Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek klima- a ste res tako presrani?

klima- a ste res tako presrani?

nismo mi prikrajšani, ampak gre za onesnaževanje planeta. A sploh razumete karkoli, kar nima zveze z vašo lastno ritjo in vašim lastnim dobrim počutjem?

Ja, tudi tisti, ki se stalno fijakajo okoli, so onesnaževalci. Zdaj pač teče beseda o pretiranih potrošnikih klime, ti pa lahko odpreš temo o pretiranih vožnjah po cestah. Ne, jaz nisem med njimi. Za vikend sem doma, na izlete hodimo po pešpoteh v našem kraju. Nam na misel ne pride usesti se v avto. In še enkrat, ne čutimo se prikrajšani. Gre za mačehovski odnos do planeta. Ampak ene avše tega tako in tako čisto očitno ne zmorete pokapirati. Potem pa smo vam mi fouš in se čutimo prikrajšani. Svašta.[/quote]

Svašta, ti boš meni predpisovala, pri kateri temperaturi bom jaz živela, kolikokrat in kam bom šla na izlet in še kaj? :-)…eni ne vem, če ste normalni…tisti, ki nimajo v sebi občutka za to, kaj je moralno in res gledajo le na svojo rit, to tudi plačujejo, kot plačujem jaz za to, da je nekdo nestrokovno naredil te bloke skozi višji račun za elektriko in še klimo sem morala nabaviti..v vse načine onesnaževanja okolja oz. porabe energije so vključene ekološke takse: porabo tople in hladne vode, bencin, elektriko…

če misliš, da si kaj na škodi, imaš poslance, pa daj pobudo za zvišanje teh taks…drugače pa ne bluzi.

nismo mi prikrajšani, ampak gre za onesnaževanje planeta. A sploh razumete karkoli, kar nima zveze z vašo lastno ritjo in vašim lastnim dobrim počutjem?

Ja, tudi tisti, ki se stalno fijakajo okoli, so onesnaževalci. Zdaj pač teče beseda o pretiranih potrošnikih klime, ti pa lahko odpreš temo o pretiranih vožnjah po cestah. Ne, jaz nisem med njimi. Za vikend sem doma, na izlete hodimo po pešpoteh v našem kraju. Nam na misel ne pride usesti se v avto. In še enkrat, ne čutimo se prikrajšani. Gre za mačehovski odnos do planeta. Ampak ene avše tega tako in tako čisto očitno ne zmorete pokapirati. Potem pa smo vam mi fouš in se čutimo prikrajšani. Svašta.[/quote]

Svašta, ti boš meni predpisovala, pri kateri temperaturi bom jaz živela, kolikokrat in kam bom šla na izlet in še kaj? :-)…eni ne vem, če ste normalni…tisti, ki nimajo v sebi občutka za to, kaj je moralno in res gledajo le na svojo rit, to tudi plačujejo, kot plačujem jaz za to, da je nekdo nestrokovno naredil te bloke skozi višji račun za elektriko in še klimo sem morala nabaviti..v vse načine onesnaževanja okolja oz. porabe energije so vključene ekološke takse: porabo tople in hladne vode, bencin, elektriko…

če misliš, da si kaj na škodi, imaš poslance, pa daj pobudo za zvišanje teh taks…drugače pa ne bluzi.[/quote]

samo ene ste pa tako očitno zatelebljene, da je joj. a ker plačuješ ekološke takse, ti ni treba skrbet za okolje in lahko delaš kar hočeš? Pa da ti nekdo predpisuje, kaj naj počenjaš! NIHČE TI NE PREDPISUJE, seveda lahko vklopiš klimo da ti shladi na 19 stopinj, če tako hočeš, žal. Gre za osveščenost ali neosveščenost. In gre za to, da bi vsi mi morali paziti na tale naš planet, če ga hočemo kolikor toliko uporabnega zapustiti zanamcem. In če ti klima laufa celo poletje neprekinjeno 24 ur, pač nisi med tistimi, ki skrbijo za okolje po svojih močeh.

daj malo poguglaj in poišči, kakšno škodo delajo klimatske naprave okolju in kakšne podnebne spremembe povzročajo, da ti bo vsaj približno jasno, da ne gre za to, kaj nekdo tukaj misli in kaj ti zapoveduje, ampak kaj bi vsi mi morali narediti, da bi se stvari vsaj za silo uredile. Ampak ti se ne pusti. lajaj še naprej na vsakega, ki ti pove, da te en kurac briga za okoljevarstvo. Kot pravzaprav večino naroda, zato pa je tako kot je.

Tu ne bo konca…slovenska faušija zgleda

ko se boš žrtvovala za planet s tem, da te bo pozimi zelo zeblo in boš ogrevala stanovanje samo toliko, da ne boš zmrznila, se oglasi, ker želiš od mene, da mi je poleti zelo vroče. Ne govorim o malo vroče, ampak tako vroče, da se v najhladnejšem delu stanovanja mleko sesiri v enem tednu.

Živimo v Lj., v mansardi, ki gleda na JZ.
Ki smo jo maksimalno izolirali (40 cm posebne izolacije), tako da je v mansardi v nabolj vročih dneh (zunanja temperatura 35 stopinj) približno 25-26 stopinj.
Čez noč in zjutraj prezračimo, čez dan zapremo okna in gre.
Kar je povsem znosno, saj hodimo okrog v kratkih rokavih, bosi, veliko pijemo.
Klime ne nameravamo kupiti – razen, če bi zaradi globalnega segrevanja v stanovanju nekaj mesecev na leto bilo več kot 26 stopinj.

V službi imamo klimo, še vedno pa poleti delamo v cca. 24-tih stopinjah.

Vsak po svoje, odvisno od kraja bivanja, stopnje zmrzljivosti in zahtevane stopnje udobja, a mislim si, da nekateri s tem zadnjim res pretiravajo.

Aha – že ostalo o okoljevarstvu: v službo hodim peš (30 minut), ločujemo odpadke, mož se vozi s skuterjem, otroci hodijo v šolo peš, imamo varčne žarnice, pozimi ogrevamo na 22 stopinj, topolo vodo čez leto s pomočjo sončnih kolektorjev.

ma briga me. Delaj, kar hočeš, tako in tako ničesar ne razumeš. Žal mi je edino zato, da bodo tudi moji vnuki in pravniki morali trpeti zaradi takih omejencev kot si ti in tebi podobni. Žalost je, da vas je ogromno. Če bi bila samo ti taka, bi bila zadeva popolnoma obvladljiva. Ker pa vas je večina, je hudo in bo vedno huje. Samo ti in tebi podobni take zadeve vedno jemljete kot napad na vas osebno. Pa sploh ne gre za to. Bog pomagaj, udobje in ugodje nas bodo pokopali. Ampak ti tega tako ne boš doživela. In zato te sploh ne briga. Blagor ti – po svoje.

ma briga me. Delaj, kar hočeš, tako in tako ničesar ne razumeš. Žal mi je edino zato, da bodo tudi moji vnuki in pravniki morali trpeti zaradi takih omejencev kot si ti in tebi podobni. Žalost je, da vas je ogromno. Če bi bila samo ti taka, bi bila zadeva popolnoma obvladljiva. Ker pa vas je večina, je hudo in bo vedno huje. Samo ti in tebi podobni take zadeve vedno jemljete kot napad na vas osebno. Pa sploh ne gre za to. Bog pomagaj, udobje in ugodje nas bodo pokopali. Ampak ti tega tako ne boš doživela. In zato te sploh ne briga. Blagor ti – po svoje.[/quote]

Udobje ali nuja? Zakaj pa ti pozimi ne potrpiš..tudi zaradi tebe bodo trpeli, ker si kuriš pozimi in ne potrpiš…lahko bi hodila v bundi okrog in tako prispevala k okolju, jaz si pa kože ne morem sleči.

Boš torej naslednjo zimo v bundi in škornjih v stanovanju?

ma briga me. Delaj, kar hočeš, tako in tako ničesar ne razumeš. Žal mi je edino zato, da bodo tudi moji vnuki in pravniki morali trpeti zaradi takih omejencev kot si ti in tebi podobni. Žalost je, da vas je ogromno. Če bi bila samo ti taka, bi bila zadeva popolnoma obvladljiva. Ker pa vas je večina, je hudo in bo vedno huje. Samo ti in tebi podobni take zadeve vedno jemljete kot napad na vas osebno. Pa sploh ne gre za to. Bog pomagaj, udobje in ugodje nas bodo pokopali. Ampak ti tega tako ne boš doživela. In zato te sploh ne briga. Blagor ti – po svoje.[/quote]

Udobje ali nuja? Zakaj pa ti pozimi ne potrpiš..tudi zaradi tebe bodo trpeli, ker si kuriš pozimi in ne potrpiš…lahko bi hodila v bundi okrog in tako prispevala k okolju, jaz si pa kože ne morem sleči.

Boš torej naslednjo zimo v bundi in škornjih v stanovanju?[/quote]

ampak zdaj pa že pretiravaš v svojem dokazovanju, da imaš prav. Pred leti si lahko bila v vročini 40 stopinj podnevi, zdaj pa ne moreš biti pri 26 stopinjah? Koga pravzaprav farbaš? Samo sebe? saj ti nihče nič ne pravi, kako moraš živeti. govorijo, da si pač okoljsko neosveščena, kar najbrž si, glede na tvoje bedaste komentarje.:)) to, da pozimi sploh ne kuriš in imaš v hiši nekaj stopinj pod ničlo v najbolj mrzlih dneh, ali pa to, da prižgeš klimo takoj, ko pride temperatura na 26 stopinj, pač ni primerljivo, ali ne? Ampak saj to veš. Tako bedasta pač ne moreš biti, da tega ne bi razumela. Ali pač?:)))))))

Udobje ali nuja? Zakaj pa ti pozimi ne potrpiš..tudi zaradi tebe bodo trpeli, ker si kuriš pozimi in ne potrpiš…lahko bi hodila v bundi okrog in tako prispevala k okolju, jaz si pa kože ne morem sleči.

Boš torej naslednjo zimo v bundi in škornjih v stanovanju?[/quote]

ampak zdaj pa že pretiravaš v svojem dokazovanju, da imaš prav. Pred leti si lahko bila v vročini 40 stopinj podnevi, zdaj pa ne moreš biti pri 26 stopinjah? Koga pravzaprav farbaš? Samo sebe? saj ti nihče nič ne pravi, kako moraš živeti. govorijo, da si pač okoljsko neosveščena, kar najbrž si, glede na tvoje bedaste komentarje.:)) to, da pozimi sploh ne kuriš in imaš v hiši nekaj stopinj pod ničlo v najbolj mrzlih dneh, ali pa to, da prižgeš klimo takoj, ko pride temperatura na 26 stopinj, pač ni primerljivo, ali ne? Ampak saj to veš. Tako bedasta pač ne moreš biti, da tega ne bi razumela. Ali pač?:)))))))[/quote]

Še ena, ki ni prebrala vsega. In tisto, kar se tebi zdi pretiravanje v dokazovanju, je za mene debata. Mogoče malenkost tudi nejevere, da obstajajo tako omejeni ljudje na svetu, ki jim narišeš, pa še tupijo svoje.:-)

ampak zdaj pa že pretiravaš v svojem dokazovanju, da imaš prav. Pred leti si lahko bila v vročini 40 stopinj podnevi, zdaj pa ne moreš biti pri 26 stopinjah? Koga pravzaprav farbaš? Samo sebe? saj ti nihče nič ne pravi, kako moraš živeti. govorijo, da si pač okoljsko neosveščena, kar najbrž si, glede na tvoje bedaste komentarje.:)) to, da pozimi sploh ne kuriš in imaš v hiši nekaj stopinj pod ničlo v najbolj mrzlih dneh, ali pa to, da prižgeš klimo takoj, ko pride temperatura na 26 stopinj, pač ni primerljivo, ali ne? Ampak saj to veš. Tako bedasta pač ne moreš biti, da tega ne bi razumela. Ali pač?:)))))))[/quote]

Še ena, ki ni prebrala vsega. In tisto, kar se tebi zdi pretiravanje v dokazovanju, je za mene debata. Mogoče malenkost tudi nejevere, da obstajajo tako omejeni ljudje na svetu, ki jim narišeš, pa še tupijo svoje.:-)[/quote]

No, pa debatirjamo. Kaj si pa narisala? Da ne moreš zdržati, če je temperatura več kot 26 v stanovanju in imaš klimo vklopljeno ves čas. Res ali ne? Da si pred leti živela v stanovanju s temepraturo podnevi 40 stopinj. Res ali ne? Kje je torej vmesna temperatura? Zakaj si enkrat zdržala na 40, zdaj pa ne zdržiš na 26? V čem je štos? Saj ti verjamem, pri 40 stopinjah se ti lahko zrola, res je. Ampak med 4o in 24, kolikor moraš imeti danes, je – koliko? celih 16 stopinj. Ne 3 ali 5 ali 10, ampak 16. Kam se je torej zgubila tvoja toleranca? Kako da danes naenkrat ne moreš več zdržati na 26, medtem ko si nekoč(sicer res težko, vendar pa vseeno) zdržala na 40? eno je resnično trpljenje ob vročini 36 in čez, drugo pa preseravanje ob klimi, ki jo nažgete na 23 stopinj. In kje ti vidiš omejenost pri ljudeh, ki ne morejo razumeti, da si se v parih letih spremenila tako, da ne moreš trpeti več niti temperatur višjih od 25, medtem ko si prej živela v 35? Prej si živela in PREživela pri 40, zdaj si vsa bolna pri 25. Pa koga farbaš, no, te še enkrat vprašam. In kaj tupimo? Daj razloži, kaj naj bi mi tupili? Pravimo,da se preseravaš. Kar je res. Torej?

Tista, ki vklopi klimo pri 26, tudi jaz ti ne verjamem. Jaz sem recimo oseba, ki ne trpi vročine. vsi okrog mene, od družine do prijateljev in sodelavcev so mnenja, da sem zelo vroča oseba. Ko so drugi v dolgih rokavih, sem jaz v kratkih, ko so drugi v jaknah, imam jaz samo ene tanke dolge rokave. Doma stalno izklapljam gretje pozimi, drugi me kregajo. Poleti niti slučajno ne potujem v kakšno Grčijo, Tunizijo itd. ker bi umrla od vročine. Bila enkrat v Grčiji na koncu junija in sem mislila, da bom ponorela. RES SEM zelo občutljiva na vročino.

Ampak točno zdaj imamo doma temperaturo 26 stopinj, so odprta okna in je lepo sveže. Imamo klimo, pa mi na pamet ne pade, da bi jo zdaj prižgala. Je čisto prijetno in osvežujoče za razliko od prejšnjega tedna, ko je bilo res hudo in sem tudi jaz parkrat prižgala klimo. Ampak pri 26? To pa res ne, no.:)

še niste nehale s to klimo?joj…:-) da se vam lušta:-)

New Report

Close