Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje praznovati rojstni dan za najstnike?

Kje praznovati rojstni dan za najstnike?

Pha!

Pol pa kar bot pa še u tla se vrž pa pod kouter pejt pa nč več vn ne glej!

Šaura!


ti nebos men govorila saura. če se tok nizko spuščas da neznance znerjas lahko sama upoštevaš svoj nasvet

Pa ljudje božji, saj bodo sami plačali “zabavo”, vi se pa usajate, kot da bi šlo z vašega računa. Vsak zase najbolj ve, koliko si lahko špoga, pa tudi čisto njihova stvar, koliko povabljenih ima hči za RD.
Ženska sprašuje za predloge in nič drugega.

ObupanaMama, tudi mi smo dali čez podobna praznovanja- sedaj se več ne ubadamo z idejami, sin ima svojo družbo in grejo ven-on časti kakšno pijačko in je to bolj druženje v lokalih, ki jih je v centru najlepšega mesta kar precej :-)-je pa tri leta starejši.
Kakorkoli, želim vam lepo praznovanje, kjer koli že bo in vse najboljše hčeri.

Naj praznujejo v muzeju. Tam si muzej najprej vodeno ogledajo, nato jim organizirajo iskanje zaklada in party.

Tudi jaz sem slišala, da muzej zelo pohvalijo ali pa hišo eksperimentov. Sama sem ravno danes dobila idejo, da bi svoj 40. praznovala v zivalskem vrtu. Par najboljših prijateljic, naše otroke in može, pa bomo lahko se kakšno rekle. Meni so praznovanja tam prav všeč, edino mislim da oni niso navajeni odraslih slavljencev. 🙂

Pri nas je od 12. leta dalje peljal celo ekipo nogometašev – 12 fantov na hamburger po treningu. Smo dali okrog 50 evrov. Ja obsojajte me, kako je razvajen. Pazite še huje postaja hči je 5 prijateljic od 15. leta naprej vsakič peljala na pico in tortico – okrog 50 evrov. Se pravi da sem zdajala za rojstne dneve letno okrog 100 evrov…res mi je hudo.
Avtorica predlagam tortico in klepet v kavarni, vam komentatorji pa polagam na srce, da se nehate razburjat. Če niimate denarja ni kriva avtorica. Ona ga ima in privoščim jo, da hčerki organizira sanjsko zabavo.

Hisa experimentov na Trubarjevi ima rojstnodnevne zabave.

Pa se do 25 povabljenih je lahko 🙂

http://www.he.si/rojstni_dnevi

Ali pa ZOO ljubljana, ali pa Mestni Muzej.

Kaj pa če bi najeli kak piknik plac in imeli piknik. Igrajo lahko badminton, odbojko in nogomet?

Morda pod kozolcem (za primer slabega vremena)? Sama s tremi prijateljicami lahko v okolici naredi lov za zakladom 🙂

Hvala vsem za predloge, so odlični. (ne no… in pri nas) hvala cenim vajine komentarje. LP

Pred kratkim smo imeli novoletno zabavo na eni izmed ladjic po ljubljanici. Bila sem zelo razočarana. Jem samo vegansko. Ko je natakar vprašal, kdo ima vegetarijanski meni, sem dvignila roko in mu odvrnila, da jaz bi pa veganskega. Popravil me je in povedal, da ima samo vegetarjanskega. Ostala sem tiho, saj nisem želela komplicirati.
Prinesel mi je predjed – bil je ocvrt sir na več načinov, kar je pomenilo, da ne morem nič jest, ampak, če je to vegetarijansko, sem bila tiho. Ker je to to.
Ob glavni jedi se je pa zataknilo. Natakar je postregel vse goste, razen mene. Enostavno me je ignoriral. Ostala sem brez hrane. Ko ga je kolega opozoril na mene, je enostavno odvrnil, da je pač zmanjkalo te vrste hrane. Niti malo se ni potrudil, da bi mi ponudil kaj drugega – mogoče pečen krompir, ki ga je imel, ali pa solato, pa verjetno še kaj drugega. Ignoriral me je in ostala sem brez hrane. Za sladico je postregel tudi samo smetano, kar zopet ne jem – je pa vegetarijanska.
Grdo mi je, da se za svoje goste niti malo ne potrudijo. Presodite sami, če bi se vi dobro počutili ob taki postrežbi, ko vsi jejo, le vi ne.

Če si tako zelo zakomplicirana, se pač prej pozanimaš, kaj je kje na voljo.
Drugače pa ne vem, kako to spada v to temo.

Adrenalinski park. En manjši je pri Atlantisu.

Za take ekstra želje, kot jih imaš ti, si drugič prinesi s sabo.

A veš kaj ti povem: obupana je verjetno mama od tistega fanta, ki je trenutno v UKC brez obeh rok.

Če si ti danes obupana zato, ker ne veš, kje bo tvoja hči naslednjega septembra praznovala RD, se usedi dol in fino razmisli, če si čisto pri pravi. Potem pa pejt in uživaj s svojim otrokom in ga nehaj srat.

Še ena, ki bo najslabša, ker tudi priredimo hčeri RD z velikim številom otrok (med 15 in 20). Pridna je, radi jo imamo in ni lepšega, kot jo videti s prijateljicami in prijatelji, kako uživajo v druženju (kino, bowling, kakšna dvorana in športanje,…). Na srečo ima veliko dobrih, prijetnih prijateljic in prijateljev.
Za vse tiste, ki imate grde odgovore- avtorica je vprašala za predlog, ne za mnenje. Tipično slovencelji.
Pa lepe praznike!

Če pa v 1 letu+ še ni pripravila praznovanja…

Če koga še vedno zanima, mi smo se dobro imeli pri Paintball Ljubljana.
http://www.paintball-ljubljana.si

Ko berem komentarje mi je kr slabo. Otroci nekaterih se mi pa res smilijo
Če lahko in zaenkrat lahko, hčerki nudim za roj dan zabavo, saj je to zame najlepši dan v življenju. Zdaj bo praznovala 12 let. Pravkar iščem kam z 14 otroki in vsaj 8 starši. Bli smo že v termah,bumbar parku, doma, piknik placu, živalskem vrtu, bowling itd in ja, nekaj je stalo, ni pa to neko premoženje. Čist odvisno od 150-300€ , pa kaj ?! Vi si kupujete cestne terence na lizing, lake za nohte celo leto, celo tel na obroke itd itd. Za okrogle obletnice si delate prave ohceti, otroku pa enkrat na leto ne morete privoščit veselja, pa še to tisti, ki dobivate doklade za njih
Sram vas naj bo. Več vlagate v tekmovanje z sosedi, eni kadite, eni pijete in ne vem kaj še, zdaj bi pa obsojali mamico, ki nudi otroku nekaj normalnega?! Bedaki, ubogi vaši otroci. Dokler se ne bodo osamosvojili vas bodo že prenašali, potem bote pa lahk škrtarili sami v svoji lepi veliki hiši.

Da se ne boš razpočila. Moji otroci so zmeraj praznovali doma in vsi sošolci pravijo, da so ti rojstni dnevi najboljši in komaj čakajo. Ker ni animacije, ker so relativno sami in lahko delajo, kar hočejo. Vi pa kar še naprej sanjajte, kako otroci uživajo na teh umetno sproduciranih in vodenih rojstnih dnevih. Predvsem pa neosebnih! Ampak glavno, da se lahko pohvališ, koliko si plačala, ne? Ja, to otroci cenijo, to jim prižge iskrice v očeh.

Da se ne boš razpočila. Moji otroci so zmeraj praznovali doma in vsi sošolci pravijo, da so ti rojstni dnevi najboljši in komaj čakajo. Ker ni animacije, ker so relativno sami in lahko delajo, kar hočejo. Vi pa kar še naprej sanjajte, kako otroci uživajo na teh umetno sproduciranih in vodenih rojstnih dnevih. Predvsem pa neosebnih! Ampak glavno, da se lahko pohvališ, koliko si plačala, ne? Ja, to otroci cenijo, to jim prižge iskrice v očeh.
[/quote]Čisto prav ima, kaj se pizdiš na njo?
Kaj bo tak najstnik delal doma? srfal po tablici in igricah, da starši mirno kavč in noge v zrak?
Delaj kot ti paše. Za otroke vam je vedno težko z izdatki, glavno da sosed vidi nov avto in našopirjeno frizuro.
Ja tvoji otroci to cenijo, ker drugega ne poznajo.

Čisto prav ima, kaj se pizdiš na njo?
Kaj bo tak najstnik delal doma? srfal po tablici in igricah, da starši mirno kavč in noge v zrak?
Delaj kot ti paše. Za otroke vam je vedno težko z izdatki, glavno da sosed vidi nov avto in našopirjeno frizuro.
Ja tvoji otroci to cenijo, ker drugega ne poznajo.
[/quote]

He, he… cenijo tudi naši, pa poznajo skoraj vse naštete možnosti.

Escape room + pizza

Nekaj idej, malce zaprašenih, ker hči je danes že sama mami malemu vrtičarju, vendar so otroci še zmeraj samo otroci in ko preklopijo na otroke v sebi, še vedno znajo pozabiti na telefone, tablice, igrice ipd., preverjeno pri nečakih. Imeli smo:

– pohode po učnih poteh ali hribih, večkrat, ker to je bilo zmeraj bombastično za otroke, včasih kje blizu (Rožnik, Toško), včasih tudi z vlakom že zgodaj zjutraj in do večera. Zanimivo mi je bilo, da otroci v višjem razredu OŠ niso poznali Rakovega škocjana. Tam je tudi lepa učna pot.
– z gondolo na Veliko Planino na njihovo kislo mleko, domač kruh s sirom, jabolka, skutne palačinke (nekaj obvezno nutela, itak:-).
– enkrat cela hordica na vikendu s spanjem, družabne igre, gumitwist (itak nobeden ni vedel kaj točno naj si s tem začne), po dva v eni postelji, pa ni bilo nič pretesno in pretrdo.
– pa v Tivoliju, na otroškem igrišču, kar je bilo najbolj zanimivo, ravno nekje teh let, pa so najprej malo noske vihali, ko pa so se razigrali, jih ni bilo možno potegnit iz igral. Imeli smo seveda tudi nekaj izzivov. Prav res super. Zraven je čolnarna, tortice, sladoledi, soki pri njih.
– eno leto smo imeli tekmovanje v izdelavi najboljšega vodnega koleščka v Iškem Vintgarju
– pa ribe na nek ribnik smo šli enkrat lovit, samo se ne spomnim več kam, pol nam jih je pa kuhar spekel….
– aha, eno leto, ko hči ni mogla ven zaradi bolezni, so pa imeli rd pri nas doma, imeli smo malo šolo pletenja, kvačkanja, šivanja, slikanja na svilo, barvanja na steklo. Vsi polno zaposleni, še dva fanta sta pletla :-), gužva, da ni bilo niti kje prav sedet, veselje pa do stropa.
– skoraj bi pozabila, bili smo tudi v smeri proti Litiji z vlakom na eni kmetiji. Nič se ne ukvarjajo s turizmom, šla sem prosit na nekaj kmetij, da bi pripeljala otroke. Božali so krave, jahali osla, česali ovco, lupčkali male kozice, lovili kokoši. Na skednju so dobili vsak svojo dekico (nekaj eur iz mercatorja, z našitimi imeni), na dekici prtiček z malico. Domačini so bili tako veseli, da sploh niso hoteli vzeti denarja, čeprav smo bili dogovorjeni, pa še gospa je sama napekla sirovo pogačo.

Običajno so dobili vsak svoj nahrbtniček na vrvico, ki sem jih sešila sama, lepo dekoriran s perlicami in poslikavo, noter malico za po poti, v ličnih embalažicah, vsaka stvar posebej zavita, majčkena presenečenja, ker to si mislit ne more človek, kako srečni so učki, ko odvijajo tiste paketke s pentljicami, pa četudi je potem noter samo sirov kifeljček ali žitna tablica. Skoraj praviloma smo imeli poudarek na naravni domači hrani, čeprav seveda brez sladkarij ne gre. Pice in mkdonaldsa nikoli, smo pa enkrat imeli na enem pikniku aparat za hot dog in so si jih otroci sami delali. Vedno so iz praznovanja nekaj tudi odnesli, dekice, košarice, nahrbtničke, copatke, kozarčke z imeni, … malenkosti, ampak z velikim veseljem. Marsikateri izmed otrok, danes seveda odrasel, še danes pove, da so to bili najboljši rojstni dnevi. Morda bo kdo dobil inspiracijo, da je lahko praznovanje tudi malo drugačne narave, bolj preprosto, manj trendovsko in tudi v manjših cenovnih okvirjih, brez plačanih animatorjev, včasih tudi še koga od staršev zraven, sploh pri izletih, in nikoli nismo bili odveč.

Čisto prav ima, kaj se pizdiš na njo?
Kaj bo tak najstnik delal doma? srfal po tablici in igricah, da starši mirno kavč in noge v zrak?
Delaj kot ti paše. Za otroke vam je vedno težko z izdatki, glavno da sosed vidi nov avto in našopirjeno frizuro.
Ja tvoji otroci to cenijo, ker drugega ne poznajo.
[/quote]

Kaj delajo? Pojejo, igrajo se, družijo, POGOVARJAJO! Vse, česar na teh vodenih animacijah ni. In edino, kar najstnikom kaj pomeni.

New Report

Close