče odpraviti.
Zdaj sem v 1., mi je super. Šla bi še do 2. Pomembno mi je samo, da je velik balkon, stanovanje na z ali j, in stanovanja z vseh strani (zdaj imam vedno toplo, kurim pa skoraj nič, strošek za ogrevanje 30€).

Jaz bi rekla, da so dobre in slabe plati povsod. So jih pred mano nekateri že dobro opisali. Meni osebno so ljubša višja nadstropja. Sem mislila, da sem med redkimi takimi in da ljudje predvsem obožujejo pritlična atrijska stanovanja, pa vidim, da je doslej večina komentatorjev tudi “višincev”.

Četrto nadstropje 10-nadstropnega bloka. Hodim peš, čeprav je dvigalo.
4 radiatorji. Samo v kopalnici 24 ur na dan prižgan radiator. Kopalnica ves čas odprta. Radiator v eni sobi pa prižgan le po luftanju za kakšno uro ali dve. Enostavno ni treba več. Še copat ne rabim.

Lega sever – zahod. Od pozne jeseni do pozne pomladi sonce sploh ne pride. Pa je svetlo. Poletja so znosna, Sonca ne pogrešam čisto nič. Me moti močna svetloba. V direktnem soncu sem ves čas zaroletana.

Prej sem bila pa v stanovanju jug – zahod. Nabijalo direkt sunce j*beno cel dan. Poletja neznosna.

Absolutno na vrhu.
Nizkega bloka brez dvigala.
Stopnice so vsakodnevna rekreacija in se pozna na postavi.
Na vrhu smo vsi “pajkovci”. Nikogar debelega 🙂
Imamo razgled, veliko svetlobe in mir.

Vse je to super za fit ljudi brez bremen in zdravstvenih težav, ampak pozabljaš, da nekateri imajo male otroke, jajčke, vozičke, nakupe, veze mleka, da o starejših občanih ali zdravstveno onemogočenih sploh ne začnem. Ni vse za vse. Mora biti izbira, blok brez dvigala ne bi prišel niti v ožji izbor.

Tam sem bil v penthousu, zdaj sem pa kupil atrij v Domžalah za 300k in živim kot v raju, no Katarince Kresal pa res ne morem videt vsak dan, kot sem jo v Trnovem. Lp Igor.

New Report

Close