Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje ste zaposleni tisti, ki večkrat letno dopustujete?

Kje ste zaposleni tisti, ki večkrat letno dopustujete?

Od kar imamo svoje na hrvaskem, dopustujemo vecinoma tam. Jaz imam ze celo zivljenje “dopust” zato cas zame ni tezava, se pa seveda vedno prilagodim druzini (sola, mozeva sluzba) ampak imam drug problem, nisem lih obozevalec avijona, letalisc itd. V bistvu se moram psihicno pripravit in bolj kot ne prisilit na voznjo. Do ca max 8h se gre, res zadnja meja, pa tud to mi je tezko, vse kar je vec mi je muka. Raje potujem z avtom, ker imam jaz kontrolo kje, kdaj, kako. Enim pa to pase in jim ni problem npr. do avstralije, to jim je cas posla. Nazadnje sva bila res dalec od slo.,par let nazaj… to ni zame, komi sem zdrzala.

Odgovor na objavo uporabnika
čak mal, 26.05.2022 ob 19:41

Odgovor na objavo uporabnika
vse se da, 26.05.2022 ob 19:37

Odgovor na objavo uporabnika
Ker lahko, 26.05.2022 ob 18:16

Berem, kako se eni hvalite, da greste za prvomajske na hrvaško morje, poleti v tujino, po Italiji, po Franciji, septembra v Grčijo, pozimi spet nekam … Kje imate toliko dopusta na razpolago, pa še jemljete ga, kadar vam paše? Da ne govorim o stroških. Kakšni garači iz gospodarstva niste, ker taki imajo minimalno dopusta, plače tudi nekje bolj švoh, pa največkrat imajo kolektivca. Privatniki ne morete biti, ker oni govorijo, da živijo samo za firmo, da njihov delovni dan ne traja 8 ur, da si še 2. maja ne morejo privoščiti praznika, ker ga v Evropi nimajo, kaj šele, da bi petkrat na leto na dopust hodili. Zdaj, v javnih službah ste menda vsi na minimalcih, razen tistih, ki so na visokih funkcijah. Oni sicer denar imajo, ampak jamrajo, da nimajo nobenega časa zase.

Kje je torej vam padla sekira v med?

 

Za druge stvari ne trošimo, zato pa si z veseljem privoščimo večkratne dopuste. Pač to nam je najbolj všeč. Imava solidni plači in nam ca 15.000 Eur letno ni težko za dopuste dati.

V glavnem se v odgovorih bolj na denar osredotočate, mene pa zanima, kako to, da ste tisti, ki toliko zaslužite, v službah tako pogrešljivi, da lahko zlahka kadarkoli dopust dobite? Ponavadi taki govorite, da ste nezamenljivi, da brez vas nič ne funkcionira, da na vaših plečih firme stojijo, potem ste pa več na dopustu kot v službi.

tako organiziram delo….nihce ni nezamenljiv

Forumi in socialna omrežja prenesejo marsikaj…. nikakor pa ni tam gor objavljeno res, v 95% je prenapihnjeno in olepšano. Nori ljudje dejansko tudi kredite jemljejo za dopust…

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
qertf, 27.05.2022 ob 10:06

Forumi in socialna omrežja prenesejo marsikaj…. nikakor pa ni tam gor objavljeno res, v 95% je prenapihnjeno in olepšano. Nori ljudje dejansko tudi kredite jemljejo za dopust…

 

Kredit za dopust vzame manj kot 20 ljudi v Sloveniji.

jaz sicer si vzamem parkrat letno dopust, ga imam kar nekaj, vendar pa mi ni v interesu potovat.. tud to ne vem, ali se mi bo letos zares dalo na morje, ne da se mi vozit tja.. če bi se lahko prežarčila ja potem že, da se pa vozikam pa mi je kar stresno že.. meni je bistvo dopusta, da čiliram.. 😊

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 27.05.2022 ob 10:40

jaz sicer si vzamem parkrat letno dopust, ga imam kar nekaj, vendar pa mi ni v interesu potovat.. tud to ne vem, ali se mi bo letos zares dalo na morje, ne da se mi vozit tja.. če bi se lahko prežarčila ja potem že, da se pa vozikam pa mi je kar stresno že.. meni je bistvo dopusta, da čiliram.. 😊

Te jaz peljem.

jaz sem nepremičninska agentka, mož je inžinir in ima privat firmo. Potujemo večkrat letno, zdaj med korono je bila seveda pavza. zdaj pa spet na polno do jeseni vsaj.

Odgovor na objavo uporabnika
Swimmer, 27.05.2022 ob 10:45

Te jaz peljem.

in kako to spremeni dejstvo, da se še vedno vozim? Ker sem vedno sopotnica, nikoli sama ne vozim na morje (tudi vozit ne maram hahaha)..

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 27.05.2022 ob 11:13

in kako to spremeni dejstvo, da se še vedno vozim? Ker sem vedno sopotnica, nikoli sama ne vozim na morje (tudi vozit ne maram hahaha)..

Boš lahko spala na zadnjem sedežu, ali pa v kofani   😂

Odgovor na objavo uporabnika
večkratletno, 27.05.2022 ob 10:46

jaz sem nepremičninska agentka, mož je inžinir in ima privat firmo. Potujemo večkrat letno, zdaj med korono je bila seveda pavza. zdaj pa spet na polno do jeseni vsaj.

Nepremičninska agentka, dovoliš da te pocukamo za rokav in povprašamo za poznavalsko mnenje, sedaj ko se orisuje prihodnost, pred vrati je višanje obrestnih mer in in gospodarska kriza. Se cene stanovanj že umirjajo? Kaj v stroki predvidevate da se bo zgodilo? Stagnacija, pok ali bo šlo še v višave?

 

Odgovor na objavo uporabnika
Samo povem, 26.05.2022 ob 23:30

Diplomirane m.s. imajo veliko dopusta. In lahko potujejo večkrat na leto.

Res je tako. Moja soseda letos že tri runde dopusta po več kot 14 dni. Tri tedne nazaj je prišla z Maldivov, kjer je bila 11 dni. Poleti ima ponavadi 3 ali 4 tedne skupaj dopust, pa v jeseni spet gre na kakšno več tedensko potovanje. Ima res veliko dopusta, kar tudi sama priznava.

Odgovor na objavo uporabnika
Swimmer, 27.05.2022 ob 11:26

Boš lahko spala na zadnjem sedežu, ali pa v kofani   😂

😂

Se  prav nič ne čudim, da se čaka pri zdravnikih.

https://www.zurnal24.si/slovenija/dopustov-da-te-kap-94739

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 27.05.2022 ob 11:40

😂

Kaj potem,  greš

Odgovor na objavo uporabnika
zadnji podatki, 27.05.2022 ob 10:37

 

Kredit za dopust vzame manj kot 20 ljudi v Sloveniji.

 

Zelo dvomim, osebno jih poznam vsaj pet, ki počitnice ali plačujejo na obroke ali so vzeli gotovinski kredit. Pa dvomim, da je potem v celi Sloveniji samo 20 takih. Ja, mogoče 20 takih, ki so vzeli namenski kredit, če obstaja. Za gotovinskega pa noben bog ne ve, kako ga porabijo.

 

Jaz sem štartala z 20 dnevi dopusta, dodaten dan sem dobila šele z otrokom. Pa sem vseeno šla jeseni na 2-tedensko potovanje (cca 8dni dop. če pokombiniraš praznike), okoli 8.2. par dni smučanja (2dni dop.), za 1.maj nekam v evropo (s 5-6 dni dop. se da dobiti ven 10 dni počitnic, ostalo sem koristila poleti za morje, ponavadi v kombinaciji s 15.8.

Nisem bila niti enega dneva dopusta v slo. Se da, če znaš izkoristit praznike.

Odgovor na objavo uporabnika
fsfa, 27.05.2022 ob 11:50

 

Zelo dvomim, osebno jih poznam vsaj pet, ki počitnice ali plačujejo na obroke ali so vzeli gotovinski kredit. Pa dvomim, da je potem v celi Sloveniji samo 20 takih. Ja, mogoče 20 takih, ki so vzeli namenski kredit, če obstaja. Za gotovinskega pa noben bog ne ve, kako ga porabijo.

 

 

Ti kar dvomi, to se dejanski podatki.

Odgovor na objavo uporabnika
zadnji podatki, 27.05.2022 ob 11:58

 

Ti kar dvomi, to se dejanski podatki.

Kar verjemi. Tudi jaz poznam dve taki familiji.  Komaj spraskajo skupaj, da avto registrirajo in potem zmanjka za dopust in grejo lepo po kredit in tako iz leta v leto. Nič jih ne izuči. Vse skozi rit.

privat sektor, IT. neomejeno dni dopusta, ponucati ga moram vsaj 30 dni letno. Sem se naveličal potovati 5x letno, tako da zdaj ko mulo še ni v šoli gremo za več mesecev in nekaj tednov koristim dopust, ostalo pa delam na daljavo.

Imam svojo firmo in si dopust razporejam kot želim.

Odgovor na objavo uporabnika
Swimmer, 27.05.2022 ob 11:47

Kaj potem,  greš

z neznanci ne hodim na morje. pa še vedno se mi ne da vozit se hahaha.. 😉

No, vsaj eni pametni, ki so naredili pavzo vsaj med korono. Ne razumem tistih, ki morajo na dopust za vsako ceno. Poznam take, ki so dejansko na dopustu vsake 2-3 mesece. In to vsakič v hotelih. Pa na kavicah 2x na dan, pa vsak mesec kakšen nov aparat, pa telefon, pa frizer, pa trgovine, pa cunjice, pa … a eni resnično kradejo al kaj? Kaj bo z otroki takih staršev, ko so tako razvajeni?

Odgovor na objavo uporabnika
Korona, 27.05.2022 ob 12:14

No, vsaj eni pametni, ki so naredili pavzo vsaj med korono. Ne razumem tistih, ki morajo na dopust za vsako ceno. Poznam take, ki so dejansko na dopustu vsake 2-3 mesece. In to vsakič v hotelih. Pa na kavicah 2x na dan, pa vsak mesec kakšen nov aparat, pa telefon, pa frizer, pa trgovine, pa cunjice, pa … a eni resnično kradejo al kaj? Kaj bo z otroki takih staršev, ko so tako razvajeni?

Odg. za “veckratletno”. No in vse ostale 😊

 

Saj pravim, lahko da so podatki taki, ker so samo pri 20-ih namen kredita dali za počitnice. Če pa ti vzameš kratkoročni gotovinski kredit, te pa prav nihče ne vpraša, za kaj boš porabil denar. Tak pač ne more biti v neki statistiki ane?

 

ti si razvajen. Denar ne pade z neba. Ga prislužiš. Otroci se bodo poleg dopustovanja naučili še kako in predvsem koliko je treba delati, da lahko tako uživaš

New Report

Close