Najdi forum

klavir

Oglaševanje profesionalnega pianina sploh ni noben strošek ! Če pa nimaš denarja za uglasit, potem ga nikar ne kupi, ker klavinove lepo plastično igrajo brez uglaševanja, kar je za nezahtevnega domačega neprofesionalnega igralca le zasilen izhod.

Če potrebuješ Profi oglaševalca mi javi in ti priskrbim pravo številko.

LP, M.

Že večkrat sem opazil, kako so nekateri učitelji alergični na digitalne klavirje. Sem pa tudi mnenja, da veliko teh učiteljev sploh še ni poskusilo igrati na sodobnem digitalnem klavirju. (ne govorim o synthesizerju). Večinoma lajajo: nima dinamike, nima pravih tipk…Dobri digitalni klavirji skušajo ustvariti simulacijo pravega akustičnega in so v zadnjem času zelo napredovali, še posebej tisti malo dražji. Moj bivši digitalni klavir je imel okoli 250 različnih »glasnosti« na eno tipko (dinamika) in mislim, da je ta dinamika kar dovolj dobra, da se približa dinamiki na akustičnemu klavirju – poenostavljeno povedano: tipko lahko pritisnemo na 250 različnih načinov. Ravno tako so bile tipke obtežene na podoben način kot pri pravem klavirju – leve tipke težje, desne lažje.

Zdi se mi zelo grdo, da učiteljica govori, kot da so bo ta otrok zamudil ne vem kaj, ker ne bo začel ravno s Steinwayem. POPOLNOMA OK JE, ČE OTROK ZAČNE Z DIG. KLAVRIJEM. Marsikdo še celo priporoča za začetek vedno digitalni klavir, ker se enostavno ne ve ali bo otrok obdržal veselje do klavirja. VELIKORKAT se zgodi, da otroci kmalu nehajo igrati, ker se enostavno naveličajo in se potem vse skupaj izkaže za proč vržen denar. Če se izkaže, da ima veliko veselje in mu igranje veliko pomeni, potem se seveda lahko kupi pianino. Če ljudje živijo v bloku je še toliko bolj priporočljiv nakup digitalnega klavirja – ne bi radi delali zamere sosedom, kajne? Jaz zelo rad igram klavir, vendar me niti malo ne bi bilo všeč, če bi skozi stene v bloku moral poslušati igranje nekoga drugega.

Učiteljica je gospo, ki sprašuje za digitalni klavir za svojo hčerko, preveč ostro »obdelala«. Menim, da pretirava na tem področju. Jaz sem prestopil iz digitalnega klavirja na akustičnega, ki stane več kot 10.000 EUR in vam povem, da razlika NI NOČ IN DAN. Je razlika, vendar ne takšna, kot jo propagira učiteljica. Kljub temu, da sem začel na digitalnem, nisem imel NOBENIH TEŽAV. Digitalni klavir je pohvalil tudi moj oče, ki je zelo talentiran na področju glasbe. Nikakor ne obžalujem, da sem začel na digitalnem. Zdi se mi, da gre pri vsem skupaj bolj za nek stereotip, ki pa je seveda za marsikaterega duševna hrana, da se lahko potem sprošča, ko pljuva čez digitalne klavirje

Še nekaj: večina staršev svoje otrok vpiše v glasbeno šolo, zato, da bi se nekaj naučili. Gre pač za del osebne rasti oz. razvoja. Zelo dvomim, da večina razmišlja o tem, da bodo postali poklicni glasbeniki. Takih je malo. Učiteljica pa ne govori drugega, kot to, kako je malo talentiranih in kako je večina nesposobnih. Komu mar? Igrajo zato, ker imajo veselje, ne zato, da bi postali Kissini – takih je pač malo. Večina otrok, ki hodi v nižjo glasbeno šolo, bo ohranila igranje inštrumenta za hobi, zato res ne vem v čem je problem, če nekdo začne na digitalnem klavirju.

Ne me narobe razumet: kdor ima res veselje za igranje in zraven še talent, je seveda veliko bolje imeti akustični klavir,vendar je za začetek popolnoma upravičeno, če nekdo začne na digitalnem , če pa je problem še denar in bivanje v bloku, potem pa še toliko bolj.

LP

New Report

Close