Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kje kupiti skobcevko – Lj ali zahodno

kje kupiti skobcevko – Lj ali zahodno

Pozdravljeni,
kupili bi skobcevko (ali dve, ker berem, da so druzabna bitja). Pa nimam pojma, na koga se obrniti. V trgovini z zivalmi ne bi kupovala, ker mi ni vsec koncept takih trgovin.
Pozna kdo kaksnega zaupanja vrednega rejca v okolici Ljubljane oz. zahodno od Ljublljane.
Njalepsa hvala za pomoc!!

Rejcev v Lj ali okolici ne poznam, vem pa iz lastnih izkušenj, da ni dobro imeti dveh ali več papig. Če so same se več družijo z lastniki i so bolj dovzetne za učenje. Če jih jeveč skupaj, ni od njih nič drgega kot samo čivkanje iz kletke.

Za nakup seobrni na rejca, ni nujno da je iz Lj ali okolice, ki mladiče ročno hrani. Tako papige niso boječe, ampak navajene na človeka že od majhnega.

Hvala za (drugi) odgovor.
Saj ravno zato sem objavila vprasanje – da mi mogoce kdo pomaga s konkretnim predlogom 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Včasih je imel g.Cedilnik iz Preloga pri Ihanu veliko rejo skobčevk.

Ja, za egoizem lastnika je ena super. Za papigo pa pač ne. Skobčevke živijo v jatah, človek pa pač ni ptič, da bi lahko nadomestil drugo ptico. Tako da e za razmislit ali postaviš na prvo mesto svoj egoizem ali dobrobit živali.

Na Gmajnicah so imeli pred kratkim dve lepi simpatični skobčevki. Ne vem, ali sta še tam. Pozanimaj se.
Mi smo jih imeli dolga leta doma, običajno po dve, da sta imeli družbo. Nekatere so bile bolj družabne do ljudi, druge manj. Ne vem, od česa je to odvisno. Imeli smo tudi parček, pa je bila ena ves čas pri nas, kadar sta bili spuščeni, druga pa nikoli ni želela na primer na roko.

Tudi jaz iščem dve skobčevki, pa ne vem kje bi iskala.

Robert Sekardi. pošten rejec papig. ni pa v LJ

Milan Colarič

New Report

Close