Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek klinc pa zdrava prehrana

klinc pa zdrava prehrana


To pa glih ne gre skupaj.
To pomeni, da si se zredila le ob dietah oziroma ob zdravi prehrani ? :)[/quote]

Zredila sem se prej, povečana količina hrane, prišla na neko konstanto in zdaj sem eno leto že taka, kot sem, ne gram dol, ne gor.
Zadnja dva tedna sem kar precej spremenila prehrano in rezultat je +2,5kg.

Aja, če ščitnica ni kriva, je pa menstruacija :p
OK, dost zajebancije. Avtorica, zaupaj nam količine hranil, ki jih poješ.

mogoče si noseča? :=) no pa eno za gnus: predstavljaj si koš za smeti in vse kar poješ v enem dnevu zmeči v ta koš ta koš filaj en teden in potem odpri pokrov poglej koliko si pojedla po možnosti stehtaj preračunaj si in se zamisli…

Prej sem pojedla 120g belih testenin, zdaj pojem 80g polnozrnatih.
Prej sem pojedla 300-400g krompirja, zdaj ga pojem 200g.
Prej sem pojedla 100g navadnega riža, zdaj pojem 70g rjavega riža.

Mesa pojem cca 150g v kosu, če je v omaki cca 100g. V glavnem piščančje in puranje fileje, prej rib nisem jedla, zdaj jih jem 3x tedensko. Omake sem prej delala s smetano, zdaj je omaka ali paradižnik ali samo mesni sok. Olja od nekdaj uporabljam zelo malo.
Pohanje nikoli nisem kuhala, ne meso, ne zelenjavo, cvrem tudi nikoli ne. Zelenjavo ali kuham kot kakšno juho, dušim v omakco ali pa svežo.
Sadje jem vse vrste sadja, recimo po 2 kosa na dopoldne. Prej sadje nisem jedla ali pa sem jedla banano.

….pohanja nikol nisi kuhala??? hahahahahah ejga a veš de jaz tudi ne… 😛

Hahahaha 🙂
Ko bi ti vedela, da čipsa in teh grickalic sploh ne jem. Pa ne zato, ker je nezdravo, ampak ker se mi vse to lepi na zobe in jih moram potem 3x umit, pa se mi to ne da 🙂

jaz si jih samo enkrat če jem čips a to temeljito ne rabim 3x na hitr..kaj ti bo to haha

Hudiča! Bolna bom pa res te dni! Mogoče bo to…

Daj mi povej, kako izračunaš ta metabilizem?
Za kalorije imam nekaj tabel, pa verjetno bom tudi kaj še našla na netu.

Lubenico pa obožujem! To pa lahko jem vsak dan, cel dan 🙂

samo če pomislim…meni se čips ne lepi na zobe in če ne smučam ne vem kakšen je občutek smučanja 😀

sicer pa konc debate to da naše telo niha do 3 kg je nekaj normalnega sploh pred menstruacijo tehtamo več

Slaba tolažba, ker si po obojem strašno lačen čez ene 15 minut in se greš nažret, a ne?
No, mogoče si samo domišljam, samo ne jem ne enega ne drugega, jem pa testenine, krompir, žgance, meso itd., pa nimam opisanih težav…[/quote]
Ampak, če se greš nažret po sadju, še to ne pomeni, da sadje redi. A ne ? :))


Saj pravim, še vedno preveč poješ.

Ker imam po prvem in drugem umivanju še vedno občutek, da imam čips, smoki, arašide in podobno še vedno zalimano na zobeh z vseh strani. Ni mi filing, me moti.

Pohanje: ne pečem, ne poham, ne delam, … z malo možganskih funkcij čovek že dojame poanto stavka.

Prej sem pojedla 120g belih testenin, zdaj pojem 80g polnozrnatih.
Prej sem pojedla 300-400g krompirja, zdaj ga pojem 200g.
Prej sem pojedla 100g navadnega riža, zdaj pojem 70g rjavega riža.

Mesa pojem cca 150g v kosu, če je v omaki cca 100g. V glavnem piščančje in puranje fileje, prej rib nisem jedla, zdaj jih jem 3x tedensko. Omake sem prej delala s smetano, zdaj je omaka ali paradižnik ali samo mesni sok. Olja od nekdaj uporabljam zelo malo.
Pohanje nikoli nisem kuhala, ne meso, ne zelenjavo, cvrem tudi nikoli ne. Zelenjavo ali kuham kot kakšno juho, dušim v omakco ali pa svežo.
Sadje jem vse vrste sadja, recimo po 2 kosa na dopoldne. Prej sadje nisem jedla ali pa sem jedla banano.[/quote]

Z vidika kalorij so ti polnozrnate ali bele testenine isti šmorn, samo polnozrnate te bolj nasitijo, zato jih lahko poješ manj. Za yo, sadje ima tudi vlaknine, ki nasitijo. Če si ti po njem čez 15 minut lačna, je to psiha, ne želodec. In katero je sadje, ki ima blazno veliko kalorij?

Res je nesmiselno štet kalorije v virtuali, ker te pač ne vidimo, kaj vse si nosiš v usta. Je pa popolnoma nemogoče, da bi se v dveh tednih zredila zaradi manjšega vnosa kalorij, to ti je upam da jasno.

Bodi odkrita do sebe, ni treba sploh nič več razlagat tukaj gor. Sama pri sebi najprej razčisti.

Tak jedilnik, kot si ga opisala za hujšanje, je še vedno kar precej kalorij in s tem bi moral normalno prehranjen človek z normalnim apetitom zlahka preživeti, ne da bi se smilil sam sebi.

Aja, razen banane, ki pa v dieto itak ne sodijo.

Aja, glede mesa, da naj ne bi bilo kalorično: sto gramov mesa ima več kalorij kot sto gramov testenin, samo da si od sto gramov testenin napokan, od sto gramov mesa pa težko, da si sit.

Hudiča! Bolna bom pa res te dni! Mogoče bo to…

Daj mi povej, kako izračunaš ta metabilizem?
Za kalorije imam nekaj tabel, pa verjetno bom tudi kaj še našla na netu.

Lubenico pa obožujem! To pa lahko jem vsak dan, cel dan :)[/quote]

Jaz isto. In sem ful vesela, da imajo tako malo kalorij, da si je lahko privoščim brez slabe vesti. Vtipkaj v googla bazalni metabolizem, pa ti bo na določenih straneh izračunalo. Moj je recimo 1200 kalorij. Za nek efekt bi lahko pojedla samo 1000 kalorij, kar pa je res hitro. Zdaj mi je jasno, zakaj tako težko shujšam. Je pa res, da tudi ko nezdravo jem in se bašem, se ne zredim abnormalno.

Pri tem bazalnem metabolizmu je šment, da moraš upoštevati, kakšno presnovo imaš. Jaz imam zelo počasno in če gledam en vsesplošni izračun, mi tam določijo kalorije, s katerimi bi lepo pridno vzhajala kot buhtelj. Poleg tega je treba upoštevati tudi starost in konstitucijo, pa količino gibanja.

Ta jedilnik je vsaj 1/3 manj, kot sem pojedla prej.
Niti najmanj se ne smilim sebi, samo ni mi jasno, da sem lačna (kako, če jem 5x na dan????), da jem manj kot prej in da se redim.
To, ali je ta jedilnik kalorično preveč ali ne, ni bistveno, edino če zdaj pojem več kalorij kot prej, kar pa se mi zdi nemogoče, ker če samo sladkarije odštejem (vsak dan čokolada, piškoti, pecivo, tortica, krof, ne po ena od tega, ampak po dve, tri stvari), se takoj pozna razlika, da ne govorim o manjši količini hrane.

Moj prvi cilj ni shujšati, ampak popolnoma spremeniti prehrano. Količine bom že prilagajala, da shujšam, ampak bistvenega pomena mi je, da najprej vse skupaj temeljito spremenim.

Hudiča! Bolna bom pa res te dni! Mogoče bo to…

Daj mi povej, kako izračunaš ta metabilizem?
Za kalorije imam nekaj tabel, pa verjetno bom tudi kaj še našla na netu.

Lubenico pa obožujem! To pa lahko jem vsak dan, cel dan :)[/quote]

Jaz isto. In sem ful vesela, da imajo tako malo kalorij, da si je lahko privoščim brez slabe vesti. Vtipkaj v googla bazalni metabolizem, pa ti bo na določenih straneh izračunalo. Moj je recimo 1200 kalorij. Za nek efekt bi lahko pojedla samo 1000 kalorij, kar pa je res hitro. Zdaj mi je jasno, zakaj tako težko shujšam. Je pa res, da tudi ko nezdravo jem in se bašem, se ne zredim abnormalno.[/quote]

1554 kalorij bazalni metabolizem

OK, zdaj pa počasi. Nimam pojma ne koliko si visoka, ne koliko tehtaš, še manj, koliko si fizično aktivna. Tako da bom morda užgala mimo, ker ne vem, povem ti pa lahko, kako kuham in se prehranjujem jaz.
Najprej, jaz sem bolj štofeljc kot ne, imam samo 168 cm in se nekje sprehajam zadnjih 10 let med 52 in 56 kg.
Ker kuham za 2 načeloma, moja hči je najstnica, ima cca 160 cm in 50 kg (mišic, ne tko kot jaz, ki sem lena kot fuks).
Govorila bom za pozno kosilo oz. večerjo, ker jaz zjutraj ne jem, hči včasih kaj, zvečer imava pa približno takole:

Bom šla kar po tvojih stavkih;
Jaz za obe skuham 150g testenin, pa ostane polovica. Polnozrnate zmanjšaj na polovico.
Ko jeva krompir kot prilogo, poje vsaka 1 krompir v velikosti limone – koliko to vaga, ne vem.
Riž kot priloga je ornk porcija za eno osebo 6 dkg. Če nisi aktivna, bi bila polovica več kot dovolj. Spet ima rjavi riž več hranil, torej na skoraj polovico gre tole.

Meso… ok, v redu 15o g v kosu, v kolikor imaš drugače zraven res zelenjavo, kuhano v pari ali kaj podobnega. V omaki jaz vzamem 100g za obe, pa je še preveč – ostaja.

Zelenjavo vedno samo vrži na vroće olivno olje, začini, po možnosti s svežimi zelišči, naj ostane hrustljava. Dodajaj začimbe, ne soli ipd..

In ne, midve ne stradava, povem samo, kako sem preračunala neko povprečno porabo. Ker nama po teh merilih hrana še vedno ostaja in je hb ni treba metat stran, jo raztalava živalim.

Mislim, da so porcije dandanes pretirane. Resnično. Se ne spomnim, kdaj mi je nazadnje uspelo pojest celo porcijo v kakšni restavraciji npr., čeprav vedno jem le glavno jed in solato…


Imaš takšno prebavo, da hitro prebaviš (pre)velike količine hrane. Zato si lačna. Kar pa ne pomeni, da lakota odraža tvoje resnične potrebe po hrani. Zato ti ni bil problem pojesti ogromne količine hrane, saj si samo zadostila svojim občutkom lakote. A se bo treba naučiti, da poslušaš pamet, ne pa občutek lakote.
Tvoje telo diete doživlja kot stres in zato še bolj teži h kopičenju zalog, saj je v ozadju strah pred pomanjkanjem.
Strah te je lakote in pomanjkanja, zato ti hrana predstavlja polnilo za čustveno praznino.

Banana. Za ostalo me niti ne zanima, ker ne jem nobenega sadja.

Kar se testenin tiče je pa 80 g polnozrnatih za 2 osebi, ne za eno.

In kot ponavadi lakam, da mi primeren jedilnik sestavijo osebki, ki se že leta in leta borijo s prekomerno težo…

Mene pa zanima Yo_, če slučajno kadiš?

Nekateri namreč ko so lačni prižgejo cigareto.

New Report

Close