Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ključ do zdravega partnerskega odnosa

Ključ do zdravega partnerskega odnosa

Mi zna kdo povedati ali razložiti kaj je zanj ključ do zdravega partnerskega odnosa? Pa kako se to doseže!
Z možem se ljubiva neskončno, a tako neskončno kot se ljubiva se včasih tudi “pobijava” me sabo. Ne razmišljava, da bi šla narazen, želela bi si najti balans, kako vijugati čez vse past zakona. Najino morje je včasih tako zelo razburkano, da naju to zelo utruja. Rada bi plula po mirnem morju, pa ne znava.
Najin odnos sigurno ni zdrav. Fino bi bili, če bi nama uspelo na bolj mirno pot, saj razmišljava o povečanju najine družine.

Za začetek predlagam videe na YT Ljubezen in spoštovanje, Mednarodna krščanska skupnost nudi tudi tečaje ali svetovanja v živo.

Ključ do zdravega in kvalitetnega partnerstva? Čim več ljubic, in boš doma 100% produktiven in boš 110% procentov poskrbel za družino.

nova
Uredništvo priporoča

Po moje je ključ zdravega partnerskega odnosa, spoštovanje. Se spoštujeta?  Pa pogovori, kje se spoznavaš in čistiš vse nakupičeno v odnosu.

Veš kaj, meni pa so pari, ki vsi pocukrani, v slogi in sožitju, tekajo naokoli, rahlo ogabni. Ne verjamem jim, da je vse tako fino, kakor želijo pokazati na ven. Prepričana sem, da taki skrivajo kakšne umazane ali grozne skrivnosti. Vezi daje gušt ravno to, da je malo gore, malo dole. Če se ljubita, potem tudi kakšen fajn kreg ne more do živega. To so začimbe, ki življenje delajo zanimive.

Odgovor na objavo uporabnika
Minkica123, 11.06.2021 ob 01:25

Veš kaj, meni pa so pari, ki vsi pocukrani, v slogi in sožitju, tekajo naokoli, rahlo ogabni. Ne verjamem jim, da je vse tako fino, kakor želijo pokazati na ven. Prepričana sem, da taki skrivajo kakšne umazane ali grozne skrivnosti. Vezi daje gušt ravno to, da je malo gore, malo dole. Če se ljubita, potem tudi kakšen fajn kreg ne more do živega. To so začimbe, ki življenje delajo zanimive.

 

Saj ni potrebe, da sta pocukrana, le dobra mera spostovanja in iskrene komunikacije, pa nekaj razumevanja, poleg ljubezni seveda in je zakon lahko super stvar.

Seveda med dvema vedno pride do nesoglasij, a ni potrebe, da vpijeta en na drugega, kregat se da tudi kulturno.

 

Midva nisva tako idealna, a v nekaj tockah le dosegava te standarde in voziva ze 25 let. V komunikaciji imava velik manjko, predvsem jo manjka, kregava se kulturno, verjetno imava zelo dobro mero spostovanja in tolerance in naju to resuje.

Zmanjša se z leti. :))
Obstajajo veliko hujše stvari (varanje, laganje, alko, droge, revščina itd) kot bolj glasen fajt med zakoncema. Jaz in moj mož se tud že celo življenje fajtava, pa se ne sikirava preveč, pač taka sva, došlo-prošlo.

Odgovor na objavo uporabnika
TonkaTinka, 10.06.2021 ob 19:07

Mi zna kdo povedati ali razložiti kaj je zanj ključ do zdravega partnerskega odnosa? Pa kako se to doseže!
Z možem se ljubiva neskončno, a tako neskončno kot se ljubiva se včasih tudi “pobijava” me sabo. Ne razmišljava, da bi šla narazen, želela bi si najti balans, kako vijugati čez vse past zakona. Najino morje je včasih tako zelo razburkano, da naju to zelo utruja. Rada bi plula po mirnem morju, pa ne znava.
Najin odnos sigurno ni zdrav. Fino bi bili, če bi nama uspelo na bolj mirno pot, saj razmišljava o povečanju najine družine.

Verjamem da je ključna osebna zrelost in dovolj izkušenj, ki človeku povedo, kaj je res slabo zanj.
Npr da imaš izkušnjo kako slabo se počutiš sam in drugi ob neobzirnih dejanjih, kako ob zmerjanju ali nespoštljivi komunikaciji, ipd. Ko izkušnjo imaš – in si primerno zrel človek – in ugotoviš, da ti ni do ponavljanja teh izkušen in počutij – pač delaš drugače.

Zelo pa pomaga svetel zgled iz otroštva. Če ga ni – pomagajo tudi knjige ali pogovori in razlage, ki ti ga pokažejo.

Cist preprost odgovor. Skok cez plot.

Kreg, nesoglasja, različne želje in potrebe dajejo razgibanost, zanimivost in izzive.
Brezobzirnost, (kakršnokoli) nasilje, neupoštevanje in predvsem nevljudnost pa kažejo nespoštovanje in neukročen ego, s čemer se pa nekateri ne želimo ukvarjati.
Predvsem zato, ker kaže na nezrelost al vsaj nezadovoljstvo s sabo, kjer drugi ne more narediti nič in lahko samo prenaša v nedogled.
Dvomim da kdorkoli res želi neprijetne trenutke kar naprej.

To je lahko prijetna realnost. Drugo je pa pretirana in očitna pocukranost, ki je predvsem fasaderstvo in odbijajoča že samo zato.

Po mojem je kljuc v komunikaciji. Da najdeta nacin, da si povesta prijetne in manj prijetne stvari na nacin, ki ni razdiralen. Medsebojno spostovanje je nujno, ampak komunikacija je pa bistvena. Na sreco je o tem veliko napisanega, obstajajo celo tecaji, predavanja, cele knjige na to temo, z malo truda se da ucinkovite komunikacije nauciti.
Ostale zadeve, ki povecajo uspeh: medsebojno zaupanje, puscanje casa in prostora zase, podpora pri projektih ali ciljih drug drugemu.

Odgovor na objavo uporabnika
Herman celjski, 11.06.2021 ob 08:52

Cist preprost odgovor. Skok cez plot.

Takšne stvari bolj  malo razumem … opiši to moško razmišljanje.

Odgovor na objavo uporabnika
hrw, 11.06.2021 ob 09:11

Takšne stvari bolj  malo razumem … opiši to moško razmišljanje.

To je pri enih moških prepROsta logika in žal pri mojem tudi.

 

Tudi jaz tepka sem mislila, kako fajn zvezo imama z mojim,potem pa odkrijem,da mi natika roge!!!

Prasec gnili!!!

Vidva se mirno lahko odločita za otroka, ker če so občasni glasni prepiri edini vajin greh, potem sta boljša od večine. Ljubica draga, res ne vem kakšni ljudje so to skupaj najdejo, če se v dolgoletni vezi nikoli ne skregajo.

Da vidimo če me takole spusti čez 😁:

Zveza ne bi smela biti stalno kompromisanje. To namreč pomeni, da sta si preveč različna in se mora en prilagajat drugemu ali pa ena stran noče slišat druge in vedno vsiljuje svoje. Povečini je tako, da se večino časa le ena stran prilagaja. Slej ko prej seveda poči in prepiri se vedno znova vrstijo.

Prepiri so tako nesmiselni saj jasno povedo da se gre za preveč različna človeka in vsak hoče vsilit svoj prav ali pa se gre ko ena stran NOČE slišat druge strani in seveda pride do prepira. Živet tako je nesmiselno, saj je na dolgi rok utrujajoče, povzroča bolezni, nezadovoljstva itd.

Bistvo veze je, da se združita človeka s podobnimi življenjskimi nazori (recimo zvestoba in varanje pač ne moreta it z roko v roki in bodite tako fer do sočloveka, da že takoj poveste, da ne boste zvesti in do veze povečini niti ne bi prišlo-kar pa je izredno pomembno dejstvo), da ves čas komunicirata čisto in odprto, brez skrivanja laganja brez užaljenih tih maš in drugih manipulativnih potez za dosego svojega cilja (matr kako se vam sploh da na tako utrujajoč in nespoštljiv način živet), sta torej v dušo gola drug pred drugim (skrivanja laganja se čutijo in to spet povzroča prepire), da sta si tudi seksualno privlačna (vendar seksualni naboj ubija nesoglasje v vezi tako da sta zadevi med sabo prepleteni).

Da sta torej partnerja v polnem pomenu-sta najboljša prijatelja, sta strastna ljubimca drug z drugim, sta sodelavca (ni mišljeno v smislu službene ampak življenjskega sodelovanja) in imasta podobne življenjske nazore.

 

Aha, tako pa čez spušča.. ccc revica ljubosumna ki je zablokirala moj profil, da ne morem iz njega oddajat. 😁Saj veš da to pove več o tebi kot o meni? Ali pač ne veš… 😁😁

 

Odgovor na objavo uporabnika
Av glava, 11.06.2021 ob 16:13

To je pri enih moških prepROsta logika in žal pri mojem tudi.

 

Tudi jaz tepka sem mislila, kako fajn zvezo imama z mojim,potem pa odkrijem,da mi natika roge!!!

Prasec gnili!!!

SKaj pa je bilo?

aaaa

Najbolj uspešen je tisti odnos, kjer zna  žena biti malo slepa, mož pa malo gluh.

To je sicer mišljeno malce hudomušno, ampak je v tem več resnice, kakor izgleda na prvo žogo.

 

 

res je to ja… napišite na youtube to: Dr Safet Kuduzović – Shvati prirodu žene!

 

tudi druge stvari so. prilagajanja, kompromisi, malo old school fazoni itd itd…

Odgovor na objavo uporabnika
Evo ti ključ, 12.06.2021 ob 15:47

Najbolj uspešen je tisti odnos, kjer zna  žena biti malo slepa, mož pa malo gluh.

To je sicer mišljeno malce hudomušno, ampak je v tem več resnice, kakor izgleda na prvo žogo.

Tole pa je najboljši možen odgovor!

New Report

Close