Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek klima- a ste res tako presrani?

klima- a ste res tako presrani?

sem mislila da ste do sedaj seznanjeni s tem, kakšne negativne posledice ima delovanje klimatskih naprav na okolje. Očitno niste. Tukaj ne gre za to, da eni mislijo tako, drugi drugače in vsi imamo prav.:))) saj ne gre za to, ali nam je všeč ta in ta film ali ne. Delovanje klimatskih naprav na okolje je dokazano negativno.

Očitno sem naletela na kopico neosveščenih žensk.:))))

Kitty, bozi je zraven ker ima baje rizi bizi ena že registriran nick.:)

[/quote]

ma da nisi ti samo malo dosadna? samo en pikić?

Spet ta bedasta mentaliteta “vse ali nič”. Edini argument za tiste, ki nekaj počnejo v zvezi z varstvom okolja, je za nekatere tukaj, da če ne počnejo tega v popolnem ekstremu (nimajo avta, perejo v potoku, so brez elektrike itd.), potem naj se ne oglašajo. A če teče debata o slabi prehrani, tudi zagovarjate ali hranjenje popolnoma in čisto bio (torej svoj vrt in svojo živino nekje bogu za hrbtom, kamor pesticidi v zemlji niso še prodrli, če sploh obstaja), ali pa žretje vsega junk fooda z vsemi aditivi in svinjarijo, ki se danes v hrani da najti?? A neka normalna pot, kjer se izogibaš pretirano škropljenemu sadju in zelenjavi in nabavljaš hrano s kar minimalno aditivov, konzervansov in ostalih dodatkov ne šteje?? Ali obstaja samo nenadzorovano žretje vsega po vrsti ali pa popolna askeza? Ma res ste boge, no.:)) Vse, kar posameznik naredi, da bi vsaj kolikor je v njegovi moči zavaroval naravo, je dobrodošlo. Tako kot je dobrodošlo vse, kar posameznik naredi, da lahko kolikor je v njegovi moči zavaruje mladoletne osebe okrog sebe in ljudi, potrebne pomoči. Pač nekaj lahko tudi mi sami pripomoremo k okolju in družbi. Ali pač ne po vaše? Je itak vse brez veze in pustimo, naj gre vse svojo pot, ne da bi mi karkoli naredili? Jah, potem se pa ista babšeta čudite, kam gre ta svet. Tja, kamor ste ga poslale, bi rekla.

nova
Uredništvo priporoča

Jest bi takim kot si ti rizi bizi bozi gladko ukinila elektriko, internet, antibiotike, anestetike, ogrevanje na plin, avtomobile itd. Pol se pa preseravaj naprej, da se da živet tko kot včasih. Ker vse to, kar ti uporbaljaš je bilo pred stoletjem preseravanje. Sej v jamah so tudi preživeli, a ne.
Sicer pa forum prenese vse, si kar mislim koliko od vsega kar si natipkala je v resnici res.
Jest tud lahko napišem, da perem v potočku, ne uporabljam klime, se ne vozim z avtom ampak s kočijo…pa to še ne pomeni, da je res tako.

Spet ta bedasta mentaliteta “vse ali nič”. Edini argument za tiste, ki nekaj počnejo v zvezi z varstvom okolja, je za nekatere tukaj, da če ne počnejo tega v popolnem ekstremu (nimajo avta, perejo v potoku, so brez elektrike itd.), potem naj se ne oglašajo. A če teče debata o slabi prehrani, tudi zagovarjate ali hranjenje popolnoma in čisto bio (torej svoj vrt in svojo živino nekje bogu za hrbtom, kamor pesticidi v zemlji niso še prodrli, če sploh obstaja), ali pa žretje vsega junk fooda z vsemi aditivi in svinjarijo, ki se danes v hrani da najti?? A neka normalna pot, kjer se izogibaš pretirano škropljenemu sadju in zelenjavi in nabavljaš hrano s kar minimalno aditivov, konzervansov in ostalih dodatkov ne šteje?? Ali obstaja samo nenadzorovano žretje vsega po vrsti ali pa popolna askeza? Ma res ste boge, no.:)) Vse, kar posameznik naredi, da bi vsaj kolikor je v njegovi moči zavaroval naravo, je dobrodošlo. Tako kot je dobrodošlo vse, kar posameznik naredi, da lahko kolikor je v njegovi moči zavaruje mladoletne osebe okrog sebe in ljudi, potrebne pomoči. Pač nekaj lahko tudi mi sami pripomoremo k okolju in družbi. Ali pač ne po vaše? Je itak vse brez veze in pustimo, naj gre vse svojo pot, ne da bi mi karkoli naredili? Jah, potem se pa ista babšeta čudite, kam gre ta svet. Tja, kamor ste ga poslale, bi rekla.[/quote]

Kaj se ti Frca repenčiš, a? Kaj je?
Ma dosadna si, če nisi slučajno ti “rizi bizi bozi”, a?
kaj hočeš? je začela nekaj kokodakat zakaj si prižigamo klime? a za koji faktor ona ne more parkirat v bertokih in it peš, a? zakaj?
jaz se dostikrat kuham na 31 ponoči, otroci ne morejo dihat v svojih sobah od take vlage, če se da kam pridet peš, grem peš. naredim kar lahko, da pa ona tle sere po vseh, ker si ena njena sodelavka pali klimo….evo, to me razpištoli in pol greš ti MENE citirat, ki ji nosim na nos na isti identičen način, kot ga ona drugim??? halo???? ma kaj to je film od fantozzija al kaj??? dej Frca dej, hodi hodi

A zdaj se pa repenčim? Okej, če ti delaš po svojih močeh za okolje, super. Kaj se pa potem ti repenčiš? Po moje je post čisto očitno namenjen tistim, ki ne naredijo nič, kot je avtorica povedala. Ampak okej, če meni ne verjameš tukaj imaš strokovno mnenje o tem, boš mogoče njemu bolj verjela kot Frci:):

“Vodja svetovne zdravstvene organizacije v Sloveniji dr. Marijan Ivanuša je ob svetovnem dnevu zdravja, posvečenemu vplivu podnebnih sprememb na zdravje ljudi, pojasnil, kako bodo spremembe v Sloveniji vplivale na ljudi in kako se pred njimi zaščititi.

V zadnjem času se ljudje pred vročino vse bolj branimo s klimatskimi napravi, kar za telo pomeni velike temperaturne razlike. Lahko tudi to predstavlja negativen vpliv na naše zdravje?

Klimatske naprave so hud potrošnik energije in dodatno prispevajo k podnebnim spremembam. To je njihovo najhujše zlo. Nepravilno vzdrževanje pa seveda lahko pomeni kopičenje mikrobov v sami napravi in ob vključitvi njihovo razpršitev v zrak in torej okužbe dihal.

Menite, da se bo kakovost življenja v prihodnosti zaradi vseh že prej omenjenih učinkov občutno zmanjšala? Kje se bo to najbolj poznalo?

Kakovost življenja se lahko zmanjša, lahko pa se tudi izboljša. Vse je odvisno od tega, kako bomo v zvezi s temi spremembami ukrepali. Če bomo bolj uporabljali javni prevoz ali se kam odpravili peš in s kolesom, potem bo to dobro vplivalo na kakovost življenja. Več se bomo gibali in tako bomo kar tako mimogrede veliko storili za svoje zdravje. Hkrati bo okolje manj obremenjeno. Menim, da bomo morali začeti živeti drugače. Seveda bodo podnebne spremembe marsikje po svetu tisoče in milijone ljudi pognale na rob preživetja. Marsikoga tudi čez rob. Kakovost življenja se bo torej za marsikoga bistveno poslabšala, marsikdo si bo moral reševati golo življenje. Zato je toliko pomembnejše, da svoje življenjske navade spremenimo takoj.

Kaj bi svetovali našim bralcem ob dnevu zdravja, ki je letos posvečen vplivom podnebnih sprememb?

Smo del enega sveta, živimo na skupnem planetu. Vsi smo odgovorni za našo skupno prihodnost. Zdrav način življenja in skrb za okolje nas naj vodita na naši vsakodnevni poti. Svoje razvade in navade začnimo spreminjati takoj. Tudi počasi in peš se daleč pride. Čim pogosteje pustimo avto v garaži. Bodimo varčni pri ogrevanju pozimi. Poleti raje slecimo kakšen kos oblačila. Varujmo naravo, zavedajmo se bogastva zelenih površin v mestih in ohranjajmo gozdove. Pripravimo se na spremembe in krepimo svoj socialni čut ter solidarnost z drugimi ljudmi doma in po svetu.”

ne delam v Kopru, tako da ne parkiram v Kopru. peljem se do tja, kjer delam ker imam 20 km do tja in bi morala 3 ure bolj zgodaj vstajat da bi lahko prišla na delo peš. To pomeni ob 3 zjutraj. Tudi dveletnega otroka bi morala zbuditi ob 3 zjutraj in z njim na ramenih oditi peš do moje službe in njegovega vrtca. Ker bi nam to bistveno otežkočilo življenje, tega ne počnem. Grem pa zato v 1 km oddaljeno trgovino in vlačim eno vrečo v eni roki, otroka držim z drugo roko. Zlahka bi šla z avtom, pa bi bilo rešeno. Pa nočem malo zaradi moje telovadbe malo zaradi okolja.

Sem ti v redu odgovorila? Si zadovoljna? Ampak res, a mora vse biti na vse ali nič? Pa saj ni vredno tukaj debatirati, res ne. tako in tako ne razumete, ker nočete razumeti.

Ekola to je bistvo 🙂
Nekdo, ki ful uporablja klimo lahko naredi 100x več za okolje kot nekdo, ki klime ne uporablja ”razmetava” pa povsod drugod.

Ekola to je bistvo 🙂
Nekdo, ki ful uporablja klimo lahko naredi 100x več za okolje kot nekdo, ki klime ne uporablja ”razmetava” pa povsod drugod.[/quote]

ampak ponavadi ni tako, ali ne?:))

In če bi bilo tako, bi lahko tukaj to povedal. Reče jaz sicer uporabljam klimo, zato pa hodim peš v službo in perem v potoku.:) In bi mu jaz osebno čestitala.:) rekla bi, da je lepo, da nekje pazi.

ponavadi pa je tako, da tisti ki takoj ko začuti da mu je malo vroče, vklopi klimo, tudi drugače ne pazi kaj dosti na okolje. ponavadi. ne se slepit, no.:)

Jaz sem napisala, da jo imam in je ne uporabljam pa si se glih tko razjezila :)))

Pazim na okolje:

– kopanja zelo malo, večina tuširanje
– varčni programi pri beli tehniki
– A ali B energijski razred bele tehnike
– ugašamo luči, ko jih ne potrebujemo
– one čudne varčne žarnice
– eno samo čistilo za vse mastno ipd…ostalo kis
– uporabljam šmir papir za printanje neuradnih reči
– …

??? šmir papir?

ne delam v Kopru, tako da ne parkiram v Kopru. peljem se do tja, kjer delam ker imam 20 km do tja in bi morala 3 ure bolj zgodaj vstajat da bi lahko prišla na delo peš. To pomeni ob 3 zjutraj. Tudi dveletnega otroka bi morala zbuditi ob 3 zjutraj in z njim na ramenih oditi peš do moje službe in njegovega vrtca. Ker bi nam to bistveno otežkočilo življenje, tega ne počnem. Grem pa zato v 1 km oddaljeno trgovino in vlačim eno vrečo v eni roki, otroka držim z drugo roko. Zlahka bi šla z avtom, pa bi bilo rešeno. Pa nočem malo zaradi moje telovadbe malo zaradi okolja.

Sem ti v redu odgovorila? Si zadovoljna? Ampak res, a mora vse biti na vse ali nič? Pa saj ni vredno tukaj debatirati, res ne. tako in tako ne razumete, ker nočete razumeti.[/quote]

ne, nisem zadovoljna, zakaj jaz moram trpet vročino, ti pa ne moreš hodit par urc peš? zakaj? meni vročina dvigne srčni utrip in se počutim slabo. zakaj bi se jaz morala žrtvovat? zakaj ti ne vstaneš 3 ure prej in potrpiš? dej ne seri dej. in kjerkoli delaš na obali, ga ni kraja, da ga ne dosežeš peš v pol urce. če bi 3 ure pešačla, bi prišla v divačo. sicer pa si ti začela. ti si postavljala meje v stopinjah celzija, kje je po tvojem “meja do koder lahko vsak potrpi”, jaz pravim, da vsak lahko potrpi vstajanje 3 ure prej! pa slikaj se!

aja pa še to – jaz sem si dala mireno. vidiš kako se žrtvujem za planet!!! bolj kot ti, ki eno uro pešačiš s špežo v roki! in od takrat ko imam mireno ne uporabljam več higienskih vložkov. me zanima kam grejo tvoji vložki. ti povem jaz? ha ha, od zdej naprej niti ne grejo več na deponijo v sv. anton, pač pa se vozijo na dolenjsko, a veš. ti, ki si tako ekološko osveščena, boš zdaj rekla, da jih ne uporabljaš, ko imaš fešto? ma dej, za crknit, da se ti da pridigat s takimi, ko na drugi strani najbrž ne recikliraš, ne ločuješ odpadkov, da se voziš z avtom ker je nujno, je itak logično, ti pač lahko – drugim pa niti vroče ne sme bit, in ko se primaješ domov s špežo po tej vročini in se greš takoj tuširat, misliš, da si kaj boljša od mene, ki si upalim klimo??? ma dej dej. vai vai, hodi malo spat, la notte porta consiglio, pravijo italijani.

Se strinjam z avtorico. Kamor koli pridem poleti, me zebe. V čem je fora, da moram hoditi z jakno okrog, ko je zunaj 30 stopinj in več?

Je res treba uporabljat milijon klicajev in vprašajev? Ma vsaj za uro ali dve vklopi klimo, da se mal živčki ohladijo 🙂

a si ti danes pozabla tableto pojest?

daj nehaj se že smešit, ker si čisto zgrešila poanto. Nihče v Sloveniji ne vstaja 3 ure prej, da bi peš z otrokom prišel 20 km daleč v službo. zato pa nas je kar nekaj, ki ne palimo klime vsakič, ko termometer pokaže 26 stopinj. Res je ,kar pravi 255, povsod v javnih prostorih je tako mraz, da si komot lahko majico oblečeš. V čem je fora? Ne znamo več nič potrpeti?

zanimivo. A ker si si dala vstaviti mireno, nimaš več menstruacij?:)) Da nisi noseča, ljubica, pa si zato tako napičena.:)

No, jaz imam tudi mireno, pa so moje menstruacije še močnejše. trajajo 10 dni, prej so bile samo 5.

da nisi mislila na tampone in ne na mireno?:))

Aja, avtorica je zamešala preseravanje s presranostjo…ko si pokakan od strahu.

Šmir papir: zašmiran. Dobim reklamo za odškodnino, kakšno stvar po pošti s sprejemnim dopisom…na drugi strani je veliko teh stvari lepo belih in tam gor printam raznorazne zadeve.

Pri nas ni možno, da se preseravamo s klimo, ker če ugašam luči, potem veste, da ne razmetavam s tisočkrat potratnejšo klimo.

Po moje ima avtorica nek odpor do sodelavke in skuša na vse mogoče načine priti do njene obsodbe. Vklop klime pri 26 stopinjah ni napaka, potratnost, luksuz…pri 26. stopinjah se meni počutje zelo poslabša in slabše funkcioniram in sem tečna (nastradajo drugi)…že vemo, zakaj jo vklapljamo. Če pa kdo z lahkoto prenaša visoko vročino, je lahko samo srečen ali pa dovolj mlad, da ga vročina ne moti, nikakor pa nima pravice obsojati tistih, ki vročino težje prenašamo. Mogoče ima sodelavka celo kakšno bolezen, okvaro,..za šibkejše ljudi je še posebej pomembno, da se ne preutrujajo. Mi imamo doma otroka, ki je alergičen na cvetni prah. Že zaradi njega jo prižgem, da sfiltrira zrak. Če ni 26 stopinj v stanovanju in reče, da ga žgečka po grlu in pride do ostalih težav, jo obvezno vklopim.

ah, daj no, lepo te prosim. Torej bi bila pred leti, ko klim ni bilo kar naprej tečna, grozno se bi počutila, zbolela bi …… Seveda je sedaj tvoje počutje slabše pri višji temperaturi kot je 26, ker NISI NAVAJENA NANJO, to je pa tudi vse. Organizem se na nekaj navadi in se temu prilagodi, človek je zelo prilagodljivo bitje, samo da smo ljudje pretirano pomehkuženi postali in se nočemo več prilagajati. Če 10 let živiš v okolju, kjer je temperatura od 22 – 25 stopinj, bo organizem pri 27 stopinjah doživel revolucijo. Ker ni navajen. za prilagajanje potrebuje čas, mi se pa danes nismo pripravljeni več prilagajat. bull shit, torej. Ne gre za dejansko bolezen in slabo počutje in to, da ne bi zmogla, pač pa se nočeš prilagajati na več stopinj, ker ti ni treba. zelo preprosto.

Drugače pa tudi pri nas rečemo pomehkuženosti in pretirani finosti – presranost.

Pri nas klima laufa na ful. Si srečna?

Nimamo klime. Jaz sem na začetku še nekaj težila, pa me je mož prepričal. Zaradi parih dni na leto pa res ni treba iti v take stroške – in res, ko veš, da klime enostavno ni, se navadiš potrpet. Kar pomeni preluftati ponoči, potem zapreti, uporabljati polkna. Se zgodi, da kdaj tudi pozabimo in je v stanju tudi 29 stopinj. Se preživi! Spimo celo na podstrehi, kjer se še bolj segreje. Odpreš okno, in zaspiš kot angelček.

Edini kraj, kjer brez klime ne morem, je avto. Ne privoščim ljudem vonjav. 🙂

Poznam pa ljudi, ki crkujejo pri 25 stopinjah. Ponavadi takrat, ko so obloženi z odvečnimi kilami. Žal. Ko shujšajo, pa vročino lažje prenašajo.

ah, daj no, lepo te prosim. Torej bi bila pred leti, ko klim ni bilo kar naprej tečna, grozno se bi počutila, zbolela bi …… Seveda je sedaj tvoje počutje slabše pri višji temperaturi kot je 26, ker NISI NAVAJENA NANJO, to je pa tudi vse. Organizem se na nekaj navadi in se temu prilagodi, človek je zelo prilagodljivo bitje, samo da smo ljudje pretirano pomehkuženi postali in se nočemo več prilagajati. Če 10 let živiš v okolju, kjer je temperatura od 22 – 25 stopinj, bo organizem pri 27 stopinjah doživel revolucijo. Ker ni navajen. za prilagajanje potrebuje čas, mi se pa danes nismo pripravljeni več prilagajat. bull shit, torej. Ne gre za dejansko bolezen in slabo počutje in to, da ne bi zmogla, pač pa se nočeš prilagajati na več stopinj, ker ti ni treba. zelo preprosto.

Drugače pa tudi pri nas rečemo pomehkuženosti in pretirani finosti – presranost.[/quote]

Kako naj dopovem mleku, da se je treba navaditi na vročino, da se mi ne bo sesirilo, če klime ne bo?

Jaz ga dam v hladilnik, potem se mi pa ni treba pogovarjati z njim.

New Report

Close