Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Klici v EU

Klici v EU

Predvčerišnim mislm da sm dobila račun in ga plačala. Škoda, da sm odrezek stran vrgla, bi ti ga poslikala. Klicala sm pa velik.
In v tem znesku 0€, je bil vštet tud klic, ko sm klicala iz Hr v Češko 😉
Glej, poklič operaterja in vpraši. Kar pa pišem, pa velja kot sm napisala, če imaš v svojem paketu, ki ga imaš, brezplačne klice in smsje. Kot sm napisala, velja sigurn za paket še več od Telemacha in pa za paket brezčasni M in L od T2. Kr poklič pa vpraš.
[/quote]

Daj, ne prodajaj bučk.
Če imaš poleg osnovnega paketa še zakupljene klice na tuje številk v EU, potem zna biti, da tudi med gostovanjem lahko koristiš to ugodnost, drugače pa ni šans, da če si v EU tujini in kličeš na tuje EU števike, da ne plačaš nič.
[/quote]

Ah, ne da se mi več. Sicer pa vsak lahk pokliče svojga operaterja in se pozanima. Jaz sm se pri obeh omenjenih že takoj ob uvedbi tega.
In nimam nič zakupljenega, kako ne morš razumet? Imam paket, ki vsebuje brezplačne klice in smsje v vsa Slo omrežja in pač ogromn GB prenosa podatkov, NOBENIH DODATNIH ZAKUPLJENIH ENOT!

Predvčerišnim mislm da sm dobila račun in ga plačala. Škoda, da sm odrezek stran vrgla, bi ti ga poslikala. Klicala sm pa velik.
In v tem znesku 0€, je bil vštet tud klic, ko sm klicala iz Hr v Češko 😉
Glej, poklič operaterja in vpraši. Kar pa pišem, pa velja kot sm napisala, če imaš v svojem paketu, ki ga imaš, brezplačne klice in smsje. Kot sm napisala, velja sigurn za paket še več od Telemacha in pa za paket brezčasni M in L od T2. Kr poklič pa vpraš.
[/quote]

Na Češko si klicala Čeha ali Slovenca, ki je na Češkem?
[/quote]

Čeha na Češkem. Klucala pa sm iz Hr, ker če bi iz Slo, bi mi zaračunal.

Na Češko si klicala Čeha ali Slovenca, ki je na Češkem?
[/quote]

Čeha na Češkem. Klucala pa sm iz Hr, ker če bi iz Slo, bi mi zaračunal.
[/quote]

Tvoj klic je nekaj drugega kot pa klic avtoričinega moža – on je klica iz Slovenije na Hrvaško, verjetno hrvaško številko (in kot praviš, v tvojem paketu bi tudi tebi klic iz Slovenije na Češko zaračunali).

Čeha na Češkem. Klucala pa sm iz Hr, ker če bi iz Slo, bi mi zaračunal.
[/quote]

Tvoj klic je nekaj drugega kot pa klic avtoričinega moža – on je klica iz Slovenije na Hrvaško, verjetno hrvaško številko (in kot praviš, v tvojem paketu bi tudi tebi klic iz Slovenije na Češko zaračunali).
[/quote]

Sej pravim. Če kličeš iz SLO v EU ti zaračunajo. Če pa kličeš iz EU npr si na Hr in imaš paket z neomejenimi klici in smsji, kličeš katetokol tujo številko EU ne glede kam v EU, ne plačaš 0. Sigurn je tako. Sm takoj ob uvedbi parkrat preverla. Klicev pa sm od takrat imela velik.

Če torej mene mami, ki ima BOB in nič zakupljenega, zraven kliče na Hrvaško – plača kaj ali nič?

Tvoj klic je nekaj drugega kot pa klic avtoričinega moža – on je klica iz Slovenije na Hrvaško, verjetno hrvaško številko (in kot praviš, v tvojem paketu bi tudi tebi klic iz Slovenije na Češko zaračunali).
[/quote]

Sej pravim. Če kličeš iz SLO v EU ti zaračunajo. Če pa kličeš iz EU npr si na Hr in imaš paket z neomejenimi klici in smsji, kličeš katetokol tujo številko EU ne glede kam v EU, ne plačaš 0. Sigurn je tako. Sm takoj ob uvedbi parkrat preverla. Klicev pa sm od takrat imela velik.
[/quote]

Avtorica pa sprašuje nekaj drugega. …

Če je mama v Sloveniji, ti pa na Hrvaškem, ona tudi prej ni plačala nič več kot pa če bi te klicala v sosednjo hišo in enako je zdaj.
Stroške od meje do tebe si prevzela prej ti, zdaj jih ni več.

Govorim seveda o tem, da imata obe SLO številko.

Radio Koper, svetovalna oddaja po famoznih ukinitvi gostovanja. Svetuje gospod iz zveze potrošnikov Slovenije. In pravi: “Vi, ki ste ob meji, ste v bistvu v prednosti. Če boste želeli klicati nekoga v Francijo, skočite v Italijo in ne boste imeli dodatnih stroškov, kot bi jih sicer imeli, če bi klicali od doma!”

Torej ima južna prav (ali pa se je motil tale gospod :))

Kateri operaterji so pa tako dobri, da lahko brezplačno kličeš na tuje številke, ko si v tujini?
Sori, pišeš neumnosti in se smešiš.
Počakaj na nov račun, obračunsko obdobj je ponavadi okoli 23. v mesecu. Upam, da nisi veliko klepetala.
[/quote]

Predvčerišnim mislm da sm dobila račun in ga plačala. Škoda, da sm odrezek stran vrgla, bi ti ga poslikala. Klicala sm pa velik.
In v tem znesku 0€, je bil vštet tud klic, ko sm klicala iz Hr v Češko 😉
Glej, poklič operaterja in vpraši. Kar pa pišem, pa velja kot sm napisala, če imaš v svojem paketu, ki ga imaš, brezplačne klice in smsje. Kot sm napisala, velja sigurn za paket še več od Telemacha in pa za paket brezčasni M in L od T2. Kr poklič pa vpraš.
[/quote]
je nekdo v temi Puhloglavka pravilno omenil branje tvojih zapisov ☺
btw: “tujino” plačuješ s paketom – tudi, če je ne koristiš ☺

Lahko pa samo spremeniš paket v EU, pa daješ 20eur na mesec in imaš ne vem koliko klicev zastonj, prenosov podatkov, etc. Pa je vseeno kje si v EU ko storitve koristiš.

Če južni, torej tudi ena južna, kličejo na jug, je zastonj, jasno 🙂

Tvoj klic je nekaj drugega kot pa klic avtoričinega moža – on je klica iz Slovenije na Hrvaško, verjetno hrvaško številko (in kot praviš, v tvojem paketu bi tudi tebi klic iz Slovenije na Češko zaračunali).
[/quote]

Sej pravim. Če kličeš iz SLO v EU ti zaračunajo. Če pa kličeš iz EU npr si na Hr in imaš paket z neomejenimi klici in smsji, kličeš katetokol tujo številko EU ne glede kam v EU, ne plačaš 0. Sigurn je tako. Sm takoj ob uvedbi parkrat preverla. Klicev pa sm od takrat imela velik.
[/quote]

Sm takrar še prav vprašala pri obeh operaterjih, sm dala primer:
Hočem poklicat iz Slo enga Hrvata seveda na Hr številko in plačam. Se prav, da mi je boljš, da pridm na Hr in od tam njega pokličem brezplačno? Je bil odgovor pri obeh, DA, TAKO JE!

Predvčerišnim mislm da sm dobila račun in ga plačala. Škoda, da sm odrezek stran vrgla, bi ti ga poslikala. Klicala sm pa velik.
In v tem znesku 0€, je bil vštet tud klic, ko sm klicala iz Hr v Češko 😉
Glej, poklič operaterja in vpraši. Kar pa pišem, pa velja kot sm napisala, če imaš v svojem paketu, ki ga imaš, brezplačne klice in smsje. Kot sm napisala, velja sigurn za paket še več od Telemacha in pa za paket brezčasni M in L od T2. Kr poklič pa vpraš.
[/quote]
je nekdo v temi Puhloglavka pravilno omenil branje tvojih zapisov ☺
btw: “tujino” plačuješ s paketom – tudi, če je ne koristiš ☺
[/quote]

Me ne gane, vrjetn je on še večji puhoglavc 😉

Ne vem no hci je bila na hrvaskem in ima paket vec 120 min.pogovora v tuja omrezja in brezplacne mms in sms. Klicala je mene in jaz njo in je dobila racun za 4,49€ drazje. Sva preverili koliko se ima stanhe na mobi in ji je pikazalo 80 enot za pokurit v druga omrzja. Jaz imam enaki paket ….Sem vceraj klucala na telemah in sem dobila odgovor , da je vse potrosila….kar ni res ….samo dokazat ne morem da jese imela dovolj , da ni prekoracila….oni zaracunajo kako jim pase.

Sej pravim. Če kličeš iz SLO v EU ti zaračunajo. Če pa kličeš iz EU npr si na Hr in imaš paket z neomejenimi klici in smsji, kličeš katetokol tujo številko EU ne glede kam v EU, ne plačaš 0. Sigurn je tako. Sm takoj ob uvedbi parkrat preverla. Klicev pa sm od takrat imela velik.
[/quote]

Sm takrar še prav vprašala pri obeh operaterjih, sm dala primer:
Hočem poklicat iz Slo enga Hrvata seveda na Hr številko in plačam. Se prav, da mi je boljš, da pridm na Hr in od tam njega pokličem brezplačno? Je bil odgovor pri obeh, DA, TAKO JE!
[/quote]

Sem prav šla brat…
Se posipam s pepelom, ker imaš deloma prav.
Če si v državi EU, imaš klice v to državo v sklopu gostovanja, torej če si na Hrvaškem in kličeš na hrvaško številko, je v sklopu svojega paketa in brezplačno, če si pa na Hrvaškem in kličeš na Češko, pa plačaš.

Če je mama v Sloveniji, ti pa na Hrvaškem, ona tudi prej ni plačala nič več kot pa če bi te klicala v sosednjo hišo in enako je zdaj.
Stroške od meje do tebe si prevzela prej ti, zdaj jih ni več.

Govorim seveda o tem, da imata obe SLO številko.
[/quote]

Glej, jaz sm v Slo in kličem na Hr Slo številko, NE PLAČAM NIČ, ker se smatra, da jaz ne vem kje se ta śtevilka trenutno nahaja. Če bi pa iz Slo klicala Hr številko pa plačam. Tud če sm na Hr in od tam kličem v Slo Slo številko NE PLAČAM NIČ.

Sm takrar še prav vprašala pri obeh operaterjih, sm dala primer:
Hočem poklicat iz Slo enga Hrvata seveda na Hr številko in plačam. Se prav, da mi je boljš, da pridm na Hr in od tam njega pokličem brezplačno? Je bil odgovor pri obeh, DA, TAKO JE!
[/quote]

Sem prav šla brat…
Se posipam s pepelom, ker imaš deloma prav.
Če si v državi EU, imaš klice v to državo v sklopu gostovanja, torej če si na Hrvaškem in kličeš na hrvaško številko, je v sklopu svojega paketa in brezplačno, če si pa na Hrvaškem in kličeš na Češko, pa plačaš.
[/quote]
Uh, če sm na Hr in kličem na Češko ali kamorkol v EU, ne plačam nič.

Če je mama v Sloveniji, ti pa na Hrvaškem, ona tudi prej ni plačala nič več kot pa če bi te klicala v sosednjo hišo in enako je zdaj.
Stroške od meje do tebe si prevzela prej ti, zdaj jih ni več.

Govorim seveda o tem, da imata obe SLO številko.
[/quote]

Glej, jaz sm v Slo in kličem na Hr Slo številko, NE PLAČAM NIČ, ker se smatra, da jaz ne vem kje se ta śtevilka trenutno nahaja. Če bi pa iz Slo klicala Hr številko pa plačam. Tud če sm na Hr in od tam kličem v Slo Slo številko NE PLAČAM NIČ.
[/quote]

In točno to, ali se plača, je avtorica spraševala…

Če bi pa iz Slo klicala Hr številko pa plačam


je nekdo v temi Puhloglavka pravilno omenil branje tvojih zapisov ☺
btw: “tujino” plačuješ s paketom – tudi, če je ne koristiš ☺
[/quote]

Me ne gane, vrjetn je on še večji puhoglavc 😉
[/quote]

vrednost tvoje verjetnosti je negativna

Glej, jaz sm v Slo in kličem na Hr Slo številko, NE PLAČAM NIČ, ker se smatra, da jaz ne vem kje se ta śtevilka trenutno nahaja. Če bi pa iz Slo klicala Hr številko pa plačam. Tud če sm na Hr in od tam kličem v Slo Slo številko NE PLAČAM NIČ.
[/quote]

In točno to, ali se plača, je avtorica spraševala…

Če bi pa iz Slo klicala Hr številko pa plačam
[/quote]

Ja sej o tem že skoz pišem 🙂
Zdej je boljš, če hočm koga poklicat rečmo na Hr številko, da počakam, da pridem na Hr 🙂
In ja, avtorica je vrjetn klicala iz Slo Hr številko. Če bi klicala Slo številko, ne bi plačala nič.
Kot je en gor omenil, je to sploh fajn za tiste, ki živijo ob meji 🙂
Moraš pa za vse to imet v svojem paketu pa naj bo to Telemach, T2, Telekom….NEOMEJENE KLICE IN SMSJE.

Matr, kolk vas je trdih. Nic cudnega, da je drzava v buli ob takih volivcih.

Ukine se samo roaming in nic drugega. Kaj vam tle ni jasno? Povsod v eu klices, kot da si v slo. In iz tle izhajajo potem vsi obracuni, ki so odvisni od paketa. Klic iz slo v tujino ponavadi ni neomejen, razen klici po EU, pa se to v najdrazjih paketih.

Eni bi imeli kar vse zastonj. A operaterji naj pa sluzijo na fizolovi pari, al kaj?

Sm takrar še prav vprašala pri obeh operaterjih, sm dala primer:
Hočem poklicat iz Slo enga Hrvata seveda na Hr številko in plačam. Se prav, da mi je boljš, da pridm na Hr in od tam njega pokličem brezplačno? Je bil odgovor pri obeh, DA, TAKO JE!
[/quote]

Sem prav šla brat…
Se posipam s pepelom, ker imaš deloma prav.
Če si v državi EU, imaš klice v to državo v sklopu gostovanja, torej če si na Hrvaškem in kličeš na hrvaško številko, je v sklopu svojega paketa in brezplačno, če si pa na Hrvaškem in kličeš na Češko, pa plačaš.
[/quote]

draga Nenitako…

Južna ima 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prav…in sicer so VSI klici, če si v EU brezplačni…torej tudi Hrvaška – Češka…

edino kjer se južna moti je prenos podatkov na Brezčasnem L ( operater t-2)…le ta ima v EU 3,380 GB …Od 3,380 GB do 20 GB = 0,92€/MB; od 20 GB naprej = 0,10€/MB

in oprosti Barca…klic iz Slovenije v tujino se plača…ne glede na katero številko kličeš…ker tukaj kasirajo omrežja v katerih si…in ne posamezni operater pri katerem si…tukaj so pa novosti po 15.06.2017

bo sedaj jasno???

Sem prav šla brat…
Se posipam s pepelom, ker imaš deloma prav.
Če si v državi EU, imaš klice v to državo v sklopu gostovanja, torej če si na Hrvaškem in kličeš na hrvaško številko, je v sklopu svojega paketa in brezplačno, če si pa na Hrvaškem in kličeš na Češko, pa plačaš.
[/quote]

draga Nenitako…

Južna ima 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prav…in sicer so VSI klici, če si v EU brezplačni…torej tudi Hrvaška – Češka…

edino kjer se južna moti je prenos podatkov na Brezčasnem L ( operater t-2)…le ta ima v EU 3,380 GB …Od 3,380 GB do 20 GB = 0,92€/MB; od 20 GB naprej = 0,10€/MB

in oprosti Barca…klic iz Slovenije v tujino se plača…ne glede na katero številko kličeš…ker tukaj kasirajo omrežja v katerih si…in ne posamezni operater pri katerem si…tukaj so pa novosti po 15.06.2017

bo sedaj jasno???
[/quote]

Pa saj to pravim ves čas, klic iz Slovenije v tujino (na tujo številko) se je plačeval prej in se še vedno plačuje (razen če imaš v svojem paketu tudi npr.200 minut klicev v EU, potem plačuješ šele od te meje naprej).

ker ni drugega kot preseravanje MON, ki se ne berejo ☺

Pa saj to pravim ves čas, klic iz Slovenije v tujino (na tujo številko) se je plačeval prej in se še vedno plačuje (razen če imaš v svojem paketu tudi npr.200 minut klicev v EU, potem plačuješ šele od te meje naprej).
[/quote]

Kdo ima sedaj prav :

domača v telefoniji : klic iz Slo v tujino plača ne glede na to, katero številko se kliče

ali

Barca : klic iz Slo v tujino se plača samo za klic na tujo številko

New Report

Close