Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje v Slo nebi hoteli živeti

Kje v Slo nebi hoteli živeti

Pravzaprav ne bi hotela živet nikjer drugje kot v Ljubljani. Pa ne zaradi ljudi, nimam nič ne proti Jeseničanom ne Zagorjanom ne Dolenjcem ne Primorcem … Vsi so lahko fajn in povsod najdeš za*eban folk. Tudi v Ljubljani ne živim zaradi ljudi (če odštejem sorodstvo in prijatelje) ampak zaradi vsega, kar mesto nudi in bi to drugje pogrešala.

Antilopa, totalno mimo si udarila!
Doma sem iz Velenja, kjer je prebivalstvo v največji meri sestavljeno iz prišlekov.
Nisem mislila, da na Jesenicah ne bi mogla živeti zaradi ljudi, ampak zaradi lege mesta, enako mislim tudi za Trbolje, Zagorje, Mežico, pa še je nekaj takih krajev.
Po koreninah sem pa Dolenjka 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, so mi tudi najljubši tisti naši konci.
Sploh pa živi in pusti živeti!

Ne bi živela v Ljubljani.


Podpis.

Ljubljana je primerna samo še za kazensko taborišče.
Raznorazne kriminalce in kaznjence bi morali v Ljubljano poslat na prestajanje kazni.
Kot včasih na Goli otok.

Priporočam ti klic na spodnjo številko:
(01) 520-99-00


Od Hrastnika do Litije je cca 15 min vožnje, toliko ti potrebuješ da iz ljubljanske obvoznice prideš na primorko, ob jutranji in popoldanski konici pa vsaj 2x toliko[/quote]

Bože, kaj od tega dvojega je zate “civilizacija” ? Saj ne da sem nesramna, sam res nooo

Službe so v lj, zato sem govorila iz Lj…žal tako je.
In iz lj ven za pridet gre čas tako za v kp kot za v litijo.[/quote]
govorimo o kraju bivanja in ne o službah, zgolj mimogrede ti kot vem nisi zaposlena v ljubljani, in tam kjer živiš ne moreš pisati o civilizaciji, ena ulica, dve gostilni in trgovina nista “civilizacija” :)))))))
štenge zmontirane ???

Povsod tam, kjer je slab zrak in premalo sonca ne bi zelela ziveti. Pa tudi h kaksni tasci se ne bi preselila.

Ko sem bil jaz majhen, mi je oče zmeraj govoril, da če se ne bom učil, me bo v Ljubljano odpeljal.
Po tej grožnji sem takoj prijel knjigo v roke in se učil. Bil sem odličnjak.

Jaz tudi ne bi zaradi ljudi odločala o kraju bivanja. Povsod so dobri, slabi…čudni, manj čudni…
LJ je moj dom, tukaj se dobro počutim. Kje ne bi živela? V kakšni grapi (sem malo klavstrofobična), kjer je malo sonca, od kjer je slaba cestna povezava…Konkretnega kraja ne bi vedela.

TRŽIČ! Tako nesramnih ljudi pa še ne. Mislijo, da imajo vse oni prav. Naderejo te za vsako malenkost. Poščijem se na njih. Pa sem le korak izven Tržiča, kjer pa je narod povsem drugačen, seveda boljši.

Jih imate torej drugod za izvoz?

“Kje v Slo nebi hoteli živeti”

Tam, kjer “nebo” ter “ne bo” ne ločijo

Plus tega, da traja celo večnost preden prideš do “civilizacije”. V tem času, ko prideš iz Lj do Litije, si že v Kp ali pa v Ce.[/quote]
Od Hrastnika do Litije je cca 15 min vožnje, toliko ti potrebuješ da iz ljubljanske obvoznice prideš na primorko, ob jutranji in popoldanski konici pa vsaj 2x toliko[/quote]

Ja sigurn… pu lufti
du Lublane pa pol ur jle
dukler te noujo s ceste praskal

zarad takih norcu pa je tku ku je

Ne bi mogel živeti v zaprtih kotlinah, dolinah, grapah… kjer ne vidiš obzorja. Najlepši mi je pogled na odprto morje oz. na pokrajino iz kakega višjega hriba ali gore. To zelo pomirja in daje upanje.

Rojena in odraščala sem v Zasavju, v takrat še sivih industrijskih Trbovljah. In želela sem si preseliti se v Ljubljano. Želja se mi je uresničila in zdaj živim v Ljubljani. In si želim preseliti se nazaj v zdaj nič več tako umazano Zasavje. Ampak mi zaradi službe ne znese. Ker vsak dan se voziti po uro in več v vsako smer je za mamo z malim otrokom res preveč. Nimaš nič od življenja čez teden. Otroka ti pa ves dan drugi rihtajo.

Po mojih izkušnjah je pot od Trbovelj do Ljubljane z avtom dolga vsaj eno uro. Ob delavnikih zjutraj lahko tudi precej več. Od Hrastnika do Litije tudi podnevi nikakor ne prideš v 15 minutah, če ne ogrožaš vseh okrog sebe in še sebe.

Sicer pa odgovor na vprašanje: nikoli ne bi živela v Vipavski dolini. Tam je pa tako svinjska vlaga v zraku vse poletje, da se komaj diha.

na Jesenicah, v Črni na Koroškem, Trbovljah in v Ljubljani ne bi mogla živeti. Prvi trije zaradi lege, zadnja zaradi nadutega folka, ki me grozno moti.

Kjer je burja, ni vlage.

Kje pa ti ne bi hotel/hotela živeti?
Negativci samo sprašujete pa nič ne odgovarjate!

Krško,Brežice z okolico,Štajerska,kompletno Zasavje.


Koliko in katero fakulteto imaš ti? FSPN ali FDV?
Klastrofobija?? Kaj je že to?

Tam kot nepismen ti.

Sprehodi se po Jesenicah in boš videla, da tako čisto in zeleno mesto težko najdeš v
Sloveniji. Žal se mesta še vedno drži komunistični sloves zaprašenega rdečega mesta.
Toliko tujcev kot jih je na Jesenicah, je procentualno na prebivalce povsod po Sloveniji. S to razliko, da so se na Jesenicah že dodobra asimilirali in da med prebivalci mesta ni zaznati sovraštva. Je pa res, da je lega Jesenic “ena dolga vas”. Obenem je pa imenitno izhodišče za prelepe izlete… Pa z županom smo fejst zadovoljni!

Jaz pa ne bi zivela na Beverly Hillsu, ne vem, se mi nekako ne dopade.
Zakaj?
To se vas pa čisto nič ne tiče.

Center Kranja… Huh ker urbanistični fail s tole grdo stolpnico med nizkimi hišami. 🙂
[img][http://www.delavske-studije.si/wp-content/uploads/2013/04/gorenjski_glas.jpg/img]

Meni osebno se zdijo mesta na Gorenjskem izredno “hladna”. Tudi Gorenjski so izradno hladni, odtujeni, zadržani, se več ali manj držijo zase. Zelo opazna je razlika, če opazuješ ljudi na vlaku, če se pelješ z lokalnim vlakom po Štajerski, ali pa z lokalnim vlakom po Gorenjski. Na Štajerskem ni nič nenavednega, če na vlaku s kom, ki sedi nasproti tebe, udariš kakšno debato ali se malce pohecaš. Na Gorenjskem so ljudje mrkih obrazov, uradnik, resni. 🙂

New Report

Close